Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
27. mar 2010

Anty
no to jsem taky říkala,že už nic kupovat nebudu a stejnak mi to nedá,ale tak je fakt,že teď jsem nakoupila lacino a větší velikosti,tak to pak jako když najdu 😉

mléko a pleny atd...
počítej fakt tak zhruba 1500Kč za pleny (pampers) a to samé za mléko, mi kupovali teda Nutrilon- ze začátku ten Comfort,,ten vyšel docela draho a pak ten normální,stijí 339Kč,takže áleží,jaký bude mimi jedlík,ale do těch 1500Kč by jses měla vejít... pak další věci jako kašičky a první lžičky na první příkrm- kupovali jsme Hami první lžička- jednodruhové.-brokolice,mrkev,květák,jablko,hruška atd.... pak můžeš ty vícedruhové,nebo vařit doma svoje..... pak taky nápoje a přesnídávky- kupovala jsem ty bez cukru po 100g 100% ovoce- jako třeba Frutapura,SUnárek atd.

zdenkapo
27. mar 2010

Klarko,
jj,takové jsem si kupovali při Tomáškovi bokovky teplákové,když jsem rodila 6.6. byly už vedra...


holky
hlavně bacha,až budete kupovat kašičky mléčné nebo příkrmy,tak aby to obsahovalo stejné mléko jako to,co dáváte běžně- mi měli Nutrilon,takže jedině Nutrilon kaše mléčné nebo i jiné značky ale jedině nemléčné,které se pak smíchávají s mléken jaké máte doma.... jinak by mohlo mít mimi zažívací potíže,když budete ty mléka míchat - je to názor lékařů a několika,tak abych zase někoho nepohoršila

xxx.klarka
27. mar 2010

Tak jsem se rozhodla, že začnu s přebíráním skříní a různých klumpů co tady mám. Plno věcí je úplně k hovnu s prominutím, tak se toho zbavím ještě před stěhováním. Přeberu i svoje oblečení, protože tam mám i 5 let staré věci co nenosím a v životě se do nich už nedostanu... 🙂 Tak to trošku vyprázdním. Už mám plný jeden koš, tak to jdu vynést a pokračovat. 😀

Drahý je stejně pryč, jel zabíjet tak nemám co jiného dělat. 🙂

xxx.klarka
27. mar 2010

zdenka, mě to tady na vesnici stačí. Stejně tady chodím furt v teplákách a ty co mám mě už tlačí na břicho jak je malá dole, tak nosím ted furt jen ty rychle těhu, tak si chci koupit něco volnějšího. 🙂

zdenkapo
27. mar 2010

KLarko
😀 úplně se vidim,když jsme se před 2 lety stěhovali do baráku,tak jsem dělala čistku ve skříni a letěli dva pytle 😀

lucik...
27. mar 2010

zdeni a kolik se tak dá za ty příkrmy když bych doma vařila ty svoje jen občas - nebo vůbec 😀

xxx.klarka
27. mar 2010

zdenka 😀 taky se v tom vyžívám, furt jsem si říkala, to se bude ještě hodit a prd ... k ničemu to je. Klumpů co tady mám jen jako chytače prachu, všechno letí 😀😀

bramburka
27. mar 2010

ja první lzicku koupila a pak jsem varila, celkem to papala, mela jsem vychytavku, kdyz jsem uvarila mrkvičku, pridala jsem tam lzici nutrilonu a ono ji to pak víc jelo, ovoce jsem taky delala, to uvarite jedno jablicko a rozmixujete mixerem, je to hned, osladila jsem glukopurem

antynka1
27. mar 2010

Holky díky za ty částky - já tam pro jistotu dám tak 4000 měsíčně - ať mám rezervu na oblečky, hračky a tak 🙂
Děkuji 🙂
No jinak jak teď počítám ty peníze, tak jsem zjistila, že už dva měsíce neplatím nájem - měla jsem nějak blbě zadané trvalé příkazy 😀 A vůbec mi to nebylo divný 🙂

zdenkapo
27. mar 2010

Lucik
no to je těžké odhadnot,mrkni tady na ty první lžičky a pak ty vícedruhové a mléka a kaše a nápoje....laciné to není... http://www.mujobchudek.mojedite.cz/index.php?pa...
a vem třeba ,že budeš dávat každý den pak jednu slenku, já pak dávala domácí a zhrubovala jsem mixování jakmile měl pár zubů,aby se naučil kousat....

aaadus
27. mar 2010

Já když to půjde, tak příkrmy budu malému vařit na páře ať tam zůstane co nejvíce vitamínů. Myslím, že by to neměl být problém oškrábat mrkev a hodit ji na pařák.

jalanecek
27. mar 2010

Ahojky chcela by som sa opitat mam cyklus 28 dni ale uz je 39 den cyklu test je negativny ale mam bolesti v podbrusku a taky zlty vytok mozte mi poradit mozem byut tehotna tieto bolesti mam ako keby som mala dostat menses a uz trvaju tak tyzden dva

antynka1
27. mar 2010

A od kdy se dávají příkrmy?

zdenkapo
27. mar 2010

jak píše Bram,je pak lepší jídlo přizpůsobi dle sebe... a i si pak přidáváte maso a ostatní jak chcete...akorát teda já se snažila ze začátku moc nesladit,aby si na to nezvykl... ale pak dýl už ten glukopur neva a občas ovocný jogurt taky proběhl...

Anty
to nevim teda z těch 4 tisíc,kolik ti zbyde na oblečky,záleží fakt jaké pleny a potraviny budeš kupovat...

antynka1
27. mar 2010

Jalanecek - počkej prá dní, záleží jak citlivý máš test, ale už by tam pomalu něco mělo být vidět

bibi13
27. mar 2010

dobre ranko prajeem... vlaste dopoludnie..🙂
u nas to vyzeralo ráno nadejne so slniečkom a nejako sa mrači.. ☹

antynka1
27. mar 2010

Zdeni - tak spíš 5? Já doufám oblečky moc kupovat nebudu - ale chci mít rezervu.......

zdenkapo
27. mar 2010

Adus
no to je nejlepší řešení, taky mám parní hrnec Tefal VItamin + a v tom udělám vše naráz,včetně masa bílého,tmavé radši povařim....

Anty
plně kojeným dětem se doporučuje až od 6.měsíců a nekojeným od 4 měsíců,ale dr. ti vše řekne

lucik...
27. mar 2010

no radši budu vařit doma a mixovat 😵 😵 😵

zdeni tak ze začátku ty 4tis stačit budou ne (to budou potřeba jen pleny a popř. umělá strava), s příkrmy se začíná u plně kojených od 6měsíců a na umělé stravě od 4?

aaadus
27. mar 2010

zdenka já parní hrnec zatím nemám, dělám to na napařováku na knedlíky - brambory, zeleninu. I rybu už jsem tak zkoušela dělat a bylo to dobré. Ale určitě si ho časem pořídíme, zelenina na páře nemá chybu a vůbec se nemusí solit.
Mě zubař říkal, že by se dětem neměly sladit čaje a dávat jim kubíky apod. Jednak ať se jim hned nezkazí ty první zoubky a jednak se to potom hodně těžko odvyká nesladit

antynka1
27. mar 2010

No si říká, ještě vlhčené ubrousky, pak třeba termoobal na lahve a takové ty blbosti které se budou přikupovat - lžičky, mističky na krmení, židlička na krmení, prášek na praní....... Ono toho bude....A určitě, když narazím na hezkou hračku nebo tak, tak neodolám... Takže já budu raději počítat více - alespoň pak budu mile překvapená 🙂

aaadus
27. mar 2010

s těmi příkrmy to je tak, jak píše zdenka. A začíná se čistou mrkví že? A pak se třeba přidá brambor?

aaadus
27. mar 2010

K těm vlhčeným ubrouskům - sestřička z novorozeneckého nám teď na kurzu říkala, že je lepší mimču prdelku opláchnout vodou a ubrousky používat jenom mimo domov. Jasně že né vždy se bude chtít, asi hlavně v noci, ale já se teda o to pokusím. Myslím, že se tak ušetří hodně peněz.

zuzka81
27. mar 2010

Ahojte, pekný dník Vám prajem....prave sme, resp. som doupratovala a necítim si celé telo, zaujímavé je že malá pri upratovaní tiež furt čučí ako voš pod chrastou, stačí keď si na chvílku sadnem a začne boxovať ako Tyson.

Martina 2005- mala mala váhu v 30.tt okolo 1800g, včera mi povedali že už je to 2800, takže kilo pribrala.

zdenkapo
27. mar 2010

Anty
no,lepší víc,než aby ti to pak chybělo 😉

Lucik
stačit by to mělo,ale jak řikám,záleží pro jaké značky se rozhodnete...
a ty příkrmy tak jsou...

Adus
parní hrnec jsem si pořídila kvůli té dietě žlučníkové a byla jsem spokojená a člověk si na tu jinou chuť zvykne a pro mimi je to ideál...
ze začátku od těch 5.měsíců jsem se snažila dávat jen kojeneckou vodu nebo neslazené čaje,pak i Sunárky-ty jsou bez cukru,ale teď už stejnak Tomášek pije i Jupíky a podobné- málokdo se ubrání nesladkému pití.... horší pak je ,když je třeba dítě cvalík a ještě pije sladké, TOmášek bude mít 6.6. 3 roky a má sotva 12,5kg

lucik...
27. mar 2010

zdeni já vím 😉 člověk se tomu stejnak neubrání a penízky se rozlítaj co by dup 😀 😀 😀 Holt budeme muset začít šetřit trošku na sobě 😀 😀 😀

Asi si parní hrnec budu přát k vánocům 😀 😀 😀 Nebo k narozeninám v létě 😀

zdenkapo
27. mar 2010

Anty
tak samozřejmě je těch položek spousta,včetně rybilky na zadeček,mýdla.......

Adus
tak to budeš dobrá,jestli budeš omývat vodou, já teda používala pořád ubrousky a teď je taky budu používat..pořád běhat přepírat žínku aby byla čistá,měnit vodu pokaždé,nebo běhat stokrát za den do koupelny pod kohoute,a hlavně v noci a navíc s dalším dítětem... to se mi nechce...

Zuzka81
fakt takovou váhu? Anička měla odhad v 32tt 1800g a 36tt 2717g a dr. mi říkal že je teda pěkný kousek, ale právě podle tabulek mi to přijde celkem akorát- co ti na tu váhu řekl tvůj dr.?
a měla jsi test na cukrovku odběr po dvou hodinách nebo po hodině a jíš sladké normálně?

lucik...
27. mar 2010

zdeni ten tefal vitamin + je tohle?
Sem myslela že to bude dražší 😵

http://www.mall.cz/parni-hrnce/tefal-vc-400330-...

zdenkapo
27. mar 2010

jo a včera mi přišel balík s těma chráničema matrace od Kaarsgaren, miska Nuby,lžičky Avent a via kelímky Avent + víčka na uchování mléka nebo potravin,takže už mám úplně vše nachystané 🙂

lucik...
27. mar 2010

zdeni tou váhou se nestresuj.. my měli v 32tt 1900g a dr. říkala že přesně odpovídá termínu.. Cukrovku mi dělali odběry po hodině i po dvou a byla v pořádku a jím snad jen sladké 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre