Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

luciik
9. mar 2010

Adus, snad jo 🙂
Klari, jj. Mě malý ušlapává solidně 😀

luciik
9. mar 2010

Zdeni, tak to je taky mazec 😕 To jsi si užila teda slušně.

zdenkapo
9. mar 2010

luciik
no to teda jo,sám dr. říkal,že takový porod dlouho nezažil... taky mi to dlouho trvalo,než jsem na to přestala vzpomínat a měla hrozné sny... tak doufám,že to teď půjde a taky už vím,co můžu čekat...

yanika
9. mar 2010

Luciik: teda to nebolo moc vhodne od lekara Ta takto vystrasit, nakoniec aj tak rozhodne porodnik, a na tie kontroly pred porodom budeme chodit uz do nemocnice, tak Ta hadam pripravia na vsetky varianty...
Zdenka: drzime Ti palce, aby sa Ti Anicka narodila za omnoho krajsich okolnosti...
Aaadus: dakujem🙂

zdenkapo
9. mar 2010

Yanika
děkuji za podporu, moc v to doufám,je to strašný nápor na psychiku a budu o to snažit ze všech sil...

u nás se teda nechodí na žádné prohlídky do porodnice, chodila jsem při TOmáškovi akorát na CTG ,ale moje dr. si ho koupila do ordinace,takže ani no to do porodky chodit nebudu... tak nevím...

zdenkapo
9. mar 2010

http://www.novinky.cz/koktejl/194191-chlapec-kt...
teda některé názory pod článkem fakt nechápu...

xxx.klarka
9. mar 2010

Teď to čtu a fakt nechápu. 😠

bramburka
9. mar 2010

tak čau holky, my zase antibiotika, uši, NC

tak jak to jde? anketa: co jste koupili za prášek na praní, my meli minule Lovelu, vubec to nepralo a trochu mi to nevonělo, zvažuju persil sensitive gel...

luciik
9. mar 2010

Yanika, uvidíme, jak to dopadne. Počkám na další poradnu a pak se rozhodnu 🙂
Ty některé komentáře stojí opravdu zato 😠

nikkka
9. mar 2010

niektori su fakt nechapavci..

matpaj
9. mar 2010

Ahojte 🙂
Ja som dnes absolvovala logopedicku s Pajkou.....nakupili sme nejake cacky....ale dnes mi dalsi clovek povedal, ze budem mat chlapca...... 😝 baby asi urobim vypredaj ruzovych veciciek.....
Rano mi prisli krasne oblecka MMB- ruzove 😝 zajtra budem doma, tak nafotim, su kraaaasne....

bramburka
9. mar 2010

ty jo jakoze KP neni indikací k cisari, ja cetla ze neradi takhle rodí chlapečky, nevim, jakej je rozdil mezi chlapeckem a holcickou. Oni se asi rozhodou i podle velikosti miminka. Kdyz je mimi vetsi, asi se jde radsi na cisare, kdyz je mensi tak normalne, ale to jsi me vydesila, ja bych to taky nechtela riskovat.

simi.w
9. mar 2010

Ahoj holky,
Lucik, já jsem taky měla Aničku KP něco kolem 30. týdne a moje doktorka mi hned říkala, že se to bude hlídat a v případě, že se neotočí, pošle mě v 38. týdnu do nemocnice na plánovaného císaře. Popisovala mi rizika přirozeného porodu koncem pánevním a fakt jsem byla vděčná, že to bere jako samozřejmost a netrvá na tom přirozeném porodu. Říkala, že ona by KP teda určitě normálně nerodila..............
Nakonec se malá otočila, takže jsem rodila normálně.
A pokud máš takového doktora, který tvrdí, že KP není indikací k císaři, zvlášť když čekáš chlapečka, což je jak psala adus už samo o sobě nebezpečné a jsi provorodička, tak se určitě zajdi domluvit do porodnice, aby jsi věděla, co očekávat. Snad tam nebudou nějací tupci a zastánci přirozených porodů za každou cenu 🙄

A Zdeni, ten tvůj porod taky kvůli čekání nějaké mladé doktorky, dopadl, tak jak dopadl, nesnáším, když čekají a pak už není na výběr, hlavně, že jste oba v pořádku.

bramburka
9. mar 2010

Porod plodu koncem pánevním napřed
Polohu plodu zadečkem napřed (odborně poloha koncem pánevním) sice označujeme jako polohu fyziologickou, ale protože se při porodu koncem pánevním napřed vyskytují v hojnější míře komplikace, kterými je ohrožena matka a především dítě, je porod považován za rizikový.

Konec pánevní se v době porodu vyskytne asi u 3 až 4 žen ze sta. V naprosté většině případů je tato poloha dítěte diagnostikována ještě před začátkem porodu.

Jestliže se zjistí tato nepravidelnost na začátku porodu, nic zlého se neděje.

V případě, že je ultrazvukovým vyšetřením potvrzeno uložení dítěte koncem pánevním napřed, musí porodník zvážit vyhlídky na spontánní průběh porodu. Bere v úvahu velikost plodu, prostornost pánve a porodnickou anamnézu.

Pokud je odhad hmotnosti plodu, který se provádí opět ultrazvukem, mezi 2500–3500 g a pokud plod vstupuje do pánve hýžděmi nebo hýžděmi a skrčenýma nožkama zároveň, je možno vést porod přirozeně. V ostatních případech se těhotenství ukončuje císařským řezem.

Rozhodování o způsobu porodu může být někdy velmi složité i pro zkušeného porodníka. Určující je, zdali žena rodí poprvé nebo již po několikáté, věk rodičky, odtok plodové vody (u konce pánevního je předčasný odtok nevýhodný), dřívější těhotenské komplikace či těhotenské neúspěchy (spontánní potraty, postižené dítě v rodině ap.).

Těhotenství, kdy je dítě uloženo koncem pánevním napřed, zejména u prvorodičky, je velmi často z preventivních důvodů ukončováno císařským řezem.

Autor: doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc

andelka
9. mar 2010

luciik: Tak to se možná ve FN v Ostravě na CS sejdem 😅 můj je taky KP, aspoň na poseldní kontrole UTZ byl a myslím, že pořád je. Na další jdu příští týden, ale to nevím, jestli mi bude UTZ dělat, zkusím doktora ukecat, jinak až v 36tt na UTZ se to zjistí - do té doby je větší šance, že se samo přetočí, pak už moc ne, ale stává se to, znám ty případy, takže naděje umírá poslední.
Prvorodičky a čekatelky chlapečků se prý moc KP přirozeně rodit nenechávají. Já bych byla určitě pro plánovaný CS nebo bych počkala na začáek porodu, někdy se děti otáčejí až takhle těsně před porodem. No a kdyby byl pořád KP, tak bych chtěla CS. Porodu KP bych se bála, beztak by to stejně skončilo CS tak jako tak.
Každopádně přípravu na přirozený porod si stejně udělám, člověk nikdy neví (maliník, lněné semínko, epino..)

mishah
9. mar 2010

luciku:malý se sice otočil(ve 36.týdnu)-a musím říct,že jsem to opravdu nepoznala...konec těhu jsem měla bohužel komplikovanější,musela jsem být v nemocnici kvůli preeklampsii, nakonec jsem začala rodit přirozeně, ale porod bohužel nešel tak,jak by měl,bylo to moc brzy(36+1) a malý,právě jak se otočil jen chvilku předtím,nebyl sestouplý vůbec dolů a nesestupoval vůbec...takže mě nakonec po 36 hodinách udělali císaře ☹ bylo to pro mě opravdu vysvobození...

Teď mám mimíse opět KP,uvidím co na velkém UTZ na to dr...jinak mě kvůli KP odeslal ve 34. týdnu do rizikové poradny v nemocnici (kde mi právě zjistili tu preekl.) a vůbec nikdo nepochyboval o CS, naopak přirozený porod je sice možný,ale upozorní tě na všechna rizika.

Moc ti přeju,at se miminko otočí 🙂 a hezky dopeče 😉

mishah
9. mar 2010

zdeni: sis teda taky užila... ☹ já měla ty stahy po minutěsnažili se mi to urychlovat oxyt.),ale nepomáhalo nic, lukášek byl dost malinký a evidentně ven nechtěl ani za nic☹((
a přesně si říkám i ted, že než bych riskovala, opravdu jdu raději na plánovaný CS

andelka
9. mar 2010

lucik: Já si myslím, že ve FN by byli spíš zastánci CS než přirozeného porodu. Navíc tam bude v květnu dost plno, když budou Fifejdy skoro zavřené, takže to vidím pro plánovaného císaře docela nedějně. Jak to vidí můj gyndr nevim, to jsem se neptala. Malej byl zadečkem dost dole, dotkor říkal, že je to tak 50:50, že se otočí. Ale nevim jak je tam teď, furt sebou mele.

Ad praní - mám Lovelu gel a Persil sensitiv prášek - a uvidím. Od každého menší balení.

mishah
9. mar 2010

andelko:uvidíš, třeba se otočí, já to už taky nečekala a otočil se, jak jsem psala výš až v tom 36.týdnu..jen mi pak bohužel ve 36+0 odtekla voda☹

mishah
9. mar 2010

holky, v Praze např. tím KP v některých porodkách co vím prakticky vůbec nerodí (Apolinář, podolí), bulovka je výjimka a i tak tam těch KP porodů je minim.( a po domluvě)

andelka
9. mar 2010

mishah: No, třeba jo. Trochu s ním cvičím, možná zkusím i tu hudbu nebo baterku, ale to až později, ještě mu dám čas. Nechci to ovlivňovat nějak na sílu, věřím, že mimčo ví co dělá a fakt je to šance 4%, že se neotočí, tak věřím, no.

m.c.
9. mar 2010

teda, vidím že je nás tady docela dost co mají mimča KP 😕 . Doufám že se ty naše dětičky umoudří a přetočí🙂. A holky, cvičíte aby se mimča přetočila? Já teda zatím nee.

U nás v porodnici chlapečky KP vůbec nerodí, prý aby do budoucna neměli problémy s plodností 🙂 . A aby vůbec nechali matku rodit KP, tak musí být mimčo dobře natočený a u prvorodiček odhadovaná hmotnost max 3,2 kg a u vícerodiček myslím 3,6 kg.

mishah
9. mar 2010

matpaj: nedej na okolí 🙂 myslím,že z UTZ se pozná pohlaví jistěji než podle vzhledu maminky 😀 😉Mně u Lukáška většina tipovala holku... 😉

nikkka
9. mar 2010

normalne sa tej KP polohy zacinam bat...musim sa na buduce opytat doktora, on mi totiz o porode este vobec nikdy nic nehovoril, tak ho vyspovedam..

andelka
9. mar 2010

m.c: Občas. Dělám kočičí hřbety (je to fajn i na záda) a někdy si čtu v "kolenoprsní" poloze - zadečkem nahoru prostě.

nikka: První odhad v jaké bude asi mimčo poloze při porodu se dělá na velkém UTZ kolem 30tt, ale i pak je ještě poloviční šance, že se samo přetočí. Já jsem na něm byla už v 28tt+0, což se mi zdá brzo, ale prostě to tak vyšlo, tak si myslím, že má malej ještě čas. A mele se v bříšku šíleně, tak snad má na ty svoje prostná ještě dost místa.

luciik
9. mar 2010

Holky, děkuju. Já bych tak asi nepanikařila, ale vzhledem k mé diagnoze trošku pochybuju, že se malý otočí. Už tam nemá tolik místa.
Nevím co ten můj dr. si myslí. Naštěstí jsem teď mluvila s manžou, mimochodem opět, když ho potřebuju doma, tak je na služebce, a ten mi říkal, že vše domluvíme s naší kamarádkou. Je gynekoložka, ale ve Frýdku. Její manžel pediatr. No, a já zdravotní sestra 😀 To je něco pro zdravotníka, všechno vidím jen v těch nejhorších scénářích.

blanka.k
9. mar 2010

Luci - porod záleží určo na porodnici, nám tu říkali, že jako jedni z mála dávají na výběr při KP, jeslti chcete klasicku nebo CŘ, jaku holek, tak u kluků. My jsme taky včera byli KP, ale otočil se asi 20 min.před vyšetřením, jinak byl vleže, takže to neřeším, místa tam evidentně má dost, a snad nebude vělké dítko, tak by to i KP šlo, já se bojím císaře jak čert kříže... 😉 Ale je zas fakt, že tady do Bohunic hodně mamin přijede, že je poslal jejich gyn. na císaře (cukrovkářky a jiné zdrav.problémy) a oni je tam odrodí normálně 😉 Takže pokud mi lékař nedoporučí císaře, tak chci rodit KP, ale času dost, stačí když se otočí hodinu před porodem 😀 Nebo ještě tu otáčí děti přes břicho, kamrádka natom byla asi týdne před porodem, prý docela pohoda, malou otočili a už tak zůstala. 😉
Brambur - mám Batole tekutou a pak Persil Sensitive prášek, když bude bez exemu atd.

andelka
9. mar 2010

lucik: Já nám budu přát, aby se ti naši klučíci rozhodli pro tu lepší variantu a pak se sejdem ve FN při bezproblémovém porodu 🙂

blanka.k
9. mar 2010

A abych vám udělala trochu chutě, tak jsme byly s Doli v kavárně, daly jsme si palčinky se šlehačkou a jahodama, já pak ještě bílou horkou čokoládu, atd. Tak jsem si ještě cestou domů koupila koláč. Mňam 😀 Dnes jsem překonala váhovou hranici, kterou jsem si na začátku těhu vytyčila k porodu...smůla no 😀

m.c.
9. mar 2010

Já se teda porodu KP bojím, to radši císaře. Já jsem měla první porod naprosto bezproblémovej, v 11 večer mi odtekla plodová voda, jeli jsme do porodky a tam ani nemaměřili kontrakce, tak že se bude čekat do rána, no ale zhruba v 1 ráno začaly kontrakce, ale žádná hrůza, netrvalo to moc dlouho ve 3 se Peťula narodila. Takže já bych brala stejnej i druhej porod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre