Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
15. okt 2009

zuzub: A homeopatika by se mohla, ne? Aspoň jak jsem se teď koukala, co by mi pojišťovna proplatila, tak třeba Oscillococcinum nebo Stodal tam byly. Ale jinak jsem taky opatrná, u všeho čtu letáčky. Doma mám vincentku do nosu, různé čaje, snažím se nechodit moc ven, teple se oblékat, neprochladnout...no to počasí tomu moc nepřidává, ale příští týden už má být lépe 🙂

Hepi: Já jsem byla na UTZ zatím 2x u doktora (v 6tt na potvrzení těhu a v 9tt na srdíčko) a krátce potom mi ještě dělali jeden na pohotovosti. No a teď uvidím mrně až za týden. A pak nevím kdy. Nejradši bych měla miniUTZ doma. 😅

dezyre
15. okt 2009

Andi i já mám koupené homeopatika a je v tom vždy alespoň kapka alkoholu ;)

zuzub
15. okt 2009

ja som brala homeopatika pri predošlom tehu lebo som tiež poriadne ochorela a vôbec mi nezabrali....ale paralen sa môže, a ten je fajn aaj od bolesti hlavy aj od teploty, ale hádam nám bude lepšie 🙂

hepinka
15. okt 2009

joj baby, vidim, ze to pocasie na nas vsetky nejako blbo vplyva:( tak sa liecte! ja dufam,ze mne sa to opät nevrati. Adelka, ja by som tiez chcela mat ultrazvuk doma 😀 ja som fakt hrozne ustrachana, lebo lekar ma sice upokojil, ze je zatial vsetko OK, ale ta moja cysta by este mohla sposobit komplikacie (co si nechcem pripustit) a vazne by som chcela pretocit cas, len aby som uz bola "dalej" a v poriadku. sa mi dnes nechceee sedieeet v praaaaci!!!!

nikkka
15. okt 2009

to sedenie v praci je strasne...ked sedim je mi dlho, ist sa poprechadzat sa mi nechce...strasne som leniva...a to pocasie je hnusneee

lucik...
15. okt 2009

Ahoj holky,

tak jsem max.vytočená.. Moje doktorka mi tu žádanku na screening nedá a ještě ze mně udělala největšího debila pod sluncem... 😔

babatko88
15. okt 2009

ahojte holky, fuuuu, ale vás tu už je, ani mi dlho netrvalo vás nájsť, tak ak môžem pridávam sa k vám... nečítala som čo ste písali, je tu toho už hojne... čo napísať? keby bola niektorá taká dobrá a napísala mi o čom ste sa už bavili!??? dík

michalag
autor
15. okt 2009

Ahoooojteeee 🙂
babatko, vitaj medzi nami 🙂

mayocka
15. okt 2009

babatko ahoj vitam ta 😉 myslim ze pisat ti o com sme sa bavili je trosku na dlhsie par sto stranok?tazko sa to cita nielen pise,zalov v archive co sme popisali a zistis hm? 😉 uz toho bolo totizto dost vela 😅

hepinka
15. okt 2009

ahoj babatko88 - aj ja ta vitam🙂 v poslednej dobe sa bavime o tom, ze na nas ide nejake nachladnutie a co mozme a nemozme, o utrazvuku, co koho caka a tak 🙂 vacsinou sme tu "prvotehulky" a tak su nam mozno niektore veci menej zname ako tebe, ktora uz mas babo. ja tu tiez nie som priliz dlho, ale uz sa zapajam celkom pravidelne 😎

doli1
15. okt 2009

lucik to fakt neštve a vezmou tě tam bez té žádanky?co se tvé dr nelíbilo.
já dnes vyřizovala svoje zápočtáky který se nějak vytratili a to máte vidět jak mám dnes ukázkoví tlak 🙂))))))
babatko moc tě tu vítám probrali jste toho fakt hodně a ty stejný témata se budou ještě řešit 100x takže o nic jsi nepřišla.v posledních stránkách se řešilo odběr pupečníkové krve

hepinka
15. okt 2009

Lucik, a to preco ti tu ziadanku na screening neda? nie celkom chapem ako to funguje u vas, mna zatial objednal na ultrazvuk lekar vzdy ked som bola na prehliadke, ale je pravda, ze som kratsie tehu ako napr. ty. Aďka

lucik...
15. okt 2009

doli nevezmou.. Já tam pro tu žádanku poslala mamku a doktorka mi hned volala, co sem si to vymyslela, že na tyhle testy se posílají jen ti co mají předpoklady k nějakým vadám a to že já nemam, tak ať nestresuju a že ona posílá na genetiku a to že stačí, že screening je jen jeden test a genetika (tripple testy) 3, takže když teď půjdu na tohle tak mi pojištovna už nezaplatí tu genetiku a pak na ní ještě přijdou proč mě tam poslala.. Takže jednoduše řečeno chtěla říct - chráním se před pojišťovnou proto to tam nenapíšu.. No prostě dementa ze mě udělala až se mi chtělo brečet.. a to si ještě to horší vyslechnu až tam přijdu ☹

doli1
15. okt 2009

tak jinou kliniku kde to dělají v Praze to určitě neni jediná.neni tu někdo s Prahy?

doli1
15. okt 2009

lucik hlavně si nenech sr... na hlavu pěkně se bran.pokud na to chceš jít tak na to máš nárok.nikdo znás to nemá přes pojištovnu je to placený zákrok a dobrovolný.nevim proč tak vyšilovala.

mayocka
15. okt 2009

lucik: tak takto na teba nemusela vyletiet..je to asi pre tie co maju 25 rokov tak preto ti to povedala ze tebe to este netreba .... nesmies sa teraz hnevat aspon kvoli babätku zober to jednym uchom dnu druhym von a netrap sa su aj horsie veci bude fajn 😉

houbik
15. okt 2009

lucik: tak zkus to podoli...mrkni sem a zavolej tam...http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-11-63

lucik...
15. okt 2009

houbi a tam nemusíš mít žádanku?

houbik
15. okt 2009

no ja nevim, me ji doktorka napsala, tak se zkus zeptat, za to nic nedas...ale nechapu, proc kdyz je to dobrovolny, navic placeny musis mit zadanku 😲

houbik
15. okt 2009

lucik: jeste bych byt tebou zkusila takove ty napul soukr. kliniky jako napr. http://www.pronatal.cz/ nebo http://www.gennet.cz/

dezyre
15. okt 2009

Lucik .. tak to je divný.. já jsem žádnou žádanku nepotřebovala.. je to nadstandart, takže si to platíš (ale myslím, že bych dala i víc než 1500,- za to vyšetření, přinese mi to klid duše a jistotu ;), ale samozřejmě žádanku nepotřebuješ.. po mě žádnou nechtěli... a je pravda, že na ten screening v I trimestru doktoři posílají jen určitý těhulky.. většinou nad 30 roků, potom ty co to měli v rodině (i když většinou to dědičné není) .. Takže to zkus bez žádanky ;)... a tobě jde o ty penízky? .. Proto chceš tu žádanku? .. nebo ji mít musíš?

hepinka
15. okt 2009

Baby a v ktorom tyzdni sa to absolvuje? vidim,ze tu pisete,ze 1. i 2.trimester - tie, ktore ste to absolvovali rozhodli ste sa sami, alebo na odporucanie lekara? dik za odpoved!

retaux
15. okt 2009

Aj ja sa chcem opýtať, čo sa vyšetruje pri tom screeningu? Ešte som o tom nepočula. 😨

dezyre
15. okt 2009

Hepi.. já jsem si prvně říkala, že na to nepůjdu, potom jsem se zvyklala a nakonec se objednala a půjdu na to ve 13 plus 4 tt.. takže vyloženě konec I. trimestru 😉

dezyre
15. okt 2009

Rety .. toto je přesný název: NT+ biochemický screening vrozených vývojových vad v I. trimestru a zkoumají na miminku jestli není zvýšený předpoklad pro downův syndrom.. Já jdu sem:
http://www.prenatal.cz/faq.htm
Mají to tam celkem popsané.. vždycky klikneš na ten řádek a pod tím ti vyjede psaní 😉

lucik...
15. okt 2009

dezy no já se objednávala k apolináři na doporučení kamarádky a tam mě bez žádanky nevezmou. O penízky mi samozřejmě nejde

retaux
15. okt 2009

Aha, dík, tak idem prečítať 🙂

dezyre
15. okt 2009

Aha.. a Apolinář je normálně asi státní nemocnice, že? ... Možná je to opravdu tím, že jsem se objednala do soukromého zařízení. Luci, tak se zkus objednat jinam 😉 Ono i tak ty soukromý jsou kolikrát lepší než nemocnice.. máš tam lepší péči.. protože si to platíš.. a určitě i docela odborníky.. třeba v tom Brně na Veveří říkají, že je to jedno z nejlepších center tady v okolí 😉

hepinka
15. okt 2009

Baby tak ste ma namotali, budem o tom rozmyslat 😒 ale uvidime, ja este medzitym pojdem koncom mesiaca na kontrolu tak sa skusim popytat aj lekara, pretoze ja netusim kde to v Bratislave robia. ale este mam cas na rozmyslanie. tak sa majte, ja sa pre dnesok lucim, pekny zbytok vecera!

pheva
15. okt 2009

Dievcata vy mate stastie, ze zijete na Slovensku.
Ja zijem vo Fr a mozem vam povedat, ze tu sa s tehotnymi nemaznaju. Niektori lekari vas ako tehulku neobjednaju skor ako po 12tt. Urobia vam pocas tehotenstva 3 povinne sono a dovidenia. 😀
Asi sa prestahujem na niekolko mesiacov na Slovensko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre