Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

daia
5. okt 2009

Tak k tym zvieratam, doma mam 1 kona a 3 psov, foxteriera, stredneho bradaca a velkeho bradaca...doteraz som bola zvyknuta denne jazdit kona a vencit psov, ako som zistila ze som tehotna, som jazdit prestala uplne, takze aj s konom aj so psami chodime uz len na prechadzky na ruke.
Tie pocity v podbrusku citim aj ja, akoby mi mali prist moje dni,ale myslim ze je to len roztahovanim maternice kvoli drobcovi.
A k tej unave, ani mi nehovorte..ja som normalne hyperaktivna a teraz sa ledva v praci dokazem udrzat v bdelom stave, najhorsie byvaju obedy, kedy sa mi chce hrozne spat, potom sa to opakuje okolo 16h, ale pre moj nabity program nie som schopna sa dostat do postele ako o 21h.
Inak starost o kona, co sa tyka hnojenia, krmenia, prevzal moj drahy, hoci ako sa hovori tehotenstvo neni choroba, su veci ktore som prestala robit.

blanka.k
5. okt 2009

Želvičky - jůůů. Ty se mi líbí. Já doufám, že konečně zprovozním akvárko, které máme 2 roky doma a prázdné, pořád až po dovči, po vánocích, atd... Já mám PN bez vycházek, ale pokud mi bude líp, tak jí řeknu aspoň o 2 hod. denně , abych si moha dojít na vycházku pro jídlo do obchodu 😅
Mě se taky třeba moc líbí hadi, to jsou přítulná zvířátka, třeba takový hroznýš, ten se rád tulí 😀 jediné co nesnáším jsou štíři a pavooooouci, to vidím malinkého doma a muž ho musí zneškodnit 😅

mishutka
5. okt 2009

Mám jít i na ty testy co stojí kolem 1500,- po konzultací,ale to bude bůhví kdy, když na mně taky furt nemá čas 😀

pepibubu
5. okt 2009

my máme dvě fretky 🙂a malej je má moc rád, zvláště Orina, ten je takovej hodnej medvěd, Felinka ne, ta je nevyzpytatelná, tu mu na mazlení nedáváme

blanka.k
5. okt 2009

Pepi - tebe jako fretkaře si pamatuju z BRM 😉 Už pomalu přemýšlíme, jak to vyřešíme za rok, teď je dětský pokojjíček napospas fretkám 😅 Pak holt klec přesuneme do obýváku a budou se pouštět na terase nebo na chodbě. A asi budeme mít po problémech s návštěvama, bude obývák pěkně smradlavoučký 😀

pepibubu
5. okt 2009

my jsme freťulám udělali venkovní voliéru, a berem si je dovnitř, zvláště Orina. A malej je kouzelnej, vždycky přijde k oknu, za nímž mají tu voliéru, a kouká na ně 🙂 a je to signál "mamí, dej mi Oríska 😀 " a pak se tu začnou honit, malej výská, Orin couve a kvoká, no sranda

nikkka
5. okt 2009

Ahojte...
Uz ste hovorili v praci ze ste tehotne? neviem kedy to mam povedat...sice som estelen par tyzdnov tehu, asi je este skoro...
a este jedna otazka, mavam sem tam migrenu, dnes v noci som to uz nemohla vydrzat a dala som si ibalgin, myslite ze to moze uskodit?

blanka.k
5. okt 2009

my máme bohužel terasu, kd eby mohla voliéra být směrem na jih a západ, takže by tam na tom sluníčko moc dlouho nevydržely 😅 A hlavně jsou už pár let chovány doma, ven je občas pustíme jen na tu terasu, na procházky jsme před rokem přestali chodit, nějak je to pořád stresovalo, takže jsou s nich už "domácí" zvířátka. no jsem zvědavá, kam jim domeček nakonec přesuneme. 😅 Už jsem jim párkrát říkala, že se jim to krátí, že pokojíček bude za rok bublinky, tak mi M. řekl, aať je netresuju a nevyhrožuju jim... no nevím, myslím, že žádnou újmu zatím nezaznamenaly, jelikož při tom mém výlevu vesele skákaly okolo, ožužlávaly my nohy a kvokaly 😀 😀 😀

aktaka
5. okt 2009

Nikka, já už jsem to v práci řekla, jelikož jsem na PN a zůstávám až do porodu, tak aby si mohli co nejdřív najít zástup. kdybych ale normálně chodila do práce, tak bych se to pokusila utajit až do 12tt

ibalgin by neměl uškodit

mishutka
5. okt 2009

Nikka:Já myslím.že ibalgin určo nepoužívat. Ale je to jenom můj názor 😉
V práci záleží co děláš, ale asi je to jenom na tobě kdy to oznámíš. Je to soukromá věc a pokud to nemá vliv na práci tak je to jenom tvoje věc!

nikkka
5. okt 2009

Dakujem...budem sa snazit to teda este tajit...

mayocka
5. okt 2009

nikkka ahoj tak ja az za mesiac po skusobnej dobe teda ak vsetko dobre pojde po piatkovej kontrole ktora ma caka a ak bude problem tak pojdem na tu PN kvoli malemu predsa nebudem riskovat jeho ale radsej pracu 😉 ludkovia,mne z bokov padaju tie tehu rifle ale na bruchu su fajn teda aspon ma brusko uz neskrti ale vypada to komicky ked si ich stale potahujem mam aj opasok no moc nepomaha 😒

iva.4
5. okt 2009

nikka ja bych si taky ibalgin nevzala urcite ne v tak rannem tehu jako jsi ty, radeji bych se poradila s lekarkou pokud mas takove bolesli hlavy ktere nemuzes vystat. jinak pocit bolesti v podbrisku mivam taky i v krizich a je to zcelanorn´malvi momnko si beze vyzivu z vajecniku nez se utvori placenta a nektre zeny maji bolesti v podbrisku cele tehu tak pokud u toho nekrvacite nebo nespinite neni se ceho obavat.

iva.4
5. okt 2009

co jsem to napsala , omlouvam se chtela jsem nepsat ze je to zcela normalni miminko si bere vyzivu ....adt

mishutka
5. okt 2009

Holky, brete nějaké vitamíny nebo něco? Já mám kys.listovou a potom ještě Gravital.

lucik...
5. okt 2009

nikka já bych si taky ibalgin nevzala, ale jeden určo uškodit nemůže. Kamarádka mi říkala že jí doktor řekl že v 1.trimestru nejlépe nic, nebo v uplne nejhoršim případě paralen.
Jinak v práci jsem to neřekla, ale řeknu to za 14 dní, protože pak jdu jeden den na kontrolu a druhý den hned k zubaři, tak ať ví co se děje. To už bude ve 12tt 😉

blanka.k
5. okt 2009

Ibalgin (Ibuprofen, atd.) bych vynehcávala i při netěhu, je to docela hnus na zažívání 😅 Lepší je Ataralgin, ten je k nim šetrnější, i když pořád je to samá chemie,ale trochu šetrnější a je to silnější na bolest než Paralen. Mě potrvdila mudr., to co píšou v mých 2 chytrých knihách o těhu, co jsem si koupila, v 1.trimestru nic nebrat, jediné neškodné je Paralen, ale max. 6 denně ( i to mi teda přijde docela dost 😀 ). Ale nedělala bych si z toho hlavu, kolik holek si něco vezme, když třeba netuší, že jsou těhu, a na práškýách radši píšou, že nebrat v těhu, aby se chránili, i na tom Paralenu to je 😉 V práci to netajím, jelikož mám hodně stresové zaměstnání se stresama, takže jsem to v nějakém 7, 8tt řekla, aby nepočítali s tím, že budu v práci při odezvdávkách projektů dělat do noci, že budu chodit na obědy, atd. a o týden pozděj jsem dostala neschopenku. 😉

blanka.k
5. okt 2009

Mishutka - beru Calibrum babyplan, tam prý je všeho dostatek, ale dnes mi obvodní nasadila tvrdou dietu, nesmím ovoce, zeleninu a ml.výrobky, takže ve čtvrtek u gyn. se poptám, co s tím, protože vápník určo nebude stačit a možná jód, protže jsem vysadila léky z endokrinologie, a teď nemůžu ani ryby, tak uvidíme, co mi na to řekne.

mishutka
5. okt 2009

Jo a ještě v kterém týdnu se dá poznat pohlaví dítěte??? My jsme strašně zvědaví 😀

lucik...
5. okt 2009

mishu taky beru calibrum babyplan + ještě kyselinu listovou.
Pohlaví nevím, ale taky by mě to zajímalo 😀

aktaka
5. okt 2009

co jsem kde načetla, tak není prokázáno, že by analgetika měla přímý vliv na vážné poškození plodu. při častém nebo nadměrném užívání mohou způsobit ale jisté komplikace. každopádně z jednoho prášku se nic stát nemůže, tak netřeba Nikk moc stresovat 🙂

ad vitaminy - beru jen listovku, ostatní je asi na zvážení každého. i v tomto se doktoři rozcházejí, někdo doporučuje, jiný ne. mně tedy nedoporučil žádný lékař a to jsem se extra na vit pro těhotné ptala. prý při vyvážené stravě je to naprosto zbytečné, akorát to víc zatěžuje játra a ledviny

blanka.k
5. okt 2009

My jdeme za 3 týdny na NT+ screening, a tam už leckcy pohlaví prý s docela velkou úspěšností tipují, protože mají ty nejkvalitnější UZ, ale definitivní to bude tak za 2 měsíce 😝 Taky už to chceme vědět. 😀

iva.4
5. okt 2009

Ja beru jen GS- mamavit a myslim ze to taky staci jsou tam taky potrbne vitanimy. Pohlavi ditete se ta nejlepe urcit okolo 20-25 tydne tehu a nejlepsi to je kdyz vas posle doktor na ten veliky ultrazvuk.

mishutka
5. okt 2009

já mám v merku růžový kočárek 😀 a manžel modrý 😀
Tak nás to zajímá...
Člověk kouká po vecičkách a neví 😒
Já chci aby jak holčička tak chlapeček měli oblečení ke svému pohlaví 😀
Ať pak někdo neřekne mému synovi,že je hezká holčička nebo naopak 😠 😉

aktaka
5. okt 2009

pohlaví záleží jak je mimi stydlivé 🙂 někdo to ví už v 15tt, někdo až u porodu 😅

blanka.k
5. okt 2009

tak to já zas asi budu ulítávat na věcech s krtečkem. já na nich ulítávám se setřenkou už od mala. 😅 Byste nevěřili, co všechno za věci s krtečkem se dá koupit 😀 Před rokem jsem dostala i pravé belg.pralinky a na každé asi 1cm marcipánový obrázek s krtečkem... 😀 Chudák naše dítě.... až půjde do školy, tak aktovka s krtkem, penál taky. Akortá můj muž zas miluje lední medvědy, tak půlka věcí bude s krtkem , druhá s ledníma medvědama 😀 😀 😀 na barvě nezáleží...

dezyre
5. okt 2009

Holky.. já si myslím, že budu mít kluka.. nějak moc se chlupatím 😀 😀 😀 ještě abych začala smrdět .. a bude to jasný 😝

iva.4
5. okt 2009

Ja myslim ze takovou bilou zlutou zelenou a fialovou barvu muzou mit jak holcicka tak chlapecek.

aktaka
5. okt 2009

Dez, aby se z tebe v době těhu nestal hermafrodit 😀 😀 😀
ale chlupatění je i u holčiček 🙂

nikkka
5. okt 2009

uz nakupujete vecicky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre