Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
25. mar 2010

Dobré ránko

no,už se to kvapem blíží... Adelko taky jsme dubnové,tak jsme pomalu na řadě... jsem zvědavá co mi řekne v úterý zase primářka v porodce.... a mají nějakou tabulku někde s mírama a tak?

Kely
to nebylo na streptokoka,ale asi máš víc jak rok staré stěry cytologie,tak tu je dělala teď....

já si teda dr. fakt užívám 😒 v pondělí moje gyn. +CTG atd... v úterý porodnice -primářka +další UTZ.... ve středu ještě naposled ECHO kardio

adelka89
25. mar 2010

zdeni jj uz se nam to krati 🙂
ja jdu do poradny v utery a pak uz do porodnice na monitory.
Dneska jdu ke kamosce tak mam aspon trosku jiny program nez ostnatni dny 🙂

bibi13
25. mar 2010

no inak čo sa týka tych monitorov.. už som sa to pýtala, ale na čo je to dobré? 😒
som zvedava, či ich budu robiť aj mne..

zdenkapo
25. mar 2010

Adelka
no už se dočkáme brzičko... mě dělala kvůli té plodovce monitor už v úterý...

Bibi
monitor ukauje křivku,jak tepe srdíčko pravidelně-ozvy, potom kontrakce případné a vykazuje jsk se dlouhodoběji mimču daří v bříšku,proto já na ně chodim už teď od 36tt a dělat by je měli každé těhuli od 38tt

aaadus
25. mar 2010

Krásné ráno,
včera jsem si koupila 2 košile k porodu, jedna stála 39,- takže pak pofrčí rovnou do koše. A po porodu taky určitě budu mít svoje košile, sbalené mám 2, manžel přinejhorším donese kdyby bylo potřeba.
Včera jsme se na předporodním kurzu učili manipulovat s miminkem, to teda bude ještě zajímavé. Předváděla nám to sestřička z novorozeneckého a některé rady se určitě budou hodit. Hlavně říkala, že není dobré nosit miminko ve svislé poloze a ještě mu podpírat zadeček, protože má moc těžkou hlavičkou a tlačí mu to na páteř, která se může zbortit a dítko pak může mít skoliozu. Mimi by se mělo nosit v klubíčku, protože tak ono vidí to co vy a zabaví se. Taky nedoporučovala nosítka od Chicca, ale doporučila Beco nosítka, babyvaky a šátky

bibi13
25. mar 2010

ahaaaa, dakujem Zdeni.. no uvidíme, ked pojdem do nemocnice, či niečo také robia aj u nas..

m.c.
25. mar 2010

Já už jsem na monitoru byla 2x, ale jak tak čtu tak je to docela rarita, skoro všude poprvé natáčejí na monitor až v porodnici 😕 . No hlavně že pokaždý byly dobrý výsledky🙂

Dnešní noc naprosto příšerná,jesti to takhle bude až do porodu, tak se zbláznímv!!!! Usnula jsem až v 1 ráno, od 10 jsem se převalovala v posteli, pak jsem se pořád budila a po 6 budíček, Peťuli se nechtělo spát dýl 😝 .

Nemám nic nachystanýho do porodky, ani na mimčo, chci začít příští týden. No když vidím jak mě už zmáhá něco dělat, tak budu ráda když to do porodu všechno stihnu 😅

zdenkapo
25. mar 2010

Adus
tak to vám řekla dobře ta sestra 😀 akorát na odříhnutí je dítě na rameni ve svislé poloze,jinak by být často nemělo... jj, proto právě nejsou dobré klokanky

Bibi
to snad dělaj i u vás,je to nutné i při porodu...

pepibubu
25. mar 2010

ahoj holky, jsem možná hnusná, ale kolik asi firma Beco zaplatila aby na kurzu doporučovali jejich výrobky.....

Jinak - já dneska taky zajímavá noc, Pepča se vzbudil na papání jednou, což je ideál, i pak rychle usnul zpátky, ale abych to neměla tak idylický, tak mě braly křeče do lýtek.... No nic no...

kely
25. mar 2010

Krásné ránko,
Zdeni děkuji ono to bude fakt ono, jsem si na to večer vzpoměla, že to vlastně doktorka říkala, já s tím mám pořád problémy berou mi to ted co tři měsíce, jeden zánět za druhým ☹

U nás monitor od 34tt u doktorky a pak budu docházet do porodnice, myslím že od 36tt, už si to nepamutuji, nějak jsem na všechno zapoměla.

aaadus
25. mar 2010

zdeni na odříhnutí je prý dobrá poloha tygříka nebo když bolí bříško tak taky. Jen by ti v této poloze mimčo nemělo usnout. Nebo ještě když si třeba babičky svislou polohu nenechají vymluvit, tak dát mimi co nejvýš na rameno a dupku jakoby podepřít a nadzvednout
Ještě nám PA doporučila na bolení bříška probiotické kapky Biogaia, ale pozor - v ČR stojí 690,-, na Slovensku kolem 230,- a v Polsku se dají sehnat i za 180,- A taky hodně hodně pozor na spaní na bříšku. Pro mimi je to fakt nebezpečné a když by si třeba v této poloze ublinklo, mohlo by se udusit. Na zádech když si ublinklne tak se mu spustí polykací reflex a neudusí se.

Včera mi dal malý pěkně zabrat, nožičkama se zapřel o žebra a vydržel tak skoro celé odpoledne. A že to potom už pekelně bolelo, tomu vůůůůůůbec nevadilo 😀

bibi13
25. mar 2010

aaadus, zaujímavé veci.. aspon nemusím chodiť na tie kurzy, ked ta tu mám... 😀 😀 😀 😀 😀

zdenkapo
25. mar 2010

Adus
😀 tak to teda nevim,co je poloha tygříka,ale mi jsme dávali odříhnou jedině přes rameno a zabíralo to... ten vzduch v mimču musí stoupat vzhůtu,aby to mělo efekt...

a na probiotika bacha,to bych nedávala pomalu ani dospělému a natož dítěti nebo mimču.... jsou to živé organismy a střevo si na ně navykne- sice třeba v době,kdy to dáváš je to fajn,ale jakmile vysadíš,tak to dobré nebude.... probiotika bych maximálně možná dala po ATB,která ničí přirozenou mokrofléru ve střevě a dítě má oslabenou imunitu,ale jinak neeee

na bříško se dítě nesmí pokládat,to je fakt,nejlíp na bok,max. na záda a polohovat hlavičku....

ty kurzy jsou fajn pro prvomamči kvůli psychice,ale stejnak je realita jiná a každá si to zařídí po svém...

a jak píše Pepibubu, taky bych nevěřila co kde doporučují- třeba v porodkách dávaj Johnson baby kosmetiku,kterou bych já nepoužila...

aaadus
25. mar 2010

zdeni poloha tygříka je tato
http://www.horolezci.cz/maruska/article/13/polo...

bibi však jasně, já se ráda podělím info

A já neříkám, že věřím všemu co doporučují. A Johnson kosmetiku říkali že neee, u nás v jedné porodce dokonce dávají Weledu

simi.w
25. mar 2010

Holky, co máte v plánu brát před porodem homeopatika, můžete mi to ve stručnosti shrnout ? Jaké, kolik a kdy začít.....

bibi13
25. mar 2010

jeeej aaadus, to je krááásna foto..🙂)))

počkajte a od kedy sa teda môže davať mimi na bruško? no pojdem sa za chvílku chystať k lekarovi..

zdenkapo
25. mar 2010

Adus
to teda se mi nezdá,ten vzduch potřebuje stoupat logicky vhůru a když budeš takhle mimču mačkat hned po krmení bříško,tak se ti poblinká, mě to nepřijde teda dobré po zkušenostech.... no zkusit to můžeš, a třba to pomáhat bude

bibi13
25. mar 2010

ja som už čítala o tejto polohe a pochvaluju si...

aaadus
25. mar 2010

bibi na bříško ho můžeš dávat hned od narození, ale jenom na chvíli, musíš ho pořád hlídat a nesmí ti tak usnout. Říkala ta sestřička, že i čerstvé miminko dokáže pást koníčky. A kdyby mu pasení nešlo (později, ne hned po narození), můžeme mimču pomoct tím, že mu trošku přitlačíme zadeček. Ale zase to nedělat často, ať si na to nezvykne.
Ještě jsem si vzpoměla, jeden tatínek se tam ptal na vyhazovaní dětí do vzduchu, tak do jednoho roku určitě nepraktivovat, protože páteř ještě není zpěvněná. A ještě říkala, že pozor na dudlíky co moc trčí dopředu, dítko by mohlo začít šilhat. A byla nám doporučena tato kniha
http://www.grada.cz/katalog/kniha/nezna-naruc-r...

aaadus
25. mar 2010

simi já homeopatika neplánuju užívat, takže neporadím.

blanka.k
25. mar 2010

Dobré ránko,
mám vyžehlené všechny oblečky a věci co jsou doma, za 14 dní si dovezu do mamky nebesa, kapsář a mantinel, tak ještě to vyprat a vyžehlit a je to 😉 Jo a našít na všechno knoflíky, aby to vše nebylo jen na mamce 😀 To snad zvládnu
Bibi- ta postýlka se mi z těch 3 taky líbí nejvíc, sice to tam není vyfocený, ale píšou, že má 2 výšky. Matrace není potřeba, ale ty co jsou standardně u těch postýlek, jsou takové skládací, tvrdé, takže třeba kdybych jela někam na dovču na 14 dní, tak do ní radši hodím matraci z postýlky 😉

blanka.k
25. mar 2010

Holky, co máte profil na FB, prosím, co je to ten Farmville? mě to furt od někoho chodí, nějaký obrázky a žádosti a já nevím, co to je.... Jsem se teprve včera zeregistrovala a tápu v tom.... 😅

yanika
25. mar 2010

Ahojte, blanka: je to taka hra - dost ludi na tom fici.. podla mna absolutny zabijak casu😉
Ja periem a zehlim priebezne, takze pomalinky sa mi to uz zbiera, este cakam na zasielku - obliecky + mantinel a zavinovacku, dokupim plachtu podla obliecok a je pochystane🙂))
aaadus: čo znamená "pásť koníčky" ???? 😅
Tie ktore uz mate skusenosti: aky babyvak alebo satku mam kupit???

aaadus
25. mar 2010

blanka farmville je jakási hra, pěstuješ si zeleninu, chováš zvířata atd. Mě taky furt kdosi cosi posílá, tak mu "akceptuju" a mám pokoj. Ale nehraju to bo mě to nebaví takové věci.

Oprava - poloha tygřík ne na odříhnutí, ale při kolikách atd.

aaadus
25. mar 2010

yanika pasení koníčků je, když mimi položíš na břicho a ono se tak učí zvedat hlavičku a zpevňuje si tím šíjové svaly

blanka.k
25. mar 2010

Yanika - díky. 😉
Nám chybí ještě došít různé ty věci k postýlce a do kočárku, a koupit Epi-no, babyšátek, chůvičky, pláštěnku a slunečník na kočárek, fusak na zimu (vždycky odpovím na MMB na nějaký inzerát a pak z nich vypadne, že už mají skladem jen nějakou barvu...), koj.podprsenky, hrazdičku na lehátko...a mám vše. A sobě veškeré nové oblečení...sukně pomalu nepřetáhnu přes prd..., trička a halenky už mám přes prsa totálně napnutá, svetry taky už neobleču, jediné co mi je je nový flaušový kabát, a tom je mi děsný vedro. Prostě půjdu do obchodu a nakoupím holt nový šatník 😅

doli1
25. mar 2010

ahojky holky
já se furt citim strašně unavená a to jsem dneska spala docela dlouho.
četla jsem ted článek kde psali že probiotika je to jediné co vážně na bříško zabírá.dám mu cokoliv hlavně že to zabere.
jdu dělat kynutáky s borůvkama a jahodama už se těšim mnamiky.

pepibubu
25. mar 2010

Blani - babyvak bych ti mohla odprodat. Není to šátek který bys musela vázat, je to vak do kterého dáš mimi a upravíš ho na sobě. Pepča tam byl spokojenej, ale naše záda nebyla spokojená.... Můžu poslat odkaz v IP.

Farmville je peachovina největší, hra kde "máš farmu" - takže já se jednou nakvajzla, a pod tím "přijmout" a "ignorovat" je miniaturním písmem napsáno "blokovat tuto aplikaci," tak jsem na to klikla a mám klid.

mishutka
25. mar 2010

Ahojky holky, tak se připojuju k požiračům hořčíku 😝
Dneska jsem byla v poradně a prej mi tvrde břicho 😅 Nemám nic dělat a mám se flákat, ještě, že jsem včera něco málo umyla 😀

aaadus.s těmí polohami s tebou 100% souhlasím, taky jsme se je učily. A Něžnou náruč... jsme dostali zdarma. Prej to napsala majitelka nebo ředitelka toko Kenny clubu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre