Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

ica9
14. okt 2010

A to este nie je priskoro na prikrmy 😕 ? Nam doktorka povedala a aj vsade citam, ze najskor od ukonceneho 6 mesiaca treba zacat.

ica9
14. okt 2010

A to este nie je priskoro na prikrmy 😕 ? Nam doktorka povedala a aj vsade citam, ze najskor od ukonceneho 6 mesiaca treba zacat.

lucadra
14. okt 2010

@ica9 ahoj, určite nie je priskoro, lebo všade máš,že nekojené deti od ukončeného štrvteho mesiaca alebo podla dohody s lekarom, ja som zacala o dva týždne skor ako normalne a lekar mi to odobril. dokonca mi on sam povedal, že čo mozem a co nie a kedy a ako. 🙂 😉 Ty ešte neprikrmuješ?

ica9
14. okt 2010

@lucadra Este neprikrmujem. Ale my sme zatial uplne kojene. Nedavam zatial nic okrem MM. Takze to asi preto 🙂

michalag
autor
14. okt 2010

my sme zacali s prikrmami 4m+2t kedze sme mali sopliky a velmi jej to chuti od zaciatku a aj mi lepsie spinka 🙂 .... dnes mala na obed kuracie masko+mrkva+hrasok+kukurica+ryza a bolo to dost huste, takze som jej to zriedila vyvarom z masa, teraz som ju dala do postielky ze jej spravim fenyklovy caj, kedze mame obcas problemy s bruskom a Lucka sa pretocila na brusko a kym som prisla uz spinkala 😲 🙂 , ale pocitam ze asi dlho nebude kedze sa zobudila po 2 hodinach o 11:30 , no necham sa prekvapit

@ica9 pokial pekne pribera a je spokojna po MM tak staci zacat az po 6+mesiaci 😉 🙂

lucadra
14. okt 2010

@michalag a to ako normalnu varenu ryžu? to som ešte neskusala, ja davam obed,zelenina mäso, olovrant je ovocie, na večeru ryžu, ale kupovanu, čo sa pridava do mlieka:D v noci mlieko,rano mlieko:D Teraz sa mi začala budiť v noci každe dve hodiny,tak mam veselo. a ak možem vedieť, tak kolko ti spapa toho prikrmu? mne asi 90-100ml.ako kedy, niekedy len 50ml

michalag
autor
14. okt 2010

@lucadra ja jej to robim trosku hustejsie (ale nie prilis huste) a spapa mi asi 3/4 z tohto hlbokeho tanierika http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9306026&tab=10 ale obcas necha za 3 plne lyzicky

michalag
autor
14. okt 2010

u nas to zatial vyzera takto: ranajky, desiata - UM, obed masovo-zeleninovy prikrm, olovrant - ovocie (obcas si este po hodine vypyta UM), vecera - kasa

jojina11
14. okt 2010

@katusradus ahoj, dík za radu, ty varíš príkrmy doma, či kupuješ hotové,
ja zatiaľ dávam len mrkvu, zemiak, kaleráb, kuracie mäsko, brokolicu mi doktorka neodporúčala, ževraj sa nemám ponáhľať
ryžu a mäsko, rozmixované alebo hotové kúpené ?, toho príkrmu mi zje len pár lyžičiek, tak neviem, či má význam dávať jej mäsový príkrm, vždy ešte dokrmujem mliekom
@jovana100 no kašu som skúšala. , prvú sme mali nutrilonovú ryžovú.sme dostali od doktorky, tú zjedla, ale ked sa minula kúpila som od hippa prvú tiež to bola nejaká ryžová a tú mi už nechcela, a kúpili sme aj od nestlé ale tú tiež nejako nechce, tak neviem, na *UM prespí skoro celú noc, tak jej už kašu nedávam, počkám a uvidím
@lucadra vítam ťa, my sme ešte tiež bezzubí 😀 😀 ale veď máme čas, najstaršiemu synovi vyliezol zub až po roku

lucadra
14. okt 2010

@michalag no tak to pekne papa, moja je ešte stale zvyknutá tak, že by chcela každe tri hodiny mliečko, no už jej nedavam tak často, aby si postupne odvykla od toho. všetko je zatial v pohode, no nepaci sa mi, že v noci vstava každe dve hodiny,ale nepapa, len sa zobudi a nevie spať. niekedy zaberie čajik a niekedy nie. asi tie zuby jej idu,alebo prekonava také blbe obdobie. A spáva ti cez deň? lebo mne asi tak jednu, max. dve tri hodky za celý den.
@jojina1 Ďakujem za uvitanie. no ja dufam, že nebudem tolko čakať na tie jej zubky, ale myslím si že už by aj mohlo z toho niečo byť,lebo stale si pcha prsty do pusy,tak cely den jej ich vytahujem z ust a cumel jej nedavam, aby si nezvykla.je to škarede,ked je velke dieta z cumlom, a takto ked sa nan nenaučí,tak ju nemusím potom odnaučovať z cumla:D

michalag
autor
14. okt 2010

@lucadra nasa si pcha prsty do pusy uz od 3 mesiacov a stale nemame ani zubok 😝 , ja jej davam cumlik, ale aj tak najlepsie vie zaspat s palcom v puse ☹ .... a davas jej na noc kasu? lebo aj nasa sa v noci zacala budit co predtym nebolo a nakoniec to pomohlo a spinkava od 19:00,19:30-5:00, 6:00 a niekedy ju prehovorim a potiahne aj do 6:30 , teda pokial ju netrapi brusko .....

lucadra
14. okt 2010

@michalag jeej, ja ti zavidim to spanie:D vymenme si deti:D 😀 ale nie, srandujem. no ja jej davam na noc kašu, a nepomohlo, aj tak sa zobudi v noci, to je asi zvykom, alebo čo. Ale už ma to hnevá, aj ja by som sa chcela už poriadne vyspať. Cez den je hore, v noci je hore, to sa už neda vydržať. Dávam jej o piatej večer kašu, nechcem jej zatazovat na noc zaludok, ale mam taky pocit, že radšej jej ju budem davať až okolo siedmej, osmej, aj tak mi ide spať každý den o pol deviatej večer. v noci jej mlieko už až tak nedavam, radšej jej dam čaj, no ani to až tak nepomaha. už som zuuuufala. pomoooooooooooc

lenka268
14. okt 2010

@jovana100 varenu mrkvu davam, rozmixujem pridam trosku vody tu co sa v nej mrkva varila, prvykrat som urobila take redsie, spapal dve tri male lyzicky, dnes som take hustejsie spravila spapal uz viacej

katusradus
14. okt 2010

@lucadra ahooj no nie si sama,môj malý tiež zle spáva v noci,kvôli tomu som mu začala dávať v noci UM ale aj tak sa zobudí 2-3krát 😠 no čo už s drobcami,zuby tiež nemáme @jojina11 žiadne kupované,pekne navarené doma, ja som varila zvlášt mäsko aj ryžu potom som to rozmixovala a zriedila vývarom tak ako píše Lenka,môžeš pridať aj hrášok a máš z toho rizoto 🙂

jojina11
15. okt 2010

@katusradus ešte sa ťa spýtam, koľko ti toho Dávidko spapá, myslím hocijaký príkrm

jovana100
15. okt 2010

ahojte chcem sa spýtať ked budem malému variť jablčkovu výživku či môžem tam pridať aj cukor. Či radšej bez? ako ste varili vy? díky

lucadra
15. okt 2010

@jovana100 Ahoj, je maximálne nezdravé, aby si mu davala cukor a sol do jedného roka. Ved dieťa nepozná,že su slane a sladke chute,tak jemu to chybať zatial nebude. ved potraviny maju svoju špecifickú chuť,,tak netreba ich dochucovat. ja malej struham surove jablko s mrkvou alebo hruškou, už týžden tak robim a zatial je v poriadku, alebo ich uvarim, akoby kompot. mala som už aj také kyslé jablká, no najprv sa mračila, no potom mi všetko spapala. To je moj nazor. a lekár mi povedal, že sol a cukor, može zatazovat obličky,tak radsej by som nepokusala. 🙂

jovana100
15. okt 2010

@lucadra díky moc za radu 🙂

jojina11
15. okt 2010

@jovana100 ja som bez a spapkala aj tak

lucadra
15. okt 2010

@jovana100 není zač. a čo si jej už skúšala dávať papať? a kojíš, alebo um, predpokladam, že um, kedže už prikrmuješ. moja mala mi spapa už skoro vfšetko, už aj kuracie mäso a tak.......

jovana100
15. okt 2010

@lucadra kojím už len v noci..cez deň už málo kedy. A dávam mu UM a na večer pred spinkaním mu robím kašu ryžovú. Skúsila som mu dať tu vyživku a hrozne ho od nej naťahovalo a striasalo 😠 chudiatko malé. Musí si zvyknúť na novú chuť.
@jojina11 ďakujem 😉

lucadra
15. okt 2010

@jovana100 neboj, zvykne si určite. my fungujeme tak, že ráno mlieko, desiata čaj, popripade mlieko, obed polievka, olovrant ovocie, večera ryžova kaša a v noci ked sa zobudi, tak čaj a už si zvyka na takýto režim, tak som spokojna celkom.mala také zle obdobie posledný týžden, no už je to ovela lepšie. našťastie, lebo som mala už nervy v koncoch.

jovana100
15. okt 2010

@lucadra viem, že si zvykne...je to ešte nové jedlo pre neho.. 🙂 Tak vy ste už pekne zabehnuté 😉

katusradus
15. okt 2010

@jojina11 on zje vela,celu misku takú sklenenú to je cca 20 lyžičiek,ale nedávam mu tolko,potom ho ešte dokojím troška

jojina11
15. okt 2010

@katusradus aha, lebo mne spapká niekedy len pár lyžičiek a už prská, väčšinou ju už nenútim a vypije mi asi 150 mlieka, zatiaľ nepapá tak, že môžem vynechať jednu celú mliečnu dávku

katusradus
15. okt 2010

@jojina11 no jasné nenúť ju,ja som malej neskôr vyberala z nedelnej osolenej polievky veci a velmi jej chutilo a už som nedokrmovala i ked sa nemá slané,ale toto bol kompromis 🙂

katusradus
15. okt 2010

@jojina11 pozerám,že 15O ti vypije Vladka,pekne 😕 ja tolko zarábam v noci a to sme iná váha 😀

michalag
autor
16. okt 2010

@jojina11 Vladke vsetko najlepsie k meninam!!! 😵 😵 😵

katusradus
16. okt 2010

@jojina11 Vladuška k meninkám len to najlepšie a najkrajšie 🙂

jojina11
17. okt 2010

@michalag @katusradus dievčatá Ďakujeme za prianie, včera sme boli na tej kontrole, ešte máme počkať do štvrtku a hádam ju už potom zaočkujem je to posledný termín, boli sme aj na nákup, malá mi zaspala na rukách v supermarkete, len som počula chrapkanie 😀 a už som vedela, boli sme skoro hore, tak už nevydržala, a to som jej chcela ísť ešte niečo kúpiť k tým meninám, ale ked takto zaspala , tak už sme potom išli rovno domov, nezobudila sa ani keď som ju dávala do sedačky ,a to je už čo povedať, Včera u nás boli Vladkoví rodičia aj jeden brat, ten nám púomohol z drevom, Vlado je ešte stále chorý, tak je len vo vnútri, a švagor robil vonku, dokonca, ked som dala Vladku do koča,t ak ju tam aj uspal a ja som si mohla robiť. Ondrej bol na túre s pánom farárom, čo ich učí v škole náboženstvo, boli na Hrušove na Skýcove s Topoľčianok išli pešo, bola som ho potom zobrať večer o pol šiestej, nešiel mu nijaký autobus. Aspoň bol na vzduchu. Inak stále sedí za počítačom.
Ozaj chcem sa opýtať, tie čo už nekojíte, kedy ste dostali menzes? Po pôrode myslím, ja som mala asi po 7.týždňoch a o mesiac zas, ale od vtedy už tri mesiace nič, najprv som si myslela, že je to kôli kojeniu , ako sa hovorí, ale ja už asi tri týždne nekojím a nič, tak už mám aj obavu,.Inak užívam anitikoncepciu Azalia sa to volá.Ak viete niektorá poradiť, budem rada,zatiaľ pekný deň

jovana100
17. okt 2010

@jojina11 všetko naj malinkej...aj ked neskor,,,ale o to srdečnejšie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre