Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

matpaj
31. mar 2010

anty mas pravdu.....len nech sme vsetky aj s babatkami ok.

antynka1
31. mar 2010

Matpaj - přesně tak.
Už asi taky půjdu spinkat. Zítra jdu na velký UTZ, tak držte palce, ať je vše OK 😉

andelka
31. mar 2010

Teda tady bylo zajímavé téma 🙂
Já proti klystýru nic nemám, je prý důkladnější jak Yal a prý ta teplá voda prohřeje vnitřek, pomáhá otvírat porodní cesty a tak. Osobně mi to nevadí, asi si to nechám dát.
Holení - no, tady mám dilema. Nikdy jsem se neholila, manžel mě už vůbec ne, takže fakt netuším jak by se to udělalo. Vlastně párkrát jsem to zkoušela, ale mám strašně citlivou kůži, takže to pak bylo peklo a říkala jsem si, jestli mi to stálo za to. Navíc teď si tam ani nedošáhnu. Jako ráda bych byla oholená, líbí se mi to, myslím si, že i při porodu je to dobré, ale když to neudělám sama, tak kdo? Manžel ne a aby mě holili v porodce - no já nevím. 😖

Jinak jsem ráda, že se přidaly další těhulky ne moc přibíralky. Popravdě jako je to fajn, ale zas má člověk obavy, jestli je všechno v pořádku. Všechno má svoje pro a proti, no.

Tak dobrou noc všem 😵

l.e.o.n.t.y.n.k.a
31. mar 2010

Ahojky zdravím všechny těhulky, ráda se k Vám připojím termín mám sice v květnu, ale podle všeho to bude asi o nějaký ten den dřív.

arcik
1. apr 2010

Ahoj holky,

koukám že se tu řešilo zajimací téma.... 😉

klizma: pro mě dříve nepředstavitelná věc ale v porodních kontrakcích něco úžasnýho.....a to jako fakt velice příjemná věc...hlavně si myslim že lepší klizma než si chovat po.raný miminko....ne???ne fakt se nebojte...dá se to nakrásně přežít...

holení: k porodu se holí kvůli tomu aby se v chlupech nedržela nějaká infekce která by se dostala miminku do očiček a tak..takže oholení v porodnici se taky neděste,jsou tam samý ženský na tyhle věcičky....a je to taky pohoda....já jsem se teda holila sama a když jsem šla na klizma tak mi tam našla pár chloupků zapoměnutých a zeptala se mě jestli to může stáhnout tak jsem to jen odsouhlasila....
a hlavně teda chudák děcko který leze ven z neoholený matky...to musí bejt první pohled naprosto bohovej ne?? 😀 bobrrrrr fuuuj ten patří do přírody

arcik
1. apr 2010

Anděl když máš tak citlivou kůži zkus opilcu přímo na tyhle partie 😉 ta by měla bejt v pohodě....

kitty123
1. apr 2010

ahoj holky

kitty123
1. apr 2010

andelko, taky mám hodně citlivou kůži. A po holení používám Fenistil gel, asi tak dva dny 1-2krát denně a je to mnohem lepší.

doli1
1. apr 2010

ahojky jak vidim jsou tu zajimavé téma
holení budu to muset zvládnout nechci aby mě holili v porodce.myslim že se holí kvůli šití že tam víc vidí kde je to trhlí a líp to sešijí
klistýr vůbec to nebolelo a jak říkají holky ta teplá voda rozpohybuje porod.já měla opačný problém furt se mi nechtělo jít a pak to přišlo nárazově asi až po půl hodince či hodce.
porodu se nesmí bát strach ovlivnuje porod.
večer mě docela pobolívalo v podbříšku a v noci se mi stále zdálo o tom že si mám zabalit tažku do porodky.venku je krásně tak jdu hodit pračku a jdu balit aspon nějak povrchově aby se to jen naházelo a jelo

kitty123
1. apr 2010

Pro mě je teda strašná představa, že by mě holila sestra v porodnici. Holila jsem se sama doma před porodem s pomocí zrcátka.

arcik
1. apr 2010

Doli já si tašku dazabalim o víkendu...ještě si musim dokoupit nějaký potřebnosti a mám to připravený..za to vůbec nevim co na cestu z porodky...pro prcka...fakt netušim co mu navlíknu....
😠
a to holení...pokud to zváldnete samy tak proč ne... 😉 🙂

kitty123
1. apr 2010

Teda, vy už máte skoro zabaleno do porodnice a já nemám ještě ani nakoupené věci. Měla bych začít. Pořád si řkám, že je ještě hodně času, ale už moc ne.

doli1
1. apr 2010

já taky nemám vše nakoupeno.nejdřív musim zjistit co vše chybí.
pro prcka nachystám dvě varianty hezké a škaredé počasí a snad manža vezme dobře

yanika
1. apr 2010

Dobre ranko zienky, klistyr - urcite ano, uz len kvoli tomu pocitu, ze budete moct kludne a bez starosti zatlacit naplno 😀 a vraj je lepsi ten klasicky - viac tekutiny, je to riedene teplou vodou, kdezto ten yal je len 200ml tekutiny a ten aplikator nie je az taky hygienicky... ale to zalezi od nemocky.
Holenie - uz mam nacvicene "naslepo" doma... holim sa uz xrokov..
Ja mam pocit ze rastiem zo dna na den, nocna kosela ma dnes nejako omina 😉

arcik
1. apr 2010

Yanika....asi tak...i dkyž oblečení mě zatim nijak neomezuje ale jsem jak slon.... 🙂

Doli i tak to budu muset udělat...hezký a hnusný počasí...no uvidim co tam popřipravuju 🙂
holky berete si do porodky svůj dudel pro prcky nebo si necháte od nich půjčit ten komančovskej ??

lucik...
1. apr 2010

Dobré ránko 😵

arci já si beru asi svůj dudel...

Holky je možný, že by mi odteklo trochu plodovky a pak už zase nic? Když jsem šla na záchod tak jsem měla úplně mokrý kalhotky.. A před chvílí když jsem vstávala tak než jsem došla na záchod tak taky - ale nepocurala sem se 😅 😅 😅 Tak sem chytla trochu paniku.. Dala sem si vložku a řekla si že kdyžtak sjedu k dr. ať na to naleje ten roztok jenže od té doby zase sucho, tak já nevim

doli1
1. apr 2010

já beru svuj ale doufám že ho nebudu muset v porodce vytáhnout.vim že minule jsem hned dostala balíček kde byli vzorky a reklamy a tam dudlík byl to bych raději vyvařila na rychlo ten než si nějaký pujčit

antynka1
1. apr 2010

Krásné ránko,
Lucik - plodovka by tekla non-stop, bez přestávek.

kitty123
1. apr 2010

U nás se v porodnici dudlíky nedávají. Ale určitě je lepší vlastní nový.

lucik...
1. apr 2010

anty já sem si to myslela ale nebyla sem si jistá 😖

arcik
1. apr 2010

Luci já ž jsem si ho i vyvařila a dal do sáčku....nechci už ty hnusy latexový...fuj
myslim že to mohl bejt výtok bez barvy....plodovka by ti odtejkala pravidelně asi....

arcik
1. apr 2010

kitty u nás v porodce se půjčujou 😀 😀 to je co??

antynka1
1. apr 2010

Já si taky beru vlastní nový dudlík. A nechám si ho vysterilizovat až v porodce 🙂

lucik...
1. apr 2010

arci já ho teda vyvařený ještě nemám, to stejnak asi nemá moc cenu ne takhle brzy?

doli1
1. apr 2010

šimi se na nic jiného nechytil než na latex mě přijde že ten latex je na dudlání lepší a měkčí

arcik
1. apr 2010

luci já ho vyvařila a dala do sterilního sáčku od mámi z nemocnice a když tak na to přijde tak ho v porodce nechám jen ve vroucí vodě...nač ty mimina hned od narození rozmazlovat že?? 😀

arcik
1. apr 2010

doli to sic je ale hrozně bych řekla se rozdudlává do stavu hnusného lepivého ne?

andelka
1. apr 2010

arcik: No, ten krém by možná šel, ten jsem i zkoušela a dopadlo to líp, ty chloupky pak nedorůstají ostré. Ale budu do toho asi muset zapojit manžela, sama bych to asi nezvládla. Asi se bude divit, no ale všechno je jednou poprvé 😅
kitty: Já to občas seseknu, ne všude, jen třeba kolem plavek a tak, ale někdy to pak je fakt peklo, pupínky červené úplně všude a blbě se to hojí - nehledě na to že to vypadá hrozně a je to nepříjemné. Fenistil mě nenapadl.

lucik: No, plodovka by měla odtékat postupně, po celou dobu porodu. Kamarádce odtékala 3 dny než jela do porodnice, taky nevěděla jestli je to ono. A já jsem měla něco podobného, když mi pak zjistili mykózu, myslela jsem si, že je to vodový výtok.

Tak na dudlíky jsem se ještě na kurzu neptala, ale já myslím, že to stejně není dobré, nějakou dobu se miminku nemají dávat, aby se nepotlačil sací reflex nebo co.
V čem půjdem z porodky taky ještě nevím, hlavně proto, že ztrácím přehled v oblečkách. Zkusím to nějak zkombinovat až je budu prát.

lucik...
1. apr 2010

andel to si mě moc nepotěšila 😀 Mě Dr. říkala že plodovka by tekla pořád... A já to hodně mívám v noci nebo ráno asi jak dlouho ležim, jinam mám výtok tak průběžně pořád

arcik
1. apr 2010

Andel zkus ten holící krém..mohlo by to být v pohodě....alespoň mě pomohl na začátku....... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre