Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aktaka
12. apr 2010

Eps, ad nástup na mateřskou. nevím, jestli tě dobře chápu. pokud máš termín 21.5., tak poslední den nástupu na mateřskou jsi měla teď v pátek 9.4. (tj. těch 6 týdnů před porodem). pokud nastoupíš později, bude ti o to mateřská krácena

Lucik, já se vždycky hodinu šlechtím než vyrazím ven, abych neděsila okolí 😀
včera jsme byli v kině a jak jsem v kuse tak dlouho seděla a nemohla se pořádnou uvelebit jak by se mi líbilo, tak jsem myslela, že se pak nedobelhám k autu. a to jsem si chtěla koupit nové boty. bych se do nich ovšem vůbec musela vejít, že jo 🙄

Matpaj, já myslím, že otoky jsou blbé až když je to fakt moc moc (což tedy já zase nemám) a navíc spojené třeba s vysokým tlakem. to by pak mohla být preeklapsie. jinak myslím, že v mírné formě je to v těhu normální. doufám tedy 😅

mishah
12. apr 2010

pepi: a používáš čtvercovky nebo něco jiného?? Já používala na lukyho čtvercovky(klasické) + kalhotky Bambino Mio a Imse Vimse...ale jak byl už takhle pohyblivý, kalhotky si hezky rozepínal,že jsme přešli úplně na jednorázovky..A když se ted vidím,s jakou rychlostí sbírám prádlo z balkonu...to bych musela mít jo velkou zásobu 😀

bramburka
12. apr 2010

v mirně formě ano a hlavně pokud tam neni vyssi tlak a pak taky bílkoviny v moči.

aktaka
12. apr 2010

tak dobrý, nejsem v tom sama. cizí neštěstí vždycky potěší 😀
a ruce mám taky nateklé nejvíc ráno. během dne se to přesouvá do těch nohou 😀

aktaka
12. apr 2010

tlak já mám spíš nižší a bílkovinu jsem v moči na poslední kontrole neměla, ale už to jsou dva týdny... no snad je to ok

aktaka
12. apr 2010

Dez teď čtu, co tě trápí. mě tedy svědí občas pupek, nic jiného, tak to je asi normální jak se ta kůže napíná. ale svědit prý může i kvůli těm otokům. každopádně hlásit dr, s játry nejsou žádné žerty 😒

luciik
12. apr 2010

Matpaj, mě dr. říkal, že pokud není bílkovina v moči a vysoký tlak, tak je to dobré. Ale nevím, mě ty otoky neopadnou, ani když jsem v naprostém klidu.
Ataka, o botech mi ani nemluv, nevlezu se do ničeho. Mám jedny tenisky a s těmi musím vyžít. Navíc mě štve to počasí, protže nemám ani žádnou bundu, kterou bych zapla, tak nemá ani smysl chodit ven 😠

zuzana39
12. apr 2010

Dobré ránko 🙂 túto noc som sa celkom vyspala,bola som na wc "len " 6x 😅 ja som začala napúchať tiež,ešte mi aj trpnu prsty na pravej ruke,neudržím v nej ani pohár ☹ zajtra mám poradňu,tak uvidím,čo povie doktor. Včera mm poskladal prebalovák 🙂 teším sa ako malá 😀 najradšej by som už poskladala aj postielku,ale nechcem aby sa na ňu prášilo ☹

matpaj
12. apr 2010

pralin mam ho uz v albume......concord fusion.....tu farbu polar, sice vyzera ako modry ale v skutocnosti je taky mentolovy .....myslim ze moze byt aj pre babiznu, vsak?

jeej unas vyslo slnko 🙂

dezyre
12. apr 2010

Holky já se na to doktora zeptám, ale taky jsem přemýšlela, že mě svědí místa, kde můžou dorůstat chloupky, jako podpaží, ruce (byla jsem před měsícem na depilaci, tož to už by mohli začít růst 😀 ) a holenní kosti.. Břicho po změně krému už vůbec.. Jinak dneska se musím objednat na ty pásy.. už se tam těšíííím 😀 😀
Vyšší tlak mi naměřila sestra v poradně, to mi naměřila 140/100, pak dala opakovačku na 3x a naměřila 140/90 a když jsem šla druhej den na přeměření ke své obvoďačce, tak už mi naměřila klasických 120/80. A moč jsem měla minulý týden v pořádku.. Holky ono to svědění může být i zeleninou, protože jsem dělala šopák a ládovala se s ním celý tři dny.. no a dnes ráno vlastně taky 😕 😕 😕

aktaka
12. apr 2010

holky já zase plaším, protože se mi malá skoro nehýbe. včera za celý den snad jen 3x jsem cítila slabý pohyb. rozhodně nic výrazného, nebýt zrovna v klidu, ani bych to necítila. je pravda, že jsem celý víkend byla v pohybu a to jí víc uspává, ale i tak ☹ teď tu budu dopoledne sedět u pc a jeslti se nezačne hýbat tak nevím co 😅

matpaj
12. apr 2010

jooj babky, nezavidim vam, mne je teraz lepsie ako kedykolvek predtym.....minuly tyzden ma trapili poslickovia ale odisli....... 🙂

arcik
12. apr 2010

holky já teda nevim ale já při prvnim měla otoky jak hovado ale když jsem neměla vysokej tlak tak to bylo v pohodě a teď mi otejká jen ta jedna noha kde mam ty křečáky a to mi prej jen prosakuje a že to nepatří k těhu otokům.jinka jsem poměrně splasklá 😀
a ke svědění kůže se radši nevyjadřuju,jsem atopik a neznám nic horšího než si lehnout a pociťovat svědění po celym těle fuj

arcik
12. apr 2010

aktak kdyby náhodou ne tak šup na porodnickou ambulanci tak tě uklidněj....mě řikali že pokud budou pohyby prudší nebo slabší nebo vůbec tak hned k nim 😉

vavenka
12. apr 2010

Ahojte 🙂

Tak som z poradne spat, mala ma 2900g 🙂 a co je horsie, som pozitivna na streptokoka ☹ no nic, dufam ze mi nezabudnu pichnut atb, ked pojdeme rodit, CS este stale 0, ale vraj krcok uz makne 🙂, lekarka to vidi este tak na 2 tyzdne 🙂
Spuchnuta som uz v kuse, uz to ani neriesim, tlak mam ok, bielkovina v moci nieje, takze pohoda....

dezyre
12. apr 2010

Akti nelekej se.. včera bylo takový počasí a i předevčírem, že já jsem malýho skoro tyto dva dny necítila, dnes jen vysvytlo sluníčko, už se vrtí jako o život 🙂 Myslím, že to má na mimča taky vliv..

zuzana39
12. apr 2010

ataka,tiež mávam tieto stavy,na mojho krpca zaberá,ked vlezem do sprchy a pustím si sprchu na brucho,asi sa mu to nepáči,lebo hned sa začne vrtieť a ja som spokojná 😉 alebo mu pustím hudbu z kolotoča čo bude mať na postielke 🙂

gabap
12. apr 2010

ahoj kocky 😉
zuzi prebalovak super 🙂
matpaj kocarek taktez 🙂
dezy ja myslim,ze to nebude tak hrozne 😉

ja za chvili valim na monitor,jen doufam,ze na me nezapomenou jak minule 😅

arcik
12. apr 2010

Vav a co ti dala na streptokoka?dala ti ATB?

pralinka25
12. apr 2010

matpaj je pekny a presne moze byt aj pre dievcatko aj pre chlapca. kamoska presne tento isty kupila minuly tyzden 🙂 a je velmi spokojna

luciik
12. apr 2010

Vav, gratuluju k poradně 🙂 A steptpkoka má 30% žen, tak si s tím nelam hlavu. Já ještě výsledek nevím, ale zítra mám poradnu, tak jsem zvědavá. Mě spíš znepokojuje, že malý je pořád KP a dr. chce ať rodím normálně ☹ 😖

matpaj
12. apr 2010

zuzan, dobre si ten prebalovak nalozila.... 🙂 a ten klavirik od fisher price.....ohhhh....ten ma svagrina a je fakt krasny a to kuriatko co mava kridelkami......

inak babky aj vam drobec tak casto stuka? mne aj kazdu hodinu a som z toho nervozna......

gabap
12. apr 2010

vavenka taky dnes budu vedet zda mam streptokoka ☹ v prvnim tehu jsem ho mela

aktaka
12. apr 2010

tak na mojeho lenocha nezabírá nic 😠 akorát tedy, když se delší dobu nehýbu. zase doufám,ž e jí to vydrží a bude po porodu jen hodná spinkat. ale to jsem asi naivní 😀

holky, pěkně máte nakoupeno
my už jsme o víkendu konečně začali vyklízet dětský pokoj (do teď to bylo jen skladiště krámů). tak mám dobrý pocit a ukojený na chvíli hnízdící syndrom 🙂

Vav a budou ti toho streptokoka hned léčit nebo až při porodu dostaneš atb?

pralinka25
12. apr 2010

nas stikuta tak jeden az 3x denne a aj pol hodinu,

matpaj
12. apr 2010

pralin dakujem, vcera som bola z neho zdeptana......svagrina mi ho neschvalila, ale mne sa paci aj mojmu mm, a myslim ze je to kvalitny kocik-----no ved uvidime, inak yanika nemas ho aj ty? alebo mas jane?niekomu som ho videla v albume......

zuzana39
12. apr 2010

matpaj - na spodok som nahádzala zatial bavlnené plienky a hniezda do postielky aby som si uvolnila miesto v šatníku 😀 ten klavírik je moja srdcovka už sa teším kedy ho pripnem na postielku 🙂

vavenka
12. apr 2010

Arcik nedala mi nic, 4 hodiny pred porodom dostanem do zily ATB, teraz by to nemalo vyznam - vraj sa to tak robi 🙂

Gabi a nebol problem, vsak? Trochu ma upokoj 😅 😅

Luciik hej, viem ze je to casty nalez, ja som s tym aj tak trochu ratala, lebo na mna sa furt vsetko nalepi, no co uz :- a mam aj kvasinky, na to som vyfasovala candibene...... A to som chcela zacat roztahovat porodne cesty prirodzene 😀 😀 hold smola....

pralinka25
12. apr 2010

preco ti ho neschvalila? ano je to kvalitny kocik, co som pocula aj citala

vavenka
12. apr 2010

Zuzi krasny prebalovak 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre