Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
1. apr 2010

arci my to máme poprvé tak se těšíme 😀 😀 😀 Přemýšlím že bych zavolala své Dr. jestli neví kde se dá ten roztok koupit ale předpokládám že mě bude mít za blbce jak jí znám

zdenkapo
1. apr 2010

Arcik
ale jo,o to nejde,ale kvůli návštěvám a tak je to dost daleko... ale,nic by se nedalo dělat... furt ale doufám,že to stihnu,Tomášek se taky narodil v 39tt

arcik
1. apr 2010

já vim Luci jsem se taky těšila u prvního leč u druhýho když víš že už je to naposled je to takový jiný 😉
Luci ještě mě napadlo na porodnický ambulanci by ti ten roztok mohli dát..abys nemusela lítat s každou vložkou hore dole

lucik...
1. apr 2010

tak jsem tam volala a mluvila jen se sestrou tak říkala že to objednávaj normálně z lékárny takže to mam zkusit, ale že mám kdyžtak přijít a že mi odlejou, tak se tam odpo stavím 😵

arcik
1. apr 2010

Zdeni já to vim u nás se maluje začátkem června a rozhazuje se to po celejch severních Čechách..to je taky děs...DC,LTM,MO,TP,CHO atd..

xxx.klarka
1. apr 2010

ahojky, to bylo dočítáníčko.

andelka, my taky chceme takto koupit kuchyni, není to náš byt, tak nebudeme kupovat nějákou drahou, tu by nám neproplatil. Teď musíme najít nějáký krám, kde jsou ty kuchyne ihned i odběru. Nemůžeme čekat třeba 2 týdny než jí dovezou. Do 15-tého musíme být právěže přestěhovaný.

bibi , tak to nevím zda to v čr je, ale u nás určitě ne nikde poblíž.

i já to cítím tak, že nevím to čeho jdu, tak se nebojím 😀

ad klistýru přesně jak píšete některé, radši to aby jsem pak mohla více zatlačit a nemusela se bár že ypadne něco vedle... 😅

ad holení, určitě doma, já to sice nezvládám, nevidím si tam, tudíž jsem se naposledy tak pořezala, že to už celkově přebral přítel a holí mě on, aby jsem ještě nevykrvácela 😀😀

dudel si taky beru svůj.

antynka1
1. apr 2010

Za chvilku jdu na ten velký UTZ - tak držte palce 🙂

arcik
1. apr 2010

Anty to je jasný ale palce ne nýbrž pěsti 😉

antynka1
1. apr 2010

Klárko - Decodome v ČR je, my tu kuchyni máme - ale na počkání rozhodně není.....

antynka1
1. apr 2010

Arcik - to máš pravdu a díky 🙂

dezyre
1. apr 2010

Zdeni to máš pravdu.. na nás ani tak nezáleží, kdy porodíme 😀 Ale já už malýho ukecávám, že už by se mohl za ty dva týdny narodit, v tom 38, že je to tady hezký a že se na něj těšíme a v duchu se modlím, abych už byla bez pupku 😀 😀 Nebo když někam jdu, tak se zadýchávám, když dýl stojím tak už mě bolí břicho, nohy, záda, mám pocit, že mi malej po cestě vypadne spodkem a do toho se mi začne motat hlava. Připadnu si jak důchodce 😀 Nejhorší je, že už asi vypadám tak zoufale, že včera jsme byly s tchýní u jedné známe v obchůdku kupovat rifličky a první co bylo, tak mě nesli židlu, abych si k tomu přebírání těch věcí sedla, a já že postojím (i když se cítím jak invalida, tak nesnáším, když ho ze mě někdo dělá 😀 😀 😀 ), ale nakonec jsem byla za tu židlu vděčná 😀 😀 Já seděla jako královna před hromadou rifliček a přebírala se v nich jako slepice.. fakt to musel být pohled pro bohy 😀 😀 😀 😀

dezyre
1. apr 2010

Anty přesně tak, palce nedržíme - to jsou kopance.. pěsti držíme - pěsti - štěstí 😝

lucik...
1. apr 2010

dezy přesně 😀 Já když jdu navštívit kolegy do práce, tak jsme až ve 3.patře bez výtahu.. takže tam vylezu úplně rudá, ufuněná, nemůžu popadnout dech 😀 A hned mi cpou židli 😀 😀 😀

xxx.klarka
1. apr 2010

anty, jasně no. My nebudeme kupovat nějákou spešl kuchyň, ale on nám ji pak neproplatil že, když to nebude naše. 🙂

adelka89
1. apr 2010

holky tak mi asi odesel dalsi kousek zatky... nebo ja fakt envim 🙂 jestli to tak bude do porodu tak zesilim 😅

zdenkapo
1. apr 2010

Anty
hodně štěstí...jistě bude vše v pořádku...

Dez
taky se takhle cítím mě i vadí déle sedět, včera jsem v té porodce čekala k primářce 3 hodiny a to jsem měla teda dost.... doufám,že do těch 14 dní budu mít porod úspěšně za sebou... do normálného porodu mám 3 týdny,tak snad to budu o něco dříve...

dezyre
1. apr 2010

Luci a to ještě ani nemluvím o tom, že se cítím jak v přechodu.. protože tchýně má ještě pořád takový dozvuky a my když jdeme spolu někam tak jsme dvojka.. ona návaly horka, já návaly horka, do toho se spotím jako čuník, takže bez deodorantu taky ani rána..
Holky fakt jsem ráda, že nám to těhotenství vyšlo na zimu.. nevím vůbec jak by to bylo v létě při 30 stupňových hicech..

zdenkapo
1. apr 2010

Adelka
to je zvláštní takhle na etapy,ze mě když tu zátku vyndali v porodce,tak byla vcelku a taková jakoby prokrvená,ne samotný hlen a už vůbec ne řídky,takový spíš hustý.... před porodem se zvyšuje tvorba hlenu,aby mimi lépe vyklouzlo,natož když piješ ten maliníkový čaj a občas lněné semínko...

dezyre
1. apr 2010

Držím pěsti Zdeni, aby ti to tak vyšlo.. Já bych teda taky nechtěla přenášet. Jsem ochotná čekat do toho 40 týdne, pak už ne 😎 (ono mě asi stejně nic jiného nezbyde kdyby náhodou, ale pořád se uklidňuju, že snad přenášet nebudu). Holky nejhorší je, že všechny holky od nás a většina mých kamarádek přenášely a šly na vyvolání porodu. Tak si říkám, že asi zrovna já nebudu ta vyjímka co porodí do 40 týdne 😅 😅

adelka89
1. apr 2010

zdeni kdyby to byl jen hlen tak se nad tim nepozastavuju, ale je s primesi cerstve a nahnedle krve, no proste to same jako minuly tyden 🙂
ale nejak to neresim, to opravdu neni znamka toho ze dneska porodim 🙂

zdenkapo
1. apr 2010

Dez
tak já doufám,že když mě hlídaj kvůli té plodovce 2x do týdne,tak že mě přenášet nenechaj.... radši půjdu na vyvolání,než něco zadedbat...

zdenkapo
1. apr 2010

Adelko
a co ti na to řekla tvoje gyn,když je tam i čerstvá krev a na etapy?

dezyre
1. apr 2010

Snad ne Zdeni, ale kdyby plodovka byla pořád v pořádku po celou dobu, kdoví jestli by ti porod vyvolali ..
Holky myslíte, že když mám příští týden poradnu, je schopnej ten doktor odhadnout třeba kdy tak ten porod zhruba bude? .. Asi mám stupidní dotazy, ale přece jen je to doktor a měl by mít nějaký zkušenosti, i když odhadnout se to asi moc nedá..

nikkka
1. apr 2010

ahojte...tak som vas docitala uspesne..
riesili ste vela veci...uz ani neviem co som chcela vsetko k tomu popisat..
klystir si urcite dam spravit, aspon sa poriadne vyprazdnim a mozem sa potom plnit odznova...
holim sa pravidelne este sama, sice po pamati, ale celkom sa to da....a je to aj bez nejakych urazov..ta predstava ze by ma nejaky zdravotny brat holil v nemocnici...radsej sama..

adelka89
1. apr 2010

zdeni ta mi na to rekla, ze by se nad tim nepozastavovala 🙂 a ja to jako beru, kdyby se neco delo s placentou tak bych krvacela vic a asi by to neprestalo. Uvidime co se bude dit, v noci jsem mela posliky, tak mozna jak jsou ty porodni cesty prokrvene a pripravuji se tak to obcas zakrvaci, nebo se zacal vic otevirat cipek? Nevim, necham se prekvapit 🙂

adelka89
1. apr 2010

dezyre, kdyby se tetlo uz na porod pripravovalo, tak to odhadnout muze, ale pokud budes uplne zavrena cipek nezkraceny, tak asi tezko neco odhadne, protoze to se muze behem hodiny zmenit.

zdenkapo
1. apr 2010

Dez
no to právě uvidim,moje gyn říkala že to do termínu nevidí,ale co dr. to názor,tak uvidíme...
jo a jistě to gyn. nepozná... ani u mě ani u švagrovky- ta byla dokonce ten de,co začla večer rodit na vyšetření vnitřním na UTZ i na CTG a nic nepoznali... a já měla i CS´0 ještě ráno před porodem,takže to ppřijde z i z ničeho nic....

pipussa
1. apr 2010

zienky, v ktorom tyzdni vam robili kultivaciu na streptococa ?
mne brala kultivaciu teraz v 32tt, ale neviem, ci je to ta kultivacia na strept.

zdenkapo
1. apr 2010

Adelka
tak je to asi normální,já to neznám,mě vše toto prováděli až v porodce a voda mi teda taky nehrozí,že praskne,tak čekám na kontrakce- poslíky mám taky dá se říct denně... Mg už neberu,jen GS mamavit a maliníkový čaj, len je velice zřídka.... kolik piješ toho maliníku,já zatim šálek denně,ale už bychom mohly navýšit

dezyre
1. apr 2010

Je pravda, že mojí kámošce už doktor od 37 týdne říkal, to bude každým dnem a nakonec musela na vyvolání porodu a druhá kámoška byla taky na kontrole, všechno O.K. a do dvou dnů porodila ve 36 týdnu.
Teda ale dnes ráno jsem se koukla do zrcadla a jsem osypaná jak puberťák 😀 😀 😀 Bez make-upu dnes ani rána...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre