Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
18. nov 2009

co dnes vaříte na oběd? jdu na nákup a nemám žádné nápady

lucik...
18. nov 2009

aaadus ja nic, sem v práci 😀 Ale co budeme mít k véče to nevíííím 😒

blanka.k
18. nov 2009

Mishut - mě to právě taky jedna holčina říkala, že jí vyšly blbě a mudr. na to nic neříkala, ale pak byla na klinice na odběru plodovky a tam jí to říkali... 😉 Přemýšlím, že si přeobjednám i poradnu o týden, jen doufám, že za týden třeba zas něco nechytnu a nebude mi ještě hůř 😅

luciik
18. nov 2009

Ahá, to jsem nevěděla, že musím být nalačno, sakra, tak to tam pojedu asi příští týden jen na odběr, se picnu. Má to hodinu cesty. ale co, hlavně ať je vše ok

mishutka
18. nov 2009

Já nechodím nalačno a pokud vím můžeš rohlík a čistou vodu 😉

mishutka
18. nov 2009

Jo, vařit nevím co budu mám chuť na špenát 😀

blanka.k
18. nov 2009

Luciik - jojo, na lačno. Sestřička mě ještě upozorňovala, ať si vezmu sebou jídlo pití, prý jim tam pak hodně maminy omdlívají (to znělo skoro jak kdyby chtěla té krve brát litr 😀 😀 😀 😀 )
Aaadus - beru jen Calibrum, akorát jsem v pondělí si snažila dát jablko, ale moc mi to nedělá dobře na střeva, takže jsem o rohlíkách a piškotech, v těch ais moc vitamínů nebude 😀 Moná na oběd se "rozšoupnu" a uvařím si těstoviny a hodím na ně plátek sýra 😀 😀 😀

lucik...
18. nov 2009

my budem mít k večeři asi kulajdu 😉 Manža jí teda nejí ale já na ní mam šíííííílenou chut

aaadus
18. nov 2009

luciik já na lačno být nemusím, ptala jsem se na to 2x
blani a vitamín C a tak se v těhu může? když jsem naposledy onemocněla 2 dny před svatbou, měla jsem od praktického céčko,kapky ze zrníček grepu (jsou hnusné) a homeopatika. vydržela jsem ležet 1 den a to jsem si ještě odskočila si nechat udělat nehty a ulevilo se mi
lucik... kulajdu já ráda, ale neumím ji 😀

zdenkapo
18. nov 2009

ahoj holky..

bibi já jdu do toho Německa 8.12. v 17:30 a je to město Sebnitz,je to Sachsichse Schweiz Klinik máme to od nás je hodinku cesty,ale od tebe to bude asi daleko... prý ty přístroje jsou u nich lepší a podrobnější a taky jde na tom vše lépe vidět- jako ostřeji,tak jsem zvědavá... jedna mamina tam jde v 17tt,takže tam asi můžeš v poho dřív... objednávala jsem se ale sama,je to nadstandartní vyšetření,které si platíš sama a v Sebnitz za to chce pan doktor 50 eur a v ceně jsou 3D fotky a DVD záznam...

holky 4D utz,neboli čtyřdimenzionální utz:
Hlavní rozdíl mezi 3D ultrazvukem a 4D ultrazvukem je především v tom, že 4D ultrazvuk je vlastně 3D ultrazvuk natočený v reálném čase (tj. tím čtvrtým rozměrem u 4D ultrazvuku je čas).

zdenkapo
18. nov 2009

já šla na tripply taky radši na lačno a sestra mi brala navíc ještě krev na protilátky,HIV atd. takže radši jít na lačno jednou,než tam letět znova...

bibi13
18. nov 2009

no ja som volala na to 3D a ta pani mi tam hovorila, že v 21. tt je to skoro, že babatko je ešte malé.. ale ja ked som si čítala jednu stránku, tak tam bolo písané, že 21. tt je ideálny na 3D ult, pretože babatko ma ešte miesto a je krásne vidieť.. a jedna mamička písala, že bola v 24. tt (tuším) a že malinké bolo zle vidieť, pretože malo tváričku pricapenu na maternici.. a ked bude drobec veľký po tatinovi, tak to by bolo v tom 24tt extra.. tak som sa zajednala na 21tt a sestrička mi povedala, že ked sa lekár bude pýtať, prečo som prišla tak skoro, tak mám povedať, že to som ja chcela.. nejako sa mi ten prístup zdal divny.. tak neviem, či mám ísť inam alebo ako.. 😢

blanka.k
18. nov 2009

3D/4D ze stránek Prenatalu:

Jak bude vypadat naše dítě?
Co to je 3D ultrazvukové vyšetření?

3D vyšetření se objevilo jako nová možnost ultrazvukového zobrazení již před 10 lety. Při něm je ze serie klasických dvourozměrných obrázků rekonstruován 3D obrázek.
Co to je 4D ultrazvukové vyšetření?

Teprve v poslední době umožnil výkon počítačů používaný ke zpracování velkých objemů dat i tzv. 4D zobrazení . Tento způsob vyšetření přidává k trojroměrnému zobrazení ještě další dimenzi, kterou je čas. 4D zobrazení představuje nejnovější ultrazvukovou technologii, při níž rychle snímané trojrozměrné obrázky umožňují vyšetření plodu nebo jeho orgánů plasticky v reálném čase.
Jaké jsou výhody 4D technologie?

Na rozdíl od 3D technologie je možné pozorovat anatomii jednotlivých orgánů v reálném čase. Např. je možné detailně sledovat pohyby končetin plodu, mimiku obličeje, srdeční činnost.
Zobrazení obličeje plodu

Tento způsob zobrazení je velmi atraktivní pro rodiče. V klasickém 2D zobrazení je pro laika mnohdy velmi obtížné se orientovat . Při kvalitním 3D zobrazení jsou struktury a povrch plodu zobrazeny velmi kvalitně a připomínají klasickou černobílou fotografii, takže představa rodičů o vzhledu jejich dítěte je velmi konkrétní a reálná.
Je délka vyšetření delší než při běžném ultrazvukovém vyšetření ?

Ano. Přístroj sice umožňuje zpracování všech dat v reálném čase, takže snímání ulrazvukového obrazu se neliší od běžného ultrazvukového vyšetření. Celkově je však toto vyšetření mnohem více ovlivněná polohou plodu či akustickými podmínkami zobrazení a trvá delší dobu, než se podaří zastihnout plod v optimální poloze k zobrazení .
Nabízí tento přístroje i další možnosti?

Tohoto realistického zobrazaní je možné využít i v prenatální diagnostice anomalií obličeje i různých syndromů. Při zobrazení rozšěpových vad je možné nabídnout rodičům přesnou představu o rozsahu postižení. I ev. navazující konsultace umožňuje plastickému chirurgovi mnohem konkrétnější představu o možnostech korekce. Při detekci genetických syndromů není většinou možné přesné syndromologické zařazení . Nicméně 3D zobrazení dovolí často již předem označit plody s možnou stigmatizací a upozorní rodiče na možnou přítomnost genetického syndromu po porodu.
Jaká jsou omezení 3D/ 4D technologie?

Je nutné si uvědomit, že tato metoda vyšetření nenahrazuje klasické 2D zobrazení, ale doplňuje jej. V některých případech ( špatná poloha plodu, menší množství plodové vody, špatné akustické podmínky….) nelze ani touto špičkovou technologií získat kvalitní zobrazení.
Jaké je optimální gestační stáří k vyšetření?

Toto vyšetření je možné provést kdykoliv, optimální zobrazení plodu je mezi 22.- 26. týdnem těhotenství.
Je toto vyšetření hrazeno z prostředků všeobecného zdravotního pojištění?

Toto vyšetření je považováno za nadstandartní a není hrazeno zdravotními pojišťovnami
Je nutné se na toto vyšetření objednat?

Ano. Vzhledem k časové náročnosti je nutné na toto vyšetření mít delší časový prostor.

zdenkapo
18. nov 2009

bibi a to jdeš teda na Slovensku nebo do Německa? já nevim,je to divné,tak asi nemaj tak podrobný utz,protože v 24tt se mi zdá jen taktak... no uvidíš... já jdu v pondělí zase ke gyndr, tak jsem zvědavá co mi řekne v jakém jsem teda tt,protože sama furt neví,protože to je víc než dle menses

lucik...
18. nov 2009

aaadus to je strašně jednoduchá polévka 😉 Určitě bys ji zvládla 😀

zdenko mohla bys mi prosím poslat do IP kontakt na ten 3D v německu? A umí ten pán česky 😀 My to máme sice asi 180km ale myslím že manža by byl pro tam jet

aaadus
18. nov 2009

zdeni mi dělali testy na protilátky,HIV,... v 6tt a to jsem byla na lačno
blani vyčerpávající info
bibi pokud tě nechtějí vzít tak brzo,jdi jinam. určitě to v okolí dělá více lékařů,ne jen jeden

blanka.k
18. nov 2009

Zdeni - včera jsem přečetla několik čísel časopisu o těhu, co mi půjčila sousedka a tam taky nějaký mudr. říkal, že UZ vyšetření v 12tt je důležité právě pro určení délky těhu, tak být tebou, tak beru to 😉

bibi13
18. nov 2009

som z toho teraz nervozna, pretože všade píšu inak.. uf!! ja idem na slovensko.. dufam, že nespravím chybu, že idem na sk

aaadus
18. nov 2009

lucik... našla jsem si teda recept a zkusím. polívky mám teď ze všech jídel nejraději. doufám,že to nedopadne jako pondělní vánočka co jsem pekla - vzhledově a chuťově super, ale manžel si dělal srandu,že jsem upekla 3 dny starou vánočku 😀 první pokus no. aspoň budou mít vrabci co zobat a nebudou chodit psovi na granule 😀

lucik...
18. nov 2009

aaadus zkus 😉 Já už se na ní moooc těšim 😀 Ale nedávám tam kopr, ten nesnášim

lucik...
18. nov 2009

taky bych chtěla něco upéct, ale nevim co.. poraďte

aaadus
18. nov 2009

lucik... bez kopru to není ono přece. já už nepeču, asi se to nikdy nenaučím

zdenkapo
18. nov 2009

Blani já vím,jenže ono záleží na gyndr, co napíše do průkazky a podle toho bude objednávat na srdíčko a velký 2D ultrazvuk do nemocnice,tak uvidim v pondělí...

Luci pan dr. Rubeš je Čech,jen pracuje v Německu a dojíždí... di IP ti pošlu číslo na jeho mobil... pošli mu SMS pokud víš v jakém si týdnu,co chceš-tedy 3D a na kdy asi by si chtěla objednat- já napsala po 17.hodine a on nás objednal na 17:30,takže v poho,akorát se nelekni,že třeba hned neodpoví,mě odepsal asi po dvou dnech

lucik...
18. nov 2009

aaadus ale je... já z kopru zvracim jen ho cítim 😀

Zdeni to je super 😉 Děkuju. Domluvím se doma s manžou.. Mohl by nám říct i pohlaví, že 😀 Mohli bychom tam jet už ráno, je to kousek od drážďan a my tam každý rok jezdíme na vánoční trhy 😉

blanka.k
18. nov 2009

Zdeni - aha, mě napsala do průkazky hned termín podle PM a jak jsem donesla výsledky z 12tt z NT+, tak hned tam napsala termín dle UZ.
Teď se hodinku snažím dovolat mojí gyn., že zítra triply ruším,a nikdo mi to nezvedá :( Přemýšlím, že bych se dnes měla najíst, ale nemám na nic chuť, akorát jak tu píšete, tak koprovku bych si i dala...fakt mám nějaký divný chutě 😀

zdenkapo
18. nov 2009

Luci tak hlavně bych ráda věděla pohlaví a tam to určo řekne... hlavně si vezmi svoje DVD... nejlepší cesta je přes Hřensko na Badschandau a je to hned u toho -Sebnitz, Dresden trochu dál ale...

henulienka
18. nov 2009

Ahojte dievčatá 😎

Vítam sa ako nová členka na koníkovi, pri mojom prom tehotenstve som ešte o nete doma ani nechyrovala.

Takže aby som upresnila, prečo som v tejto téme, termín narodenia nášho boboška je 28.máj 2010.
Dúfam, že sa tu niečo nové naučím, a prípadne pomôžem svojimi skúsenosťami.

blanka.k
18. nov 2009

Helu - ahoj, vítej mezi květnovkama 😉

zdenkapo
18. nov 2009

Blani,ono průkazku vyplňuje porodní asistentka a ta mi tam do průkazky napsala právě jen TP podle toho UTZ ve 12tt co mi dělala moje gyndr. a počítala to nějak přes to jejich kolečko gravidimetr,takže jsem toho už taky naštvaná a doufám,že mi to v pondělí řekne,jenže problém je v tom,že na tom 2D utz je totiž běžná tolerance +- 8 dní,takže to je na houby

mi budem za chvíli s prckem dlabat bramborovou kaši a karbanátky z mletého masa s brokolicí

blanka.k
18. nov 2009

Br.kaše... na tu jsem v těhu ulítlá, ale na tu z pytlíku od Vitany 😅 Vím, že to není moc zdravé, ale mě hrozně chutná 😀 Asi už vím, co si dnes uvařím 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre