Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adelka89
11. mar 2010

luci nene, cetla jsem ze plodova voda odtekat postupne nemuze 🙂

adelka89
11. mar 2010

klarko fyziologicky porod je od 38 - 42tt ve 34tt je dite schopne vetsinou samo dychat a prospiva jako ostatni deti, ale podle me neni povazovano za donosene...

adelka89
11. mar 2010

taky bych rada porodila od toho 39tt 🙂 ale jak uz to tak vypada maly se zatim nikam nechysta 🙂

bibi13
11. mar 2010

no ja som tiež čítala, že pokial sa narodí v ukončenom 37tt, tak už by mohol mať aj peknu vahu a aj pluca su uplne vyvinuté, takže by nemali vzniknuť žiadne problémy..

luci, adel mne sa práveže zase zdá, že som čitala, že môže plodova voda postupne odtiect.. neviem teda koľko a v akom množstve..

inak, mne lekar nikdy nič nemeral.. takže to nemám ani v knižke.. 😠

mne vychadza termín pôrodu 21.4... tak som zvedava, kedy pojdem.. ale segra mi hovorila, že dlho nevydržím.. neviem ako na to prišla, ale tak povedala.. 😀 😀 😀 😀 😀

mne je teda v tej robote z jedného dna na den horšie a horšie.. 😝 😝 😝 😝 a malý ma celý den kope do tej sprostej kostice.. teda on ju odkopava a potom knučím ako to bolí.. no skôr ako to je nepríjemné.. :(

bibi13
11. mar 2010

sakriš, dnes som cítila drobca ked mal štikutku hore.. mohlo to byť, že to cítim zadoček, lebo ma stále kope do rebier.. neviem, či som to zrozumitelne napísala..

adelka89
11. mar 2010

bibi urcite jsi mohla citit zadecek, ja mam maleho otoceneho vpravo zadickama a stikutku citim vzdycky napravo a nahore 🙂

bibi13
11. mar 2010

to si ma potešila adel.. som sa zlakla, že sa drobec otočil..

lucik...
11. mar 2010

bibi já si právě taky myslim že může odtéct část... A právě nevim co se stane když bych to nepoznala??

adelka89
11. mar 2010

holky ja si myslim, ze pokud odtece cast, tak se telo chysta k porodu a zareaguje na to kontrakcema, myslela jsem to tak, ze podle me neni mozne aby odtekla cast vody ted cast za tyden a my to nepoznaly....

lucik...
11. mar 2010

adel tak to potom jo 😀

zdenkapo
11. mar 2010

Adelka
no tak já do května asi ne,tomu moc nevěřim,už teď mi klesá břicho a taky mám málo plodovky tak chodim na ty průtoky,zda se malé ještě v bříšku líbí a kdyby ne,půjdu na vyvolání dřív... ale přenášet by mne asi nenechali,to nevim teda....
a fakt nepoznáš podle CS že se porod blíží,jak jsem psala,měla jsem furt nula a stejně jsem porodila....

Lucik
plodovka odtéká furt jako proudečkem,jak jsem četla na porodnice.cz,pokud prý jako něco jen málo šplouchne,tak to je třeba oč,ale voda by tekla furt, já nemůžu posoudit teda, mě dělali dirupci až v porodce a skoro nic ze mne neteklo,tak mám teĎ taky strach abych to poznala, ale prý,když je málo plodovky,tak je mizivá šance,že porod začne odtokem plodovky....

lucik...
11. mar 2010

zdeni děkuju, tak snad to poznáme 😀

zdenkapo
11. mar 2010

no,tim jak se všechny furt sledujeme,tak taky doufám,že ten začátek neprošvihnu... 😀

bibi13
11. mar 2010

inak toho sa bojím aj ja.. 😢

zdenkapo
11. mar 2010

holky,tak věšinou jsou jen dvě možnosti,buď začnou pravidelné bolesti a když neustoupí ani po horké sprše,tak odjezd směr porodnice po pravidelných bolestech po 10-5 minutách tak hodinu,dvě... nebo prostě odteče voda a tak do hodiny,dvou musíme být v porodce,obvlášť pokud je pozitivní streptokok 😉

bibi13
11. mar 2010

inak, mna od včera čo zo mna vyšla ta kvapka krvi, tak ma pobolieva bruško.. teda skôr, ked zdvihnem nohy ale spravím niečo s nimi, tak ma dole v brušku pichne.. a mám väčšie tlaky na konečník..
hm.. vela sa sledujem asi.. ☹ ☹ ☹ ☹

zdenkapo
11. mar 2010

bibi
no tak nechceš radši na pohotovost na gyndu ať tě prohlídnou radši a natočí monitor +UTZ? a ty tlaky na konečník máš pravidelné?

bibi13
11. mar 2010

sa mi zdalo, že su pravidelnejšie, ked som bola v práci.. teraz ked som si lahla, tak je všetko v poriadku.. takže asi zajtra ostanem doma.. zdeni rozmyšlala som nad tym.. uvidím ako bude zajtra a podla toho sa zariadim..

doli1
11. mar 2010

před porodem by měla odejít hlenová zádka pověšinou je s trochou krví.bibi tak pozor na to.
plodová voda může odtíkat postupně i několik dní ale mělo by se byt stimto v porodnici aby mohli kontrolovat kolik ji ubylo a jak se dětem daří.kámoška to tak měla tři dny trvalo než pořádně rupla a odtekla.někomu rupne a jde to hned poznat jaká je luža pod vama,někomu prasknou až v porodnici a někdo má pocit že se počural a ona to postupně odtíká plodovka. je na výber spousty možností.kontra odtokem vody nemusí přijít ale do porodnice se má jet.

zdenkapo
11. mar 2010

no porod se nám blíží,tak si nesmíme zahrávat,už není zodpovědnost jen za sebe,tak radši si zítra k mudře skoč,lepší desetkrát zbytečně,než jednou pozdě 😉

doli1
11. mar 2010

já si myslim že kdyby se těd něco dělo a rozjel by se porod tak už by se dr nesnažili porod zastavit

zdenkapo
11. mar 2010

jj,to máš Doli pravdu,že někomu odejde hlenová zátka,ale brzkému porodu to nemusí nasvědčovat,může přijít právě i za několik dní,,,, s odtékající plodovkou se fakt musí do porodky a hlavně když je streptokok,to musí dát ATB a stejnak tak je dávaj,když je prasklá voda a kontra nepřicházejí....

holky jakou velikost máte pro prcky do porodnice... jdu objednávat ten Autex oblečení a sadu do porodky a dohadujem se s manžou,zda 56 nebo 62,manža prý když bude veká,že jí to bude chvilku a já se zas bojim,když bude menší,aby to na ní neviselo 😒

doli1
11. mar 2010

jj to může mě odešla týden před vyvolaným porodem,kámošce tři dny a jedna zas za chvíli na to jela.jen jsem tim chtěla říct že po odtoku zádky se fakt už něco chystá.
já mám 56

adelka89
11. mar 2010

zdeni myslim, ze ta 56 staci, 62 je uz fakt hodne velka podle me tak na 3 mesicni miminko. Ja mam do porodnice 56 a maly taky nebude moc drobny...

adelka89
11. mar 2010

musis pocitat jeste s tim, ze ta nase miminka se narodi o trosku driv 😅 takze podle me 56 bude stacit

zdenkapo
11. mar 2010

no na Tomika jsem měla taky 56,tak asi teda na manžu nedám 😉

Adelka
tak to tak do šestinedělí a budeš dávat 62 😀

adelka89
11. mar 2010

no v nasem pripade urcite 😀

aaadus
11. mar 2010

Plodovka může odtékat postupně. Nejdříve odteče přední voda a zůstane tam ta zadní, takže mimčo je pořád v bezpečí. A jestli to je plodovka se pozná prý podle toho, že když uděláte nějaký pohyb, začne odtíkat.

adelka89
11. mar 2010

no ta zadni voda vetsinou odteka az pri porodu spolu s miminkem.

bibi13
11. mar 2010

zdeni ja mám tiež 56.. myslím, že to bude stačiť..

doli, ale to ako vyzerá ked odíde ta zatka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre