Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
9. dec 2009

adus mě to taky teĎ strašně dojímá a obvzlᚍ skoro celá rodina a příbuzní nám říkali,že určo budeme mít zase kluka a teď všici čučej 😉

přesně mne teď napadnul ted nadpis v nové Mamince- Proč muži touží po synovi,když potom rozmazlují dcery 😀 manžel chtěl prvního kluka a teď jsem viděla na to utz jak je napnutý a když nám ukázal,že je to holčička tak se usmíval jak sluníčko

adus ten recept ti opíšu tak za hoďku teď jdu dělat těsta

skretik
9. dec 2009

Jeee Medan to je paradni stranka a seznam, asi se do nakupu pustim po vanocich at to pak nekupuju vsechno najednou, to by byla palka, popravde receno, jeste tak nejak cekam co dostanu 😀 at pak opravdu doma nemam zbytecnosti 😅.

Tak mejte hezky vecer a pozdravujte miminka 😎

aaadus
9. dec 2009

zdenka jj, taky jsem to v mamince četla. já jsem zrovna včera říkala mamce, že manžel bude určitě rozmazlovat více než. já jsem takový pedant, rozmazlené a nevychované děti nemám ráda

lucik...
9. dec 2009

zdeni to je krásný 😉

aaadus tak u nás je to jasný, že manža bude ten "hodnej" 😀 😀

My budem mít letos 9druhů cukroví 😉 Už mám 6 hotovo 😀

bramburka
9. dec 2009

Zdenko, nech toho, tady pláču
no jirka malou uplně miluje, etd se těší na kluka, ale já vím, že Xenuška bude jen jedna, já jsem taky taťkova

bramburka
9. dec 2009

ja planuju pernicky, linecky, rohliky, bananky, kosicky, vosí hnizda- No a je mi jasne, jak etd ruzne ctu recepty, ze pribyde asi tak dalsich 5 druhu, ale ja mam od kazdeho 3 plechy jenom, ale zatim mam rohle a jsou proste uža, zato perníčky no comment

aaadus
9. dec 2009

já jsem před chvílí došulala rafaelo a je to fakt nebezpečně dobré. asi udělám ještě jednu várku 😀 a zítra budu chystat těsto na linecké a rohlíčky

doli1
9. dec 2009

ahojky děláme dneska zabijačku tka budou pochoutky.pečené maso už voní tak se těšim.ikdyž maso moc nemusim tohle bude pochoutka.
aaadus rozmazlovat určitě budeš,ten jejích kukuč všechno hned změní.to člověk někdy neví jestli to dítě zaškrtit nebo umazlit. 😀 😀

mishah
9. dec 2009

Teda vy se činíte s tím pečením 🙂 já mám zatím jen linecké(nenazdobené) a rohlíčky a v lednici těsto na perníčky..Taky plánuju ty včelí úly(vosí hnízda🙂,kokosové řezy(namnam🙂)a asi rum.kuličky 😀

doli1
9. dec 2009

u nás jsem taky tatkova.

mishah
9. dec 2009

Jo-ten článek v Mamince jsem taky četla, docela zajímavé, je to fajn,když se takový hezký vztah mezi dcerou a tátou zadaří 🙂

bibi13
9. dec 2009

čaute.. hlaasim sa trošku sklamana aj natešená.. natešená z toho, že som videla drobca a že to bol uuuužasny zažitok.. máme 375 g..xixi.. som si myslela, že drobec tam má koooopec miesta, ale až tak vela tam toho nie je.. xixi.. drobec bol zlatý.. videla som ako ma kope..obidvomi nožkami.. stáále otvaral pusinku, stále si daval ručičku do ust a sa mi zdalo, že sa aj prákrát usmial.. no niečo užasne.. tvaričku mal stále pri placente strčenu, vraj je to mäkkučké, tak sa mu tam pačilo.. lekarka si robila srandu, že sa s nami hra na schovavačku.. no ale samozrejme ako som myslela, neukazal čo má medzi nožičkami.. mal ritku uplne dole, takže sa tam nedostala utz.. ale stále dufam..🙂.. na další týžden idem svojmu lekarovi a budem tam ležať, pokial mi nepovie čo to je..

aaadus
9. dec 2009

já jsem taky tatínkova, brácha je maminčin

vladkaz1
9. dec 2009

ja sa ospravedlnujem recept bude zajtra ja som zabudla 😅
baby a to kto pojde u vas tolko peciete ???? Ja robim len pre navstevu ,ja zobnem, ale teraz mi sladke neveze a moja mala lubi len nemoze cokoladove a orechy duplom nedam ani med .. ma AE

zzuzullka
9. dec 2009

doli, no teda takto mi robiť chute so zabíjačkou, ja milujem tlačenku 😀

zzuzullka
9. dec 2009

my tiež budeme mať doma aspoň 10 druhov napečeného. si neviem predstaviť, že by sme toľko nerobili a vždy sa to všetko zje. a teraz nás bude doma na Vianoce 7, takže neni problém 😀

aaadus
9. dec 2009

vladka nevadí, ale salko už mám koupené, jen teda doufám že ho nesním 😀
já zatím všeho dělám jednu várku, něco dám tchýni, něco vezmu k našim a něco pro návštěvy takže toho moc nebude. hlavně nesmím ujídat ať nepeču znovu 😀

zzuzullka
9. dec 2009

aaadus, preto sa mi ešte nechce piecť, lebo sa bojím, že by sa to ešte stihlo všetko pojesť. tak začnem možno až v piatok alebo až budúci týždeň 😀

zzuzullka
9. dec 2009

aaadus, zatiaľ som neobjavila ten recept na tie chrústy, ale zajtra idem k našim tak si ho opíšem- oni ho majú na 1000% lebo bez toho by Vianoce nemohli ani byť 😀

ludka77
9. dec 2009

jééj dievčatá ako tak kukám zatiaľ tu máte prevahu chlapčekov 🙂))) aj moja sestra k vám patrí tak som zvedavá či bude mať moja malinká sesterničku alebo bratrančeka 🙂

Držte sa - ani sa nenazdáte a bábätká budete mať v náručí

aaadus
9. dec 2009

zuzul já už jsem to pro jistotu dala na balkon, snad mi bude zdechlo si tam chodit 😀 neboj, já se s receptem připomenu. chci všechny překvapit jaká jsem šikovná 😀

zdenkapo
9. dec 2009

tak holky jsem K-O

do 8 jsem dělala těsta na: 2xperníčky,3x linecké,vanilkové rohlíčky a 2x ořechové rohlíčky a dopoledne zítra to upeču....

pak jsem koupala Tomáška a v 8:30 si vzpoměl,že by si dal krupicovou kašičku,tak jsem ještě vařila kaši

holky náš malej pořád říkal miminko a šahal na břicho a tak a dnes jak jsme mu včera řekli,že to bude Anička,tak dnes ke mne přišel,odkryl triko a povídá-Aničko,co tam děláš?,,,,, ty jo já jsem nějak pořád dojatá- to budou asi ty hormony 😉

HOLKY CO DĚLÁTE PERNÍČKY- tchýně přišla s tím,že někde četla recept,že se pomazávaj po upečení perníčky ne samotným bílkem,ale celým vejcem,no já teda nevim- zkoušela jste to některá? asi radši zůstanu u bílku 😉

zdenkapo
9. dec 2009

adus tak tu máš tu Vánočku:

1kg polohrubé mouky
22 dkg tuku - já dávám máslo
22dkg cukru
4 žloutky
6 dkg droždí- udělat nejdřív kvásek v hrnku se špetkou cukru
1/2 l mléka- vlažné
citronová kůra- z 1 čerstvého omytého citronu
vanilka- dávám van. cukr celý
špetička soli
dle chuti přidat třeba vlašské ořechy na kousky a rozinky- nejprve omyté a namočené do horké vody s kapkou rumu- alkohol se při pečení vypaří,zůstane jen vůně a těhu teda nevadí
nechat samozřejmě vykynout,poté uplést vánočku,dát na pečící papír na plech,potřít celým rozšleným vejcem a ještě nechat chvíli na plechu vzejít,poté dát upéct do předehřáté trouby na 180°C- vrchní i spodní pečení,nikoliv horkovzduch
tip- do vánočky před pečením píchni tři kousky špejle-na třetiny- tak aby se zapíchly až k plechu skrz a kousek koukal nad vánočku- dělám to proto,aby se nerozjela

taky doufám,že se mi povede

aaadus
9. dec 2009

zdenka díky, zítra si to opíšu. jenom teda zkusím z poloviční dávky raději 😅

maj15
9. dec 2009

Ahojte kočky, chcem sa vas spytat kedy ste citili prve pohyby a ako to asi prebieha, pripadne kedy je normalne citit to u prvorodicky?🙂)) dakujeem, ja som 17+5, TP 15.5.2010 a este zatial necitim mimco, viem ze je to este skoro, len som sa chcela informovat kedy ich mozem cakat ...uz sa neviem dockat🙂)

michalag
autor
9. dec 2009

maj, mozes ich zacat citit aj teraz ale vacsinou prvorodicky ich citia az okolo 19-20tt 😉 , ale jasne ze su vynimky ... ucitis ich najskor ked budes lezat na chrbte, take jemne bublinky

zdenkapo
9. dec 2009

ahoj maj,tak při prvním je to normál od 20tt i já to cítila ve 20tt a teď asi o 3 týdny dřív,ale je to individuální

michalag
autor
9. dec 2009

zdenka, rois nam po veceri chutky na sladke, hmmm 😀

bibi, tak ako???

ja asi zajtra nebudem stihat vam napisat, lebo musim odniest maleho ku starkej, tak na mna o 10:40 myslite

michalag
autor
9. dec 2009

jeeej bibi, prepac az teraz som si precitala, neboj na buduci tyzden sa vam urcite ukaze 🙂

ja mam tusaka ze tiez bude drobec zakrivat spodnu cast telicka a kedze ten lekar robi uzv ako na pase, tak ... neviem ci bude ochotny hladat pohlavie 😒 ☹

brise
9. dec 2009

pekný večer prajem.
Kočky napadlo ma len tak či by nebolo dobré vytvoriť nejaký
samostatný album kde budeme davať upravovanu tabulku a zaroven
si tam budeme pridávať aj foto brušiek, aby sme mali pamiatku ako
nam ty drobci rastu. myslím že je tu takých albumov dosť tak
my by sme mohli mať MAJOVKY 2009.
Myslím že Michalag ako hlavna zapisovateľka by ho vytvorila.
čo vy nato???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre