Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

michalag
autor
11. dec 2009

Dobreeee ranko 🙂 🙂 🙂 ,

antynka1
11. dec 2009

Krásné ránko,
My zdobíme stromeček vždy až na štědrý den ráno - je to u nás takový tradice. A pak ho máme až do Tří králů.

arcik
11. dec 2009

Anty aha tak to u nás u rodičů teda zdobíme 23 abysme 24 nemuseli nic dělat ale já kvůli malý zdobim teda dřív.a i u manžela v rodině ho zdoí dřív než na štědrý den 😉

antynka1
11. dec 2009

Já si pamatuji, když jsem byl malá - tak s náma šla vždy odpoledne máma na procházku - nebo nás někdo jiný nějak zaměstnal - táta vždy ozdobil stromeček, tak abychom o tom nevěděly a večer jsme měla jednak překvapení z dárků, ale i ze stromečku - bylo to krásný 🙂

michalag
autor
11. dec 2009

tak my robime stromcek skor kvoli malemu, ale pamatam si ze vzdy ked sme isli ku dedkovi a babke tak tam sme stromcek robili 24.12 rano

arcik
11. dec 2009

jojo holky.....ale uznejte že když jsme byly malý tak nebyla doa tak hektická a divná jako je teď .....například v dnešní době byť jen pocejtit vánoční atmošku je pomalu zázrak 😒

yanika
11. dec 2009

Dobre ranko, vidim ze vy ste uz vsetky v plnom predvianocom nasadeni 😀 Ja pri praci a skole nestiham absolutne nic, takze sa za gazdinku teda vobec nepasujem haha... Hadam si to vynahradim ked uz budem v "klude" na materskej...
Pekny dnik prajem vsetkym! 🙂

antynka1
11. dec 2009

Hlavně je to tím, že jsme byli malý a viděly to všechno jinak - nemusely jsme se honit, všechno obstaraly naši rodiče.

arcik
11. dec 2009

Anty to je fakt ale i ta doba a to všechno bylo jiný....teď je všechno uhoněný uspěchaný a tak...

vladkaz1
11. dec 2009

Grilážové kocky

300 g
cukor kryštálový

150 g
orechy vlašské (posekané)

250 g
maslo (môže byť aj palmarín)

1 ks
Salko

oblátky prázdne

Cukor skaramelizujeme, pridáme maslo (alebo palmarín, ale s maslom je to chutnejšie). Keď sa rozpustí, pridáme salko a nakoniec orechy.

Ak je zmes riedka, necháme trocha vychladnúť.

Natrieme na oblátky (oblátka-plnka-oblátka-plnka-oblátka)

Po stuhnutí môžeme omočiť konce do čokolády.

Treba ich dobre zatazit aby dobre spolu stuhli .

vladkaz1
11. dec 2009

A inak dobre rano 😀

michalag
autor
11. dec 2009

vladka dobre ranko 🙂 .... takto od rana nam robis chutky 😀

arcik
11. dec 2009

Vladka už to kopíruju díky....manžel se potěší až je udělám 😉 😀

michalag
autor
11. dec 2009

ja rozmyslam ze by som ich spravila dnes 😅 , ale to by sme urcite zjedli do Vianoc 😝 😀

michalag
autor
11. dec 2009

baby a ako uchovavate kolace aby boli do Vianoc cerstve?

vladkaz1
11. dec 2009

Jesis baby ja si dnes zarobim cesta ,vcera som kupila salka maju ich v akcii v kauflande za 33 origos no nekup to a pojdem nieco vypekat lebo takto to nepostiham..
Pribrala som kilo konecne 😀
Ale neskutocne ma zacalo tahat brucho a zle sa mi spi ... ten krpec v bruchu ,ja neviem jak je natoceny, ale normalne ma to tlaci ked lezim na chrbte ,skort tak taha 😅

michalag
autor
11. dec 2009

vladka a kolko asi stoji normalne salko?

vladkaz1
11. dec 2009

Michalag najlepsie su tie dozy kovove ,take ozdobne ,vies?
Medovniky su v nich jak cerstve makucke na paradicku 🙂 , ja si ich pojdem este kupit ,ta doza stoji okolo 100sk teda eur uz velka ...
No a v lidli mali teraz na celu sadu akciu 🙂

antynka1
11. dec 2009

Já také blbě spím, ni a když už usnu, tak mám hrozné sny - dneska jsem třeba utíkala před ohněm..... Ach jo, kam ten můj mozek na to chodí....

luciik
11. dec 2009

Dobré ránko 🙂

vladkaz1
11. dec 2009

antynka1 no uplne som na tom rovnako a mna este mala kope do chrbta v noci spi s nami a hned som hore 🙄
Michalag mama kupila v akcii salko origos za 43 minuly tyzden inak stoji okolo tych 50 korun .. ale ked kupujes viacej no neoplati sa za 33sk?

mishah
11. dec 2009

Dobré ranko 🙂 koukám,že tady se už peče a zdobí 😉
My taky chceme letos zdobit stromeček dřív, ať si ho malý užije dýl. Měla bych jet něco nakoupit,ale vůůůbec se mi nikam nechce...☹
V lednici mám těsto na perníčky,ale asi se na to vrhnem až zítra..manžel stejně celý víkend pracuje,takže budem hospodařist s Lukym sami 😉

vladkaz1
11. dec 2009

My stromcek robime az 23-24 uvidime ,minuly rok ho mala zhodila, zlomila spicku , rozbila vsetky gule .. tak musim ist nakupit ozdoby aj nove ziarovky 😀 ale uz kupujem umele ,s cim moj MM zasadne nesuhlasi .. 😀

nikkka
11. dec 2009

dobre ranko vsetkym..
vidim ze vianocna atmosfera je tu v plnom prude...

my tiez zdobime stromcek az na stedry den a potom ho mame aj do polovice januara..

s tymi medovnikmi mam problem kazdy rok, zmaknu mi az po vianociach.. 😒
ale minuly rok sa mi podarili, boli super, ale hlupa som si nezapamatala podla, ktoreho receptu som ich robila...
ale vraj sa dava tusim chlebova korka medzi ne, alebo jablko..

bibi13
11. dec 2009

ha.. tak mne pečie svokra.. bo ked prídem z práce, tak som vyštavená.. včera mi ukazovala, čo všetko popiekla..uf! pomaly viacej zakuskov je ako na našej svadbe..xixi.. dobré ranko prajem

vladkaz1
11. dec 2009

mne ta korka a jabko nezabera ,segra zacala davat do dozy ,natiera ich vajickom az po upeceni a ma ich take makucke neskutocne medovnicky .. fakt som take este nejedla ,co som robila recept ja boli vzdy jak beton 😀 takze od teraz pojdu do dozy a zatvorit 🙂

nikkka
11. dec 2009

tak to vyskusam tento rok, hovoris ze kovova doza?

zdenkapo
11. dec 2009

ahojky holky,také peču a odpoledne na nákup- konečně první příležitost Aničce něko koupit 😀

adus- s těma overálkama- já mám teda ten názor,že jsou hrozné- hlavně jsou zaplnuty celistvě,takže když chceš mimi přebalit,tak ho musíš rozepínat celé,nejvíc se mi osvědčili overálky na druky,to rozepneš je dole a je to 😉

stromeček zdobím já 23. večer až jde manža s Tomáškem spát,aby ráno měl stromeček,který v noci přinesl Ježíšek... letos bude u rodičů můj bráška,tak mi pomůže 🙂

HOLKY PROSÍM NÁZOR- při kolika °C uchováváte cukroví?

mishah
11. dec 2009

já mám několik receptů na perníčky- a poslední roky už peču jen ten na měkké-a jsou fakt měkké🙂) 😉
perníčky s ořechy: 30dkg hl.mouky
25 dkg cukru
25 dkg medu
12 dkg mletých vlašských ořechů
1 vejce,1/2 kypř.prášku do perníku, 3 lžičky pern.koření
Postup: do teplého medu přidat perník.koření, vejce s cukrem, zpracovat s moukou a práškem.Odpočinout, vyválet (asi 4mm), péct cca 8 minut ve středně horké troubě(!záleží na troubě). horké potírat vejcem a ještě teplé sundat z plechu.
Jsou opravdu výborné🙂 😎

mishah
11. dec 2009

zdeni- s těmi overálky to máš pravdu, já s tím zipem měla až když byl Luky asi půlroční a to jsem ho už tolik nemusela přebalovat, jako úplně malinkatý to neměl...to mě rozčilovaly i dupačky bez rozepínání mezi nožičkama 😝 😀 Takže pro velikost 74 asi jo🙂, menší asi ne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre