Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
14. apr 2010

já spím taky docela dobře, jen se furt melu a když jdu na záchod tak pak zase hned usnu.. Ale jakmile odejde v 7 manžel tak už pořádně nezaberu a jen se převaluju a bolí mě pak záda 😀

Aaadus přesně, těším se a někde něco píchne a panika že ještě nechci že se bojim 😀

simi.w
14. apr 2010

anty, to já začala v první těhu a zůstalo mi to, akční letáky to je moje 😀 , u toho můžu ležet, takže pohoda

lucik...
14. apr 2010

Ale je fakt, že jak jsme minulý týden jeli do té nemocnice, tak nejdřív sem doma brečela že nechci 😀 Ale pak jak jsme byli tam tak sem si taaaaaaak přála abych už rodila a bylo to za mnou.. Mno ale bohužel 😀

antynka1
14. apr 2010

Holky potebuji poradit - dnes mám jít na předporodní kurz - ještě mi není úplně dobře a mám pořád rýmu - asi bych to už zvládla tam být, ale je mi to blbé vůči ostatním těhulím, aby ode mne něco nechytli - co myslíte? Já bych tam raději nešla, bojím se, že někoho nakazím....

simi.w
14. apr 2010

anty, ano děkuju 🙂 , zítra slavíme, jsem zvědavá, jak všechno připravím..........a to mám ještě ráno poradnu a odpoledne registraci u nové praktické doktorky se vstupní prohlídkou, no jo, když nechávám všechno na poslední chvíli 😝

lucik...
14. apr 2010

Anty záleží jak se cítíš no... 😖

sonita
14. apr 2010

simi-gratulujem Aničke a určite to zvládneš 😀

simi.w
14. apr 2010

sonita, díky 🙂 , zvládnu, ale netěším se teda, mám takovou domácí pohodu a najednou změna 😅

aaadus
14. apr 2010

simi zítra to pěkně oslavte 🙂 Ale se ti nedivím, že se netěšíš, mě taky vadí když mám mít doma hodně lidí a ještě kolem nich obskakovat.

blanka.k
14. apr 2010

Klárko - já brala Mg do konce 36tt, napřed 3x2, a pak posledních 5 dní 3x1denně, prý se to nemá vysazovat naráz, ale snižovat dávku. Mudr. říkala, že se bere tak do 34tt, při problémech do 36tt, pak už se může vysadit a klidně rodit. 😀 Jak psaly holky, může to "utlumit" porod, že člověk to napřed do sebe ce, aby předčasně neporodil a pak nakonec může díky tomu přenášet a porod se musí vyvolávat, takže roto včas vysadit amimčovi to může pzůsobit nějakou "svalovou slabost" či tak nějak....už si ten název přesně nepamatuju.

yanika
14. apr 2010

Ahojte, opat po monitore, maly kopal o100sest, takze nas vyhodnotili velmi rychlo a vsetko je v pohode...
Bibi: maly je fakt uzasny... ja sa uz taaaaaaaaak tesim na to male vonave v perinke 😵

Chcem sa opytat ako postupujete pri masazi hradze? Mate pocit ze sa to zlepsuje? My teda s mm masirujeme, ale ja nejake zlepsenie necitim, je to fakt dost neprijemne a stale to boli... hm... potrebujem podporu 😅

xxx.klarka
14. apr 2010

Blani, jasně děkuju. Já už tu dávku na 3x1tbl. snížím asi od zítra a v pondělí vysadím teda úplně. Dr. říkala alespoň ještě týden ho brát. Tak ho v pondělí vysadím, to jdu k ní do poradny a na monitor a dále to nechám na malé. 🙂

zdenkapo
14. apr 2010

Anty
to je otázka no,taky mám teď ještě trochu rýmu a musim taky k doktorovi a tak,ale zase na druhou stranu,nevim jestli bych byla ráda,kdyby na mě někdo prskal před porodem,takže taky bych nevěděla...

Simi
Aničce gratuluji, TOmášek bude mít 3. narozky 6.6.,tak to už zvládnu i dort upéct 🙂

aaadus
14. apr 2010

yanika já masíruju každý den, příjemné to sice není, ale je to lepší než úplně poprvé - to mě docela bolelo. A masírujete hned po sprše nebo koupeli? Úplně nejlepší to bylo, když jsem před tím byla naložená v horké vaně

lucik...
14. apr 2010

Holky já dostala v nemocnici zaváděcí tablety kvůli tomu výtoku.. Dnes budu mít poslední.. Myslíte že pak můžu cvičit s epinem nebo se na to mám radši vykašlat..?

simi.w
14. apr 2010

adus, já obskakovat tentokrát nikoho nebudu, usadím se do křesla a veškeré obskakování přenechám manželovi 😀 , trošku zafuním a bude muset kmitat, asi vypadám dost blbě, protože na to, že měl na všechno vždycky spoustu času, tak včera už stresoval, že příští týden rodím 😀, měli jsme tady na návštěvě sestřenici a ta mu normálně vysvětlila, že opravdu porody nepřicházejí přesně v den termínu, jak si to myslel.......
a zajímá mne, co si obleču, protože v manželově tričku si moc dobře teda na oslavě dceřiných narozenin asi připadat nebudu 🙄

lucik...
14. apr 2010

simi taky nosím manžela trička 😀 😀 😀

adelka89
14. apr 2010

holky nevim, jestli jsem uz posilala prubeh porodu, podarilo se mi to jakztakz sesmolit, takj tady je 🙂
V noci 3.4. mi zacaly kontrakce po 10minutach nekdy kolem 23hodiny, pak se zkratily na 7 min pak zas prodlouzily na 14 tak jsem se osprchovala a kontra presly s tatinkem jsme klidne usnuli a rano o pul sedme nas to probudilo zase. kontrakce po 15minutach tak jsme se jeste mazlili v posteli a cekali jestli se to nejak rozjede.
sla jsem do sprchy .Po sprse kontrakce po 5 minutach, tak jsem si vyfoukala hlavu namalovala se (to jsem nemela delat, pak me musel tatinek odmalovavat mezi kontrakcemi na porodnim sale ) a asi po hodine jsme jeli do porodnice kontrakce byly bolestive,ale jeste jsem se usmivala a zpivala si s radiem
po prijezdu do porodnice nam nase porodni asistentka natocila monitor srdicka a aktivitu delohy, ta byla docela nizka,ale kontrakce uz byly silnejsi, mela jsem strach, ze nas poslou domu s tim, ze to zatim na porod nevypada.
Po natoceni monitoru jsem sla na vysetrovnu, tam uz cekala doktorka. Mrkla na me a usoudila, ze budeme rodit, ze jsem uz otevrena na 5 cm. Po vysetreni jsem zacala hodne krvacet a pak uz to slo raz na raz.
Sepsali jsme anamnezu a mne se u toho kontrakce zkratily na 2minuty, byl to docela masakr odpovidat na ty jejich docela debilni dotazy dostali jsme s tatinkem krasny porodni pokoj s vanou, kde jsme stravili nasledujich krasnych asi 5 hodin jenom spolu.
Na uleveni kontrakci mi pomahala horka sprcha, tak jsem se hodne casto sprchovala.
Pak mi dala PA klystyr a kontrakce se zase prohloubily. Vysetrila me a rekla, ze uz jsem otevrena na 8 cm, ze by byla pro to, abychom udelali dirupci plodove vody ze potom uz to pujde rychleji. No taky ze slo. praskli mi vodu a kontra se tak rozjeli,ze jsem myslela ze me to zabije. Bolely strasne moc, chytly me ve sprse a myslela jsem,ze z te sprchy ani nevylezu nejakym zpusobem jsem se doplazila na zachod,sedla si a odtud me uz odvedl tatinek, protoze jsem nebyla nejak schopna chodit sama .
Na kontrakce mi uz nepomahal balon ani sprcha a tak jsem se polozila na postel a jen prodychavala a manzelovi drtila ruku. Byl fakt strasne statecny a skvely, bez nej bych to nezvladla.
Neustale mi zvlhcoval rty, protoze mi je kazda kontrakce naprosto vysusila. Doted se mi vybavuje ten jeho oblek pana doktora v jedne kapsicce petku s vodou a v druhe fotak
Kdyz prisla PA a rekla, ze jsem otevrena na 9 cm, ze mi jen natoci monitor a pujdeme rodit, tak jsem neverila vlasstnim usim, uz budeme mit Lukaska u sebe, to se mi neustale promitalo v hlave.
Kontrakce byly cim dal silnejsi, monitor ale ukazal, ze malickemu klesa tep, ze ma malo kysliku a uz je dlouho v porodnich cestach. Dostala jsem kyslik, ten mi strasne moc pomohl, uplne me to nakoplo k porodu. Manzel hodne znervoznel, kdyz videl, ze tep Lukaska klesl na 90, pokysliku se to ale zlepsilo .
A zacali jsme tlacit, bohuzel kvuli tomu srdicku jsem musela lezet na boku,coz bylo hodne neprijemne a proste mi to vubec neslo, manzel mi musel drzet hlavu, navic mi zeslably kontrakce v teto poloze se nam ale nakonec podarilo dostat hlavicku uplne k hrazi a pak jsem se uz jen otocila na zada parkrat jsme s tatinkem zatlacili a hlavicka naseho kuratka byla venku. Manzel byl uplne uzasny rikal: "Maminko uz vidim vlasky " jak vyklouzla hlavicka tak uz jsem ani snad tlacit nemusela a telicko vyklouzlo samo .
Lukasek byl sice trosku fialovy ale apgar score jsme meli 10-10-10. Dali mi malickeho na brisko, trosku se napil vody,takze kuckal, ale byl uplne uzasny oba dva s manzelem jsme meli slzy v ocich kdyz jsme ho videli, hned si nas zacal prohlizet a vsichni tri jsme se do sebe v tom okamziku zamilovali.
Pak tatinek prestrihl pupecni snuru a Lukaska si se sestrickou odnesli na vyhrivane luzko, kde ho zmerili zvazili a osetrili. Mne mezitim doktorka sila, nejhorsi byla desinfekce pak i to umrtveni a siti cely tento proces byl mnohem bolestivejsi nez cely porod,ale vedle me uz sedel manzel drzel me za ruku a v druhe ruce drzel Lukaska, pohled na ne mi pomahal nemyslet na bolest, uz jsme byli spolu .
Po porodu nas nechali s Lukaskem a tatinkem o samote na porodnim sale a my jsme si uzivali jeden druheho. Lukasek se krasne prisal a papal docela dlouho, dlouho tam s nama ale dlouho byt nemohl, protoze musel jit za pani doktorkou, aby ho vysetrila, takze jsme tam s tatinkem zustali sami. Abych pravdu rekla toto byly ty nejkrasnejsi chvilky na ktere se neda zapomenout.
Prinesli nam obed a pak nas odvezli na sestinedeli. Manzel sel samozrejme se mnou, nenechal me ani na minutku samotnou, to mi taky moc pomohlo.
Chvili jsme spolu byli sami na pokoji sestinedeli a pak nam privezli Lukaska. Nemohli jsme se na nej vynadivat, krasne papal a prohlizel si nas .
Tatinek tam s nama byl do osmi hodin, zacoz jsem mu strasne moc vdecna . Celou noc jsem po porodu nespala, ani oka jsem nezamhourila, Lukasek spinkal krasne snad dvakrat se vzbudil na papani, ale ja jsem jen lezela a koukala do te malicke zelezne oranzove postylky s modrou perinkou na zazrak, ktery se nam narodil. Zazrak, ktery vzesel z meho tela a vznikl z velke lasky nas dvou. Citila jsem neskutecne stesti a bylo to tak intenzivni, ze spanek musel pockat.

simi.w
14. apr 2010

zdeni, děkujeme 🙂 , vy už budete slavit i s Aničkou, to bude krásné 😵

aaadus
14. apr 2010

simi to si asi všichni chlapi myslí, že se děti rodí přesně v den termínu 😀
lucik já si myslím, že můžeš normálně dále cvičit. Já jsem měla taky jakési zaváděcí tablety a hráz masíruju. Jen jednou jsem vynechala, bo jsem cítila, že si mi mykoza vrací, dala jsem si jakýsi krém co mi dr dala, kdyby se mi fakt vrátila a od té doby mám pokoj (ťuk ťuk)

simi.w
14. apr 2010

lucik 😀 , ale na oslavu narozenin bych si ráda vzala něco lepšího 😀 , jenže nic nemám, takže smůla

yanika
14. apr 2010

aaadus: snazim sa vzdy po sprche, vanu si uz nenapustim, lebo sa tiez bojim ze by som odtial bez pomoci nevyliezla 😀
Mna pri tom vzdy napadaju take myslienky, ze ake to bude, ked sa mi tam bude vrtat iny chlap a ta bolest bude omnoho horsia, jaaaaaaaaaj bojim bojim...

Zajtra zacinam s tou homeopatickou pripravou pred porodom, tak som zvedava... ak to este niekto chcete preposlat, ozvite sa;)

Magnezium - mne doktorka kazala uplne vysadit pri dokoncenom 36tt..

lucik...
14. apr 2010

adélko krásné.. mě úplně tečou slzy 😵 😵 😵

lucik...
14. apr 2010

yani pošli prosíííím

simi.w
14. apr 2010

adus, asi jo, to jsem ráda, že v tom nejsem sama, někdy je to hrůza poslouchat ty názory 😖

janulka04
14. apr 2010

ahoj, kocky..podavam hlasenie, ze sme este pokope...pichli mi nieco na upokojenie, dostala som tabletky, co papam 3x denne...teda len tri su tam a zajtra nastup u gynekologa...nieco sa im nepozdavalo na krcku a plodovka...ale tak moc som tomu nerozumela a bola som taka unavena z tejto prebdenej noci, ze dovi dopo...
a inac, sa mi k tomu pridal zlcnikovy zachvat...takze tak...idem este oddychovat...papa 😉

blanka.k
14. apr 2010

Adélko - to je krásně popsané, úplně závidím a těším se na ten náš porod 😉

aaadus
14. apr 2010

adélko krásné, dojemné 😵 že tu bulím jako želva, snad ani není nutné psát...

simi.w
14. apr 2010

adelko, popis přečtu později u kávičky v klídečku 🙂 těším se 😵 , teď mi tady malá skáče po břichu a chce se tulit
yanika, jaké sis nakonec ty homeo koupila ? já mám jen arnicu a actaea racemosa

yanika
14. apr 2010

adelko: dakujem za povzdudenie, napisala si to nadherne zase sa o nieco viac tesim 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre