Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bramburka
20. okt 2009

sorry to melo prijit do jineho tematu...

blanka.k
20. okt 2009

Tak já se přiznám, že jdu na hodinu na vycházku a pak celý den spím. Dnes jsem šla na 7 na krev na endokrinologii, cestou jsem zakašlala a pak jsem to hodně rozdýchávala, jak se mi zvedal žaludek 😅 V půl 9 jsem došla domů a do 1 spala 😅 A teď jdu zase, když náhou jdu třeba na víc hodin do města, tak to rodýchávám 2 dny 😅 Manžel je ok a stará se o nás krásně jak o vlastní 😀 😀 😀 😀 Tak dobroou, já to jdu zalomit 😀

aktaka
20. okt 2009

Blani, dobrý režim dne 😉 😀

mishutka
20. okt 2009

Já mám taky skvělý režim 😀

Ráno vstávám kole 9h. pak uvařím oběd 😉
Od 14h mám vycházky tak se znažím vypadnout ven 😀
A večer už zase gaučing 😀 🙂

aktaka
20. okt 2009

já jsem dnes vzhůru od půl šesté 😠
ne že bych byla až tak čilá, ale když se vzbudím na wc, tak už pak neusnu. nevím proč, dřív jsem s tím problém neměla, mám to až od těhu 🙄

marcelka82
20. okt 2009

Ahojte. Ja som dnes bola na poradni. Všetko je ok. Zmenil mi lieky. Drobec sa veľa pohyboval. Nechcel sa fotiť ani merať. Len si plával hore dole. Taký zbojník. 😀

bramburka
20. okt 2009

Aktaka, taky jsem toměla, všichni rikali naber sílu, hmmm, tak ted usnu i ve stoje kdykoliv kdekoliv 😀

terkajesterka
20. okt 2009

hmmm, já jsem na tom stejně 😉 unavená, odpadám už když ukládám Jiříka 😉 a to jsem dřív vydržela třeba do půlnoci.

terkajesterka
20. okt 2009

marcelko, to jsou vždycky naše představy, co všechno by děti měly dělat 😀 a ony se už v břichu nechtějí fotit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monika.c
20. okt 2009

tak ja som dnes absolvovala prvu navstevu u midwife,je to take nieco ako navsteva u nas u doktora,len sa ma povypytovali na anamnezu a na choroby ,popocuvali babu srdiecko,vysvetlili kde mam v piatok ist na sono a isla som domov.Zatial mam z toho celkom dobry pocit,uvidime ako sa budu spravat neskor. 😉 aj ja by som uz chcela ist cvicit,lebo uz nejako naberam kila a to jem asi 1/2 z toho co pred tehotenstvom,tak ja to uz fakt nechapem.aj ja mam uz 3 kila naviac.ak to takto pojde dalej,tak sa zase vysplham na 23 kilo,tolko som pribrala pri Lukym a z toho 10 mi zostalo,takze teraz by bolo optimalne pribrat tak do 15 kil. 🙂 no ved uvidime...

yanika
21. okt 2009

Dobre ranko, tak sa opat pridavam po dlhsej dobe 🙂 ja som bola vcera tiez na kontrole, ale v podstate nic nove som sa nedozvedela, dokonca mojej mudr nefungoval ani pristroj, takze som ani srdiecko nepocula, musim si pockat na sono... Nechapem preco kazdy gynekolog nema sono na ambulancii, neviem ako je to u vas? Ta investicia by sa im urcite rychlo vratila...

A este jeden dotaz k tomu orgazmu, ja som to tiez riesila, a dokonca zo zaciatku to bolo aj dost bolestive, takze sme s drahym na chvilku vynehali tuto pasaz 😉 ale teraz je to uz fajn, trosku poboli brusko a je dobre... a my si vzdy povieme, ze sme drobcovi spravili kolotoce uz v brusku hihi Ako sa pise v mudrych knihach - co robi dobre matke, urcite padne dobre aj babatku 😀 😀 😀

lucik...
21. okt 2009

Dobré ránko 🙂
Já mam tolik práce ☹ Ale v pondělí a úterý mám volno, jdu teda na kontrolu a k zubaři, ale pak mám odpo volno, tak super 😉

terkajesterka
21. okt 2009

dobré ráno 😉
můj dr. má sono v ambulanci a jsem za to ráda. Neumím si představit, že bych cestovala ještě někam jinam a tam čekala zase v čekárně....... v podstatě mi sono dělá pokaždý

nikkka
21. okt 2009

Dobre ranko..
prave som prisla od doktora...bola to moja prva prehliadka, vsetko je OK..zobrali mi tri ampulky krvi, vystavili tehotensku knizku...
ale neukazal mi doktor ani babo, sice mi robil sono...tak z toho som smutna, vlastne mi dokopy ani nic nepovedal, len mal prednasku o odbere pupocnikovej krvi..asi je za to plateny, aby nahanal darcov..
tak snad na buduce to bude lepsie..

yanika
21. okt 2009

Hm, to ja sa na sono musim vzdy objednat a to bud do sukromneho sanatoria za 17€, alebo do jedneho centra, kde maju uplne otrasny system a hrozny pristup...

Tak sa s Vami musim podelit este s jednou skusenostou, asi v 8mom tyzdni som si nasla prisateho kliesta a do dnesho dna som cakala na krvne vysledky a dopadli super, takze si mozem konecne v klude tehulkovat... to bol rachot, ked mi odpadol ten kamen zo srdca... 😵 😵 😵

dezyre
21. okt 2009

Ahoj holky..
Nikky nebuď zklamaná.. miminko ještě uvidíš mockrát a budeš se na něj moct dívat do konce svýho dlouhýho života 😉 Je hlavní, že je vše v pořádku.. to je důležité 😉 Já bych mimčo taky neviděla, kdybych nebyla na pohotovosti a ani fotečku bych neměla.. protože můj doktor mi dělal ultrazvuk jen jednou, a to asi v 5tt a nic mi neukázal.. a na poslední prohlídce jen poslouchal srdíčko... a bohatě mi stačilo, když řekl, že je vše v pořádku.. teda až na větší dělohu než by měla být 😝

nikkka
21. okt 2009

dnes ma este caka neviem ci tazka uloha, ale mala by som konecne sefke povedat, ze som tehotna...snad tu spravu zoberie dobre..

yanika
21. okt 2009

Je to zvlastne, ako sa doktori odmerane spravaju, ja chapem ze pre nich je to "len praca", ale predsa by mohli byt trosku ohladuplnejsie a citlivejsi, teda aspon ku prvorodickam.. Mna tiez prekvapuje strohost s akou so mnou vsade jednaju a ja sa pritom citim ako Princezna na hrasku 😀

lucik...
21. okt 2009

yani to je tak vsude... oni to berou jak na běžícím pásu a na naše city a pocity vůbec neberou ohledy.. Já mám sice doktorku asi dobrou (až na to jak mě seřvala kvůli tomu doporučení na screening 😀 ) ale jinak se mnou zachází dobře 😉

nikkka
21. okt 2009

keby nebolo internetu, tak neviem...nastastie si vsetko mozem zistit na nete..

terkajesterka
21. okt 2009

nikka, ale radši nevěř všemu, co se píše na netu 😉

aktaka
21. okt 2009

ahoj holky

Nikka, tak jsi měla být drzá a říct, že chceš vidět. ono jim to někdy nedojde, že pro tu těhotnou to není každodenní rutina. já se vždycky nahnu, abych viděla, čímž dám najevo, že jako chci vidět 🙂 ale moje doktorka je super, ta mi všechno krásně popoíše a vysvětlí. naposledy mě přesvědčovala, že se mimi vrtí, prý jak z divokých vajec, já jsem ale nic nepoznala 😅 😀

blanka.k
21. okt 2009

Ahoj,
já mám taky skvělou gyn. UZ mi dělá vždy, takže bublinu jsem viděla 4x u ní a 1x v nemocnici, když jí řeknu, tak mi udělá za 100,- fotku. A monitor má krásně otočený, že se vždycky koukám, ona popisuje co a jak, a ukazuje, jak píše Aktaka, tak já tam taky prd vidím 😅 😅

dezyre
21. okt 2009

Nikky ... tak to já zase zastávám názor, že kdyby nebylo internetu, tak nejsem ze všeho tak viděšená :D .. Vždycky přijdu za manžem a povídám.. Na internetu psali, že .. a on už je na to alergickej :D :D ... Jinak já mám opačný pocity, mám pocit, že si každej myslí, že jsem nemocná, a ne těhotná.. Minule u doktora když jsem byla na koze.. tak mě mále s té kozy v náručí snesl, abych náhodou při slízání neupadla :D ...

mayocka
21. okt 2009

cauko babovky
nespominala vam niektorej doktorka ze ci je bezpecne chodit s chripkou do prace?ale asi nie ...no pokial nemam teplotu tak sa to este smie nie?neohrozujem tym babätko?ako fakt sa citim na hovno unava bolest zaludka a aj hlavy nadcha hrdlo ale tak pokial nie je telota tak sa to da ci?nechcem tam ist len tak s bolavym hrdlom za lekarom...ale bojim sa aby sa babu nic nestalo

pepibubu
21. okt 2009

Mayočka no nezlob se, ale to mi přijde nezodpovědné nejen vůči miminku, ale i kolegům a pokud pracuješ ve službách tak i vůči klientům..... 😖

dezyre
21. okt 2009

May souhlasím s pepi.. i já mám neschopenku jen na nachlazení.. taky jsem byla bez teplot.. a když budeš myslet jen na sebe a na miminko, tak si nemůžeš dovolit, aby se to náhodou nepřeklenulo v něco víc.. a musela si brát antibiotika.

blanka.k
21. okt 2009

Mě varovala mudr., že s chřipkou (teda ta pravá, ne nachlazení , ucpanýnos, atd.), horečkou nebo zánětem močáku si v těhu nezahrávat. Ať si prý chodím do práce klidně s angínou, ale s močákem nikdy (jsem k ní došla, že je mi mizerně a asi mám zánět močáku, tak mě hned hnala na gyn. a uroologii) 😅 Já v zimě přecházela něco, so jsem myslela, že je jen nějaká "chřipka", cpala do sebe v práci Praleny, a pak byla na neschopence 6 týdnů 😅 Vždy jsem celý roky všechno přecházela, a ono mi to vždycky prošlo a bylo to ok. Ale od letošního roku jsem si říkala, že mi nic nestojí za to, abych riskovala zdraví a teď když mám odpovědnost za 2, tak to dodržuju dvojnásob 😉

mayocka
21. okt 2009

pepi: nie nepracujem v kolektive som v predajni sama a to by muselo byt zatvorene co je pre mojho sefa dost tazko zvladatelna situacia pravdu poviem bojim sa coilen ist na prehliadku pretoze aj to mi hovori ze sa musim vratit do prace ked ma vysetria,strasne nedopusti na to ze by malo byt zatvorene kvoli tomu je to take pre mna na rozmyslanie...ale asi pojdem zajtra k lekarovi a vylezim to cez vikend aspon ak nie viac...s mojim sefom je to fakt na nevydrzanie je to predsa poliak a chce aby vsetci boli stroje a nikdy nechybali v praci 😢

mam tu aj dost zimu sedim skoro vonku pri dverach vchodovych tak sa ani necudujem ze to prislo a mozno pride aj viac krat... ☹

pepibubu
21. okt 2009

Mayočka, zkrátka si bude muset šéf poradit, ty musíš mít srovnaný priority. Těhotnou vyhodit nemůže i kdyby chtěl, a nějak to vyřeší. Ty se musíš hýčkat, sebe a miminko. Nikdo není nenahraditelný, kdyžtak to vykryje brigádníky. Ty teď opravdu ber ohledy pouze na sebe a mimi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre