Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
22. okt 2009

ahojky holky dlouho jsem tu nebyla nevim proč ale koník mi nejel.vůbec vás nedočítám protože jste toho nakecali hodně.jen něco málo
lucik je fajn že tě vezmou jinam a rady tvé dr nejsou moc dobré.výsledky budeš mít do pár hodin a jak říkají holky tripli jsou děsně skreslené.
já jdu příští pátek a na tripli jdu 18 listopadu pokud vyjdou špatně tak na odběr plodové vody mě nikdo nedostane.teda pokud ted ty testy vyjdou dobře.tripli jsou fakt na nic proto je pojištovna hradí 😀
já ještě nepřibrala nic.když jsem zjistila že jsem těhu tak jsem měla 58 a ted 56 a to je i má začínající váhu v těhu průkajdě.
od úterý mám těhu průkazku ale jinak mě dr pěkně odbyl skoro nic mi nedělal.překvapivě mi nedral ani krev na HIV atd co se dělá.že nechtěl ultrazvuk tak to chápu říkal když jdu za týden na veveří tak že to nemá cenu tam mají lepší vybavení ale stejně jsem se na prcka těšila že ho uvidím.
co zase probíráte ze děsný témata?
pokud kolem postižení tak já vim že bych si to dítě nenechala.neměla bych na to sílu
migrény ty vám nezavidim.muj muž na to taky trpí a je to děsný a vy si na to nemůžete nic vzít to musí byt přímo úděsný

mishutka
22. okt 2009

Ahooooj holky 😀
já mám asi kolem 2kg nahoře 😉 a určo to půjde ještě víc protože sedím doma 😀

nikkka
22. okt 2009

ja mavam tiez migreny, raz som to uz nevydrzala a dala som si ibalgin...myslim ze tomu malinkemu tiez neprospieva, ked trpim od bolesti...ma jedej stranke som citala diskusiu s gynekologom a tam sa ho pytali na lieky v tehotenstve a nenamietal proti ibalginu ci paralenu, samozrejme nie uzivat to kazdy den, ale sem tam vynimocne je to ok...

pheva
22. okt 2009

No tak to vyzera, ze v nemocniciach uz na maj miesta nemaju. Nakoniec si ten cisarsky rez budem musiet odoperovat sama!!!!!!!!!!!!!
JA TEN ICH FRANCUZSKY SYSTEM ASI NIKDY NEPOCHOPIM 😲

pepibubu
22. okt 2009

pheva, tak jim nakecej že rodíš až v červnu, a pak porodíš "předčasně" 😉

pheva
22. okt 2009

Ja migreny nemam ale zato velmi dlhu diskusiu zo zachodovou misou.....a to kazdy den. Ale tie lieky co mi predpisal lekar zabrali a zvracanie mavam uz len vecer 😝

pheva
22. okt 2009

Pepibubu ja aj tak porodim najneskor do 7 maja, dlhsie sa v mojom pripade cakat nemoze 😉 pravdaze ak sa babo nevyberie na svet ovela skor. Ale to dufam, ze nie.

bona
22. okt 2009

Baby, ja uz som z toho "vuul", ako sa vravi..😅 Prosim vas, objasnite mi ten NT ultrazvuk..viem, ze sa tym zistuju pripadne poskodenia..ale je to tak, ze to musim absolvovat v ramci "beznych" vysetreni v tehotenstve? Alebo je to nejaky nadstandard? pripadne je to indikovane len v niektorych pripadoch (genet.choroby v rodine, vyssi vek alebo..)?? Mne to takomto nieco lekarka nic nevravela, len tu som sa o tom docitala..a na poradnu mam ist az 16.11., tak teraz uz neviem..

pepibubu
22. okt 2009

bona, je to víceméně zjištění vývojových vrozených vad (vvv) - víceméně totéž se zjistí tripple testy, s tím rozdílem že tripply jsou o hodně méně spolehlivé. Ale NT+ je bohužel nadstandard, takže se hradí - tady +/- 1500 Kč podle toho kde ti to dělají. Ale spolehlivost NT+ je 90% a tripplů 40% a vyspělejší země od nich už upouštějí.

mishutka
22. okt 2009

Bona:Já jsem na nich byla protože jsem chtěla, doktor mně o nich informoval ať si vyberu jo nebo ne.
Vyšší věk nemám a v rodině žádnou zvláštní diagnozu....

Každý má na to nárok 😅

doli1
22. okt 2009

bona je to nadstandard pokud chceš toto vyšetření dr by ti měl říct nejbliší kliniku kde to dělají ale měla by sis to zaplatit.někdy dají doporučení ale to je spíš na dr jak se jim moc chce.dělá se ultrazvuk a prohlíží se hlavička hlavně nosní kůstka a roštěpy patek a páteře.upřesní se datum porodu,potom nahromaděná voda v zátylku když jí je tam hodně jedná se o nějaké postižení.pokud je to chlapeček tak už jde vidět.

bona
22. okt 2009

Hmm, tak mozno zavolam svojej doktorke a popytam sa na to..ale docitala som sa, ze sa to robi len na specializovanych pracoviskach, to asi u nas v Puchove nebude.. 😒 Asi idem googlit nejake adresare.. 😀

bona
22. okt 2009

Dakujem dievcata, uz je mi to jasnejsie..🙂

doli1
22. okt 2009

hledej genetický centra ve tvé okolí ty to budou dělat.

bondy1
22. okt 2009

Bona: NT screening sa robí do 13tt+4, nie som si celkom istá - potom tie výsledky už nie sú také presné, aspoň tak mi vravel lekár... Takže nájsť to centrum čo najskôr,

- kočky tak sa teším - opakované krvné testy vyšli OK - zistili mi protilátky na rubeolu - v minulosti som ju asi prekonala, hlavne, že nie j v prvom trimestri 🙂 tak sa teším - jasne že som si už prečítala všetky možné komplikácie... konečne dobré správy

bondy1
22. okt 2009

🙂

bondy1
22. okt 2009

Toto som našla: Nuchálna translucencia je relatívne novým ultrazvukovým vyšetrením, ktoré je možné vykonávať za účelom skríningu Downovho syndrómu medzi 11. týždňom a 13. týždňom a 6. dňom (gestačný vek podľa menštruácie). Najlepšie je vykonať toto vyšetrenie na začiatku uvedeného 3-týždenného obdobia, pretože ak lekár nebude schopný nájsť na ultrazvuku vhodný pohľad, budete mať v prípade potreby ešte čas na opakované vyšetrenie počas uvedeného 3-týždenného obdobia.

doli1
22. okt 2009

bondy1 tak to je super.moc gratuluji k dobrém zpravičkám.

v kolikátem týdnu přesně jste pozvaní na NT? já 12+3tt jen torchu přemýšlím jestli to neni brzo.

mishutka
22. okt 2009

Ví už někdo pohlaví svého ditěte????
Asi je čas,co 😉

bondy1
22. okt 2009

tiež idem hľadať kde to v BA robia

bondy1
22. okt 2009

🙂 ďakujem doli, mishutka - pohlavie ešte netušíme, podľa preferencie potravín je u nás jasný chlapec, ale veľmi veĺmi by sme sa tešili aj dievčatku 😉

aktaka
22. okt 2009

ahoj kočky

já taky uvažuju, jestli mi vyjde NT v pohodě, že bych na triple nešla

Doli, na NT se chodí 12 - 13tt, tak myslím, že je to v pohodě. já budu taky 12+3 až tam půjdu

jinak jsem přibrala 2kg, ale to hned první dva týdny, co jsem zůstala doma, od té doby nic

mishutka
22. okt 2009

Já jenom jsem nedočkavá 😕
K Dr. jdu až 5.11. ☹

To chození co měsíc mně nebaví 😀

doli1
22. okt 2009

ještě jeden dotázek když jste se objednávali tak jste jim řekli tt podle ms nebo podle ultrazvuku? já podle ultrazvuku a když tu ted bondy dala ten článek doufám že jsem něco nezbabrala.podle ms bych byla o 5 dni víc těhu teda přesně 13tt takže to by i tak nemělo vadit.ultrazvuk se mi zhoduje i s den ovulaci tak to je asi přesnější že?

aktaka
22. okt 2009

já říkám termín podle MS. na NT se může chodit až do 13+6tt, takže ani tak by to nemělo vadit (což tedy nechápu, proč uvádějí rozmezí 12-13tt, když 13+6 už je konec 14tt... mno nic)

shaarka
22. okt 2009

tak som naspat, bez vysledku:
Dr. odmerala babatko a ma len 4,35 cm, co je malo, lebo NT UZV sa robi od 4,5 cm :(( rozdiel az 0,15cm!! no teda.
zdalo sa mi, ze babatko je v sede - cize jasne, ze namerala menej, ale ona to neriesila. povedala, ze som v 11tt+0, ale shaarka mudrovala a nedala sa, lebo viem, ze som 11tt+4 (max. tak 11tt+3), ale ze vraj to bazalka nie je spolahliva... - no ale nic to nemeni na veci, ze musim ist o tyzden. takze uzasnych 6 dni nervozity ma zas caka - ci je mensia velkost ok, alebo ci zaostava v raste, ci ho ona zle zmerala, alebo ci to bolo preto, lebo babo sedelo... tak neviem. skoda.
aaaaach jaj.

u nas je to nadstandard, 7€ za UZV a 7€ za foto, spolu nejakych 420Sk

aktaka
22. okt 2009

Shaarka, buď v klidu, rozdíl nějakých 3 4 dní nehraje vůbec roli. já třeba mám na poslední fotce napsánu velikost s rozmezím +- 7dní...
ale taky jsem byla vyplašená po prvním utz, kdy dr naměřila o týden menší. na dalším už bylo mimi přesně podle termínu ms, takže to jen před tím blbě naměřila

mishutka
22. okt 2009

já jsem byla na testech a říkal, že mám 11tt+1 😨

andelka
22. okt 2009

Tak já jsem byla včera, byla jsem 10+6, bála jsem se, že mi vyhubují, že jsem tam moc brzo, ale sestřička pak říkala, že mimčo vypadá na 11+5, tak jsem je při tom nechala 😅 Mělo 5cm, viděli jsme ho z různách stran, doktor do mě tím UTZ furt dloubal a ono se různě otáčelo, dělalo kontrmelce, protahovalo nožičky...super.
A znova jsem se dívala na nástěnku v sesterně a měli tam na NT rozmezí - na krev kdykoliv v 10tt a na UTZ ideál 11+5 - 12+5 a hranice 11+0 - 13+6.
Mrně vypadá v pořádku, jen mu trošku častěji bilo srdíčko, 168x/min, nevíte, čím by to mohlo být?

No a další zážitek ze včerejška - omdlela jsem v tramvaji. to se mi ještě nestalo, i když mívám nižší tlak. no prý se to těhotným stává. Asi byla špatná kombinace několika faktorů. Ale brzy už mi bylo dobře. Akorát jsem večer začala smrkat, někde jsem se nechladila, tak se teď kurýruju.

shaarka
22. okt 2009

aktaka,
ok, tak som kludna, len mi je luto, ze Dr nepovedala, aby som zakaslala, nezaklopkala na brusko, aby sa plod pootocil. si myslim, ze to meranie v sede nie je nic moc, no... a mozno i 15 sekund by namerala 4,6 a vysledky som uz mohla mat 😒
tak nevadi, o tyzden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre