Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
20. apr 2010

holky porody si nevyvolavejte ještě je čas.taky jsem chtěla rodit dřív a mám to.37tt je málo.já když viděla ty mimča na JIP tak se mi chtělo brečet.raději trpět s břichem až do konce
lucik držim pěstičky a myslim že to vyvolají dřív když by bylo potřeba

antynka1
20. apr 2010

A Adélko a co jsi dělala? Ať jsme poučený, kdyby náhodou...

mili1pu
20. apr 2010

no podle mě ty poslíčky nemusí mít všichni,ale to tvrdnutí přece taky znamená blížící se porod,no budeš mít druhé klárko a to řikaj že jde dříve na svět,na toho prvního by to mohlo vyjít 😀

vavenka
20. apr 2010

Doli moja rec..... Aspon 39tt nech svieti, ked sa pojde rodit, aj ked je to o drzku.....
Nieje asi nic horsie ako ked matka vidi babo s hadickami v inkubatore ☹

doli1
20. apr 2010

adelka pouč nás co se má dělat?
mě se zas malá nenadechla při kojení a začala modrat.naštěstí jsem kojila ja jipce tak pomoc byla ookamžitá ale já bych netušila co sní

xxx.klarka
20. apr 2010

mili, já druhé mít ale nebudu 😀 je to naše první dítko 😀 ..........

doli1
20. apr 2010

když jsem ležela na rizikovém tak sestřičky zkoušeli jestli placenta reaguje na dotyk.pokud si hladíte bříško nebo do něho dloubete a ono stvrdne tak se to blíží

xxx.klarka
20. apr 2010

doli, to se fakt podle tohodle pozná jo? Tý jo, to jsem ani nevěděla.

blanka.k
20. apr 2010

Doli - mě zakázali v tom 26tt se vůbec dotýkat břicha a hladit malého, že právě trvdnutí se po tom horší (takže nejenom před porodem 😅 )...byl to boj, si na něj nešahat.
Včerejší manželské povinnosti s malým ani nehly, dnes je tááák krásně, tak jsem vyrazila na 1,5hod. vycházku s foťákem tady kolem baráku, zkoukla kapříky v rybníce, marně hledala žabičky na potoce, chtěla jsem to zakončit meníčkem v ppizerce a už měli na výběr akorát pizzu ☹ A teď jdu asi spááááááááááááát, nějak mě ten čerstvý vzduch zmohl...ale úplně jsem si zlepšila náladu, všechno kvete, sluníčko svítí (občas 😅 ), ptáčkové, včelky,... 😀

doli1
20. apr 2010

asi jo když to tam zkoušeli.já bych to taky nevěděla.
žeprej je to jen sval který reaguje na podměty

blanka.k
20. apr 2010

Nám to tam zakázali všem na pokoji a to tam byly holky , co porod nehrozil, jedna byla po operacu, druhá se tam učila píchat inzulín atd. 😅 Ale tak občas jsem si bříško pohladily, to nejde zakázat 😀

xxx.klarka
20. apr 2010

blani, já včera byla asi od 2 do 8 venku a taky mě to zmohlo, jsem v noci spala jak zabitá, dokud mě nezačal tlačit močák, ale pak jsem zase usla jak dřevo. On ten čerstvý vzduch opravdu znavuje. 😀

doli, tak jsem zase o něco moudřejší.

blanka.k
20. apr 2010

ještě jsem stačila udělat ostudu... jak jsem fotila něco u země, tak jsem si nevšimla, že se mi vyhrnulo triko, takže jsem měla pod pupkem sukni (i když má široký elast.pas jak těhotenská), z toho mi lezly kolem pupku narolované silonky , pak kus kůže a pak triko... a já si naivně myslela, jak jsem pěkná těhule, když si mě lidi tak moc prohlíželi 😅 pak jsem si nějak chytla bříško a bylo jasný proč, když dělám na ulici striptýz 😀

xxx.klarka
20. apr 2010

blani 😀😀😀 no co, tak se podívali 😀

dupik
20. apr 2010

Ahojte, holky, jak často vám tuhne děloha? mě to přepadá i 10x denně, jde mi to do křečí. Pak nemůžu pohnout levou nohou. Si říkám, jestli se náhodou nechystáme předběhnout termín....

dupik
20. apr 2010

Jak jsembyla na průtocích a ctg, tak mi doktorka říkala, že to vidí na začátek května. (termín máme 20.5.podle UZ, 14.5.podle MS) tak nevím...

blanka.k
20. apr 2010

Dupik - někdy i 10x za hodinu 😅 Ale už neberu Mg, předtím to bylo mnohem lepší...

dezyre
20. apr 2010

Ahoj holky, tak mě frekvence poslíčků zesílila 🙂 Jak jsem je měla jednou za dva dny, tak dnes už mě to chytlo 3x a do toho mě bolí stydká kost a záda.. a ještě jsem se přejedla a zapila to nealko pivem tak se mi chce brutálně spát 😀
Blani 😀 😀 😀

dezyre
20. apr 2010

Jejda holky, tak já jsem na větvi, že už mám konečně 3 poslíčky za dopoledne a vy je máte celodenně 😀 ale snad už se taky dočkám 😀 😀

dupik
20. apr 2010

no já beru 6 tabletek denně....a co maliníkový čaj, už mám do něj jít? magnézium beru na kontrakce-snížit počet a maliník je prý vyvolává. Tak nevím. Mi taky tuhne častěji-ty bolestivé mám tak 10x denně.

dupik
20. apr 2010

no mi tvrdne břicho snad skoro po každém pohybu naší malé...ale tak, že musím se zastavit v chůzi a rozdýchat to, tak to už začíná být intenzivní. Já už se tak těším na porod....

yanika
20. apr 2010

Ahojte,

doli tie fotky sú úžasné, hlavne tá okatá popôrodná 😵
lucik.. tiez drzim palce, aby boli dobre vysledky...

A suhlasim s tym, ze deticky vedia kedy maju ist, takze baby neblaznite a ziadne vyhananie!! 😉 klarka..
Ja som stravila z nedele na pondelok noc v nemocnici a to malen utvrdilo v tom, ze nic sa nema urychlovat, od piatku som mala take zvlastne bolesti v podbrusku a neprestavalo to a dost ma to vycerpavalo, tak sme v nedelu zasli do nemocky pre istotu, no a na ctg mi zistili, ze mam pravidelne kontrakcie 😅 tak prvy dojem: hura ide sa rodit... lenze som sa neotvarala a neskôr to ustupilo, takze ma pekne pustili domov 😀
Suchy nacvik z nemocnice teda uz mam... aj PA som si omrkla, porodne saly, doktorov a vsetko.. poviem vam, ze radsej by som si vyberala PA ako lekara ku porodu, lebo na 90% to boli velmi mile zeny, ale tych 10% riadne strigy...

dezyre
20. apr 2010

Yani, já taky jsem zastánce nevyhánění 😀

michalag
autor
20. apr 2010

lucik, teba by si tam nechali podla mna najdlhsie do ukonceneho 38tt potom by ti to bud vyvolali alebo ak by si mala tlak oki tak by ta pustili domov 😉

yanika, ze nacvik ale aspon si si popozerala nemocku 😝 😉

michalag
autor
20. apr 2010

ja nemam este vyzehlene vecicky pre Lucku takze racsej nech este ostane a cim blizsie sme k TP tak tym menej sa mi chce zehlit 😅

dupik
20. apr 2010

až se miminku bude chtít, narodí se. Co si budeme říkat, do srpna určitě bude na světě- tak mě uklidňuje mamka....

sunny323
20. apr 2010

ahojte, tak ja sa zas po odmlke zovu hlasim... este sme neporodili,ale uz by som najradsej..... akurat tu citam tie vase urychlovace, hehhehhe.. zlate... keby to tak zabralo, uz by sme asi kazda boli maminkou....

dupik
20. apr 2010

michalag: tě úplně chápu....jsemsice 36tt, ale jsemlíná jak lemra a nechce se mi dělat ale vůbec nic. Jo, procházku a tak, to jo, ale nic co smrdí domácí prací....ještě, že už máme vše nachystáno....

aktaka
20. apr 2010

tak mně břicho netvrdne vůbec. dnes v noci se mi zdálo, že jo, ale to nevím, jestli opravdu tvrdlo a zaspala jsem to nebo to byl jen sen 😅

a taky nejsem moc pro aktivní vyhánění

Yani, tak máš za sebou cvičný výjezd, příště už na ostro 🙂

marinka
20. apr 2010

Ahojte holky, jen jsem nakoukla do vaší diskuze a čtu o vyhánění miminek 🙂 Jen jsem chtěla napsat, že nám třeba vyhánění pomocí riciňáku a sexu miminko zachránilo 😉 Zkusila jsem to ve 39 tt a zabralo to, malá se narodila po velmi rychlém porodu a ukázalo se, že placenta byla už tak špatná, že kdyby malá nešla ven dřív, dopadlo by to špatně..Tím nechci nikoho strašit, já jsem věděla, že mám na placentě hematom, takže pracovala jen z části, bohužel mě dr. vůbec nehlídal, nesledoval a kdybychom to vyhánění nezkusili, o malou bychom s největší pravděpodobností přišli ☹ Takže já myslím, že klidně nějaké vyháněcí metody zkusit a pokud miminko ještě nebude chtít ven, tak to s ním stejně vůbec nehne 😉 Mám kamarádky, co vyháněly jak divé 14 dní po termínu a s prckem to stejně nehlo a pomohly až vyvolávací tablety 😀
Tak vám všem držím palečky, ať máte krásné a hlavně rychlé porody a brzo mimísky u sebe 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre