Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
1. mar 2010

lucik bezva, a jde to dobře obkreslovat? A přilepovala sis to izolepou, jestli jo nestrhla jsi potom i omítku?

xxx.klarka
1. mar 2010

lucik, paráda. Tak aby Ti to takhle krásně šlo i na namalovanou. 🙂

lucik...
1. mar 2010

aaadus no jako zrovna tenhle medvěd nic moc jak má všude jakoby ty "chlupy", to sem zvědavá jak to pak vybarvim 😀 😀 😀 Ale myslim že ty ostatní budou v poho 😉
Pošli mi do IP prosím adresu ať s tím odpo můžu na poštu, už si mi jí asi psala, ale nechce se mi to hledat 😀

Lepila jsem to jen na dvou místech lepenkou a jinak držela a omítku jsem nestrhla, ono to tam spíš vůbec nedrželo 😀

zzuzullka
1. mar 2010

lucik, no krásne keby som mala nejaké miesto kam si môžem kresliť tak by som tiež vyzdobila stenu pre bábo...ale keďže bude bývať s nami v izbe tak nemám na to miesto 😒

zdenkapo
1. mar 2010

tak má to šlachu k jednomu prstu a právě ho nemohl ohnout,tak snad to bude brzo ok,aby mohl brzo do práce,ikdyž by měl dostat 100% platu,když je to pracovní úraz a něco od naší pojišťovny,ale to nemám ani tuchy,koli by to mohlo být....

Spaní na zádech
zrovna včera jsem to četla na porodnice.cz odpověď dr. Kouckého,že pokud to není nepříjemné mamince,tak to mimču vůbec nevadí

nikkka
1. mar 2010

ahojte..
v poradni vsetko OK, dokonca mi doktor robil aj 4D ultrazvuk...chcel mi ukazat tvaricku, ale to nase male je take tajomne, cez pol tvare malo rucicku, takze som videla len ustocka a nostek..ale aj tak to bolo super..a este som aj ruky videla, prsty som vsetky zratala.. 🙂 🙂
a za odmenu som si kupila tehu nohavice za 9€ a v tom obchode maju vsetko, pojdem tam na nakup vsetkych potrieb do porodnice atd...ani som netusila ze taky obchod existuje..

adelka89
1. mar 2010

zuzul no my cvicime tak nejak na cele telo, dneska jsme hodne posilovaly na ruce (pry je dokazano ze po porodu denne zvednes pres 300Kg 😀 takze aby nas pak nebolely ruce 🙂 )
ale konkretni cviky na zada ti asi neporadim, skvele jsou ty male gymnasticke balonky pod zadek pod hrudnik ....

adelka89
1. mar 2010

aadus no ja taky nechci prenaset, 14 dnu po terminu mam prijimacky takze ani nemuzu 😀 porad doufam, ze to bude o 14 dnu driv, maly je uz ted docela velke miminko pres dve kg uz ma urcite takze klidne bych ten 38tt brala 🙂 36tt je jeste brzo, jak by rekl manzel : ja nechci aby byl Lukasek ve sklenicce (inkubator 😀) ale 38tt je bych rekla akorat 🙂

zzuzullka
1. mar 2010

adelka, tak dúfam, že ty budeš rodiť skorej o niečo a ja zasa vydržím až do termínu aby sme stihli príjimačky a štátnice 🙂

myslíte, že môžem chodiť plávať do normálneho bazénu-myslím kvôli infekciám, či by stačilo napr. aby som si pred plávaním dala tampón alebo či treba chodiť len do bázenu ktorý je udržiavaný pre tehotné 😅

adelka89
1. mar 2010

zuuzul ja bych klidne do normalniho bazenu sla.... pokud nemas zadne problemy a netrpis na zanety, tech udrzovanych bazenu je veeeelice malicko. A ja zastavam heslo tehotenstvi neni nemoc, takze se snazim delat vsechno co jsem delala pred tehu (pokud zrovna nemusim lezet 😀 ).

aaadus
1. mar 2010

adelka ve skleničce 😀
zuzul já už jsem v normálním bazénu byla a nic mi z toho nebylo. Jen jsem byla opatrná, aby mě někdo nekopl do břicha. Ale vždy jsem tam byli 1-2 hodiny před zavírací dobou a to už tam bylo maličko lidí, spíše jen ti, co si přišli kondičně zaplavat

adelka89
1. mar 2010

aadus 😀
ten nas maly cipera zase skyta 😀 dneska uz po druhe 🙂

matpaj
1. mar 2010

juuuj babky, GTT v poriadku..... 😵 mnam, mnam lentilky..... 😀

zdenka, este k tomu baleniu.....ked dam pampers, tak potom staci uz iba jedna plienka alebo dve?ja som davala dve, s jednou to nieje az tak nasiroko.....

nikkka
1. mar 2010

inak u nas v porodnici uz nekazu balit na siroko...vraj az co povie ortoped ked sa k nemu ide tusim po troch tyzdnoch..ale ja doma budem urcite balit nasiroko..

zzuzullka
1. mar 2010

baby a pediater to je vlastne normalny detsky doktor ze? lebo si ho musime tiez vybrat este pred porodom tak nech nehladam nejakeho specialneho doktora ak je to normalny detsky 😅

nikkka
1. mar 2010

ano pediater je detsky normalny doktor.. 😉

zzuzullka
1. mar 2010

nika ďakujem 🙂

blanka.k
1. mar 2010

Adel . to je dobře, že už jsi na tom líp 😉 Kmarádfka rodila v 36tt, malej měl už asi 3,5kg, a lšu za 3 dny hend domů (v Bohunicích) 😉 To bych taky brala 😀
Zuzul - u těch spec.bazénu je výhoda, že jsou většinou teplejší, ale tím spec.tamponem nic nezkazíšc 😉
Matpaj - gratuluji k oGTT 😉
Dnes jsem byla v Tmobilu si zavést tarif na volání na 5 čísel zdarma, tak si zapisovala čísla a jména na koho to je nebo přezdívky, tak jsem dikrovala M..., rodiče..., a pak tchýně..... a slečna se začala smát, ejslti prý dělám dobře, že chci mít tchýni nonstop zadarmo natelefonnu 😀 No naštětsí moje cthýně je taková "antitchýně", hrozně hodná a v pohodě. 😉 Tak hurá, mám 2 zalsoužilé matky na telefonu, už se těším, jak budu v noci volat o pomoc, že se něco děje a já si nevím rady 😀
Jinak Brno hlásí nad 10st., sluníčko, krásně akortá vítr "jak sviňa" 😉

nikkka
1. mar 2010

aj u nas fuka strasny vietor...dnes sa ma na to pytal nas riaditel - je francuz - ze ci je to normalne ze na slovensku tak fuka vietor a ja ze ano v Trnave je to normalne, sa smial, ze to ma vyhodu cez leto, ked zeny nosia sukne, ze vietor im ich zdviha.. 😀

zdenkapo
1. mar 2010

Nikka
zrovna jsem se divila,že si kupuješ ještě těhu kalhoty,ale ty je ještě trochu využiješ,mě už by na tu chvilku bylo líto peněz a ty ještě asi budeš mít další mimi....

Matpaj
no to záleží taky jaké je dítě,náš TOmášek byl od mala hubeňour,tak jsem i dávala někdy dvě látkovky,ale někomu stačí jedna,když má cvalnatá stehýnka 😉

Praní- DOLI
věcí pro Aničku dopadlo dobře ,nic se mi neobarvilo a to něco má fakt syté barvy... teď ještě zapnu látkové pleny a tetra osušky a ochranu matrace na vyvářku aŤ mám zítra co žehlit.... teď mě čekají žehlit dva plné lavory věcí po Tomáškovi 🙂

blanka.k
1. mar 2010

Já jsem taky v praní udělal první krok - koupila si předevčírem Batole na praní 😀 A včera odstříhala ze všeho cenovky, a zjistila jsem,že vel. 56 (nebo 0-0 v tesku) mám asi dostatečné mnoství, ale pak 62, mám jen trika nebo pár body s dl.rukávem a 1 kalhoty a 1 kraťasy, tak to budu ještě dokupovat nějaké kalhoty a trička.A zbytek časem až zas budou nějaké slevy. 😀

xxx.klarka
1. mar 2010

Mě chybí ještě vyprat hračky a hrací deku🙂 jinak mám všechno. A ještě až mi přijdou tetra osušky co jsem teď objednala v lékárně.

lucik...
1. mar 2010

mě chybí vyprat všechno 🙂 Čekám až bude dodělaný pokojík, to bude snad už konečně do 14dnů 😉

yanika
1. mar 2010

Lucik, som na tom podobne.. Ja čakám na skriňu, potom budem prať🙂

nikkka
1. mar 2010

zdenka musela som si este jedny kupit, stale nosim rifle, tak este som chcela jedny a stali iba 9eur...takze to je ako keby zadarmo...

blanka.k
1. mar 2010

Holky, teď jsem začala panikařit, sice je to takové ehm....téma, ale měla jsem te´d totálně černou stolici, fakt ve mě hrklo, protože jak jsem byla hospitalizovaná, tak mě strašili, že možná mám bolesti, že se mi vrátily vředy na střevech, a že bych měla po porodu jít na vyšetření.... tak jsem si to zadala do vyhledávače, a ...
Zcela obvykle je však tmavší zabarvení výsledkem konzumace některých skupin potravin a léčiv. Jedná se zejména o ovoce a ovocné nápoje (borůvky, černý rybíz, červené víno),.... a já včera objevila, že máme od tchýně v komoře asi 10 zavařených flašek borůvek, a tak jsem si jednu rozdělala a snědla na posezení 😀 😀 Uf, to se mi ulevilo, je fakt, že když si vemzu,jak vypadala moje ústa po konzumaci... 😀 To je hrozný, jak už se člověk pozoruje a všechno ho vystraší 😅

lucik...
1. mar 2010

blani tak hlavně že si našla vysvětlení 🙂

Mě už od včerejská pobolívá břicho - nahoře skoro až pod prsem... Tak nevim jestli mi tam malá na něco tlačí nebo jestli to mám třeba namožený z tý rýmy

bondy1
1. mar 2010

Ahoj bambulky - my sme mali strašnú noc, črevná viróza, spodom aj horom - chcela som spomaliť prírastok na váhe - ale pravdu povediac nie až takto... ☹ Najhoršie je, že ani napiť, nič - všetko okamžite von. Ráno som sa vytreapala do práce, ale normálne som sa vypýtala - MM pre mňa došiel autom, inak neviem... Teraz tu ležím a snažím sa presvedčiť, že mi je lepšie...

blanka.k
1. mar 2010

Bondy - tak hlavně zkus do sebe dostat nějaké to pití, ale fakt jen polžičkách, já jednou na chatě ze studny chytla úplavici 😀 Taky šlo vše ven, takže jsme jen pila po lžičkách černý čaj, jak jsem vypila třeba 1dcl, tak to nešlo, fakt jsem jen usrkávala. 😉 Ať je ti líp, kdyby ne, tak bych radši zítra zašla k mudr., ať nejsi dehydrovaná 😉

lucik...
1. mar 2010

bondy tak snad ti bude brzo dobře 😉 Taky bych chtěla zpomalit ten ohromnej přírůstek na váze 😀 Ale radši ať mám 30kilo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre