Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
3. dec 2009

lucik:to fakt nevím, nejsem doktor, ale někde na netu by to mohlo být 😉

aktaka
3. dec 2009

ahoj holky
byla jsem tu naposledy asi před sto stranami, nějak jsem nestíhala, tak teď se občas zase zapojím 🙂

co to čtu o tvrdnutí břicha, není na to ještě brzy? 😨

kočky, už kupujete výbavu? já mám akorát tři kousky oblečků, jinak na to úplně prdím, vůbec mě to nebere. a to jsem si říkala, že touhle dobou budu mít už všechno nakoupené, když jsem doma 😅 musím po vánocích začít, ať to pak nemusíme kupovat všechno najednou

lucik...
3. dec 2009

já vím, když já sem líná to hledat 😀

mishutka
3. dec 2009

tak se na to vyprd. až to bude aktuální 😉

lucik...
3. dec 2009

mishu no já doufám že to aktuální nebude 😀 Pak se max.zeptám doktorky kdy ty vady vznikaj a když řekně že na začátku, např. v I.trimestru tak na amnio nepůjdu, protože na konci I.trimestru jsem měla dle NT hodnoty dobré 😉

xxx.klarka
3. dec 2009

mishutka: já nevím, moje dr to asi nedělá.

aktaka: já už mám z toho nejlevnějšího tak nějak všechno, teď přijde na řadu kočár, sedačka, a takový ty dražší věci. 😀 jsem se do toho obula a když něco viděla, tak nakupovala. Teď měli i v globusu ve slevě ubrousky pampers, tak jsem jedno baleni ( 4x72ks) koupila, at máme do zásoby. Chceme po novém roce začít kupovat i pleny když budou ve slevě.

mishutka
3. dec 2009

Modrý koník je dobrý, že se tu hodně člověk dozví, ale někdy se zbytečně straší ☹

Já když jsem se ptala Dr. na začátku těhu na ty holky co o to přišli jak je to možné, že mám strach. Tak mi odpověděl, že nechápe proč to píšou, že tím nikomu neprospějou akorát dělaj stres ostatním.

Je to jeho názor, že.

kapka
3. dec 2009

aktaka já taky ještě nemám nic....nakupovat začnem až po vánocích..až budem vědět stopro co to bude.... 😉
No já sio vždycky myslela že vrozené vady vznikyjí od početí... 😕

gaby21
3. dec 2009

Ahojte, som si vsimla, ze sa bavite o vrodenych vdach, tak kedze mam jedno prerusenie za sebou na zaklade zistenia vrodenej vady mam to trosku nastudovane. lucik vrodena vada vznika hned pri pocati ked sa spajaju chromozomy, cize postihnutie plodu je hned na zaciatku a viditelne uz v dvanastom tyzdni, preto tie NT merania, v tomto obdobi je u zdravych plodov vyvin ukonceny, a preto sa prezeraju rozne veci ako srdiecko ci je stvorkomorove, pupocnik, rychlost tlkotu srdiecka atd., vsetko toto moze byt indikaciou k dalsiemu kroku ako odber choriovych klkov, alebo amnio. 😉

aaadus
3. dec 2009

Dobré ránko,
jsem si to trošku přispala 😅
břicho mě bolelo hned od začátku, teď už je to v pohodě a pro jistotu piju magnesii
aktaka výbavičku už kupuju zvesela, mám už plnou krabici 😀
lucik... dawn vzniká hned po opolození jak se štěpí chromozomy, to nám říkali na genetice

kitty123
3. dec 2009

Ahoj holky,
zase se ukazuju po dlouhé době, nemám moc času.
Jen jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom s únavou v této fázi těhotenství?

lucik...
3. dec 2009

gaby moc děkuju 🙂 Pak tedy nechápu význam stresujících a hloupých triplů 😠

lucik...
3. dec 2009

kitty já už teď mnohem líp 😉 Už vydržim být v zhůru i do jedenácti a to vstávám v 5:30 😉 Tak do 15tt jsem odpadla hned jak sem přišla domu

mishutka
3. dec 2009

Já se do toho obuju až doděláme tu komoru na chodbě 😉
My museli sbírat podpisy po baráku, že jim to neva tak máme 16 z 22 🙂 a dneska jdem na úřady vyřizovat, kamarád nám to vyzdí.
Pak tam šoupnu kola a bordel z pokojíku a můžu chystat zázemí pro mrňouse 😀

Chybí mi:skříň,kočárek,autos.,rychlozav.,kosmetika a hlavně nějaké vědomosti o dítěti 😀

aaadus
3. dec 2009

kitty únava skoro žádná, jen ráno dlouho spím 😅
lucik... mě říkala sestřička že prý jsou tripply povinné od ministerstva

aaadus
3. dec 2009

a dneska jsem dostala první kopance které jsem cítila i na ruce 😀

lucik...
3. dec 2009

aaadus já vím, ale je to hloupé ☹ Měli by udělat povinné NT a na triply se vybodnout, protože se z toho dá zjistit to stejné a NT je více přesnější ☹

xxx.klarka
3. dec 2009

aaadus: tak to je paráda, gratulujuuu :o))) já se snad brzo dočkám i těch mini kopanečků.

gaby21
3. dec 2009

No triply su poriadna blbost, pretoze ten vysledok odberu moze byt ovplyveny roznymi faktromi ako na chladnutie atd, ale problem je v tom ze vela doktorov nie je vyskolenych na tieto merania, ktore musia byt velmi presne a takisto kvalita ultarzvukou, pre doktorov je pohodlnejsie zobrat krv a ihned posielat na plodovku nehladiac na tie stresy ktore kazda mamina preziva kym jej pridu vysledky. Hrozne! 😠

lucik...
3. dec 2009

gaby ale i tak je už hodně center které tu certifikaci mají, takže stačí pacientku někam poslat ☹ Ale proč by to dělali, že.. 😠

mishutka
3. dec 2009

HLAVNĚ ŽÁDNY STRES TO TAKY NENÍ DOBRÝ 😀
Hlavu nahoru a myslet pozitivně na výbavičku, společnou dovču a výlety!!!!! 😀

aaadus
3. dec 2009

to by NT muselo být povinné a nesmělo se za něj platit. tak si myslím, že hodně mamin ze sociálně slabších rodin na NT nejde. ale určitě by ubylo stresů a nemuselo by se ukončovat těhotenství ve vysokém stupni

lucik...
3. dec 2009

no aspon ste mě přesvědčili že mám věřit NT a na triply se vykašlat 😀

lucik...
3. dec 2009

to má člověk hned o něco lepší náladu 😉

aaadus
3. dec 2009

lucik já bych více věřila tomu NT

aktaka
3. dec 2009

mně vyšli NT dobře, v pondělí jdu na triple, a kdyby to vyšlo náhodou blbě, tak se pokusím to hodit za hlavu, víc věřím NT. ale teď se mi to říká snadno, to je jasné. nicméně se dopředu nestraším a neřeším, já tak nějak vůbec nepočítám, že by to nebylo v pořádku 🙂

gaby21
3. dec 2009

A uz ked som tu chvilku zapojena do debaty musim sa pochvalit, prave som volala na vysledok triplov a vsetko je v poriadku! sa tomu hrozne tesim. a este pre dodatok vsetky NT merania boli tiez v poriadku takze nieco na tom bude ze by sa malo od triplov ustupiT 😝

mishutka
3. dec 2009

aaadus.Jsou to nemalé peníze to jo! Ale furt si vem kolik člověk vyhodí měsíčně peněz za cigarety, alkohol a různe nesmysly.I když jsou soc.slabší tak si můžou leccos odpusti!! A možná to není o penězích, ale o tom co má kdo v hlavě ☹

lucik...
3. dec 2009

aktaka: no já si to taky pořád řikám, ale pak mě napadne co kdyby a začne to ve mně hlodat ale přikláním se k tomu, že pokud triply vyjdou špatně tak je hodím za hlavu, protože NT jsem měla v pořádku a ta vada těžko vznikla až potom..

aktaka
3. dec 2009

Lucik, vyprdni se na co kdyby, když jsi měla NT dobré, tak tím bych se řídila. já jsem ani na triple jít nechtěla, ale dr na tom trvala, tak jsem se nechala ukecat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre