Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
31. mar 2010

ja som si kupila jednu podprsenku, len je mi tesna...lebo som si ju neskusala a pozerala som ze tie C kosicky su velke, tak som zobrala B a ono je to take akurat...takze si kupim D nabuduce, lebo po porode sa mi prsia naleju...mozno..

nara
31. mar 2010

Andelka taky se chystám zase látkovat. Jela jsem hned od začátku a moc mi to vyhovovalo. Akorát někdy po půl roce mi z těch plenek vyrostl a další jsem už nekoupila, tak uvidíme tentokrát.

lucik...
31. mar 2010

to u nás v porodce je možnost mít mimčo u sebe hnedka po porodu, pokud maminka chce.. Ale doporučují aby si odpočinula a až druhý den, ale problém to není 😵

vavenka
31. mar 2010

Andelka aj ja mam tie pampersy 3-6 kg - to su 2ky... Rozmyslam ci ale nekupit aj jednotky, to su na 2-5 kg, ci tie 3-6tky nebudu velke 😅

Tak tak, bol spln...Mne sa tiez nespalo najlepsie + do toho zmena tlaku a nasledne pocasia....

matpaj
31. mar 2010

nikka, my sme pre Pajku neskor asi tak od pol roka kupovali tiez tesco plienky ale tie drahsie, su oproti pampers lacnejsie a rozdiel je akurat tak v tom obrazku......a boli sme velmi spokojni....pri pampers platis za znacku.ja som ich kupovala za kupony, tak ma vysiel balik newborn ani nie na 10 eur a mam aj dvojky aj trojky aj tie activ.....po tri kusy, som zasobena.......neskor budem kupovat tie tesco pleny.....

vavenka
31. mar 2010

Ja som nakupila pampersy v tescu, ked mali akciu 2+1 zadarmo, velmi vyhodne vysli tie 108 ks balenia, mam ich 6 doma, takze vyse 600 plienok 😅

nikkka
31. mar 2010

vavenka tie dvojky budu asi babatku velke...zo zaciatku su velke aj tie jednotky..

u nas v porodnici tiez davaju babo tusim hned na izbu...

matpaj
31. mar 2010

vaven, ja som porovnavala pampers newborn a pampers 3-6kil a medzi nimi nieje ziaden rozdil, su rovnako velke...........fakt

andelka
31. mar 2010

vavenka: Já mám právě kolem 80ti těch Bella Happy, ty jsou 2-5kg, mají výřez na pupík. Pak zksuím ty Pampers a uvidím. Nevím kolik bude malej vážit, tak těžko moc kupovat dopředu. A plínky se dají dokoupit bez problémů kdykoliv.

nara: Já mám zatím základní výbavu, pak uvidím jak se mi to bude dařit. Budu začínat na obyč plenkách+svrchní a mám i pár AIO. Na noc asi budu nejdřív dávat papírové, pak se uvidí. I odkdy začneme látkovat na den.

vavenka
31. mar 2010

Andelka to je pravda, dokupit mozes furt, ale nie vzdy ich maju v dobrych cenach, takze ja som sa zasobila hlavne kvoli tomu, ze to bola vyhodna kupa....
Matpai, to vazne?? Dobre vediet 🙂
Nikka no ved uvidime, asi kupim jedno balenie tych na 2-5 kil pre istotu a potom sa uz kupi podla potreby, keby tie 3-6 kil boli fakt velke.....

andelka
31. mar 2010

vavenka: Já mám pocit, že nějaké slevy jsou snad pořád. Aspoň co to teď sleduju v letácích 😅 Já jsem zas moc velké zásoby nechtěla, není to kam dávat .

matpaj: to je zajímavý postřeh 😕

matpaj
31. mar 2010

andelka, ty mas chutne dupajdy v albume......mne este chybaju, mam len 3 kusy a par polodupiek, ale nenasla som ziadne pekne u nas v obchodikoch. akurat take tie semisove ale predavacka ma odhovorila, ze na leto bude babu v nich teplo, tak sme kupili tenke....

matpaj
31. mar 2010

andelka, fakt, tie plienky som schvalne rozbalila a porovnavala, tam je uplne mini rozdiel, to je zanedbatelne......

andelka
31. mar 2010

matpaj: Jo? No ono je to všechno (skoro) ze sekáče 😅 Jsou to různé velikosti, protože na některých nebyl lísteček, tak jsem to kupovala od oka. Dupaček mám dost málo, více mám overalků, i těch semišových, ale nezdá se mi to být moc teplé - i když to bude spíš na spaní. Ale ony ty malé miminka asi stejně nemůžou být moc nalehko. No, já bych potřebovala, aby se mi na ty oblečky někdo zkušený podíval, protože mám pocit, že mi něco chybí - nevím kolik mám mít čeho, jestli mám mít i malé bodýčka s krátkým rukávem, jestli mi nechybí teplejší věci - já jsem fakt v tomto zmatená jak lesní včela 😅

andelka
31. mar 2010

Tak fajn, aspoň se ty 3-6kg užijou. 🙂

vavenka
31. mar 2010

Andelka 🙂 no ja som na tom podobne, netusim ci mam vsetkeho dost, ale tak verim ze ano, a ak by naahodou nie, tak predsalen treba nechat nieco aj pre dedkov a babky a krstnych a kamosky, aby mali co kupit ako darcek 😀

andelka
31. mar 2010

vavenka: No, já se na to moc spoléhat nechci právě. 😒

vavenka
31. mar 2010

Andel no ja som vsetko nakupovala ako diva, aj v Polsku som bola na vybavu, a teraz ked sa ma uz pomaly zacinaju pytat, co nam maju kupit, ked sa mala narodi, tak ani neviem co povedat, lebo fakt uz skoro vsetko mam 🙂

Nekupovala som flase kojenecke a cumle a take veci, dufam ze budem plne kojit aspon 6 mesiacov a nekupovala som este hracky, ale na to je casu dost.... Takze ked mi nahodou daco bude chybat, aspon budem vediet, co nadiktovat navstevam 😀

matpaj
31. mar 2010

ani ja s anespolieham na darceky od rodiny, hlavne nechcem aby mi kupovali nieco sami, aby nenakupili nieco s cim nebudem spokojna.....od svokrovcov mame slubenu novu kameru na drobca....prakticky darcek, nie? 😀

hlavne milujem, ked mi niekto da nieco z cinskeho obchodu 😖

nikkka
31. mar 2010

ja pre istotu jednu flasu malu mam..kamoska z nicoho nic stratila mlieko a nemala doma ani flasku ani sunar, nastastie je tesco otvorene nonstop, tak jej mazel rychlo utekal...tak mi dala radu, aby som bola aj na toto nachystana, jedna flaska a jedno balenie sunaru alebo teda niecoho takeho..

matpaj
31. mar 2010

vaven, ani ja nemam vela hraciek, ale do postielky si mozes nieco kupit......ja mam spiralku s medvedikmi a taku hudobnu hviezdicku, tu pustame s Pajkou babu uz teraz, tak ju bude poznat. a urcite nieco do kocika a hlavne aby bola na tej hracke do kocicka cervena farba.......

nikkka
31. mar 2010

do kocika staci aj mala cervena maslicka..teda ja tak dam..

vavenka
31. mar 2010

Nikka no ja som zas citala ze netreba mat zasoby, ze to zvadza potom vykaslat sa na kojenie, ked pride laktacna kriza.... A dalsia vec, v porodnici sa dostavaju tie reklamne boxy, v ktorych je aj flasa aj cumel, tak to snad bude stacit, keby naaahodoou 🙂
Matpai super darcek, to by sa aj nam bodlo 🙂 ale tak co spravis? Ja este tak mojim rodicom mozem povedat ze nekupujte, radsej dajte peniazky, ale tak svokrovcom a draheho rodine mi to pride blbe, aj kamosky urcite ked dojdu, aj kolegyne z prace, tak prinesu darcek.. Tak im aspon poviem co mi treba, lebo aj tu by mi bolo blbo pytat peniaze....

andelka
31. mar 2010

vavenka: Mně se nikdo moc neptá co bych chtěla pro malého. Teda teď, nevím co po porodu. Jinak já mám jednu malou lahvičku, jeden dudlík a z hraček jen kolotoč nad postýlku. Když by chtěl někdo něco koupit, tak pár tipů mám.

matpaj: Tak to je velmi praktický dárek 🙂

vavenka
31. mar 2010

Cervena kvoli tomu z oci, ci ako sa to vola? 🙂

Jaj kolotoc nad postielku mam, to som dotrepala z polska, aj asi jednu nejaku hrkalku, a jedno take latkove cudo, akoze na zaspavanie.... No a zvysok nech kupuju krstni 😉

aaadus
31. mar 2010

Mě se taky nikdo neptá jestli něco nepotřebujeme. Naši ví co všechno máme, tchýně se nestará a začne se beztak starat až po porodu kdy na ní nebudu mít náladu 😠 A jak ji tak znám, koupí něco od vietnamců, něco co bude vypadat strašně kýčovitě, takové věci u nás nemají místo a letí hned do popelnice. Hraček taky moc nemáme - kolotoč nad postýlku, jednu hračku na kočárek a housenku Lamaze. Mimčo stejně začíná vnímat až někdy kolem 2. měsíce a do té doby se nám určitě něco nakupí. A dudlíky mám 4, ale 2 byly v prenatal boxu a 2 jsem dostala. A lahvičky mám taky 2 - jednu úplně pidi a jednu větší, ale sunar nebo nutrilon raději kupovat nebudu ať to nesvádí když budu v noci unavená nebo nám kojení nepůjde 2x nejlépe

nikkka
31. mar 2010

ja nemam ani jednu hracku, tak snad nieco dostaneme...

vavenka u nas sa tomu hovori urieknutie, preto ta cervena, aby male neuriekli...tomu verim, tak tam tu cervenu dam do kocika..

vavenka
31. mar 2010

Nikka ano presne to som myslela, u nas sa povie ze niekomu zislo z oci 🙂 viem ze potom sa palia zapalky a ta voda sa pije a nieco sa okolo toho rozprava 🙂 a kopec ludi nosi cervene snurky na zapasti... Ja tomu moc neverim, ale tak pre pokoj v dusi sa nieco zadovazi 🙂

nikkka
31. mar 2010

mne sa to raz stalo, ani neviem kto ma to uriekol..ale bolo mi zle a potom sestra moja mi nakazala vselijake cary s vodou spravit a normalne hned sa mi ulavilo..
niektori ludia maju taky pohlad...

matpaj
31. mar 2010

ja urieknutiu hlavne co sa tyka deti verim....je vela ludi ktorí mi tehotenstvo neuprimne zavidia a tak ja ked niekoho takeho stretnem tak musim mat obranu.asi uviazem aj babu taku velku cervenu maslu okolo hlavicky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre