Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

terkajesterka
1. dec 2009

http://www.vasedeti.cz/co-s-sebou-do-porodnice-...

a pak doporučuju kouknout se na stránky porodnice, kde budeš rodit, často tam mají seznam uvedený.

terkajesterka
1. dec 2009

a hlavně tam jsou spec. věci, které jsou aktuální v té určité porodnici - třeba v té mé je lepší si brát svoje noční košile a nespoléhat na erární, ty jsou často bez knoflíků, takže je výstřih až do pasu 🙂 a pak nebylo nutný si brát síťovaný kalhotky, ty tam byly v dostatečném množství k dispozici.

monikapd1
1. dec 2009

noo na stranku som uz pozerala, ale prave upravuju gynekologicku cast stranky, snad som to nenapisala moc divno a chapatelne 🙂

blanka.k
1. dec 2009

Tak teď studuju stránky časopisu Test, který většinou dělá testy v Černých ovcích a píšoou, že skoro žádný sporotvní kočárek není vhodný pro děti do 6 měsíců,ani když se "položí" :
Pro kočárky určené pro kojence mladší 6 měsíců platí výše uvedené pravidlo – musí mít nastavitelnou opěrku zad v úhlu větším než 150 stupňů, aby mohly děti ležet.
A že většinu chtějí ženský kočárek do cca 3 let dítěte a taky problém, že bd jsou krátké záda nebo pak má dítě moc skrčené nohy, že většina je ideální tak do 2 let 😅 Akortá tam zrovna není test ani jednoho kočárku, na které jsme se koukali :( Tak jdu studovat dál

vladkaz1
1. dec 2009

Blanka teba to fakt dobre stve 😀
Ja mam rozhodnute bud maxi cosi mura ,tam by mi muselo babko vydrzat v zime este vo vanicke alebo takze s pevnym dnom koly tej letnej nic moc strieske ,alebo casualplay S4 .. kamoska ho mala a nevie si vynachvalit ,len ta korbicka je dost mala 😒, alebo ten x lander posledna moznoznost 🙂

terkajesterka
1. dec 2009

blanko, většina kamarádek si koupilo nějaké super kombinace kočárků a nakonec nevyužily ani sportovní verzi, protože pak koupily golfky, aby byly obratnější např. v mhd nebo na jiné přesuny. ale jak to tady už někdo psal, každý si musí vybrat kočár podle sebe, podle terénu, kde bude nejčastěji jezdit, podle baráku, výtahu....atd 😀 😀 😀 😀

vladkaz1
1. dec 2009

Ja golfky mam ,takze neriesim ,sportak sa urcite zide na zimu do snehu 😉

terkajesterka
1. dec 2009

tak my jsme byli nakonce rádi, že jsme koupili kočár s velkou korbičkou, protože se mi tam jirka vešel v pohodě i s fusakem. uvidíme, jestli druhé miminko bude taky takovej dlouhán a vejde si mi tam v zime 😉

ciknori
1. dec 2009

Co se týče pohlaví, nebyla jsem vyhraněná vědět - nevědět, oblečení nějaké podědím a taky moje mamka už řádí, obávám se, že z přebytku vybavím nějaký uprchlický tábor 😅 Manžel říkal, že chce překvápko - syna i dceru už má, ale vydrželo mu to tak týden. Takže mi si to necháme říct. Jména ale nechám na něm a na děckách, ponechávám si jen právo veta.

terkajesterka
1. dec 2009

ciknori, tak ty na to máš lidi 🙂 já jsem minulý týden odnesla tašku věcí, které nenosíme, na charitu, tak to někdo unosí. Teta nakoupila spoustu věcí jedné velikosti na sekáči, většina stejně použitelná pouze na doma nebo pod bundu, jinam bych mu to bývala ani nemohla dát.....

lucik...
1. dec 2009

cik: právo veta se bude hodit 😀

blanka.k
1. dec 2009

Vladka - na S4 taky koukáme, a tu Muru 4W testovali, kouknu co o ní píšou 🙂
Tak z hodnocení 0,5-5,5 (čím větší číslo tím horší) má 2,9.
+ za výšk.nastavitelnou rukojeť
- úložný prosto je přístupný jen přiopěrce zad v poloze v sedě, snímatelné potahy, ale nejsou pratelné v pračce, špatně se zvedá, je-li složený, malý úložný prosotr, manévrování v busu a na eskalátorech je hodně špatné

ciknori
1. dec 2009

Třeba už jsem jsem odmítla Felixe, příjmení nám začíná na Sl, to by se člověk poprskal než by to řekl. Mně se třeba líbí česká jména, nemyslím Křesomysl nebo Břetislav, ale Kateřina, Klára, ale to už doma máme, tak třeba Terezka. Ráda bych i Jan, ale sestra je podruhé vdaná, oba manželé byli Honzové, má syna a nevlastního syna s tím jménem... takže podíl už asi vybrala, už teď je to zmatek se vyznat 😀 Elišku i Anežku už v rodině taky máme... není to legrace vymyslet jméno, když je človvěk poslední rodící v rodině. 🙂

terkajesterka
1. dec 2009

tak my jsme jména ještě nestačili pořešit, na to je čau dost 😉 stejně jsme to v 9. měsíci změnili 🙂

blanka.k
1. dec 2009

a teď koukám na autosedačky:
dobře dopadly Cybex Solution a Aton, a zn. Romer a pak Maxi Cosi
střed zabrali třeba Casulaplay a nejhorší jsoou Emmaljunga, IWH, Renolux, Sypo,...ty mají nedostatečnou 😅

blanka.k
1. dec 2009

Všechny prodávané sedačky musí být homologovány podle aktuální normy ECE 44 03/04. Tu naleznete na oranžovém štítku na sedačce. Sedačky homologované podle starší normy EC 44 01/02 se nesmí prodávat od dubna 2008. 😉

ciknori
1. dec 2009

Jo, já mám taky na všechno času dost 🙂 Teď říkám, že to bude Krišpín, potřebuje nějaký pracovní název.
Chtěla jsem se zeptat, vyrábí se ještě postýlky s tou sesunovací bočnicí? Viděla jsem všude jen na pevno. On to asi není problém se k tomu většímu ohnout a malinké má rošt vysoko... Přemýšlíme jak poskládáme nábytek, potřebuju nějaké rozměry...

lucik...
1. dec 2009

tak ted sem asi dostala první malinky kopaneček 😀 Ale byl jen jeden tak to možná nebylo ono 😀

blanka.k
1. dec 2009

Cik - co jsem koukala v obchodech, tak jsem to neviděla, nebo to nebylo na první pohled patrné, někde nebylo ani možné dát menší dítko do té vyšší polohy a to je pak postýlka úplně naprd 😅

lucik...
1. dec 2009

cik: my budem kupovat tuto a ta má stahovací ten bok http://www.avit.cz/produkt/postylky/drevene-sta...

ciknori
1. dec 2009

No, já se podívala vlastně jen do Ikei, ale koukám, že o netu je toho hodně i se stahovatelnou bočnicí. Tak aspoň můžu popřemýšlet jestli ji potřebuju 🙂 V ikei mají úplně obyčejnou postýlku, bez matrace, asi za 900. Ale ty ceny celkem ujdou. A bez polohovatelného roštu je too fakt naprd, jsem mrňavá a mysýlím, že bych se převážila a spadla dovnitř 😀

ciknori
1. dec 2009

Lucik, gratuluji ke kopanečku 🙂
Já mám občas taky něco, ale nakonec to stejně vždycky zpochybním a přiřknu střevám. 😀

terkajesterka
1. dec 2009

ciknori, rozměr matrace postýlky je 60 x 120, celkem má postel asi o pár cm víc.
stahovací bočnice je podle mě celkem zbytečná, protože jde stejně stáhnout cca o 15 - 20 cm, což při té výšce, kterou musíš dítě zvedat a pokládat, není už důležité. My jo máme u starší postýlky u rodičů a vůbec jsem to nevyužila. A jestli to teď ještě dělají, to nevím 😢 ale řekla bych, že asi jo.
My jsme koupili klasickou postýlku v Ikei cca za 700.

blanka.k
1. dec 2009

Co jsme se koukali, tak v Ikeii mi přišly ty postýlkly úplně nejhorší, takové nestabilní, ale zas někde měli třeba příšerně kýčovité....ale většinou od 1000 do 2000 skoro všude měli na výběr. 😉 A v té Ikei (nevím jestli jen ty nejlevnější) právě nejde dát matračka do té vyšší polohy 😉

lucik...
1. dec 2009

hodně jsem slyšela že ty postýlky z ikey nejsou stabilní ☹
cik děkuji 😀 No já nevim, bylo to takový divný 😀 Ale jen jednu, tak to asi taky zpochybním 😀

terkajesterka
1. dec 2009

postýlka z Ikey je úplně v pohodě 😉 nestabilní se mi vůbec nezdá, a to jí tu už máme 2 roky 😉 a jiřík je docela raubíř, lomcuje s postýlkou a zatím se s ní vůbec nic nestalo........ matračka do vyšší polohy dát jde.

terkajesterka
1. dec 2009

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0011...

mám na mysli tuhle postýlku, tak třeba jste myslely nějakou jinou.

blanka.k
1. dec 2009

Terko - jo to já nevím, na jaké jsem koukala, prošla jsem to dětské oddělení, protože až na postel máme skříně, knihovnu a křeslo v ložnici z Ikei v bříze, tak jsem si napřed říkala, že kouknu tam, ať to "ladí" a ve srovnání s jinýma pro nás dopadly nejhůř 😅 Tak jsmekoukali jinde, ale zas neměli takovou obyč. "šprušlovou" ve světlém laku. prostě přesně takovou jakou máte doma 😉

ciknori
1. dec 2009

Na tu jsem se taky dívala, myslím, že by mi pro naše potřeby stačila. Uvidíme 🙂
Spíš jse se dívala na tu komodu s přebalovacím pultem Leksvik, ale tu měla kamarádka a vím, že když jsem se opřela o pult, že se zahoupal, ale je holt potřeba to připevnit ke stěně, i to tam píší.

aaadus
1. dec 2009

jsem byla v tescu na nákup a zase očumovala kočárky co jezdili okolo 😀 viděla jsem 2x x-lander, jednou mutsy s autosedačkou maxi cosi, pak celý maxi cosi a pak jeden a ten se mi líbil moc a značku jsem nestihla vypatrát. aj sem měla chuť se toho tatínka zeptat co to je za kočár, ale raději jsem to vzdala. ale autosedačku na tom měli maxi cosi

postýlku budu mít 24 let starou, takže ta by snad stabiliní měla být když jsem v tom přežila já i můj bratr 😀

mishu to video je pěkné, jen aby to tak pěkně vysvětlili v každé porodnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre