Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
11. nov 2009

Zuzul - jo, taky bych hned balila 😀 Akortá nevím, jak je to v těhu s těma teplýma vodama atd. V 1. trimestru se koupele absoltně nedoporučuje, kvůli vývojovým vadám 😒

blanka.k
11. nov 2009

Moje mamka kdysi dělávala soupravičky háčkovaný, svetřík + čepička + rukavičky za necelé 200,-, taky nechápu co ji na tom bavilo. Ještě říkala, že jak umí jen háčkovat, tak že to jde pomalu a ne tak rychle jak pletení... 😅

aaadus
11. nov 2009

blani termály se v těhu moc nedoporučují i když těhotné jsem tam viděla. ale můžeš se zkusit zeptat svého mudra. babičky sice mám, ale ne na háčkování a pletení

blanka.k
11. nov 2009

Adus - teď bych taky termály neriskovala, jednak kvůli možným následkům pro mimčo a hlavně bych se tam asi brzy složila, já nemůžu ani v obchodě stát frontu, já okamžitě omdlívám, včera jsem od sprna poprvé žehlila, musela hsem pořád chodit bokem "na vzduch", i v koupelně žádné dlouhé stání ve sprše, jak normálně miluju vedro, tak teď se to obrátilo a dělá mi to hrozně zle. 😅 můj muž ze začátku myslel, že si dělám srandu, že dovolená v prosinci u moře nebude, prý budu v 5. měsíci, takže pohoda, a nějak ze začátku nechápal, že to myslím vážně, že mě na dovolenou těhotnou nedostane 😅

aaadus
11. nov 2009

stání ve frontě mi taky vadí. takže buď dělám rychlo nákupy přes poledne kdy tam není moc lidí nebo chodíme s manželem a on stojí frontu a já čekám někde na lavičce. já bych na dovolenou těhotná asi neletěla. mě totiž v letadle chytnou strašné křeče do břicha, nevím z čeho, takže když jsme letěli 12 hodin tak jsem se kroutila jak had, břicho jako balon

zuzub
11. nov 2009

ahojte 🙂 dnes dopadla kontrola dobre, máme už 13cm 😵 a podľa sona sme 14plus6 takže kuštek popredu ako podľa PM, aj prvé skríningové testy dopadly ok 😉 juuuuj babenky ja sa tak teším 😀

blanka.k
11. nov 2009

Adus. já letěla loni poprvé, a zapomněla jsem Kinedryl v kufru, tak jsem tam dýchala zhluboka, Martin mě ještě povzbuzoval, paní vedle na mě hleděla, spíš to vypadalo, že se chystám rodit 😀 Teď mi stačí hodina v MHD, s nějakým "voňavým" spolucestujícím, nebo kuřákem, a stačí.
Zuzub - gratuluji, teda to už jste pěkně velcí 😉

aaadus
11. nov 2009

zuzub jejda, 13 cm to už je macík. náš měl naposledy 7 cm a poradnu mám 23.11. tak jsem zvědavá o kolik vyrostl
blani mě na lítání baví akorát to jak to letadlo vzlítá, to se cítím jak malé děcko

blanka.k
11. nov 2009

Já letěla akorát loni na svatebku a měsíc poté se setřenkou na památky do Benátek...to bylo super, foukalo nám "do zad", takže to trvalo 50 min.A hlavně jsem si nezapomněla přibalit Kinedryl. Akortá ta cesta do Prahy na letiště trvala asi 6 hod 😅 ,ale zas z Brna nebyla letenka se vším všudy za 1,- (škoda, že Skyeurope už krachly, ty ceny byly super 😀 😀 😀 )
My jsme měli před 14 dny necelých 6cm, za týden jdeme na poradnu, tak jsem taky zvědavá kolik vyrostl.

aaadus
11. nov 2009

Po Evropě se dobře lítá, to je člověk všude za chvilku. Naše svatebka je kapitola sama o sobě. První termín byl v prosinci a zrušili nám let 6 hodin před odletem. Jsem řvala jak malá holka. My teda lítáme všude s cestovkama a v Benátkách jsme byli autem. Ale těch lidí tam a ty ceny...

blanka.k
11. nov 2009

Teda, to se nedivím, to by mě asi taky hráblo. My jsme loni měli svatebku jako první "normální" dovču po 9.letech, žádné stany, barák po babi, atd. tak jsem se těšila, a asi 14 dní předtím mě tak hrozně začaly bolet zuby, a zubaři si se mnou nevěděli rady, že jsem se pak týden před plán.odjezdem rozbrečela u zubaře...naštěstí v nemocnici zjistili, že to mám od nervů, jak mám zatnuté zuby, tak jsem si oddělala čelist, dostala jsem dlahu!!! a na svatbeku se jelo. Ale taky těch probrečených nocí, že konečně volno a nikam se nepojede. ☹ A když si vzpomenu na cestu busem do Paříže ve straé Karose, nebo roky šestihodinových jízd od rodičů na kolej.... fuj, ještě teď mě bolí prd... 😀 Jo a my jsme pro změnu na litišti zjistili, že zájedn trvá místo 15 dní 16, v nabídce cestovky to měli blbě napsáno, takže to bylo příjemné zjištění 😉
Všem dobrou noc a krásné sny.

bibi13
11. nov 2009

zuzub, tak sa teším s tebou kvôli dobrým vysledkom a aj za drobca.. 13 cm.. xixi.. woow, to je už fakt macek..🙂

lucik...
11. nov 2009

Teda holky, teď ste mě s tou vanou trochu vyděsili.. Já si vanu dopřávám každý den a přiznám se že občas i pěkně horkou... 😨 To může dítěti ublížit? Já myslela že pokud nemám problémy s tlakem a nedělá se mi blbě tak je vše v pohodě

andelka
11. nov 2009

lucik: No, horká koupel se nedoporučuje, jednak kvůli tlaku, a taky kvůli přehřátí. Já teda normálně vanuju, ale nedávám si horkou a vždycky mám část těla venku.

Ohledně přibírání - tak já jelikož mi nebylo moc zle nikdy, tak teda jsem nezhubla, ale zatím ani nepřibrala. ale to přijde, to se nebojím. 😅

zdenkapo: Prosím tě, pamatuju si dobře, že jak jsme se tuhle bavily o kočárcích, tak jsi dávala odkaz na takový, který by splňoval moje požadavky? (4 kola nafukovací, vložná taška, přehazka..) Já jsem zapomněla název a nemůžu teď tu stránku najít. 😕

lucik...
12. nov 2009

aha, to sem nevěděla... Tak už nebudu dávat horkou noooo 🙄 😅

kajamatus
12. nov 2009

Zuzub super krasne miery 😉

ja som dnes uz bola na preventivnej prehliadke u zubara 🙂 potesil ma, ziaden kaz iba trocha zubneho kamena a dokonca aj v mater. knizke nasiel kolonku kde sa to zapisuje.
Vobec som netusila ,ze mam narok na 3 preven. prehliadky 😲 pocas tehu.

lucik...
12. nov 2009

ted mě napadla otázka 😀 Platili ste u zubaře poplatek? Já totiž JO!!!Prej taaak a 30kč za preventivní prohlídku.. 😕 Já byla tak šťastná že nemam kaz že sem jí to dala a běžela pryč, ale pak mi došlo že za preventivní se přeci neplatí !!

kajamatus
12. nov 2009

ja som sa aj opytala, ze ci cosi platim a on , ze ci srandujem???? no to je na SR

ciknori
12. nov 2009

Lucik, pokud vím, neplatí se jen za druhou preventivní prohlídku v roce. Ale jako těhule bys neměla platit vůbec.

doli1
12. nov 2009

ahojky
u zubaře by se nemělo platit ani na gyndě.

zdenkapo
12. nov 2009

lucik horkou koupel rozhodně néééééé a ona ani ta koupel se moc nedoporučuje kvůli hygieně je lepší sprcha.... a u zubaře někdy platíme někdy ne,tak nevim,ale teĎ v úterý jsme teda neplatily nic....

andělko ten kočárek je super,barva stejná jak v 2007 ... je to Baby Merc a má docela barevný výběr...ta taška na dítě má dole zasunutou nějakou desku,kvůli stabilitě při přenášení,ale jde snadno vyndat,když chceš tašku vyprat v pračce...

zdenkapo
12. nov 2009

tak u nás na gyndě se neplatí až od doby,kdy to vystaví průkazku,což si myslim,že taky není v pořádku,ale dohaduj se z někym.... stačí,že při každé kontrole platím 40,-Kč za jednorázové zrcátko a 50,-Kč a foto

lucik...
12. nov 2009

zdeni a co se tou koupelí může stát? Já jestli už není pozdě když jsem se doteď v horké koupala 😔

zdenkapo
12. nov 2009

holky já má šílené nervy... dnes po 13.hodině mám volat na gyndu,jestli jsou výsledky z těch tripplů... úplně doufám,že to bude v pořádku,ale také se prýmůže stát,že půjdu na dběry znovu,protože sestra nevěděla,zda to udělaj,když mám skoro 14 dní rozdíl v termínech,takže bych musela čekat další týden ☹

lucik...
12. nov 2009

zdeni neboj, určitě to bude v pořádku.. Moc držíme palečky...

zdenkapo
12. nov 2009

lucik neboj,takhle ani nic,ale může to vyvolat děložní stahy a následky jsou jasné,proto se také maj těhule před porodem sprchovat horkou voudou a můžu říct,že to porod rozjíždí

zdenkapo
12. nov 2009

právě,že se strašně bojim,mám úplně slzy v očích a navíc jsem s malym sama ´doma a manža je v klidu,že to bude v pohodě,on si nepřipouští špatné výsledky

aaadus
12. nov 2009

já na gyndě platím, chodím k soukromé doktorce a foto z utz dostanu vždy zdarma

doli1
12. nov 2009

zdenčo ber to tak že pokud je něco špatně tak už by volali sami.nečekají až zavoláš.bud čekej dobré zprávy nebo to budou dělat znovu ale špatná už nepřijde

lucik...
12. nov 2009

zdeni neboooj a byla jsi na screeningu v I.trimestru?Pokud ano a dopadl dobře tak se neboj.. 😉 Ještě ke všemu když se všeobecně ví, že tripply sou blbý. Ale určo dopadnou dobře nebooooj 😉

aadus ja taky chodim k soukromé a platim 700,- ročně

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre