Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
6. apr 2010

Já dám holčičí jméno Petra, kluka jsme vybírali Tomáš/Petr, tak aspoň tak. 😉 O jménu po M. jsme neuvažovali, aby v tom nebyl bordel, tak jak to známe z rodiny, kde se jména hezky dědí 😅

aktaka
6. apr 2010

jo, tak jméno, to je něco co taky ještě nemáme 😀

bramburka
6. apr 2010

koukam Blanka na světě, na poslíčky brzy? Ty setřičky jsou chytrý jak radio, to snad není možný

jojkaa
6. apr 2010

Ahojte mi čakáme prvé bábätko v máji 2010 a termín mám 26.5.2010 už sa nevieme dočkať 🙂 teraz som v 33týždni a začínam mať trocha strach. A čo to bude? Traja doktori mi povedali že to bude chlapec tak sa necháme prekvapiť keď bude chlapec bude Samuel aspoň dúfam že si to ešte nerozmyslime a keď dievčatko tak na 100% Sára. Tak už odpočítavame dni aby sme už boli traja 🙂)))

blanka.k
6. apr 2010

Holky, kamarádka řeší problém... asi za rok by chtěli mimčo, ona vydělává mnohem víc než muž... Jak se to dá udělat, že by on šel na MD na 2 roky, aby dostávali peníze na tu její výplatu. Vím, že to tu někdo řešil...Teda myslím 😅 Že ona by šla na MD, byla jen třeba pár týdnů s mimčem a apk by se to převedlo na chlapa a furt by se jí to počítalo z jejího platuy?

sonita
6. apr 2010

no aj ja mám problém že mm nechce ustúpiť od toho že nech sa jeho syn volá poňom Štefan aj on má meno po tatkovi no ja a dcérka ho nahovárame na iné mená.No len vtom prípade dá iné meno povedal ked dám jeho sestru za krsnú lenže ja chcem nech môj brat je krsný lebo dcérke je jeho sestra ale prostredná krsná ale on chce najstaršiu zo sestier no ona určite dieťa nebude mať lebo ani nechce a ja by som raz chcela byť krsná tiež.A tá čo je už krsná dcérke povedala že nemusíme byť mi ale že možno dá iných ked budú mať deti.

kitty123
6. apr 2010

Ahoj holky,
tak jsem byla dnes ráno v poradně. Brali mi kultivaci a zjistili cukr v moči. Prý je to ale v pohodě, přístě se to zkontroluje, asi jsem snědla hodně čokoládových zajčků 🙂
Jinak čípek byl tentokrát v pohodě. Doktorka mě pochválila, jak pěkně ležím. To jsem jí radši neřekla, že klidový režim jsem si sama zrušila před třemi týdny a je mi mnohem líp než při ležení.

antynka1
6. apr 2010

Jojkaa - vítej 🙂

aaadus
6. apr 2010

blani myslím, že to řešila zdenka, doli, klarka a arcik?
jojka ahoj 🙂

kitty123
6. apr 2010

Já teda ani nevím, jak vypadají poslíčci. V prvním těhu jsem je neměla a teď taky žádný.

aaadus
6. apr 2010

kitty však dr nemusí vědět všechno že 😀 a gratuluji k ok poradně 🙂

aaadus
6. apr 2010

kitty buď ráda, že nevíš jak vypadají poslíčci 😅 Mě to vyčerpává už teď, nevím jak to pak vydržím u porodu

aaadus
6. apr 2010

v Sama doma je cvičení s mimi

kitty123
6. apr 2010

aaadus - to je jasný, nemusí vědět vše, hlavně když je vše v pořádku.

janulka04
6. apr 2010

ahojte babulky...ja om saprisla pochvalit....
dnes bola poradna, mala ma uz 41cm a 1900gr, je sikovne dievcatko, bo posluchla moje prosby a otocila sa, tak je konecne hlavickou dole a vraj uplne nafest vtlacena, preto pocitujem aj tie slabosti v panvi...ale ja som zastuplena, takze skor nepojdem 😀
a konecne mi stuplo aj zelezo...velmi sa tesim, ze uz nemusim tie preparaty jest, sa mi tazko chodilo na WC a ja mam o dve kila menej 😀
a dnes sme absolvovli prvy CTG zaznam, tak sa doki trosku mracil, ze tam bolo par silnych kontrakcii, mna to neprekvapuje, kedze viem, ze pojdem rodit uz v aprili, aspon tak sa citim 😀 😀 😀 😀 a aj brusko uz mam padnute...

a adelke z celeho srdca blahozelam, malinky nech papka a pribera a mamicke velaaaaaaaaaaaaaaaaa mliecka 😉

bibi13
6. apr 2010

čaaute..

tak ja som tiež späť z poradne.. no, takže lekar povedal, že to bude pravdepodobne skorej a zakružkoval mi v knižke CS 8.. viete niekto, čo to znamená?? a to som min. týžden mala 4..

inak zase som skoro vôbec nespala.. hrozne.. zobudila som sa na to, že máme malého doma a plač.. woow..xixi
aj sa mi snívalo o Vás a Zdenka šla do nemocnice, lebo vraj to už nevydrží a chce rodiť..xixix

jej a včera mi asi odišla ta zatka.. no neviem, ono zo mna vypadol hlien (ale číri) a potom som si na toaletaku našla take ružové..

kitty123
6. apr 2010

aaadus - no když to čtu, tak jsem ráda, že poslíčky nemám. No já vlastně ani nevím,co jsou to porodní bolesti, nezažila jsem je.

bibi13
6. apr 2010

blani a adelka ti nepísala ako sa maju?

zzuzullka
6. apr 2010

jojka, vitaj 🙂

kitty gratulujem k poradni. ja som zvedavá, čo povie mne gyndr vo štvrtok, kedže kľudový režim moc poctivo nedodržiavam, ale keď to sa nedá keď musí človek dorábať diplomku a do toho učenie na štátnice... ale zasa nerada by som ublížila malému a hlavne keď to s nami nevyzerá moc dobre 😅 snáď ešte aspoň 2tt vydrží...a ktovie, možno budeme ešte aj prenášať

sonita
6. apr 2010

je to hrozné ked aj ja aj mm máme po troch súrodencou-a volaj niekoho za krsného mm má mladšie sestry a ani jedna nie je vydatá,moje dve sestry sú vydaté ale ja som bola dieťa ked oni krstili a tak vybrali mm súrodenca a brat ešte nemá deti ale chce a sním si vychádzam najlepšie zo súrodencou.

blanka.k
6. apr 2010

Bibi - nepsala, ale tak já jí pošlu nějakou hromadnou gratulaci od nás všech.... tak holky!!!! Vymyslete něco originálního! Já mám hlavu totálně vygumovanou 😉

aaadus
6. apr 2010

janulka tak to je úplně ukázková poradna 😵
bibi že by další májovčátko bylo tvoje? Adélce odešla zátka pár dní před porodem jestli se nepletu
blanka po mě nechtěj, abych něco vymyslela, taky mi to už nějak nemyslí 😀

aktaka
6. apr 2010

Jojkaa, vítej 🙂

Bibi, jestli ti to k něčemu pomůže, tady je tabulka k CS, jsou tam i nějaké kritické hodnoty v daném týdnu
http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...

antynka1
6. apr 2010

Bibi, tak to už jsi asi na řadě 🙂

Teď mi psala Doli, tak je bohužel v nemocnici na příjmu kvůli neprospívající placentě a malému množství vody. Měla také špatný monitor a tep mimi kolm 120 i méně. Ozve se až bude vědět více. Tak jí držte palečky. Ale myslím si, že když je v péči lékařů, tak to bude dobré, mají jí i mimi pod kontrolou.

sonita
6. apr 2010

Ja sa chcem opýtať že ked budete brať malé domou z nemocnice tak v zavinovačke sa nezmestí že do autosedačky???a ako ich dáte do autosedačky v deke?či čo?????????????

blanka.k
6. apr 2010

Tak já Adélce napíšu, že vzhledem k vysokému stupni těhotenství nám to nikomu nemyslí, takže originál gratulace nebude, ale že jí zdravíme 😀 😀 😀
Antyn - jejda, tak to držím Doli palce, ať jsou v pořádku. 😉

janulka04
6. apr 2010

vdaka adus 😉
veru, som sa depkovala tie dva tyzdne, co mi minule povedal, tak som hned o kus kludnejsia 😉

aktaka
6. apr 2010

ajaj, tak držím Doli pěsti, ať je to v pořádku

Soni, já povezu malou buď ve fusaku do autosedačky anebo jen přikrytou dekou, uvidí se podle počasí

janulka04
6. apr 2010

blani, to je podla mna najoriginalnejsie prianicko 😉 😀

soni, ja budem mat ten fusak...deku do autosedacky 😉

aktaka
6. apr 2010

Janulka, gratuluji k poradně. a ty kontrakce, cítíš je i nebo se ukázaly jen na monitoru?

Blani, tohle je náhodou super originální 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre