Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
12. apr 2010

adus a hlavne aby malo hneď od začiatku pekne tuhú stoli ako my dospelí, že len potom pretrieš riťku a hotovo a ešte by bol veľmi rád keby neplakal a celú noc pekne spinkal a potom keď sa naučí chodiť na nočník tak aby sa vedel zrovna aj sám povytierať 😀 ...no veď on veľmi rýchlo zistí aká je realita 😀 😀 😀

aktaka
12. apr 2010

tak zzuzul, než porodíš, musíš malého pořádně vydrhnout 😀

aaadus, to naše dělá taky. nohy věčně roztažené, ale obličej schovává. doufám, že jí to nevydrží až bude velká 😅 😀

zzuzullka
12. apr 2010

aktaka 😀 😀 😀 ale náš malý je presne taký rovnaký, už od 17tt nožičky pekne rozťahuje a tváričku si schováva...teda neviem čo to budeme mať za deti 😀

nikkka
12. apr 2010

ahojte..
aj ja sa hlasim k opuchom..zacali mi clenky opuchat a na pravej nohe viac..vo stvrtok idem na poradnu tak som zvedava co na to doktor..
baby zo slovenska co vsetko treba vybavit pred nastupom na MD? v piatok konecne nastupujem...z roboty papier poslali na socialku...tusim treba zajst na socialku kvoli tomu druhemu pilieru..

xxx.klarka
12. apr 2010

http://klarysek90.rajce.idnes.cz/Byt/

Tak tady, ale foto jsou nekvalitní, je to focené telefonem, foták jako vždy vybitý. V obýváku v tom volném koutě bude později dětský koutek a v ložnici pod Křemílkem s Vochomůrkou bude ještě přebalovací pult. 🙂

zzuzullka
12. apr 2010

klarka, krásny bytík, a tie obrázky sú fakt super, si šikula... kiež by som aj ja mala miesto na kreslenie, hneď by som pomalovala všetky steny 😀

nikka, ja som nevybavovala nič, ale to preto, že odkedy som skončila Bc. tak som nezamestnaná, takže som ešte nepracovala a som na úrade práce a tam mi povedali, že len stačí potom zaniesť papier odkedy mi začína materská

dezyre
12. apr 2010

Kláry moc pěkný, útulňoučký 😉

aaadus
12. apr 2010

zuzul no něco podobného je i u nás 😀 Nejlepší jak se mě manžel ptal, co to dítě jako dělá když zrovna nespí 😀
klarka moc pěkné 😵 Byteček vypadá útulně, pěkně jste to zvládli

bramburka
12. apr 2010

si musim koupit tu listu na sběračky, hezky byt, ja prave okoukavam taky 😉

antynka1
12. apr 2010

Ahojky holky,
Klárko krásný byteček - moc se povedl.

Teda ty chlapy, ty mají představy...... Proto manžu tahám na ty předporodní kurzy, aby neměl žádné iluze a věděl co ho čeká a nemine 🙂

xxx.klarka
12. apr 2010

Děkuju holky, jsem ráda, líbí se mi to 😵 a hlavně se tu cítím "dobře" 🙂

zzuzul, teď ty omalůvky budou těžší, jsou hodně vysoko, tak musím je malovat na štaflích 😀 ... takže tam moc dlouho nevydržím.

aaadus
12. apr 2010

antyn manžel sice na kurzy chodil, ale některé otázky teda stojí za to. Oni ti chlapi fakt potřebují vidět až tu realitu

movin
12. apr 2010

rozmyslam o kupe matraca do postielky a neviem aky si vybrat, aky ste kupovali vy?

antynka1
12. apr 2010

Movin - to se tu řešilo zrovna včera 😀 Já mám matraci kokos - pohanka 🙂

aktaka
12. apr 2010

Klarka pěkný byteček. a jak rychle jste to zvládli, klobouk dolů. my než se k něčemu dokopeme, to jsou měsíce 😅

koukám chlapi mají ještě naivnější představy než já o bezbolestném porodu 🙂 musím tohle téma nadhodit doma, můj se v tomto směru ještě nevyjádřil, co si tak představuje jak to bude fungovat, tak abych nebyla překvapená 🙂

movin
12. apr 2010

no tak si to idem precitat

dezyre
12. apr 2010

Akti, o to se neboj, překvapená budeš.. na chlapský názory se nedá dost dobře připravit 😀

xxx.klarka
12. apr 2010

aktaka, děkuju, taky jsem se skorem nezastavili 😀 už mi pomalu ale jistě přestávají bolet chodidla, tak se pustím do domalování obrázků, at to mám co nejdříve a pak jen čekat na příchod maličké. 🙂
jinak já mám taky naivní představy o bezbolestném porodu 😀😀😀

a můj drahý k porodu jde, ale nebavíme se o tom, tak nevím jak si to představuje 🙂

l.e.o.n.t.y.n.k.a
12. apr 2010

Klárko moc útulný byteček, koupelna je úžasná a ta kuchyň přesně můj vkus. Možná v ložnici pak uděláš malou změnu, myslím, že otočíš postýlku, tak aby malá na vás viděla, alespoň sestřenka to tak má a malý je spokojený. Je super když máš místo a možnosti to předělat.
U nás je to bohužel, tak že nemáme moc prostoru. Obyvák má sice 25m2, ale musí tam být i jídelní stůl, protože do té naší maličké kuchyně se fakt nevejde...... 🙂
Taky jsem přemýšlela o obrázcích, ale zatím nevíme jak se budeme skládat až prcek povyroste. MP má dvě větší děti, takže asi budem dodělávat na půdě další pokoj, jednu dobu jsme tam měli ložnici a teď tam mám tak studijní koutek, ale stejně se učím v obýváku, když jsem sama doma.

bramburka
12. apr 2010

holky, porod není bezpolestný, ku..a to bolí, ale přeji vám před tím bezpbolestné kontrakce, co jsem mela já. Pak se to uz holt prezije, ale nekoho boli i ty kontrakce.

l.e.o.n.t.y.n.k.a
12. apr 2010

No nic, musím vyrazit pro razítko k doktorovi a do práce, aby mi mohli vyplatit pojistku........
zatím se mějte krásně a dobrou chuť.

xxx.klarka
12. apr 2010

leontynka, s tím se počítá, že se postýlka bude na noc otáčet, mám ji prozatím takto, aby mi tolik nepřekážela když vylézám s postele. S tím otočením počítám 🙂

andelka
12. apr 2010

klarka: suprovní byteček 😵

Já předpokládám, že když na PPM nárok nemám, tak nemusím nikde nic nosit, ne? Akorát na pracáku (schůzku mám 31.5., vtipné) když jsem tam byla v zimě posledně říkali, že pak mám napsat, že žádám o vyřazení z evidence z důvodu péče o dítě a to stačí poštou nebo manžel aby to donesl.

aaadus
12. apr 2010

brambur já vím, že porod asi bude sakra bolet a počítám s tím, ale třeba budu překvapená, že to nebude tak hrozné. Já vím, jsem naivní, ale pořád lepší takové představy než mít panickou hrůzu

gabap
12. apr 2010

holky jsem zpet z CTG dr.mi tam napsala ctg-F nevite co to znamena??

adelka89
12. apr 2010

holky konecne mam chvilinku a muzu vam poslat fotecky 🙂

xxx.klarka
12. apr 2010

andelka, já tam byla zrovna dneska 😀 Mám zavolat po porodu, že mě objedná a přijdu se "vyřadit z evidence". Pro jistotu mi dala další termín návštěvy myslím že na 8.6. ale to je zbytečné. 😀 A mě nikdo taky nedal nic co bych někam měla nosit, ale dneska mi zase na sociálce paní řekla, že až půjdu žádat o RP že mám doníst papír že nemám nárok na PPM. Že to mi dají na Okresní Správě potom, ale co já vím kde to je...

xxx.klarka
12. apr 2010

adelka, to je krásný drobeček 🙂

aktaka
12. apr 2010

já se tedy u porodu nejvíc bojím toho, že mi dojdou síly a nezvládnu pak už malou vytlačit, budou jí tahat kleštěmi nebo mi rajtovat po břiše. že to bude bolet sviňsky je mi jasné, ale zatím mě to nějak nechává v klidu, dost mi pomáhá vědomí, že to je jen dočasné

a ad ti chlapi, můj muž je celkem praktik, tak si myslím, že mě překvapí jak rozumný názor ohledně porodu a dítěte bude mít 😀

jo holky, co si myslíte o nošení podprsenek s kosticemi při kojení? už jsem víckrát četla, že to není dobré, že můžou zle ovlivňovat tvorbu mléka. já jsem si chtěla koupit takovou lepší s kosticí na nošení mezi lidi, tak nevím...

antynka1
12. apr 2010

Adélko - Lukášek je nádherný koblížek - moc se povedl 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre