Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

maj15
29. okt 2010

ahojte maminky majovych babatiek🙂))) aj ja mam majoveho Kubka a v poslednej dobe pocuvam vselijake "zaujimave" rady ohladne stravovania maleho co by mal co nemal a co zaaasadne nemoze a moze nebudem vam pisat ako sa stravujeme my, napisem potom ako napisete vase skusenosti som zvedava ako to robite vy, hlavne tie, ktore maju nedojcene deti....tak ktore budete take strasne zlate napiste mi prosim ako vyzera denny jedalnicek vasho drobra a kedy ste zacali - hlavne take co maju cca 5m a 3 tyzdne ako my....🙂)) velmi mi pomozete ..plus kedy zacat take ze keksik, roztek do ruky .... a ked ma dieta obed-normalne jedlo a a olovrant ovocie kolko krat vam deti este piju mlieko a kedy?🙂))dakujeeeem

katusradus
30. okt 2010

@maj15 ahoooj vitaj,tak my takto ráno MM,desiata ovocie,obed mäsko,zelenina.... olovrant a večera MM niekedy kaša,v noci 1-2krát UM,o pár týždnov pridáme pečivo napr.brioška s maslom ako olovrant,potom aj piškoty,marina keks, takže teraz z piatich jedál dve su nemliečne

jojina11
2. nov 2010

@katusradus ovocie mu dávaš čerstvé , alebo varíš , a čo tá ryža s mäskom, koľko krát za týždeň a keď tak vtedy nedávaš zeleninu?Alebo dávaš aj to aj to,
Vladke som skúšala na pitie už kadečo, ale okrem mlieka nič iné nevypije, neviem či jej to ako tekutiny stačí, alebo čo mám vlastne s tým robiť, alebo nerobiť

katusradus
2. nov 2010

@jojina11 ahoj ja len čerstvé a striedam,jablká,banány ked nemám tak kúpim výživu, mäsko by malo byť 6krát dotýždna tak striedam napr. 4krát so zeleninou a 2krát s ryžou-zapeká tak netreba často 🙂 a ten pitný režim: ja dám do čaju trolilinku cukru a vypije,viem,že by sa nemalo,ale čo už...

jojina11
2. nov 2010

@katusradus dík za radu

katusradus
2. nov 2010

@jojina11 aj nabudúce

miska1981
2. nov 2010

ahojte baby, aky davate detickam cajik?
zachvilu zacinam s prikrmami a neviem ci mam zacat aj s cajikom alebo vodickou, alebo mliecko bude stacit.

a ktore z Vas mate deticky uz v sportiaku?

jojina11
2. nov 2010

@miska1981 my zatiaľ dávame len mlieko, čokoľvek iné na pitie odmieta, do športiaku ešte nedávam aj ked do hlbokkého sa aj s fusakom veľmi ťažko pomestí, ale zatiaľ sa dá, uvidím dokedy

ica9
2. nov 2010

@miska1981 ahoj. tak my sme dnes zacali-5 lyziciek mrkvy v brusku a pol kila mrkvy vsade naokolo 😀 Cajik ani vodu netreba ked este kojis. A Vam sa ako dari?
A cca na buduci tyzden pojdeme do sportiaku. Musime ho ale doniest od nasich. Velmi sa teda netesim-sa mi zda vo vanicke viac "chranena", ale je to taka dlha spageta, tak sa uz len tazko zmesti 😒

miska1981
2. nov 2010

@ica9 aj ja sa chystam zacat s mrkvickou asi cez vikend ak vydrzim, preco nemas ziadne foto, som na Vas zvedava 😉
my sme mali velku zapchu chudatenko jasmi sa pucila vyse tyzdna, plakala a nakoniec z nej vyslo nieco neuveritelne. ako keby si tlacila zubnu pastu, sme to sledovali v priamom prenose s mm. a kolko toho bolo...ale zjavne sa jej ulavilo.
mozno pomohli probiotika, alebo par lyziciek fenikl. cajiku, neviem, ale odvtedy zas par dni nekakala 😒

a zacala si na obed? pred kojenim, po, alebo si vynechala jedno kojenie a nahradila mrkvickou? tak jej zjavne chutilo, ked popapala 5 lyziciek 🙂 a mas nejaky špeci hrniec ci v normalnom varis? dala si aj olej?

@ica9 @jojina11 my sa este zmestime do vanicky, mame velku, len ona mi uz mrnci, dnes som ju musela po meste na rukach nosit, chce kukat, preto rozmyslam nad sportovym. len neviem ci je to zdrave pre chrbticku kedze ona este nesedka ani sa mi neprevaluje, neviete???

ica9
2. nov 2010

@miska1981 Musim, uz dat nejake foto, len som pohodlna 🙂 Vsetky fotky ma manzel na externom hardisku, tak je to komplikovane 😎 Alebo ti mozem poslat link na nete co mame 🙂
Barbore sa tiez zmenila stolica-uz to vyzera ako taka husta horcica 😅 Nekakala asi 12 dni a potom to z nej vyslo a odvtedy stale tak kaka-ale doki vravela, ze to je v poho u kojenych deti. A malej to nerobi problemy nastastie. Zacali sme na obed pred kojenim, cize cca o pol dvanastej a potom som ju samozrejme dokojila, lebo tych 5 lyziciek by jej nestacilo urcite. Mame zepter hrnce, tak v tom-ale myslim, ze to je jedno v akom. A chcem davat aj kvapku oliv. oleja ale dnes som zabudla 😅
Barbora uz tiez vymysla v kociku-a to dakedy tam vydrzala vecnost. Ale aj ked ju dam do sportaku, tak bude lezat, lebo nesedi este.

miska1981
2. nov 2010

@ica9 kup si lanovy olej, mne to tu baby poradili, ze je to naj olej pre tieto prikrmy, ja uz mam v ladnicke prichystany 😉
mne vydrzi v kociku pokym spi, akonahle je hore chce vycumovat, aj ja ju dam do sportiaku lezat.
mozes mi poslat ten link 😉
na cvicenie este chodite? ake robite pokroky?

ica9
2. nov 2010

@miska1981 Poslem ti link do IP-su tam aj foto z cvicenia 😉
cvicime o 106. Vcera sa zacala obracat uz krizom krazom. Dokonca aj z bruska na chrbat sa jej podari obcas 🙂

yanika
3. nov 2010

Ahojte, nedávate niektorá svojmu bábu BEBU 2 Ha? Včera sme kúpili balenie na odporúčanie lekárov, ale malý to nezje ani za svet.. Predám za symbolickú cenu...

maj15
3. nov 2010

ahojte, dakujem za odpovede🙂 no my to mame tak ze na ranajky mliecko tak 220-240 ako kedy....desiatu nemame kedze maly doobeda dve hodky spi...a ani nechce....potom obed...to zje plny ten velky avent pohar varim mu ja na pare v tom avent hrnci...a uz vyskusal asi vsetko co sa po 6mesiac moze...robim si to dopredu na cca mesiac rozne kombinacie....hrasok, hovadzie, kuracie bio z chovu,brokolica,mrkva, zemiak,kalerab,fazulka,tekvica, cukina, baklazan.......niekedy zltok....namiesto masa...potom olovrant ...cca o 4tej bud hipp ovocie dva tie tegliky zbuchne len taky fukot..., alebo ked mam kupene tak mu robim banan,jablko hrusku broskynu alebo ovocnu kasu mliecnu ...co mame .....a potom vecer o siedmej kasu na dobru noc mliecnu s bananom,alebo tak... asi 250 ml a spi celu noc ...ale to spi uz od 3mesiacov...este som zabudla ze pomedzi to vypije dve flase nesladeneho caju...roztek ani keksik ani ryzu sme este nedavali...a ani neviem kedy by som mu to mala zaviest ....nasa dokyna hovori ze kludne keksik rozok do ruky nech sa s tym oboznami ...a zasa niektore mamicky ze to az po roku sa moze....no a vyber si....🙂))) a Kubi este neni v sportaku, aj ked je velky ako slonik....este sa mi len tak tak zmesti do vanicky...mame velku...ale uz to nebude nadlho....davam tomu max tri tyzdne....🙂 inak vam uz deticky sedia? lebo nas este nie...

z.u.z.k.a.
4. nov 2010

ahojte, mohla by som sa spytat, preco je lanovy olej najlepsi do prikrmov? dakujem.

cumelila
4. nov 2010

Ahojte...tak konečne som sem nakukla 😉 ...ja dávam na olovrant dusené jablčko s bananom a piśkotkou a chcela som sa opýtať ako to obmienate vy???Výživa nam moc nesedí asi preto ,že je tam veľa kys.citronovej a vačšiu čast mi vyvráti-- tak si varíme takto...a čo sa týka športoveho kočiara tak ak budeme zdravučke tak zajtra ideme na skúšobnú jazdu 😉 ...z hlbokého mi už vykúka a plače tak nech vidí trośku svet 🙂

jojina11
4. nov 2010

@z.u.z.k.a. no ja neviem, to si niekde čítala, alebo počula, všade sa hovorí o olivovom, ale ja trebárs nedávam nijaký

@cumelila doma varím tiež jabĺčko, dnes som dala celý banán, lebo máme nejaké hnačky, asi z mlieka/ prešla som z HIPPA na Bebu, ale po tých zelených stoliciach som znovu na Hippe/ešte som iné ovocie neskúšala, ty dávaš už aj piškoty? mne iné ako pomixované ovocie nezje, tak neviem
čo sa týka športvého kočíka, ja mám kočík bambi, v too je miesto vaničky taká prenosná taška a keď boli tie vetry a dala som tam klasická veľký fusak,tak sa ledva zmestila, teraz som si objednala fusak , čo má otvory na pásy a ked príde, tak tú tašku už vyložím, inak som včera bola v meste a zdvihla som ju do takého polosedu a veľmi sa jej to páčilo, lebo všetko videla, tak bola spokojná 🙂

cumelila
4. nov 2010

@jojina11 celý banán som ešte nedala lebo sa bojím aby ju nezapieklo a piškotky dávam bezlepkove alebo tie kexikove nestlé od uk.6 mesiaca...tak cca 4 male piskotky ,2 jablcka a kusok bananu jej podusím a potom tiez rozmixujem...mnooo a za 5 minút je po všetkom 😅 ...a aj ja som dala do śportového fusak tak hadam sa zmestí ...a ano už sú zvedavé a ked sme isli dalej na vylet tak vzdy ked sa zobudila tak som ju musela vziať na ruky aby neplakala a tak rychlo dobehnut domov 😀 ...a aj ju priputaš ked je v tom polosede?

jojina11
4. nov 2010

@cumelila no zatiaľ som ju nie, ale hovorím, ked mi príde ten fusak s otvormi, tak ju,pretože tú tašku/ vaničku/ tam mať už nebude a určite by sa mi zošmykla je drobná, hľadala by som ju v nohách 😀

cumelila
4. nov 2010

@jojina11 😀 ..ved práve..a koľko Ti váźi babulka?lebo porodnú váhu sme mali takmer rovnakú

jojina11
4. nov 2010

@cumelila teraz 6,70 kg, ty máš o kúsok mladšiu,a tvoja koľko?

jojina11
4. nov 2010

@katusradus gratulujem Dávidkovi k polrôčiku, to je už na pol torty a sviečky, ale to letí však?

cumelila
4. nov 2010

@jojina11 . my sme mali pred mesiacom a pol 7200g tak uz cez 8kg mame 😀..

jojina11
4. nov 2010

@cumelila no veď vravím, moja je drobulka, všetci nás predbehnú 🙂 ale nie , to je super,t ak to má peknú váhu, a kojíš, alebo dávaš UM

katusradus
4. nov 2010

@jojina11 dakujeme 🙂 veru,čas letí,teraz sme rodili a čochvíla nám budú detičky behať,o tom oleji som počula,že sa má dávať do príkrmu v ktorom je mrkva kvôli vstrebávanie betakaroténu

jojina11
4. nov 2010

@katusradus veru máš pravdu, strašne to letí, dnes som pridala jednu fotku z prechádzky, neuveritwľné aká bola maličká a aká je teraz

lillytka
5. nov 2010

ahojte baby, mam na vas par otazociek...
aky caj davate vasi deturencom? ja som malu len kojila, ale teraz zaciname s prikrmami a zje mi uz celkom pekne, tak jej cem dat za obedom cajik a nie mliecko...kupila som si hipp, ale tam je pridany cukor a necem ju ucit na sladke.
pretacaju sa uz vase deturence z chrbatika na brusko jedna radost? moja mala sa pretoci len ked velmi chce a aj to mam pocit, ze je skor nahoda ako zamer ☹
dakujem za rady 😉

ica9
5. nov 2010

@lillytka Ked kojis, tak este netreba davat ine tekutiny. A ked uz, tak asi lepsie prevarenu dojcensku vodu cistu ako caj. Ale je to na tebe 🙂

lillytka
5. nov 2010

@ica9 cistu vodu mi vobec nechce ☹ a ten caj cem davat len za obedom, kedze uz ho pekne spapa a nemusim ju dokojit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre