Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
4. dec 2009

no veď práve kvôli tej cene si to asi nedám robiť a som aj v tomto trochu poverčivá, sa bojím, že keď si to dám odobrať tak ako naschvál niečo zlé privolám.

tak teraz si vôbec nie som istá tým slovom tchýnovci, čo som napísala. asi sa to tak nepovie že 😀 tá jazyková bariéra je zložitá 😀 😀 😀

xxx.klarka
4. dec 2009

zzuzullka: Jo aha, tchánové. Už vím, myslela jsem si to, ale bylo mi to divné. 😀 To já si zase neumím vůbec představit bydlet s mojema nebo přítelova rodičema. Jsem ráda za svůj klid a že si vše můžu udělat sama a nikdo mi do toho nekacá.

Taky mi to přijde hodně peněž. Tak taky kvůli tomu ani nejdu.

bibi13
4. dec 2009

antynka1 strašne som sa nasmiala.. normálne som od slz nevedela čítať.. dakujem za spríjemnenie dna..

zzuzullka
4. dec 2009

práve som si dočítala ten denník tehuľky a fakt som sa dobre pobavila 😀

zzuzullka
4. dec 2009

klarka, ako si na tom s pohybmi? ja ich už 2 dni cítim a je to skvelé, síce ešte je to také jemnučké a cítim to len keď ležím alebo sedím v kľude ale je to krásny pocit 🙂

xxx.klarka
4. dec 2009

zzuzallka: ☹ jéé, já Ti tak závidím.Snad se brzo taky dočkám. Já se bojím že to nepoznám, a že moje mimí bude mít co dělat aby se přes ten můj špek prokopalo na povrh pak.

zzuzullka
4. dec 2009

klarka, neboj určite sa dočkáš. ja som na to stále myslela a tiež som sa strachovala, či to vôbec poznám keď to príde a potom som si povedala, že sa tým už nebudem zaoberať a prestala som na to myslieť a zrazu sa to objavilo. a hneď som to poznala, že je to ono, že to nie sú črevá. ja si myslím, že každá žena to svoje telo už pozná, takže si myslím že na to aj ty prídeš keď to príde. možno máš len kľudnejšie miminko. to ten náš sa tam stále trepe ako čert ani ho doktor potom nemôže poriadne zmerať 🙂

xxx.klarka
4. dec 2009

zzuzullka: Já uvidím v úterý jak bude akční. Snad hodně a snad přijdou brzo i ty pohyby. Musí to být krásný pocit když toho škvrňucha cítíš. 🙂 Já teď furt pozoruju, jestli bude nějáká změna nebo ne. Zatím se nic neděje.

babara
4. dec 2009

Ja chcu taky pohybyyy!!! 😢 V nedeli uz budu 21..

Pupecnikova krev se tady resila nekdy zpocatku. Holky ale nemusite ji odebrat pro sebe, kdyz ji darujete na vyzkum nebo do banky, tak je to zadarmo a muzete pomoct nekomu jinemu. Navic kdyz ji clovek uskladni pro sebe, nemusi ji vyuzit a nekomu jinemu by treba zivot zachranila. Taky pry nemusi pomoct tam, kde jde o geneticke vady.
Ja bych ji chtela darovat, u prvniho porodu to bohuzel neslo.

zzuzullka
4. dec 2009

klarka, ale zatiaľ ho cítim vždy len tak na chvíľočku, sa teším až to už ucítim silnejšie a hlavne až to ucíti aj manžel 🙂

xxx.klarka
4. dec 2009

babara: určitě se taky brzo dočkáš.

zzuzullka: Jasný, je to slabounké ještě. Neboj věřím že do Vánoc ho ucítí i manžel. 🙂 Já doufám, že se do Vánoc dočkám alespoň já. 🙂 Hoď sem nějáké foto sebe a tak, ať víme jak vypadáš 🙂 Jsem zvědavá viď 😀

xxx.klarka
4. dec 2009

zzuzullka: možná se dočkám ještě před Vánoci 🙂 koukám že jsi jen o 3 dny přede mnou. Ale určitě jsi hubeňour a né jako jaká 😀

zzuzullka
4. dec 2009

klarka teraz som na notebooku a tu nemam ziadne fokty a na PC je manzel a ten ma tam teraz nepusti tak si musis na foto pockat 🙂 my sme v podstate skoro rovnako tehu, možno budeme aj v rovnakom termíne v porodnici, len škoda že bývaš tak ďaleko

xxx.klarka
4. dec 2009

zzuzullka: jasně, počkám si. Já tu jsem každý den. Jen zítra bude náročnější. Jedu k tátovi, pak jdu s neteřema na rosvícení stromečku a an mikuláš. Tak se docela těším, jen se musím obléknout, včera jsem byla na lehko a byla mi zima. 😒 Taky si myslím, že to budeme mít tak nějak stejně. 🙂 Bohužel no. Jsem zvědavá snad nebudou v porodnici jen samé starší mamči, nepotřebuju aby na mě někdo koukal jak na .......... . Ale docela jsem i přemýšlela, že bych šla na nadstandart. uvidím.

zdenkapo
4. dec 2009

Klárko tak do ÚSTÍ nad Labem to nemáš daleko ne? Tam je prý dobrý dr. Zahrádka,tam jsme měli jet původně,ale jedem do Sebnitz,to je asi fakt nej řešení dle referencí-tak zkus si to zadat do mapy.cz jak to máš daleko,zda máš auto,není problém... my to máme do Sebnitz téměř hodinku,takže super...

pupečníkovou krev- to těžko,v Děčíně to neodebíraj...

zzuzullka
4. dec 2009

babara, neboj dočkáš sa aj ty, aj keď u teba by som povedala, že už ich dávno budeš cítiť keď už jedno dieťa máš. ale možno máte takého lenivca 🙂

tak o tom že sa dá tá pupoč.krv aj darovať na výskum som nevedela. tak potom by som to určite chcela, keby som tým mohla niekomu pomôcť tak by som bola rada. a to akože by napr. podľa tej mojej krvi zistili niečo o nejakej chorobe a potom by vďaka tomu poznatku mohli niekoho vyliečiť?

xxx.klarka
4. dec 2009

zdenkapo: Tak jsem koukala na mapě na ten Sebnitz a je to do nás 143km, takže asi přes 2 hoďky. Do Ústí mě ani nenapadlo. Zkusím najít toho doktora.

zdenkapo
4. dec 2009

Klarko tak to je daleko docela no,ale to ústí zkus,tady máš reference http://www.znamylekar.cz/21341/mudr-zahradka-ji...

xxx.klarka
4. dec 2009

zdenkapo: Naa to jsem koukala, myslela jsem spíše jestli nenajdu přímo stránku kolik za to chce, od kolika do kolika to dělá a tak. Ale nenašla jsem.

zdenkapo
4. dec 2009

Klarko zadej tady na koníkovy ve vyhledavači: dr.Zahrádka a ono ti vyjedou odkazy a to načti,taky jsem se tam informovala,když jsme tam původně chtěli jet,popř. napiš těm maminám di IP co tam byly

xxx.klarka
4. dec 2009

zdenkapo: moc jsem se tam toho nedozvěděla. Ale psala jsem I jedné paní co psala že u něj byla, tak snad odepíše.

nara
4. dec 2009

Klarko, já jsem byla na pokoji v porodnici s 18 letou maminou a jediný, co na ní bylo divný, že trávila víc času venku s cigaretou a dítě řvalo hlady - ale to určitě nebude tvůj případ - toho se fakt neboj, že na tebe bude někdo koukat divně. Já myslím, že až taková výjimka nejseš.
Jinak taky si myslím, že už cítím pohyby, ale jistá si teda nejsem ☹

xxx.klarka
4. dec 2009

nara: Tak to nebyl matka ale kráva v tom případě. Tento blbej zvyk nemám a nikdy mít nebudu, naštěstí 😀
Závidím, já před chvílí cítila jakoby mravence, ale nevím co to bylo ... :-/

m.c.
4. dec 2009

nara, já jsem si asi před týdnem taky nebyla jistá jestli cítím pohyby, ale teď už to vím na 100%🙂. Pořád jsem je cítila jakoby jenom uvnitř, ale teď když jsem v klidu a dám si ruku na břicho, tak to cítím i přes břicho.

Holky, jak jste se tu bavily o dodělání školy na MD, tak já jsem si podala přihlášku na školu když jsem čekala Peťulu, zvládla jsem udělat první semestr, pak jsem na rok přerušila školu a teď jsem ji úplně zrušila, protože jsem to fakt nestíhala. Já jsem začala navíc i pracovat, tak jsem dala přednost vydělávání peněz před vzděláním 😀 . Pořád si říkám že si školu můžu udělat kdykoliv pozdějš, stejně ji nijak ke své profesi zvlášťnepotřebuju, spíš jsem nechtěla zakrnět na MD a naštěstí jsem z oboru nevypadla🙂.

Doli, znaková řeč je teda super, to budeš s mimčem určitě znakovat, co? Já jsem s Peťulou znakovala, docela jí to šlo. A myslí si že i díky tomu se docela brzo rozmluvila, i ségra má stejnou zkušenost.

zzuzullka
4. dec 2009

nara, tak takú osobu by som nenazvala ani matkou 😠 a gratulujem k pohybom ak to teda sú pohyby 🙂

klarka, tak možno si zacítila prvý krát drobčeka, len tak ďalej 🙂
mňa sa teraz v utorok doktor pýtal, že či už cítim a som povedala, že si nie som istá a začal mi to popisovať čo by som presne mala cítiť a tak, až mi to bolo smiešne od chlapa. ale potom večer som si už bola istá, že to sú pohyby 🙂

xxx.klarka
4. dec 2009

zzuzullka: tak mi to popiš jako Ti to popisoval on, ať vím 🙂 Bylo to takové divné, jako mravence v podbřišku. A pak mi jakoby parkrát polochtalo jakoby 😀 nevím jak to popsat. Byl to posit jako když bije srdce, ale tam dole prostě. Možná to bylo jen srdce já nevím 😀

zzuzullka
4. dec 2009

m.c. tak na to sa už teším až ho ucítim aj rukov a hlavne manžel. ja práve školu končím a aj štátnice aj porod má byť v máji tak som zvedavá ako to stihnem 😀

znakovanie ma strašne zaujíma, chcela by som to vedieť. musí to byť zaujímave, len dúfam, že to nikdy ja ani nikto z mojej rodiny potrebovať nebude.

zzuzullka
4. dec 2009

klarka, popisoval mi to, že to je akoby sa mi tam prechádzal taký maličký pavúčik, že je to zo začiatku také úplne jemnučké a postupne sa to zosilňuje. a cítim to vždy tak cca 5 cm pod pupkom. no tedy vždy- zatiaľ to cítim len 2-3 dni takže len pár krát 😀

xxx.klarka
4. dec 2009

zzuzullka: tak to bylo možná ono, protože jsem se musela normálně ohnat, přišlo mi že mi tam něco leze 😀😀

zzuzullka
4. dec 2009

ale ja to cítim skorej akoby mi tam praskali také malé bublinky alebo také jemnučké brnenie, ako kedy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre