Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

houbik
11. nov 2009

no je pravda, ze predtim jsem sladky jedla jeste vic, asi je to tim, ze cekame kluka 🙂 holky a kolik mate ted kg nahore?

bibi13
11. nov 2009

ja sa radšej nepriznavam..

blanka.k
11. nov 2009

Houbik - já zatím 1kg, ale terpve asi týden mám fakt tu žravou , takže teď to půjde hodně rychle 😅

klaarka22
11. nov 2009

Ahojky holky,
takma chvilku čas tak jsem se na vás přišla mrknout..malá kouká na boba a bobka..tak je klid....

s tim sladkym což je asi jediný co jsem si dočetla....na sladký chutě nemam ale zabila bych pro zeleninu nebo ovoce to jsem schopná se i předávkovat 😒

Zítra jdeme nakontrolu ke gyndr tak jsem zvědavá co se dozvim....

holky a co řikáte na tu prasečí chřipku?já si nemůžu pomoct ale kolem nás toho lítá nějak mooc a nevim co a jak..je to fakt děs co?

klaarka22
11. nov 2009

Blanu jsem si všimla že máme stejenj termín porodu 🙂 ikdyž mě podle NT přidal ještě jeden den 😒

blanka.k
11. nov 2009

Klárko - chřipky se zatím nebojím, až bude okolo, tak mě asi humor přejde, zatím to moc neřeším 😅 Termín porodu mám podle MS 3.10., ale na screeningu říkali 10.5., tak jsem si to v pase předělala o ten týden podle ultrazvuku. Stejně to bude nakonec jinak 😉 Ale 10.5.2010 je hezký, pka ještě 5.5.2010. Nebo 22.4., to máme výročí, to by se taky hezky pamatovalo. 😀 Zítra držím palce, ať je kontrola ok. 😉

klaarka22
11. nov 2009

Jojo Blani díky KO bude v pohodě....jen jsem zvědavá co to vlastně bude...nedokázala bych jako některý holky vydržet až do porodu..to y mě zvědavost zničila....
No okolo mě už to je,ségry kámoška a její spolužačky z nedaleký školy jí maj tak bojim bojim 😒

medan29
11. nov 2009

něco na pobavení

https://www.youtube.com/watch?v=70EplSbgwRM

,jiank já díky těm stresům kolem krvácení a špinění mám dole 2kg

janulka04
11. nov 2009

Ahojte babule, mozem sa pridat?
Ja som tu bola na zaciatku tehu, ale potom som mala toho vela, tak uz som sem nestihala nakuknut....

mishah
11. nov 2009

Ahoj Janulko🙂máš moc pěkné holčičky 🙂
Ještě k propouštění z porodnice-kamarádka rodila v Podolí v listopadu 2007 v pátek pozdě večer a propustili ji v pondělí ráno,celé dopoledne musela chudák strávit na chodbě,tak bylo narváno☹V tomhle jsou asi lepší menší porodnice...já rodila neplánovaně CS a byla jsem ráda, že si mě tam nechali 7 dní( a to normálně propouštějí po CS 5 dní)
Ad váha-tak já teda nic moc, tipuju,že mám tak kilo nahoře, a to jsem u prvního těhu měla 5 dole(ted jsem totiž byla nějakým zázrakem ušetřena nevolností, které jsem měla u malýho až do konce 15tt)

janulka04
11. nov 2009

rozoberate vahu? Tak ja zatial 1kg hore, ale predpokladam, ze v maji budem patrit medzi hrosice alebo velryby 😀

zdenkapo
11. nov 2009

Blani 3 dny je docela málo pro prvorodičku,ale co člověk nadělá... taky jsem chtěla i prvnim nadstndart,jenže v Děčíně maj dva a je malá šance ho dostat,takže si to ani teď nemaluju,ale myslim,že chtěj 450,-Kč za noc a neomezené návštěvy,koupelka a wc,ale asi bude opět smůla,ale co,tch pár dní snad...

hermelín se normálně může,ale radši jen ten balený,ty nakládané se moc nedoporučujou,ale tak listerii našli i ve slanine,takže on si člověk nevybere... I NA TYTO INFO CO JÍST NEJÍST A RADY PRO TĚHULE ČERPÁM Z WWW.PORODNICE.CZ, NAJEDU NA OTÁZKY,NEJLÍP DR.KOUCKÉHO A TAM SE DOZVIM VĚCÍ 😉

Při Tomáškovi jsem měla chutě na sladké-i celou čoko bonboniéru na posezení a ted ani ne,ale holky,normálně mám hrozné chutě na čínské nudle- ty jak sou v čínské polívce nebo je kupuju i zvlášť,akorát nedávám žádné koření kvůli glutamátu,jen je dám do talíře,zaliju horkou vodou a trochu pro chuť osoli, a s pečivem to je bašta 😀

medan29
11. nov 2009

tak k té váze, od otěhotnění mám 2kg dole, takže původní váha

mishah
11. nov 2009

Zdeni, já myslela, že hermelín a vůbec plísňové sýry,Niva apod se nedoporučují?Ale teď jsem někde taky viděla,že doporučujou pít mátu a tu jsem taky měla nějak zařazenou, že ne..kdo se v tom má vyznat..🙂

aaadus
11. nov 2009

jsem zpět toho nečasu. řídit pro mě za tmy a v dešti to je za trest. já jsem ze začátku plesnivé sýry taky nejedla, ale teď si ho klidně dám když na něho mám chuť. ani kafe,ani černý čaj jsem nepila a teď si ho taky dám. a mátový piju taky.
a váha? stále -2kg

aaadus
11. nov 2009

byla jsem u babičky a ukazovala mi fotky, jak byla mamka malá 😀 už jsem se tak dlouho nenasmála a chvílemi mi i hrkaly slzy do očí. asi ty hormony či co. a byly tam i fotky jak jsem byla malá já. no některé fakt nemají chybu, třeba jak sedím venku na zemi a jím rukama žemlovku 😀 tu fotku fakt miluju

mishah
11. nov 2009

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/byl...
někde ale píšou, že mátu lze,ale tak dva šálky týdně, asi jako že ne denně🙂

lucik...
11. nov 2009

Tak když jsem byla naposled na kontrole tak jsem měla nahoře necelý kilo ale to už jsou asi 3 týdny, tak počítám že už mám nahoře 2 😀 Taky ulítávám na sladkým.. Já teda i dřív, ale to jsem se omezovala kvůli váze.. Teď se neomezuju tak sem zvědavá kdo to pak bude shazovat 😀

blanka.k
11. nov 2009

Aaadus - já ten hermelín taky zas můžu jíst až tak podledních 14 dní, předtím jsem neměla chuť na nic 😅 Teď za mám chuť na vše. řeknete tu o rybách a já bych sihned dala, za hcvíli si přečtu o sladkých a zas mě honí mlsná 😅
O bylinkách mi říkala mudr. i v lékárně, že v 1.trimestru žádné (chtěla jsem nějaký čaj v lékárně) a radši to dodržoavt i po zbytek těhu 😅 Ale mám v chytré knize seznam na vhodné vůně pro těhule, tak se chystám jich pár koupit. A až jsem poslední 2 týdny asi 2x si dala koupel, ale ne moc teplou a ne plnou vanu, aby mi břicho trčelo z vody 😉

zzuzullka
11. nov 2009

k tej váhe- ja som od začiatku tehu schudla tak 4kg a ako vidim tie moje nevolnosti tak tak skoro asi nepriberiem, ale aspoň nebudem ako velryba 😀

blani-to si ma moc nepotesila s tou tvojou kamoskou, ze vracala az do 5.mesiaca.ja už chcem aby tie nevolnosti skončili 😠

aaadus
11. nov 2009

já jsem ze začátku pila jenom čaje pro těhotné, pomáhalo mi to lépe spát. teď mě pro změnu natahují 🙂
http://www.babyweb.cz/Clanky/a3531-Co-je-dobre-...
tak mě koupel nevadí, že si nemůžu dát, doma si to neumím vychutnat. za to mi budou chybět termály, do kterých jsme byli zvyklí jezdit v zimě i jednou za měsíc

blanka.k
11. nov 2009

zzuzulka - já začala zvracet až ve 12tt 😅
Aaadus - já si nechala dát loni k vánocům termály v Gyoru, byli jsme tam v den, kdy bylo 11 pod nulou, taková ta mrazíkovská zima, všechno bílé, ale sluníčko svítilo, nádhera... dokonce to považuju za nejkrásnější den v mém životě, fakt, jen se člověk někde vyvalovat, tulil k manželovi, nechal se masírovat, atd. Akorá jsem pak chytla zánět močáku, mykozu, atd. a nakonec jsem byla doma 7 týdnů s plicníma chlamydiema, tak mi pak mudr. termály zatrhla, prý je to na tyhle věci jak dělaný. V té zimě to má fakt svoje kouzlo. A hrozně mě odstala ta cena, nějakých 200,- na celý den 😨 Teda to jsem se zas zasnila, ale stejně to někdy zas risknu, bylo to fakt super.

aaadus
11. nov 2009

termály jsou super věc. člověk se tam prohřeje až do morku kosti, pak si dá tu jejich kapustnicu a večer padne do postele jak mimino. my jsme jezdili do Lipotvského Mikuláše. Jezdíme tam od té doby, co to otevřeli. Ze začátku tam byli jen termály a teď to pořád rozšiřují. My jsme si ještě dokupovali Vitální svět - to je v podzemí komplex vodních par (mentolová, solná), saun a je tam i vířivka. a mají tam i takové vyhřívané lehátka na kterých člověk i usne 😀 jednou jsme tam šli hned po otvíračce a asi hodinu jsme tam byli sami. to byla teprve paráda

blanka.k
11. nov 2009

Mě i v tom Gyoru nepřišlo, ž e by bylo hodně lidí a ta naše průvodkyně (jeli jsme normálně s jednou cestovkou tady z Brna) si stěžovala, jak je tam narváno 😅 Akorát další den jsem nemohli skoro vstát, jak byl člověk promasírovaný, tak se to nějak rozleželo a bolelo nás "celý tělo" 😅 A sranda byla, jak tam bylo cca 40% Čechů, 40% Slováků a místní jako menšina. Oni si asi tadši zajdou v týdnu, to asi je víc klid. I te´d jsem plánovala, že bychom mohli jet na týden někam do lázní na nějaký procedury, hezky se nechat obskakovat, chtěla jsem Karlovy Vary a muž se mi smál: Blít můžeš doma, na to nepotřebuješ pětihvězdičkový hotel 😀 😀 😀 Drzoun. Samo jsem myslela, až mi bude líp. Ale jeslti nebudu mít nonstop vycházky tak si můžu nechat zajít chuť na cokoliv 😅 jsem si říkala takový poslední intimní dovolená na pár let dopředu 😅

aaadus
11. nov 2009

Tam zase jezdí hodně poláků a to jsou nevychovanci a uřvanci. jsme tam byli na silvestra i nový rok a hlava na hlavě,děs. O tom Gyoru už jsem taky slyšela a i dost cestovek to nabízí jako jednodenní výlet. Tady u nás jsem ještě pořádnou masáž nezažila, ale pravá thajská masáž, to je něco, to ti protáhnou všechny kosti. Jsem zvědavá, jestli se někdy odhodláme jet s třeba tak 2 letým prckem k moři. moc si to nedovedu představit to cestování a balení.

zzuzullka
11. nov 2009

Ste mi s tymi termálmi spravili teraz chuť, to by sa mi páčilo taký týždeň si užívania s manželom niekde v kúpeloch 😀

aaadus
11. nov 2009

představa termálů je krásná, pěkně to zahřeje, ale můžu si je teda jen představovat. ale příští rok v tuto dobu už by to šlo i s prckem. a neboj zuzul, nevolnosti určitě přejdou. já trpěla nejvíce od 8tt do 15tt, teď už je mi špatně jen sem tam

zdenkapo
11. nov 2009

mishah mudr Koucký píše,že těhu není nemoc a jíst se má vše s rozumem,tak třeba modrou plíseň bych si taky nedala,ale ten balený hermelín se záruční dobou jsem měla v těhu 2x.

mátu bych taky radši nepila v těhu,ale co vím,tak určo se nesmí při kojení,za prvé ovlivňuje chuť mlíčka a za druhé snižuje tvorbu mléka,takže leda až budeme přestávat kojit...

zzuzullka
11. nov 2009

na dnes vás už opustím baby, idem štrikovať, sa to teraz učím, aby som mohla drobcovi robiť svetríky a pod 🙂

zdenkapo
11. nov 2009

zuzu ježiš,tak na tom máe babičky a prababičky,takžr to já ne,ale když si zpočítáš,kolik stojí dnes vlna a kolik ti to zabere času,tak se to snad ani nemůže vyplatit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre