Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
26. feb 2010

blani,nad tým podkožným implantátom premýšlam, to je tušim na viac rokov a nevieš aká je cena? a potom keby sme náhodou chceli ďalšie tak sa dá myslím ten implantán vybrať a otehotnieť, či nie?

zzuzullka
26. feb 2010

matpaj, skúsila by som tam zavolať

blanka.k
26. feb 2010

Matpaj - mě se z jednoho obchodu ozvali až po týdnu ☹
zuzul - před cca 2 lety stál asi 5000,- na 3 roky. Nevýhoda je ta, že pokud ti nesedne, tak holt jde ven a 5000,- v prčicích, na rozdíl od náplastí, pilulek, kde si koupíš 1 krabičku a zkoušíš jak sedí. Ale po vyjmutí by mělo jít hned otěhotnět. 😉

zzuzullka
26. feb 2010

no uvidim ,čo mi poradí gyndr, zatiaľ nad druhým bábom neuvažujeme tak uvidíme

doli1
26. feb 2010

právě jsem uspokojila svoje potřeby nakupování na mimi 😀
holky zase se mi dělá opar to snad neni možný 😠
to stejný tělísko jak nesedne tak jsou prachy v pr....

andelka
26. feb 2010

U nás to zatím vypadá po porodu na Pharmatex (se sexem po porodu si stejně nedělám iluze, tak spotřeba nebude velká 😅 ) a později, až přijde první MS a přestanu kojit a budeme mít nějaký solidní režim, tak zase STM. Do hormonů už nejdu, v jakékoliv formě 😒

blanka.k
26. feb 2010

Mě je jedno co mi mudr.doporučí (kromě tělíska), ahlvně chci mít aspoň trochu pravidlenou menzes, takže třeba 30-40 dní cykly, a kdyby byla kratší a míň bolestivá, no tak se nezlobím 😅 🤐 🤐
Zítra se chystám do pordnice na prohlídku s nějakým rychlokurzem co a jak tam funguje, ale nevím,jesli táhnout foťák, abych nevypadala jak debil, ale když já mám ráda vše zdokumentované. 😅 🤐

xxx.klarka
26. feb 2010

Holky, já jsem na nervy dneska 😠 , dělám pro neteř dorta, včelí úl ... a peču už 2 packu, trouba na prd peče, ze spod spálené, zvrchu syrové 😠 ... a o falešném marcipánu ani nemluvím. matlá se mi to jak blázen. 😠 Jestli tohle dodělám, tak si dám snad i panáka. 😔 To jsou nervy, chudák na moje dítko v břiše, asi se diví jak se mamina nervuje. 😀 😠 😒

matpaj
26. feb 2010

blanka, citam tie ich obch. podmienky a tam pisu ze potvrdzuju obj. hned.......a ja som nasla tie obliecky lacnejsie v inom shope 😀 mam ich tam objednat? alebo mam cakat kym sa mi neozvu z toho povodneho?

zzuzullka
26. feb 2010

klarka, hoď to do koša a utekaj nejakú tortu kúpiť 🙂

andelka, čo je to STM?

xxx.klarka
26. feb 2010

zzuzul, to nejde, když já jí ten úl slíbila, byla by zklamaná ☹

zzuzullka
26. feb 2010

klarka, tak potom ti prajem pevné nervy nech sa ti to podarí, ale podľa toho čo sem dávaš odkazy na to čo pečieš, tak si šikulka a určite to dotiahneš do konca a neter bude rada 🙂

matpaj
26. feb 2010

no klarka podla tych fotiek dort co si posielala, tak urcite zvelicujes a ta torta bude krasna.....a ked nie tak na krase nezalezi ale na chuti......mnam 😝

antynka1
26. feb 2010

Ahojky,
tak jsem denska dopadla na poradně docela blbě......
Tak zaprvé mám mykozu - to je ten nejmenší problém. Dále - prcek je otočen hlavičkou dolu ale je níže než by měl být a tlačí mě tam - proto mám pořád tlaky v podbřišku, takže jsem vyfasovala magnézko 3x2 tablety denně. Mám pokud možno být co nejvíce v klidu a ležet. No a teď to nejhorší - říkala jsem jí, že se pořád drbu, že mě všechno svědí - takže hned v úterý musím naklusat na krev - prý to může zančit nějaké problémy s játry. Když mi to potvrdí, tak mě bude muse přehodit do rizikové poradny (ani nevím jeslti v té porodce kam chci jí mají). Pak bych brala nějaké vitamíny, pokud nezaberou tak skončím na kapačkách a pokud ani to ne - tak předčasné ukončení těhotenství..... Tak mi držte palce, ať se to nepotvrdí.. Jediná dobrá zpráva je, že se neotvírám.

yanika
26. feb 2010

Ahojte bambulky, tak ja som bola dva dni u segry v BB a zasli sme do BA na mensi shopping, ale nic moc som veru nekupila.. Iba v Ikei taku deku, co budem brat so sebou ked pojdeme na navstevu napriklad..
Babar: gratulujem neteri k babatku... 🙂
Aaadus: pekne brusko 🙂 Podala si vycerpavajuce info 😉 ale vidim ze u vas na tej priprave to PA berie rovnako vazne ako ta nasa.. mne sa najviac pozdavalo ako nam vysvetlovala ako moze byt dietatko otocene a aky to ma vplyv na porod. Moj krpcek je zatial "idealne", hlavickou a otoceny na lavu stranu - pod srdcom, uz len aby tak ostal..

Magnezium - ja uz neberiem, dojedla som balenie a myslim ze uz to nie je mozne, uz to neham na prirodu...
A co sa tyka tych byliniek a roznych inych latok, tak moj nazor je taky, ze vsetky obmedzenia su hlavne na tie prve mesiace tehotenstva ked sa babatko vyvija... a potom zase na obdobie pred porodom - davat pozor na "zakazane" latky, aby sme si to nestazili.. Ale teraz si obcas doprajem aj nivu a alebo nejaky ten bylinkovy ci cierny cajik..

A este taky bonus - bola som na tej priprave a prave sa tam ukazala miestna telka - vysledok: rano mi volala mama ze som bola vo vysielani ako sa gulam na lopte 😀 😀 😀 takze ak niekto zo znamych nevedel ze som "ftom" tak uz to vie haha

xxx.klarka
26. feb 2010

matpaj, když on se ten marcipán tak lepí, nevím jak to mám namatlat 😀 snad to nějak zvládnu.

zzuzul, děkuju, ty pevné nervy potřebuju. Jestli tohle nějak dopadne a bude to vypadat tak to normálně oslavím😀 Nemohla bych tam ject bez toho dortu, nepřežila bych kdyby jsem viděla ty její zklamané oči.

tady jsou dorty co jsme už dělala, holky si vybírají samé lepší 😀 http://klarysek90.rajce.idnes.cz/Dorty_-_moje_t... tu panenku jsem dělala druhé neteři v listopadu 😀

andelka
26. feb 2010

klarka: někdy je den blbec, že se nic nedaří. Taky přeju pevné nervy a ať se to nakonec přece jen povede. 🙂

zuzul: Symptotermální metoda (též se píše o přirozeném plánování rodičovství, ale já to odděluju), používali jsme ji rok a půl před otěhotněním. Hormony nechci, kondom nemůžu, tak moc na výběr ani není.

anty: Neboj, nebude to tak horké jak to vypadá. Mykóza se přeléčí, magnezko zabere, budeš víc v klidu (a když se neotvíráš, tak to bude OK). O tom svědění jsem četla, že to může být něco s játry, ale nemusí a většinou to není ono. Ale lepší je mít jistotu.

yanika
26. feb 2010

antynka: nebojkaj, teraz uz ide do tuheho tak nas musia podrobnejsie pozorovat a urcite je lepsie vediet o vsetkych rizikach vopred a byt pod dohladom... takze drzime palce, nech vsetko dobre dopadne.. setri sa 😉

blanka.k
26. feb 2010

Klárko - super, ten jahodový, asi vyšlu M. pro jahody, jak Marušku, šlehačku doma mám, nno teda , mńam, já mám chutě. A matlavý marcipán je něco, já když jsem vykrajovala nějaký kytičky, tak sjem ho vždycky musel ahodit do lednice, aby zase ztuhl, jak ho člověk matlal v ruce, tak za chvíli se to fakt nedalo 😅
Antyn - to mě mrzí, neboj, myslím, že to bude dobré, já se občas taky drbu, ale myslím, že je to tím,jak se kůže napíná, je to jen občas 😉 Držím palce, ať to není nic vážnýho, a hezky to dotáhneš aspoń do 38tt 😉

antynka1
26. feb 2010

Máte pravdu, je lepší být pod kontrolou..... No a taky mě to už konečně donutí skončit s prací a odpočívat, takže jsem se rozhodla, že nejpozději 12.3. skončím.

matpaj
26. feb 2010

anty neboj, mykozy su v tehu caste.......nebude to urcite nic viac......a teraz hlavne oddychuj, lez, vyloz nozky... 😉

xxx.klarka
26. feb 2010

blani, jaký jahovový?? 😕 😅 Přesně, taky to mám v lednici, vždy umatlám kousek a pak zase do lednice😀 to je hrozný. Teď peču ještě jednu placku, ta druhá se mi rozpadla. Když už né ani tahle, tak mi trefí a letí to do koše fakt že jo. 😀

anty, to mě mrzí, snad bude lépe.

blanka.k
26. feb 2010

Klárko - mě fakt hrabe, nevím proč , ale já na tom viděla jahody nahoře... fakt těhu demence http://klarysek90.rajce.idnes.cz/Dorty_-_moje_t... 😅 Každopádně to nic nemění na tom, že mám chuť na jahody....

aaadus
26. feb 2010

nalakované nehty - neměly by být, kdyby hrozil akutní císař 😉
antyn - to mě mrzí ☹ Ale určitě to bude ok. Mě taky pořád něco svědí, hlavně teda břicho, tož to asi taky budu muset dr říct
yanika jj, PA to bere poctivě a hlavně teda to není klasický předporod. kurz v porodnici, ale ona vede takové mateřské centrum, cvičí jógu - na tu k ní chodím, dělá masáže těhotným i nětěhotným, pak dělá cvičení pro mimi od 2. měsíců, prostě je to tam takové v klidu, žádné stresy. A malého mám taky otočené jako ty, hlavička dole vlevo a nožičky pěkně kopou do jater 😅

Jinak jsem si pěkně pobrečela - byla jsem na velký víkendový nákup. A vyjíždím z obchoďáku a volá mi manžel prý kde jsem. Tak mu říkám, že jedu z nákupu a on jestli jsem nakoupila i jemu (jede v neděli na týden pryč a bere si sebou i jídlo). Mu říkám, že ne, že už tak mám těžké tašky a ani jsem neměla tolik peněz u sebe, aby mi to vyšlo. A on hned proč jsem mu nenakoupila tak jsem mu práskla telefonem a ještě mu napsala sms - hlavně, že se všichni staráte abych netehala těžké věci, ale že nákupy tahám furt to nikoho nese.e

xxx.klarka
26. feb 2010

blani, to je jen obarvený puding. Já si minule koupila jahody a na posezení je celé snědla. 😀

matpaj
26. feb 2010

aaadus nic si z mm nerob, urcite ho to bude neskor mrziet a ospravedlni sa .....bude dobre neboj..... 😉

aj ja som volala mojmu mm, ze ci mam ist pre Pajku do skolky sama ked prsi tak jacal, ze on nemoze ze ma plny obchod a bla, bla a nech si vezmem auto........tak to radsej idem pesky aj keby motyky padali nejdem autom 😖

yanika
26. feb 2010

aaadus: mna tiez niekedy prekvapi moj mm tyym, ze nedomysli kopec veci.. a reakcie su podobne, bezmocnost, smutok..a potom sa rozplacem 😕

Chcem sa opytat ci aj vas pobolieva hlava? A tiem mavam zavrate,bez vody a niecoho sladkeho nejdem nikde.. a zacali mi aj trosku viac opuchat nohy a ruky.. hadam to nebude ta preeklampsia.. poradna v utorok.. asi nemam robit paniku, co vy na to?

antynka1
26. feb 2010

Adus - chlapům některé věci nedochází... Jinak to Dr. určitě řekni, co jsem tak pochopila tak to není žádná sranda pokud se ty játra potvrdí... Mě také nejvíce svědí břicho a pak nohy.

matpaj
26. feb 2010

yanika, aj mne bolo vcera na prd, hlava, zavrate, dnes je mi zatial fajn.....asi je blby tlak....

zzuzullka
26. feb 2010

antynka, neboj všetko bude OK, držím palce 🙂

klarka, a akú tortu upečieš mne v máji k štátniciam? 😀 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre