Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
4. apr 2010

já měla zádku normální hlen bez zabarvení ale strašná hustota.dva dni málo a jeden den fakt hodně nárazově pak byl klid a včera zas trocha.
teda dnes je fakt divný den.mě je stále super.chystám na velikonoce prostě pohodička.
u šimka jsem taky neměla nikdy žádné poslíčky a přitom 14 dní chodila otevřená na 2 cm

martina71
4. apr 2010

Luciku, jestli mas to same zkoumadlo co ja, tak ano. Ptala jsem se na to lekarnice, jestli to muze indikovat i neco jineho, a ubezpecila mne ze ne.... Plodova voda muze odchazet po kapkach, nebo treba najednou cely litr... Vezmi si intimku, a kdyz bude vlhka potri cele a uvidis... Urcite kdyz se nekde zazelena, tak jen cinkni do nemocnice, at ti reknou co a jak.... ale klid zadny stres 🙂

antynka1
4. apr 2010

Luci - tak to bude v pohodě 😉

janka108
4. apr 2010

ahojte, neviete mi povedat, do ktoreho tyzdna sa moze brat magnez, pocula som, ze do 36.t, ale neviem preco. dik

lucik...
4. apr 2010

marti já nevim jestli mám to samé, mám kousek od doktorky 😀
Já to pak ještě zkoušela na další intimku která byla trošku vlhká a to barvu nezměnilo.. přeci teď nebudu potírat každou intimku, tolik toho nemám, dr. mi dala fakt jen trošičku...

antynka1
4. apr 2010

Janka - nevím přesně do kdy, ale Mg způsobuje svalovou ochablost novorozenců. Možná je k tomu i jiný důvod....
Luciku - tak až bude zase mokro, tak to ještě zkus.

antynka1
4. apr 2010

Luciku - tak zase jinak, tak se na to vyprdni, akorát se nervuješ a plodovka se stále dělá nová 🙂

lucik...
4. apr 2010

anty plodovka se stále dělá nová??? O tom nevim 😀 Ale spíš mi jde o to aby se tam pak nedostala nějaká infekce víš..

martina71
4. apr 2010

Luci je to takova zluta vodicka, to bude asi to same.Ja jsem to dala na spejli a tak ruzne prejizdela cik cak... 😀 Vem si intimku na noc a potri to rano 😀 A nemej strach, po kapkach se nic nedeje. Jen kdyby to rano bylo trochu zelene, tak je lepsi se poradit s lekarem. 🙂

lucik...
4. apr 2010

marti na špejli? Vidíš, to mě nenapadlo, já to dělám injekční stříkačkou ale to moc dobře nejde 😀 Dobře, vezmu intimku na noc a ráno uvidím.. A když ráno v pohodě tak myslíte že můžu být v klidu? V noci by mi asi vytekla ne, nevyteče ze mne přece kapka a pak celý den nic

martina71
4. apr 2010

Plodovka se meni nekoikrat denne, tak o to nemej strach. Jen jak rikam, kdyby nahodou, doktor urcite poradi co a jak, ale rozhodne se zbytecne nenervuj 🙂

doli1
4. apr 2010

janka pokud nemáš problémi tak klidně vysad
normálně ted jsem si u umyvadla vytrhávala obočí a malá udělala takoví pohyb až mě to odstrčilo od toho umyvadla asi se ji zádlo studené nebo nevim 😀
někdo se mě ptal na ty bolesti zad.ano megnézko 8 deně mě za den braní pomohlo a bolesti přestali pak jsem snížila na 6 na den

michalag
autor
4. apr 2010

uz som po horucej sprche, vtedy to prestalo ale uz zacinaju krize opat trosku boliet 😲

lucik...
4. apr 2010

michal a máš je pravidelné...? Nechceš radši dojet do porodky.. To je teda den to vám povim

antynka1
4. apr 2010

Luci - no nejsem si 100% jistá, ale když mimi do té vody čůrá a polyká jí, tak to je tam pořád ta samá? To mi přijde divné.... Ale možné je všechno...... Mám pocit, že jsem to někde četla.....

antynka1
4. apr 2010

Tak tady je to jasné 🙂
Co je plodová voda
„Plodová voda,“ vysvětluje MUDr. Roman Chmel z Gynekologicko-porodnické kliniky v Praze-Motole, „je čirá tekutina vyplňující spolu s plodem prostor v takzvaném amniálním vaku uvnitř dělohy. Je tvořena z 99 procent vodou, ale vyskytují se v ní mimo jiné i glukóza, bílkoviny, minerální látky a buňky z povrchu plodu. Množství plodové vody je pohyblivé. Její absolutní množství samozřejmě neustále stoupá, ale v první polovině gravidity je její objem větší než objem, který zaujímá v děloze samotný plod. Ve srovnání s objemem plodu je nejvíce plodové vody během čtvrtého měsíce gravidity. Poté se tento poměr postupně mění ve prospěch plodu. Na konci těhotenství je v amniálním vaku přibližně 700 ml plodové vody.“

antynka1
4. apr 2010

Dnes jsou fakt nějaké erupce na slunci či co.....

lucik...
4. apr 2010

anty no vidíš, takže nepřibývá, ale ubývá 😀

antynka1
4. apr 2010

Luciku nene - je tam psáno, že absolutní množství neustále stoupá. Akorát plod se zvetšuje, takže pak zabírá plod více místa než plodovka - tak to chápu já 🙂

martina71
4. apr 2010

😀 😀 teda holky 😀 Plodova voda se meni nekolikrat denne. Copak by miminko mohlo byt porad v te stejne vode, do ktere cura a bumba ji? 😀

lucik...
4. apr 2010

anty dobrý, já sem to četla jen letmo 😀
Já se nebojim že mi dojde, to asi ne když by mi tekla po kapce, spíš mi jde o tu infekci.. Ale nebudu to řešit, protože pokud bych neměla ten roztok doma, tak bych asi vyměnila intimku a jela do porodky, tam by to na ní nalili a ta další už se nezbarvila takže by se nezbarvila ani tam takže by mě poslali domu že to plodovka není a já bych měla za to že je to výtok, takže to asi fakt nebudu řešit, zkusím to ráno a pak na to kašlu 😀

antynka1
4. apr 2010

MArtinka má pravdu - přece nebude pořád v čůránkách 🙂
Za jak dlouho po odtoku plodovky se má jet do porodnice? Můžu třeba hodinu počkat na manžu než přijede z práce? Nevíte některá?

bramburka
4. apr 2010

do hodky do dvou, pokud je zkalená tak hned, jinakneni nutno pospichat, po odtoku plodovky se porod vyvolava )pokud se nerozebehne) asi do 12-24 hodin.

antynka1
4. apr 2010

A plodovka je za normálních okolností čirá?

lucik...
4. apr 2010

anty no měla by být snad..
Holky tak já furt nevim jestli se tim mam nějak stresovat nebo ne 😖

pralinka25
4. apr 2010

lucik myslim ze by si sa tym stresovat nemala
pockaj na rano a vyskusaj. ak nic tak je to v pohode

michalag
autor
4. apr 2010

lucik, mna pobolievaju teraz viacmenej len krize a nie je to v intervaloch ale v kuse, takze neviem .... ale pokial neodide plodovka alebo nemam kontry kazdych 5 minut tak to neriesim

michalag
autor
4. apr 2010

kludne to mozu byt poslickovia

lucik...
4. apr 2010

michal tak to asi nic nebude...

anty děkuji za uklidnění 😵

davlu
4. apr 2010

Holkyy, jsem Vám sem nakoukla, ale vodnatý výtok je fakt úplně normální. Luci, já měla taky pocit, že jsem se snad počůrala. Intimka byla občas úplně nacucaná. A pokud by ti odteklo opravdu něco, tak takhle malé množství, které se vejde do intimky prcka neohrozí. Buďte v klidu. Vím, že se to lehko řekne, ale k odjezdu do porodky to je až když je té vody opravdu víc. Tak přeju hladké a rychlé porody a zdravá miminka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre