Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

diana23
12. okt 2010

Ahojte, aj my sme uz tiez po ockovani...vecer teplota, ale snad to uz bude ok.vazime 6,4 kg 🙂 z coho sa tesim, mala od narodenia pribrala 4 kg 😵 vsetko ok, len zase som si vypocula, ze uz by sa mohla obracat a dvihat sa😒 a este mi ani nedoporucila baby plavanie kvoli chripkam a hygiene..., tak som nestastna 😖

ica9
12. okt 2010

@diana23 Vobec sa nestresuj kvoli otacaniu. My chodime cvicit na fitlopty a tam nam povedala cvicitelka, ze dieta presne vie kedy ma co robit. A vobec nie je dolezite aby v 3 mesiacoch sa otacalo v 6 sedelo a v 10 chodilo 🙂 🙂
O tom plavani som uz aj ja pocula rozporuplne infosky. Tak sme sa na to vykaslali teraz a uvidime mozno neskor ked bude vacsia.

diana23
12. okt 2010

@ica9 dakujem za upokojenie.v podstate si to myslim aj ja len...ako dlho chodite na fitlopty?malej sa to paci?

majuto
12. okt 2010

@katusradus ahoj odkial presne si lebo aj ja som okres levice

lenka268
12. okt 2010

Ahojte, uz som tu dlhsie nebola vidim ze mate novoty 😉 . Gratulujem k prvym zubkom, ja som dnes tiez nasla myslim ze uz to bude tiez zubok, nie je ho este citit na prste ale maly ma vydute jasiesnko a pod nim biele.
Ako ste to zbadali ? takto podobne? alebo uz bol zubok vonku ? ked ste zbadali ? Uz sa asi tlaci. 😀
Na ockovanie ideme na buduci utorok, tak tiez bude plac ako minule ale co uz musi to byt.

ica9
12. okt 2010

@diana23 Chodime od ukonceneho 3 mesiaca. Velmi sa jej paci a zacala robit pokroky odkedy chodime . Cvicime aj doma. A naucili sme sa kopec detskych riekaniek (tap tap tapusky a kolo kolo mlynske na uz islo na nervy 😀 )

katusradus
12. okt 2010

@majuto ahoj ja bývamp priamo v leviciach,ale pochádzam z tlmáč a ty?

majuto
12. okt 2010

@katusradus ja som z Čajkova

katusradus
12. okt 2010

@majuto hm tam nepoznám asi nikoho akurát vinára nichtu 🙂 a kde chodím k detskému lekárovi?

majuto
12. okt 2010

@katusradus my chodime k Novakovej zatial este na Lipnik ale asi sa dame prehodit do Levic ona ordinuje aj tam.a vy chodite komu?

miska1981
12. okt 2010

@ica9 ahoj, aj my mame dnes presne 5 mesiacikov 😵
a ake je to cvicenie na fitloptach, ty cvicis a malu drzis, ci? lebo si to neviem predstavit.
a ja tiez nestresujem kvoli otacaniu, kazde babanko je ine 😉

katusradus
12. okt 2010

@majuto my sem do levic Orovnickej,som spokojná,zatial len do poradní s oboma chorí ešte neboli tuk tuk tuk 🙂 a kde ordinuje na poliklinike alebo v sanate?a prečo sa chcete dať prehodiť?

majuto
12. okt 2010

@katusradus v Sanate lebo ked nahodou nas bude niekam posielat na nejake vysetrenie tak sa nebudeme musiet motat z Lipnika do Levic ale zatial to este neriesim.my sme uz stihli mat soplíky Jurko ich doniesol zo skolky ale v pohode nemali sme to az take hrozne

katusradus
12. okt 2010

@majuto no tak to sa chcem opýtať aj Radka doniesla soplíky,ale nechala som ju tak,netiekli jej len smrkala,kedy treba ísť?

majuto
12. okt 2010

no Jurko ich mal zelene a uz zacinal pokasliavat tak som isla lebo uz ked su zelene je tam nejaký zapal a treba preliecit som sa bala aby mu to nepreslo na hrdlo a Tomaskovi sa do zeleneho stadia ani nedostali takze pohoda.

ica9
12. okt 2010

@miska1981 Jeee naozaj. A o ktorej sa narodila? Vsetko najlepsie 🙂 To cvicenie prebieha asi tak, ze najprv sa rozcvicujeme na podlozke, rozpravame kadejake riekanky. Potom babatka idu na brusko na fitlopty a gulame ich dopredu dozadu nabok a kruzky sa robia a tak. Potom hopsame s nimi jemne, na zemi "valame sudy"(to akoze ich pretacame pomaly z bruska na chrbatik a naopak) a kadeco ine. Je to celkom sranda

miska1981
12. okt 2010

@ica9 o 11:43 a tvoja? aj my blahozelame 😅 to musi byt super, skoda, ze u nas take nieco nie je, teda nepocula som o tom. by sa nam to zislo, mala je lenivcek a nechce sa mi pretacat, ale ked jej dam rucky taha sa o dusu hore, len pretacat sa jej nechce 😉

ica9
12. okt 2010

@miska1981 13:30 🙂 Hej je to super. Rozhodovala som sa medzi plavanim a fitloptami a nakoniec toto vyhralo. A nelutujem. Cvicitelka je super, strasne zlata. Naucila nas aj spravne manipulovat s takymi malickymi babatkami, ako ich spravne nosit a tak. A hlavne nam stale prizvukuje, ze vsetko treba nechat na ne. Teda ziadne akoze sedenie a podopierat deti vankusmi, ani ich tahat do sedu, ani ich ucit chodit skor ako sa sami postavia. Ked bude na to babatko pripravene same to zvladne.

miska1981
12. okt 2010

@ica9 takze jej nemam davat ani rucky? lebo ked lezi na brusku a ja jej dam ruky, chyti ma svojimi ruckami a taha sa hore...myslela som, ze to mam robit 😖

ja by som si toto tiez radsej vybrala, plavanie nie je az tak dobre, co som citala vela babatiek tam ochorie a hrozia aj infekcie, kozne choroby....

ica9
12. okt 2010

@miska1981 5 mesacne babatko este nema taky silny chrbatik aby dokazalo sediet. Aj ja som ju tahala do sedu a som sa tesila ako jej to ide. Az kym nas na to neupozornila cvicitelka. Takze uz to radsej nerobim.
A s tym plavanim s Tebou plne suhlasim 🙂 Aj ja si myslim, ze to bol len taky boom. A v sucastnosti je viac nazorov proti ako za. Aspon co sa tyka takych malych deti. Mozno ked bude starsia...

diana23
14. okt 2010

@ica9 znie to zaujimavo, aj nam by sa nieco take zislo.hladala som nieco v okoli na nete, no ani stopy v okoli.

jojina11
14. okt 2010

ahojte dievčatá , chcem sa opýtať, či niektorá z vás, ktorá už nekojíte, dávate svojmu bábätku ovocný príkrm, mne doktorka povedala, že môžem, ale vôbec neviem, čím začať a kedy, teraz na obed dávam zeleninku, okúsila už aj kuracie mäsko a tiež uvarený žĺtok, zatiaľ v pohode, ak viete niektorá poradiť , tak vás prosím o radu,

jovana100
14. okt 2010

ahojte dávno som tu nebola. Gratulujem bábätkám k ich prvým zúbkom. Je to úžasné. Náš ešte zatiaľ je bezzubý 😀 Baby to na aké očkovanie chodíte? ešte to druhé? My sme na ňom boli dosť dávno sme už aj naň zabudli. 🙂
@jojina11 chcem sa ťa spýtať, či si tvojej dávala aj kašičky. a ako si potom začala s príkrmami. Ja mu zatial len dávam UM a ešte aj trošku kojím a večer pred spinkaním mu robím ryžovú kašičku. Už by som chcela začať dávať mrkvičku a tak.
a Dr. mi povedala dala taku tabulku a tam je, že varené ovocie mám dávať od 6 mes. a to jablká, hrušku, marhule, slivky, hruškovú šťavu, jablčnú šťavu, banán. 🙂

katusradus
14. okt 2010

@jojina11 čauko jablčko je najlepšie na začiatok potom banán,hruška

lenka268
14. okt 2010

@jovana100 ano my ideme na to druhe ockovanie, no a ten zub to naozaj bol co som malemu nasla, v utorok bol este len pod dasnom a dnes uz je vonku taky malinky.
Vcera som zacala davat varenu mrkvu, velmi mu chutila, az sa tak triasol za tym.

lucadra
14. okt 2010

AHOJTE MAMINKY, Môžem sa k vám pridať? aj ja mám májove dievčatko. Už prikrmujete? moja už papá každu zeleninku, no a na obed ma zeleninu na olovrant má ovocie a na večeru ryžovu kašičku. zúbky ešte nemáme, včera sme boli na očkovanie,zvladla to celkom dobre,teplotu nemala:D 🙂 😀 akurat jej varím kuracie mäsko, teda taku polievočku zeleninovu s mäskom:D

katusradus
14. okt 2010

@jojina11 a môžeš skúsiť ryžu s mäskom-je to výborné 🙂

jovana100
14. okt 2010

@lenka268 to mu dávaš varenu? nie len taku surovu nastruhanu? alebo nemám dávať len šťavičku? 🙂

tinus
14. okt 2010

a akú zeleninku dávate, aj kaleráb nebojíte sa že ich bude bolieť bruško ,a do polievočky papá len mäsko a zeleninu alebo aj niečo iné ako cestovinu alebo krupicu, my zatiaľ papáme mrkvičku zo zemiakmi, a na olovrant vyživku, a ešte niečo mixujete do hladka alebo len popučíte , synovi to popučené nechutí musí to mať z mixované

michalag
autor
14. okt 2010

Ahojte majovky 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre