Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

dezyre
7. okt 2009

Tak v játrech je železo a zinek ;)

dezyre
7. okt 2009

Aha.. tak je to jinak:
Těhotenství
V těhotenství je sice zvýšená potřeba vitaminu A (asi o třetinu, při kojení až na dvojnásobek), ale játra jsou tak bohatým zdrojem (jedna porce může pokrýt potřebu až na dva týdny), že hrozí nebezpečí nadměrného ukládání v játrech a s tím související změny kůže, jater, bolesti hlavy nebo poškození plodu. Proto DGE doporučuje v prvním trimestru si játra odepřít a vitamin a dodávat formou provitaminu beta-karotenu z rostlinných zdrojů. Protože však se ženy mohou o těhotenství dozvědět až po uplynutí prvních 3 měsíců, lze vyjít i s doporučením nejvýše dvou porcí jater měsíčně, které platí pro všechny dospělé. Jen kojící ženy mohou jednu porci přidat.

Si tady teda vedu monolog 😀 😀 😀

mishutka
7. okt 2009

tak nic 😢
já už jsem si plánovala nějakou dobrůtku 🙂

bramburka
7. okt 2009

zdenkapo...kde to tam je? taky bych se jukla...?

terkajesterka
8. okt 2009

tak dneska první? 😉

terkajesterka
8. okt 2009

jen jsem chtěla napsat, že jsem dostala v úterý průkazku 😉 a to moje první těhotenské kilo je zase pryč, tak se budu muset dneska snažit to dohnat. Mám koupenou čokoládku 😀

doli1
8. okt 2009

ahojky
terko tak to gratuluji k průkajdě a čokoládu pěkně spapej

ciknori
8. okt 2009

Ahoj Teri, hodně štěstí s čokoládkou 🙂 Já jdu na kontrolu dneska, vlastně bude první, tak jsem napnutá jak špagát a zvědavá 😅

lucik...
8. okt 2009

Dobré ránko 😉 Hmm, já bych si dala medovník 😀 Když tak mluvíte o sladkém 😀

ciknori: hodně štěstí 😉

terkajesterka
8. okt 2009

ciknori, taky držím pěsti, ať je všechno v pořádku.

holky, já mám tak rozpíchaný ruce, brali mi 5 zkumavek krve a nějak se jim nedařilo napíchnout mi žílu....tak vypadám jak feťák. Ani jsem se po hodině a čtvrt čekání nebyla schopná zeptat, co to je za odběry. Nevíte to někdo? Dokonce mi ta dlouhá čekací doba nadzvedla nejenom mandle, ale i tlak, měla jsem rekordních 110/80 😀

lucik...
8. okt 2009

terko to netušim ☹ to je mi líto, ale taky mam takový problémy,že nemůžou najít žílu.. A navíc při odběrech omdlévám ☹

dezyre
8. okt 2009

Terko .. tak mě brali taky asi pět zkumavek, už v 8tt a bylo to na protilátky, HIV, syfilis a ještě cosi co neznám 😀

ciknori
8. okt 2009

Páni, to je tlak 😀 Já měla naposledy u obvoďačky 95/65 🙂 Jinak, to už by mohly být ty odběry na krevní skupinu, HIV a další krásy, ne?

terkajesterka
8. okt 2009

taky si mě radši položili, abych se jim nesložila...ale bylo to dobrý. Když jsem si vzpomněla na porod, tak proti tomu nějaké píchnutí...... 😀 😀 😀 😀

bramburka
8. okt 2009

dnes me normos boli prsa, hmmm, snad jeste bduu mit priznak či co 😀 😀 😀

terkajesterka
8. okt 2009

holky, asi máte pravdu. A to se nedá zjistit z jedné zkumavky??????? nebo to posílají asi na více míst, kde vždycky zjistí jen tu jednu chorobu?

ciknori
8. okt 2009

Krevní testy na zjištění krevní skupiny, protilátek proti červeným krvinkám, infekce typu syfilis, HIV, hepatitis B.... teď čtu 🙂

terkajesterka
8. okt 2009

xeni, já už musím nosit větší podprsenku 😀 😀 😀

doli1
8. okt 2009

jj taky si myslim že to byli tyto odběry.mě čekají toho 20 řijna kdy jdu na kontrolu.museli jste byt nalačno?zapomněla jsem se zaptat.

dezyre
8. okt 2009

A jinak na co ty odběry byly se dozvíš příště, až ti do těhu průkazky napíší výsledky 😉

doli1
8. okt 2009

terko už mám taky větší podprdy o číslo už je mám větší 😅

ciknori
8. okt 2009

Doli, ptala jsem se kamarádky a prý nalačno nemusela být, nalačno asi jen když se zjišťuje cukr a to by měli výslovně upozornit...

dezyre
8. okt 2009

Cikni terka určo nebyla na krevní skupině.. jedo mimčo už má 😉
Doli.. já na lačno nebyla... brali mi to odpoledne...

terkajesterka
8. okt 2009

já jsem na lačno být nemusela. A za 3 týdny jdu na tripple testy a to taky nemám být na lačno.

terkajesterka
8. okt 2009

dezyre, tak třeba to zjišťujou znova, aby si tu krevní skupinu třeba někdo nezměnil 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ciknori
8. okt 2009

Dez, ajo 🙂 Brzké dopoledne na myšlení v souvislostech.

doli1
8. okt 2009

to je fajn nevim jak bych to dala.steho testu na cukrovku mám trochu strach.nevim jestli to dám 😖

dezyre
8. okt 2009

Holky a ty testy na cukrovku.. to se něco pije před tím?

terkajesterka
8. okt 2009

já jsem na tom testu na cukrovku nebyla. Pak mi ale v porodnici dělali nějaké dodatečné vyšetření, protože Jiřík byl hrozně velikej a dlouhej, tak aby vyloučili vliv cukrovky. Prý to dělají u všech dětí nad 4kg, když matka během těhotenství ten test nepodstoupila. A myslím, že když jsem u toho stejného doktora, tak na něj asi zase nepůjdu, posílá tam jenom maminky, u nichž je cukrovka v rodinné anamnéze nebo z nějakého jiného důvodu.

bramburka
8. okt 2009

Dez, to je peknej humac, odeberou ti krev na lacno, pak ti daji vypit roztok nějakej sladkej strašně moooooc, ja mam rada sladky, ale tohle je na pobliti no a pak ti meri za hodku, za 2 hodky, jak se telo vyporadava s cukrem, problem je, ze kdyz blbe (ja to mela hraniční), tak ti je po tom cukru pekne blbe...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre