Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
30. nov 2009

Moje účetní do telefonu nahlas cosi počítala se "100 dny" a "1/12" a pak odhadem, že přijdu o cca 2 dny dovči na netu jsemnašla toto:
Pro nemoc jste zameškala více jak 100 dnů a za prvních 100 dnů se dovolená krátí o 1/12 a za každých dalších zameškaných 21 dnů o další 1/12 celoročního nároku....
a dále:
Protože mateřská dovolená se posuzuje pro nárok na dovolenou jako odpracovaná doba a vy tedy splníte podmínku odpracování alespoň 60 dnů v roce , vznikne vám nárok na celoční dovolenou.
takže jsem pochopila, že pro dovču za celý rok musím pracovat min. 60 dní. 😉 A jelikož MD se bere jako "práce", tak těch 60 dní splním a bud umít nárok na celých 20 dní dovči. Akorát než na MD nastoupím (v druhé půlce března), tak budu v PN a ta mě o pár dní obere (viz. to krácení po dvanáctinách)

blanka.k
30. nov 2009

a další úryvek z netu:
"...Jestliže Vám bude mateřská dovolená trvat do půlky května 2010, pak jejím čerpáním "odpracujete" 60 dnů a pokud Vám bude trvat pracovní poměr celý kalendářní rok 2010, budete mít zase právo na celou výměru. Doporučuji ale, abyste využila svého práva dle § 217 odst. 5 zákoníku práce a před skončením mateřské dovolené požádala zaměstnavatele o bezprostřední čerpání této dovolené (před případným nástupem na rodičovskou dovolenou). Jednak Vám musí vyhovět, jednak se Vám už nebude moci krátit v důsledku směn zameškaných rodičovskou dovolenou. Hned po mateřské dovolené byste si mohla vyčerpat i dovolenou z roku 2009, poku by zaměstnavatel Vaší žádosti v říjnu nevyhověl. Podtrženo sečteno byste po skončení mateřské čerpala celkem 30 dnů dovolené (10 starých z 2009 + 20). A hlavně ať všechno dobře dopadne a narodí se Vám krásné zdravé děťátko! To je nade vší dovolenou...."

mishah
30. nov 2009

Ahoj holky, hlásím se po víkendu 🙂 a páteční kontrole u gyn.dr.Abych se nenudila, tak jsem jeste dneska byla na tripplech,protože zítra jedem na týden k našim a pak už by prý bylo moc pozdě..mrňouska jsem viděla,ale dr.jen ukazoval srdíčko a ani neměřil,takže nevím,jak jsme velcí..taky mě vypsal nemocenskou,měla jsem dvouletou mateřskou,tak proto.vycházky napsal bez omezení,naštěstí,fakt nevím,jak bych to s malým zvládala...
Vladka:gratulace k chlapečkovi 😵 🙂
Antynka:já rodila akutním císařem ve spinálce(částečné umrtvení) a určitě bych to tak chtěla znova(i když ještě raději bych rodila tentokrát přirozeně)

mishah
30. nov 2009

Jo a teda dneska mi volala kámoška, je ve 20.týdnu, že čekají holčičku, byla na amniocent.a přitom na tom NT UTZ kolem 13 tt jim předvídali chlapečka..ona je ráda, přála s druhou holku 🙂 ale fakt očekávala kluka,pořád říkala,že to cítí v kostech..

antynka1
30. nov 2009

Blanka - no ale když nejsem na neschopence - pracuji z domova, tak by to mělo být pohodě, ne?
To Misah - a cítila jsi, jak se v tobě vrtají?

mishah
30. nov 2009

Antynka:rozhodně to nebolelo, cítila jsem jen takový tlak (asi jako když mi teď trhali zub, fakt ne víc)..nic jsem neviděl-přede mnou byla taková plenta,ani jsem moc neslyšela,až když vytáhli Lukáška,tak říkali něco jako plod mužského pohlaví vybaven 🙂 -pak mi ho teda sestra ukázala a šupajdila jsem na jipku...bolest přišla hned záhy 😅 ☹ ale šlo to vydržet.celokově ten císař byl fakt rychlý.

mishah
30. nov 2009

Antynka. jo-ten zub mi teda trhali s umrtvením 😀

zdenkapo
30. nov 2009

Blani tak je to možné,protože já jsem 30.4 07 nastupovala MD a 1.5 07 mi konči prac.poměr na určitou dobu,takže já jsem to nesplňovala,ale když tam budeš pracovat dál,tak se ti ta mateřská asi teda počítá jako odpracovaná doba.... jj,mateřská se počítá za posledních 12 měsíců odpracovaných,bez všech překážek v práci,tedy ani PN se tam nepočítá,takže neproděláš,ale vzhledem k tomu,že mateřskou rapidně snížili,tak to nebude stejně nic moc 😒

jo holky,já bych tomu NT určení pohlaví taky moc nevěřila,moje gyn. mi trvrdí,že do 17tt se může i holka jevit jako kluk,proto to říká až od 20 tt,ale asi zase jak u koho,tak do středy už vydržim 😉

mishah
30. nov 2009

Blani a další: ohledně té dovolené a vůbec mateřské a výběru RD mi pomohla poradna na www.mamaaja.cz. Dovolenou sice jakoby neproplácejí,ale musí se myslím přímo vybrat, vyjde to ale nastejno-poslali mi peníze na účet.jen se musí zavčasu požádat zaměstnavatel, jak psala zdenka.Budu si to muset znovu načíst, už jsem to taky pozapomněla...jen vím,že mi právě radila takhle s tou 2letou "mateřskou" a pak případně PNka, jen ta dovolená za rok 2010 se mi o něco asi zkrátí.

aaadus
30. nov 2009

tak jsme zpátky z 4D utz. že by se teda prcek chtěl ukazovat to teda moc ne. ze začátku to ještě šlo, to jsme viděli jak máchá ručičkama, nosík, rty, uši. a pak se asi naštval jak do něho dr. šťouchal, zívnul a otočil se prdelkou a bylo po všem 😀 ale i tak to byl zážitek, fotky dodám zítra.

slunicko76
30. nov 2009

zzezullka: ctu to teda zpetne, ale jen bych chtea rict,ze jeste taky hubnu a mela jsem z toho docela depkyy, jsem zdrav.sestra na detskem a tak to byo fakt neprijemny. Pan doktro mi v poradne rek, ze se to jeste v 17tydnu da. Ze je vse vporadku, hodne mne to uklidnilo. Ja ale taky nepatrim k nejhubenjsim, takze to je mozna taky proto. Nektery zensky mi rikaly, ze proste moc nepribrali! Jo a dr. povidal, at jim nejake vitaminy, ze to zatim bude stacit.

zzuzullka
30. nov 2009

vladka, gratulujem k chlapcovi, ja dúfam že mi to doktor povie zajtra

slunicko, ja jem našťastie dosť ovocia, to mi teraz chutí najviac a hlavne pomaranče, tie by som mohla jesť celý deń ja ani mäso nepotrebujem 😀

aaadus
30. nov 2009

zuzul to ti závidím že ti pomeranče chutnají, mě citrusy přestaly chutnat úplně

zzuzullka
30. nov 2009

adus, no aspoň niečo, niekedy mám deň že mi robí všetko zle a zvládam fakt len ovocie 🙄

michalag
autor
30. nov 2009

pekny vecer 🙂

slunicko76
30. nov 2009

zzezulka: tak to jsme na tom podobne, taky se cpu grepy, pomeranci, mandarinkami a pri nejhorsim papam detske presnidavky! 🙂 na zacatku jsem zase jedla jenom jabka

ja to zase vzdavam,nebyla jsem tu dva dny, mozna min, a vy jste prokecaly dvacet stranek, to se neda 😀

slunicko76
30. nov 2009

holky dobrou, jdu myt nadobi! na vanocni uklid kacim, normalne pokidim a okna? Na ty jsem vyzrala. Do vejsek nemuzu dela se mi tam soufl, tak jsem je postrikala nejakym prostredkem na okna a doma jsem objevila takovosu sterku, rpidelala jsem ji na tycku od valecku na malovani a stahla okno, podobne, jako vylohy v obchodech. Bylo to rychle, sice ne dokonale, ale videt skrz je a jsou cista, ucel to splnio.Jen se to nesmi domaknout tchyne, ta by mi chtela prijit pomoc a to bych asi nezkousla.

andelka
30. nov 2009

adus: Aspoň jste ho viděli, to se taky počítá 😉 to Psyllium je vlastně vláknina (slupky z čehosi), dá se koupit třeba ve zdravé výživě. Nám to s mamkou pomáhá moc. Píšou, že se to má nasypat do tekutiny a vypít (ono to ve střevech nabobtná, upraví to to co v nich je, takže pomáhá při průjmech i při zácpě), někomu to jde, třeba si to dá do džusu a pak to je jak džus s vlákninou. Ale já to takhle nepozřu, takže si to míchám do jogurtu a v tom to je úplně v pohodě.
Ehm, takže po 20tt a ještě v období vánoc asi není moc šance se objednat ještě na 3D, co? No tak asi budeme mít překvapení do konce 😅

blanka: Já bych tipla, že to bude tou štítkou hodně, a určitě se pohybem nic nezkazí. Někdo je na to zadržování vody náchylnější, no.

andelka
30. nov 2009

adus: oprava - džus s dužinou - prostě jako džus s kousky něčeho, ne čistá šťáva.
no radši už jdu spát
dobrou všem

lucik...
1. dec 2009

Dobré ránko 🙂

Anděl 3D se dělá až dýl, ale 4D se dělá už od 17tt, já na něj jdu zítra 😉 Jen doufám že nám neukáže jen prdelku 😀

michalag
autor
1. dec 2009

Dobre rankko 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

ciknori
1. dec 2009

Ahoj 🙂
Tak jsem si vás po dlouhé době zas otevřela a snažila se dočíst, ale skončila jsem na straně 242, pak jsem to vzdala. Do té doby samé dobré zprávy, gratuluji! Snad na těch posledních třiceti stranách nebyly žádné katastrofy. Těm, které ještě čekají na výsledky, držím palce. Já jdu do poradny ve čtvrtek, triply jsem odmítla, tak se moc těším, že se třeba nějak Kryšpínek natočí a uvidíme jestli je holčička nebo chlapeček.

lucik...
1. dec 2009

Ahojky 🙂

ciknori: myslím že teď už tu jsou samé pozitivní zprávy a snad to tak i zůstane 😉 Já kdybych mohla tak bych triply taky odmítla, ale neprošlo mi to

michalag
autor
1. dec 2009

a ma dnes niekto poradnu???
uz to zacina byt zaujimave, za chvilku nam zacnu pribudat do tabulky bud modre, alebo ruzove policka 🙂

ciknori, tak vo stvrtok drzim palce 😉 🙂

klaarka22
1. dec 2009

Doré ránko holkyyyy,
Vladko gratulujuuuuuuuu ke kouličkám...to je super budeš mít páreček..fakt bomba

Aadus tak máš fotku kouliček??esi jo prosím extra pro mě jí dej do ala ať vim jak to vypadá a ve čt můžu pomachrovat 😉

Michal já jdu ve čt ale dost vážně tu přemejšlim že zavolám mámě ať mě objedná na 4D ..

michalag
autor
1. dec 2009

ja si idem volat v pondelok a snad ma uz aj objednaju na 3D

vladkaz1
1. dec 2009

klaarka22 dakujem ,dakujem ,dufam ze sa tam na tych vajkach a pipikovi nic nezmeni na susurku 😀 😀 😀 😀
Inak dobre rankoooo spala som hrozneee neviem co to mam za sny 😝

michalag
autor
1. dec 2009

klaarka, takze vo stvrtok by ti mal robit aj uzv???

michalag
autor
1. dec 2009

dobre ranko aj tebe vladka 🙂

klaarka22
1. dec 2009

Michal já řeknu dneska mámě ať mě tam někam nacpe...a uvidíme co z toho ....stačí mi to 4D na 3D už nemusim jsem skromná... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre