Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
2. jan 2010

Blanka - tak to já naštěstí supervýkonný vysavač nemám 🙂
Ale stejně se napoprvý asi budu bát ☹

antynka1
2. jan 2010

Tak se asi pro dnešek loučím, už půjdu spinkat. Tak dobrou noc 🙂

lucik...
2. jan 2010

taky nemáme výkonný vysavač 😀 A když jsem manžovi říkala že budem kupovat odsávačku an vysavač tak se mě ptal jestli jsem jako normální 😀 😀

Já si jdu vyfoukat hlavu a taky do hajíííí 😉

Blou noc 😵 😵 😵

blanka.k
2. jan 2010

Co mě holky říkali, že to je na vysavače třeba do výkonu 1800W 😉 nebo tak nějak je to prostě omezeno
Lucik - já se taky modlila, aby nedošli na vánoce, byal jsem u tchýně, měl jsem to oficálně povolené, tak jsem u ní dávala na dveře, jak správně zvnonit, kdo neví, kde zmáčknout ten stoletý svonek, tak se nedozvoní 😀
Dobrou

michalag
autor
2. jan 2010

bruuu nocku 🙂

blanka.k
2. jan 2010

DObrou, koukám, že jsem zas napsala takovou hrubku v min. příspěvku.... 😅 ještě, že se můžu vymluvit na těhu demenci 😀

bramburka
3. jan 2010

doporučuju odsavacku na vysavac - klidne si to zkluste sami na sobe nejdriv, pred nosní dirku, my bychom bez ni nedali ani ranu...i ted na horach jsme zabavili lux.
není to omezeno vykonem, naopak, my mame blbej vysavac a nejde to tak dobre.

jinak vyndavaci sprucle do postylky - určitě ano - mozna mate hodne miminko, ktere so zarve a nevyleza samo, ale az vam bude kumulovat perinku a polstarek a vylezat po hračkach nebezpečně ven, tak budete radi mu
radeji udelat cestu!

jinak klidně si kupte drahý sebamed 🙂 hezky voní, date za mejdlo 200,- kdyz vam to prijde adekvátní...my ho mame do ted, mydlo se na mimina nemá pouzivat.

bramburka
3. jan 2010

jinak z opalovacich kremu doporučuju Daylong tak 40 určitě

bramburka
3. jan 2010

lahvičky jsme meli Avent, maji super, ze maji dudlik 0+ a ten ma tak tenkou dirku že mimi chce radši prso 🙂 skoro...takže není line sat, protoze nejvetsi nebezpečí lahviček je, že tečou lip než prso a oni pak prso nechtěji

Ale uplně nej jsou lahvičky MAM¨http://fallingstar.mimishop.cz/detail.php?zbozi... je super že je rozebíratelná a líp se vymyje, ja nevím, ale prostě ty Aventácký mi přišlo, že mi nešli vydrbat - ty malinké ano, ale větší už ne

jinak doporučuju z těch dražších věcí koupit odsávačku mléka, nej je Medela, nej je elektrická. Osobně jsem s ní plně odsavala 8 měsíců - páč malá kvuli lahvi odmítala prso, hodí se ale i když máte mlíka moc, tak si ulevíte, zbytek zamrazíte, nebo dá tatínek nebo babička když chcete zmizet. Měla jsem tuhle http://www.medela.cz/produkty/swing.php je draha, ale da se koupit pouzita z MMB

bramburka
3. jan 2010

s tou odsavackou, znam dost holek, co reklo, ze ji koupi az po porodu a pak rychle kupovai drahou na posledni chvili

zdenkapo
3. jan 2010

Blani jde v tom sterilizátoru vysterilizovat vše co jde- lahve,dudlíky,šidítka,pokud máš tak i odávačku... a lahvičku budeš určo potřebovat,když budeš mimi dávat třeba čaj- někdo při kojení nedává-já teda taky ne,ale ve velkých vedrech to je dobré mít s sebou, nebo někdo dává čaj lžičkou,ale to není někde na procházce tak pohodlné- no já ji určo pořídím- avent 125 ml a 260 ml,kdybych nemohla kojit,ať ji mám doma a pro Nutrilon kdyžtak někdo dojede 😉

Anty já ten sterilizátor ještě nemám,ale je to ten velký na 6 lahví,on už se jiný nevyrábí,možná mají ale někde ty staré na krámech....

odsávačku doporučuji Baby Vac na vysavač-je nejúčinnější a co já vim,tak je fuk jaký je výkon vysavače,má to nějaký ventil,že to odsává stejně silně pořád........,ale je dobré mít i hadičkovou odsávačku v přebalovací tašce,kdyby se stalo,že ji na procházce nebo mimo dosahu vysavače budete potřebovat



tu jsou pokyny pro OGTT http://www.ledlab.cz/files/prirucka/oGTT.pdf -- uf,já už jdu v pátek a bojim,že to bude zase pozitivní ☹

bramburka
3. jan 2010

jinak sterilizator mam, páč jsme krmili z lahve, ale uprimne, vezmete hrnec s vodou a těch 5 minut nechate tu lahvičku vařit, včetně dudlíků a nepořebujete sterilizator pokud budete kojit, pokud byste meli UM, tak by to byl s hrncem vopruz.

pheva
3. jan 2010

Ahojte dievcata
dlho som tu nebola a ako vidim vacsina z vas uz vedia pohlavie miminka.
My sa zatial drzime aj ked uz sem tam citime kontrakcie ale pri serklazi je to asi bezne. Uz som aj absolvovala glukozovy test v 17tt a po dvoch hodinach 7.9 mool 😠 ....diagnoza tehotenska cukrovka.

15 januara ideme na druhy ultrazvuk tak uvidime ci je vsetko ok.

Inak vsetko dobre v Novom Roku. 😀

xxx.klarka
3. jan 2010

ahojky holky,

mám docela strach. Od silvestra jak jsem vám psala zážitky jak jsme cítili mrně kopat, tak nic. ☹

michalag
autor
3. jan 2010

Ahojte dievcata 🙂 ,

klarka, zo zaciatku nemusis mimi citit kazdy den a ked si nie si ista, tak zajdi na pohotovost a urobia ti sono a budes kludnejsia 😉 .... ale neboj sa drobcek je urcite v poriadku 🙂 😉

xxx.klarka
3. jan 2010

michalag, snad máš pravdu. Už aby bylo úterý.

Holky, já stoupla na váhu a málem to semnou šlehlo.😀 Dr. neví že jsem zhubla ty 4kg, takže jsem u ní jakoby začínala na 86kg, vážila mě až po 3 měsíci. Ale že jsem začínala na 89kg nevěděla, takže první poradna 86kg, druhá 87kg .... a teď budu skoro na 91kg asi☹ to mě asi nepochválí, když nevím že jsem začínala jinde než ona si myslí😀

xxx.klarka
3. jan 2010

Holky to naše mmčo je vyčůraný jak mraky, počká si snad až apíšu že se dlouho neozvalo a pak mě asi 3x kopne a zase klid😀😀

michalag
autor
3. jan 2010

klarka, no vidis tak to len spominaj ze nekope a bude 😀 ... a urcite si teraz kludnejsia 🙂

vladkaz1
3. jan 2010

Klarka lud na konci tehu nemusis vobec pribrat moja ,niekto to ma ze priberie na zaciatku a niekto az na konci 🙂 a zas nieje to tak nejako vela ,ja som tak priberala pri malej a teraz mam len kilo a pol hore a bojim sa preco ,tak isto cakam na poradnu jak sol ☹

xxx.klarka
3. jan 2010

michalag, normálně je to mrška vyčůraná😀😀 se tomu musím normálně smát. Je tady neteř přítelovo a cítila jak kope🙂

vladka, já vím, hrozně se bojím toho přibírání ale. Takhle jsem tlustá jak ........... a bojím se jak to bude ke konci těhu.

lolita.9991
3. jan 2010

ahojte kocky

ja som bola 28 v medicinskom centre a doki mi povedal ze mam babo moc nizko,stretli ste sa stym uz niekto?

zuzub
3. jan 2010

ahojte 🙂 dlhšie som tu nebola ale občas si vás aspon prečítam.
chcem vám popriať všetko dobré do nového roku hlavne zrdavie a nech sa všetky tešíme z krásnych zdravých bábätiek 🙂
lolita9991- s tým, že je bábo nízko som sa nestretla, len viemm, že môže byť nízko položená placenta...
klarka, ja tiež necítim pohyby každý deň, cez den skoro vôbec len večer ked ticho ležím alebo som na boku.
a chcem sa vás spýtať cítite niektorá pohyby aj tak úplne dolu v podbrušku? 😕 lebo ja najviac cítim tam

lolita.9991
3. jan 2010

zuzub v knizke mam napisane nizko ulozeny plod,a to iste mi aj povedala a placentu mam v zadu
tak neviemm

vladkaz1
3. jan 2010

xxx.klarka ja som pri malej ked som ostala tehu schudla na 67 KG a ked som isla rodit tak som mala 83 kg .. nic sa neboj bola som jak gula ale za to vsetko to stoji a doki mi nic nepovedal ,ze som tolko pribrala ,len ze mam slaninove brucho .
za to terza mi pekne vynada si myslim 😝
Dnes mam naladu na draka .. ak ma niekto doma naserie asi budem vrazdit 😀
ja citim pohyby uplne dole v podbrusku ,ale dost sa stupnuju 🙂 hlavne vecer

misicka85
3. jan 2010

Ahoj holky.

Tak odsávačku na vysavač mám taky,i když jsme ji zatím nemuseli vyzkoušet ani jednou. Ale zkoušela jsem ji na sobě 😀 Máme taky tu Baby Vac a je na ní napsané že se má používat pro vysavače s výkonem 700-1500W.
Odsávačku na mlíko a podobné zařízení bych dopředu nekupovala,když tak až po porodu. Já malou plně kojila a nic z toho jsem nepotřebovala...

KLÁRKO - pohyby ze začátku nemusí být každý den,tak se neboj 😉

ZUZUB - já malého cítím taky úplně dole, jak jsem byla na utz tak byl otočený hlavičkou dolů a šmátral tam ručkama,takže to co cítím úplně dole jsou ručičky 😀 Nožkama mě kope výš,a atyk ne moc často...

Já jsem zatím přibrala taky jenom kilo.I u Adélky jsem ze začátku moc nepřibírala,až tak po 30tt a to byly i 2kg za týden. Celkem jsem měla +10kg tak uvidíme kolik budu mít teď, snad víc ne...

Já jdu do poradny 8.1. a čekám že hned dostanu žádanku na to oGTT. Pro mě to nebylo zas tak hrozné,jediné co mi pak vadilo tam ty 2h sedět a nechodit,nejíst,nepít,to byl děs. Ale to pití se celkem dalo, mi to chutnalo jako sladší Sprite bez bublinek 😀 I když ty poslední doušky jsem dopíjela tak tak,už si nepamatuju kolik přesně toho bylo, myslím že buď 0,4l nebo 0,5l a měla jsem to vypít do 5min,já nejsem zvyklá tak rychle pít a už vůbec ne takové množství najednou,takže jsem to dopíjela už na sílu 😀 😀

arcik
3. jan 2010

Nazdar babule....

tak jak je při neděli?
Vladka copak copak??kdo tě tak nas.al?? 😒

já mám pohybů§ jak v blázinci...mám je v podbřišku a nad pupkem...malej je k venku zádama a hlavu má nahoře a nožky dole...má super polohu... 😉 jen doufám že mu to nezůstane a hodí se hlavou dolu....

co se týče váhy holky......já jsem při Klárce otěhotněla v 88 kg a rodila se 112 ale domů z porodky jsem šla na 88 zpátky...všechno jsem tam nechala hlavně tu vodu co jsem zadržovala neb jsem vycucala 5 litrů jen to fiklo za odpolko..
a teď jsem otehulila na 88 a mam 86 😀 😀 no prasnice dámy.. 😀 😀 😀

zdenkapo
3. jan 2010

STERILIZÁTOR- holky tak já při Tomáškovi udělala tu chybu,že jsem vyvářela lahvičky Avent právě v hrnci a jak píšou na www stránkách AVENTu v sekci dotazi- pokud se vyváří ve vodě,tak může dojít k tomu,že se na tu plastovou lahvičku nachytají mineráli a je pak taková zašedlá a nejde to už vyčistit a prý se to musí právě od začátku sterilizovat třeba tou parou a ne ve vodě varem- ale není případ jen Aventu ale všech plastových lahviček,tak já budu pořizovat avent lahve i sterilizátor a bude klid....

vladkaz1
3. jan 2010

Arcik .. ale zobudila som sa hore ritu 😀 asi tak .. nema dobry den hned od rana ..
ja som teraz otehotnela ,ked som mala 78 a mam 72 ,tak uvidime ako to pojde dalej ,dufam ,ze ma neda na infuzie 😝

arcik
3. jan 2010

Vladka tak to jo já myslela že ti někdo při neděli zvednul mandle...

Infůze snad neeeee ještě nejsi na váhový hranici si myslim.... 😉

zuzub
3. jan 2010

ja som zatiaľ pribrala plus 5kg, som sas vážila teraz po vianociach,Ježiško nám doniesol váhu 😀 ale na mne vidno každé kilo čo priberiem lebo som maličká 1,62cm 😒
inak ja tiež zvažujem či kupovať sterilizátor, čo asi budem určite chcieť takú tú ohrievačku na fľaše ( myslíte, že je to dobrá vec? )lebo mi nemáme mikrovlnku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre