Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
23. nov 2009

Tak já čučím z jedné strany na sídliště a z druhé do lesa a rod.domky a vesnici 😀 Tak my máme baráky staré asi kolem 20 let 😀

mishutka
23. nov 2009

A jdu baštit koprovku 😅

michalag
autor
23. nov 2009

klarka, skusim sa spytat mojej maminy kde to dostat, lebo to mam od nej ale inak sa to vola Ice gel, je to v modrej skatulke a vyzera to ako gel na vlasy

zzuzullka
23. nov 2009

ahojte 🙂

klarka, ja som na testoch ešte nebola. idem zajtra na krv

xxx.klarka
23. nov 2009

michalag: ok, děkuju zeptej se. budeš hodná.

zzuzullka: tak držím palečky. já už chci taky jít. 😒

m.c.
23. nov 2009

já jsem byla na NT, to bylo OK, a pak minulý týden i na krvi na tripple testy, nevíte jestli Dr. volá kdyby bylo něco špatně?? Nějak mě nenapadlo se zeptat 😅 .

lucik...
23. nov 2009

já jdu na tripply ve středu a taky se bojim ☹

Jinak nemyslete že na vesnici to je sranda.. Já bydlím na vesnici asi 7km od Prahy a do školky vám dítě vezmou až rok před školou, protože i když vám to slíbí, tak přijde nějaký pražák, který jim dá "sponzorský dar" a samo že vezmou jeho dítko a vaše pošlou do háje.. To se stalo kamarádce.. Malá měla začít chodit od září a pak jí volali že jí bohužel nemůžou přijmout a pak se dozveděla že tam někdo strčil prachy tak jí vyšoupli

m.c.
23. nov 2009

jo a u nás jsou školky narvaný i v okolních vesnicích 😒 My bydlíme na sídlišti a školky všude plný, v mé rodné vísce je taky školky přecpaná a nepomůže mi ani "protekce" (máma je starostka 😉 ). Já si ale stejně okolní školky předem obvolám a určitě na zápis pudu, třeba se stane zázrak a bude někde místo. Protože si myslím že by malé školka prospěla.

michalag
autor
23. nov 2009

ja som bola na tripple testy minuly stvrtok
m.c, mne sestricka povedala ze keby nieco tak zavola, inak si mam ja zavolat vo stvrtok (po tyzdni)

michalag
autor
23. nov 2009

u nas si niektore zeny zapisuju deti uz pred koncom tehu, alebo do 1 roka, inak je strasne vela deti a vela porusenych skolok, tak preto je to tak plne

xxx.klarka
23. nov 2009

Musíme doufat, že my co jsme ještě na tripplech nebyli, že budou dobré. Nic jiného ani nejde 🙂

lucik...
23. nov 2009

klári asi tak 😉 Ale já na plodovku stejnak nepůjdu.. 😉

zzuzullka
23. nov 2009

klarka, a ty kedy ideš na tripply? ja sa nejako nestresujem tým, že aké mi výjdu výsledky. lebo sa stalo priamo v našej rodine dvom babám, ktoré boli tehu, že im vyšli hodne zlé testy a mali mať postihnuté deti a potom z toho boli úplne na nervy a museli čakať kým šli na nejaké iné vyšetrenia a až tie potom potvrdili, že dieťa bude v poriadku. A tej jednej dokonca chceli to maličké zobrať, že určite bude choré, no ona povedala, že si ho chce aj tak nechať a má krásne zdravé dieťa...takže môj názor je nestresovať kvôli zlý výsledkom a ja verím, že keď nám už Boh zobral jedného anjelika tak tohto nám už nechá 🙂

xxx.klarka
23. nov 2009

lucik... : já nevím, my jsme o tom ještě tak nějak ani nemluvili. Tak nevím 😒 bojím se toho.

blanka.k
23. nov 2009

Holky, nebojte. evbím,jeslti jsem to psala sem, teď v jendom časáku byl článek o triplech, a byla tam tabulka z pražského Genetu a udělali cca 3800 odběrů plodovky těhulím, co jim vyšly triply blbě a jen u cca 80 se prokázala skutečně nějaká vada 😅 Psal tam i nějaký primář, že by dal přednost jen NT+ místo toho... já jdu taky ve středu a prdím na výsledky,věřím NT+. 😉

blanka.k
23. nov 2009

bych asi potřebovala zas na pár dní zajet k rodičům na dědinu 😀 jsem byla teď na obědě,dala jsem si čerstvý salát s kozím sýrem a bagetkama s brusinkama... po prvním soustu jsem se málem zadusila, jsem zapomněla, jak koza smrdí 😝 😝 😝 😝 Tak mi přišly ty bagetky se sladkým k tomu divné, ale jak jsem byla ráda, že něco ten smrad přebije 😀 😀 zas se můžu uklidňovat, že to bylo zdravé 😀 Si pamatuju, jak jsme doma měli kozy a mamka z toho mléka poprvé udělala ppuding. Ani dr."Etkr" ten smrad nepřebil 😀

zzuzullka
23. nov 2009

ja som na NT+ nebola a ak mi vyjdu tieto výsledky teraz zle tak kvôli tomu nebudem stresovať a proste pôjdem na nejaký ten zvláštny ultrazvuk kde mi bábo skontrolujú a povedia či je v poriadku. myslím že to robia niekde v Bratislave a trvá to asi hodinu alebo hodinu a pol to vyšetrenie. síce sa to platí, ale to mi vôbec nevadí. človek minie peniaze na iných veciach ktoré vôbec nepotrebuje.
ale aj tak budeme mať všetky zdravé a krásne detičky a za rok sa tu budeme len smiať na tom ako sme zbytočne stresovali 😀

lucik...
23. nov 2009

blani my taky budem věřit NT+ 😉 Pak se ukáže na UTZ ve 20tt zda je vše OK nebo ne. Vůbec ale nechápu proč ty testy dělají když jsou na prd. Manžel se rozčiloval, prej "jasně, půjdeš na plodovku a tam ti řeknou dítě je v pořádku a pak kvůli tomu potratíš, to bych je pak musel jít zabít" Víme že možnost potratuje je "jen" 1% ale stejnak, že..

mishah
23. nov 2009

Ahoj holky, zdravíme po víkendu 🙂 konečně je zas pěkné počasí, i když u nás to je pomalu jak na větrné hůrce 😉
Jinak s těma školkama to je skoro všude podobné ☹ u nás bylo ještě než se nám malý narodil v pohodě místo,i když byla maminka na MD/RD,ale pak tu postavili "satelit" a nastěhovali se tu skoro samé mladé páry s malýma dětma....tím pádem školka narvaná k prasknutí a přednostně berou předškoláky a pak ty, co chodí do práce...bydlíme kousínek za Prahou,možná, že v některých částech Prahy je to lepší, švagrová bydí na Praze 5 ve staré zástavbě a vzali ji malou v pohodě od září a to měla 3 až koncem října....takže já si moc iluze nedělám, spíš se připravuju,že budu doma se dvěma prckama 😉

marmar1
23. nov 2009

ahoj holky,taky jdu ve středu na triply,ale nějak se tím netrápím 😉 ,spíš mi už 2x vyšla blbě krev na cukr a ještě něco a jdu do nějaké dietologické poradny nebo co a vůbec nevím co tam jako budu dělat,ale to mi snad ve středu dr řekne 😅

nevím jestli mi bude dr dělat ultrazvuk když jdu zase ve 21tt na ten velký 😠

zdenkapo můj dr právě taky neřekne co to je než v tom 20tt,aby to byla tutovka,ale říkají to v tom 12tt v prediku,ovšem ne mě,protože mám prej nepropustnou kožní tkáň a není nic vidět,no tak nevím teda ale rozmazané to bylo pěkně,sem byla ráda,že to aspoň poměřil všechno 😒

blanka.k
23. nov 2009

Lucik - přesně tak...kdyby po špatných triplech následovalo nějaké "nerizikové" vyšetření, tak je to o něčem jiném, já zas četla, že ve 3% případů dojde k úniku plodové vody 😅 Ale konec chmurným představám, prostě nám triply vyjdou dobře a bude 😀

marmar1
23. nov 2009

na bolest hlavy je prej první pomoc pít mooooc vody 😉

xxx.klarka
23. nov 2009

marmar1: piju hodně, furt a nepomáhá ☹

lucik...
23. nov 2009

mishah můžu se zeptat kde bydlíš 🙂 ?

marmar1
23. nov 2009

já bych taky na odběr nešla,kdyby dopadly triply blbě,tak než budou výsledky a než by byl odběr a zase výsledky,jdu na utz ve 20tt a tam by se vidělo

xxx.klarka
23. nov 2009

Holky a ten odběr plodovky se dá odmítnout jo?? A pak by to bylo vidět na UTZ kdyby bylo něco zle?? Já jsem po tom nijak nepídila, tak nevím. 😖

lucik...
23. nov 2009

klarko oni ti tu plodovku "doporučí" ale nutit tě nemůžou, to záleží jen na tobě. A ten UTZ ve 20tt je velký, tam se to všechno zkoumá a bylo by tam vidět, pokud by byl problém.

marmar1
23. nov 2009

klarka tak to je blbé,hlavně teď v těhotenství teda ☹

blanka.k
23. nov 2009

Klarka - odběr plodovky jde odmítnout 😉 Na tom UZ jde leccos poznat, ale ne všechny vady 😅

mishah
23. nov 2009

lucik: bydlíme v Řeži-na sever od Kobylis, kde bydlíš ty??? 🙂
ad ty odběry plodovky:máme kamarádku,která je u druhého dítka odmítla a holka je plně zdravá...švagrová na AMC byla,prý zákrok nic moc, ale taky zdravá holčička...osobně doufám,že to nebudem muset řešit... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre