Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
6. jan 2010

anty a my máme nárok na celou dovču 2010 nebo jak to je??

aaadus
6. jan 2010

michalag no já na nočník asi začnu učit jen co sám začne pořádně sedět a budu kupovat plenky co nejsou super savé a by měl mokro a rychleji se to naučil. my s bráchou jsme na nočník chodil nějak kolem 10. měsíce sami

antynka1
6. jan 2010

Lucik - ano máme, protože MD se ti započítává do odpracované doby a abys měla nárok na celou dovču, musíš takto odpracovat 60 dní. Akorát bacha na tu PN - pokud budeš marodit více jak 100 dnů, bude se ti krátit.... Ale do toho limitu by ses měla vejít.

aaadus
6. jan 2010

lucik já jsem taky chtěla být fér, ale neměla jsem těhu potvrzené od dr a musela jít ležet do nemocnice. jinak to u mě nešlo. myslím, že máme nárok na celou dovču. u nás to dělají v práci tak, že jak skončí MD tak pak se vybírá dovolená nebo tak nějak to je

antynka1
6. jan 2010

Dovču můžeš čerpat mezo MD a RD nebo před MD - to bude můj případ 🙂

aaadus
6. jan 2010

já uvidím jak mi to navrhnou na personálním co je lepší, je mi to vcelku fuk

michalag
autor
6. jan 2010

aaadus, nechcem ta strasit, ono sa to zda strasne jednoduche, ale vela zalezi od dietatka 😉 ... a myslim ze vtedy to nema este efekt ked je take male lebo to robis za dietatko ty a ono este nevie tak vnimat ze mu treba cikat/ kakat, najskor to pride v 1,5-2 roku ale jasne ze su aj vynimky ze skor ale fakt len vynimky 😉 ...

lucik...
6. jan 2010

no já odpracuju letos skutečně 5 dní 😀 pak budu mít 63dnů neschopenku a pak MD... Tak mam nárok na celou dovču 2010 nebo ne 😀 ?

antynka1
6. jan 2010

Máš, odpracuješ 5 dní + započítej celou MD 🙂

lucik...
6. jan 2010

tak to je dobrý... My máme 25 dní 😀 😀 To znamená že za jeden měsíc dostanu "celej" plat 😀 😀 😀

antynka1
6. jan 2010

Taky mě to potěšilo 🙂 Akorát do loňska jsme měly 30 dní a od letoška nás zkrouhly na 25.....

aaadus
6. jan 2010

michalag malý bude šikovný po mně 😀

lucik...
6. jan 2010

stejně je to divný.. Když někam nastoupim v červnu tak přeci nemam narok na dovolenou celýho roku..

michalag
autor
6. jan 2010

aaadus, no ja ti to prajem, len chlapci su lenivejsi 😝

bibi13
6. jan 2010

ahojte.. ja som vám včera písala a ani ste mi neodpísali..:(
inak, príde mi kočík.. bud v piatok alebo v pondelok.. sa už neviem dočkať..
a my máme sviatok a aj pracujeme..:(

xxx.klarka
6. jan 2010

bibi, ráda bych Ti odpověděla. Ale taky nevím jaký je to pocit, asi jsem to ještě nezažila. Večer se mi akorát břicho hodně napne, ale není tvrdé nebo tak, takže to ono nebude. Jinak bych Ti to ráda napsala a poradila.

aaadus
6. jan 2010

bibi to tvrdnutí je jako když se ti břicho a děloha začne stahovat, je to takové nepříjemné a i to někdy bolí když to fakt ztvrdne hodně. já mám břicho vždycky tvrdé jako kámen, ale stačí pokrčit nohy a zhluboka dýchat a ono to přejde

antynka1
6. jan 2010

Lucik - ještě tam je, že pracovní poměr musí trvat po celý kalendářní rok. A když nastoupíš někde v červenci, tak máš nárok u nového zaměstnavatele sice jen na půlku dovoelné, ale na tu druhou půlku máš nárok u starého zaměstavatele. Takže máš vlastně nárok na celou jednu dovoenou, pokud celý rok jsi zaměstnaná.

bibi13
6. jan 2010

dakuuuujeeeem.. ale aj tak si to neviem predstaviť.. resp. neviem či to tvrdne aj mne.. 😖

maryann.b
6. jan 2010

Ahojte, na stranke som nova a chcem sa pridat k vam "majovkam", kedze mam termin 30.05.2010.
Prave sa rozhodujem pre amniocentezu, kedze mi vysli horsie tripple testy ale inak som OK.

doli1
6. jan 2010

bibi mě břicho úplně nestvrdne ale jako by se uplně napne a začne vznikat tlak.postupně to přichází a odchází.už poznám že to na mě jde a že už to končí.začne mě polívat horko a špatně dýchat.
zdečo jak jsi tu dávala odkaz http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=255146 tak pokukuji po tom červeném lehátku s medvídkem pú

michalag
autor
6. jan 2010

maryann, jasne ze sa mozes pridat 😉 🙂 a vitaj medzi nami!!! dufam ze sa medzi nami budes citit dobre 🙂

doli1
6. jan 2010

hlavně gratuluji k další holčičce,že je vše v pořádku.hlavně nikde žádná cista a žádné špinění.

lucik...
6. jan 2010

anty děkuji za vysvětlení 😉 😉 😉

michalag
autor
6. jan 2010

maryann, ak si babatko chcete nehat aj tak tak by som to nepodstupovala, lebo je to risk pre babo, ale ak ste rozhodnuti ze by si si ho dala prec tak by som isla aby ste vedeli na com ste .... toto moj nazor

aaadus
6. jan 2010

bibi á jsem to poznala hned že je to tvrdnutí, je to hodně nepříjemné a taky už poznám kdy to příchází
maryann ahoj 🙂 a jaké ti vyšlo riziko z tripplů? a NT screening jsi byla?

michalag
autor
6. jan 2010

inak vsimli ste si ze za poslednu dobu k nam pridudlo dost novych majoviek 😵 , normalne sa tesim ze sa tak rozrastame

maryann.b
6. jan 2010

Postihnute dieta by som si nenechala ... ale dufam, ze to nebudem musiet riesit, kedze som podobny problem riesila uy pred 6 rokmi a vsetko dobre dopadlo. Dnes mam zdraveho Mateja. Ako ste na stranku dostali, v ktorom ste tyzdni?

aaadus
6. jan 2010

všimla, už jsem si myslela, že není možné aby nás pořád přibývalo. a kolik nás celkem je?

michalag
autor
6. jan 2010

maryann, uplne hore na stranke mas Nastavenia a tam sa da nastavit kolko mas deti, TP, co cakate ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre