Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
23. sep 2009

a s tím 4%, to je sranda 😀

sharmana
23. sep 2009

blanka. no ja si tiež myslim že dr. len zbytocne stresuje...
ja už tiež nespavam na brusku, by ma to tlacilo, a nechcela by som mimcu ublizit, nech len rastie 😉 a ja už od 5. tyzdna neviem zapnut gombik, mam nafuknute brucho a ked sa zapnem, tak ma to boli, a hlavne ked sedim, tak musim byt rozopnuta, je to utrpenie hlavne v autobuse 🙂

ivanka612
23. sep 2009

Mne vadi spat na bruchu kvoli prsiam stale neskutocne bolia tak tiez neviem ako si lahnut ale minuly rok na vianoce mi brat kupil taku tu podlozku pod nohy je taka fajn vytvarovana a tak spim na chrbate s nohami hore a to je celkom prijemne.....
Mam pocit ak keby bolo uz aspon desat hodin neviem ako to tu este hodinu vydrzim a to by som mala este varit,ked pridem domov....
Neviete mi poradit co navarit??? Ja som uz bezradna

sharmana
23. sep 2009

ivanka. no ja mám ten istý problém a ked sa spytam mm co varit, tak povie ze nevie.. no to mi je pomoc... dnes som robila vysmažany encian s varenymi zemiakmi a zeleninovu polievku.. ak ti to trosku pomôže 🙂

ivanka612
23. sep 2009

no tak to by som si veru aj dala,ale nevies ako je to s tymito syrmi v tehu??? Niekde som citala,ze by sa jest nemali,ale urobila si mi na to neskutocnu chut

blanka.k
23. sep 2009

tak my naštěstí obědváme přes týden každý v restauračce a večer si dáme jen nějaký rohlík s něčím.... A o víkendu vaříme vyjímečně, buď nejsme doma, nebo si objednáme dovoz nebo vaří muž, já nevařím 😅 Mě to hrozně nebaví, tak máme dohodu, já uklízím, on vaří (výborně, třeba lasagne, segedin.guláš,...) Takže vám neporadím ,ale dostala jsem hroznou chuť na sojové kostky s bramborovu kaší (fakt nějaká divná těhu chuť) a zelenin. omáčkouod Uncle Bens (nebo jak se to píše)
Ivanka - je fakt, že já se prsou taky nemůžu dotknout a spát na nich....

ivanka612
23. sep 2009

blanka: tak to mas super manzela,ten moj tak zvladne studenu veceru ale ked ja mam zasa za sebou hotelovu skolu a dva roky som sefovala v restauracii a kazdy tyzden vymyslala menu ale teraz som fakt bez inspiracie a hlavne je to,ze sa mi nechce,ked pridem domov som uz taka unavena,ze ledva pri tom hrnci stojim...

sharmana
23. sep 2009

ivanka. ja neviem, ci sa môžu alebo nemôžu taketo syry, ale niekedy mam pocit, že je lepsie necitat co sa v tehu nemôže, lebo ono sa pomaly nemôže nič 😉
toto som pocula o kave, že sa nemôže, pritom niektori lekari hovoria, že sa kludne jedna, dve kavy môžu.. takže vyber si 🙂

blanka.k
23. sep 2009

U nás si z něj vždycky, když dojede návštěva, všichni dělají srandu, že chudák, proč se ženil, když si musí vařit sám (nebo i návštěvě), tak ještě si rýpne, že si musí uvařit, aby neumřel hladym, atd.... drzoun... ale je to tak, já umím tak max. zapečený brambory a těstoviny. Ale ho to baví, teda u nás se vaří fakt tam 2x do měsíce, tak to si i třeba najde recept na netu, nebo jede do Globusu, vybere správný druh masa, a udělá si pořádný steak (to ja pak mastná zem až do pllky obýváku a kuchyň je zralá na vymalování 😀 ), nebo zkusí něco z nějaké dizkuze na netu, teď naposledy zkoušel nějaké spec. nakládabé hermelíny.. mňam dobrota to byla 😉 Se ti ani nediívm, přes týden nevaříme vůbec, to lehneme do postele, vezmeme si rohlík a kus sýra, k tomu zakusujeme rajče a je po večeři... 😅

ivanka612
23. sep 2009

no inak to je pravda,mne doktorka priam kazala 2 kavy denne alebo pol litra coly a niekde som citala,ze 1.trimester sa to vobec nema a celkovo pocas celeho tuhu,ja mam z toho niekedy pocit,ze oni naozaj nevedia co pisu

blanka.k
23. sep 2009

Je fakt, že oni zakazují skoro všechno.... dřív ženská si odskočila z pole porodit a nikdo to moc neřešil, a dnes mi to občas přijde až moc 😅 Prý se sýry (ty měkké) nemají kvůli nějaké nemoci (listerie?), která je pro těhotné hodně nebezpečná... já se teda nakládaného hermelínu nebo Brie nevzdám. 😝

sharmana
23. sep 2009

no tak ja som o syroch vôbec nepočula, že by sa nemohli jest... to je sila, to už fakt asi nic nemôžeme 😝
ale možno s mierou s môže všetko..

blanka.k
23. sep 2009

tak mi psal muž, že bude končit v práci prý na co mám chut, tak jsem říkala, že na nakládaný hermelín z jedné hospody v centru (chodíme tam s kamarádama, já i před těhu nepila alkohol, takže vždycky jsem tam vyklopila 4-5 Kofoly a nakládaná hermelín, mňam)....naposeldy jsem tam byla den před objevením //, kamarád už mi chtěl objednávat hermelín, ale já nějak na něj neměla chuť, tak jsem si tam poprvé dala těstoviny a jen 2 Kofoly. A další den jsem se rozbrečela v práci, pka k tomu ta bolest podbřišku, prsou, tak jsem si koupila test a bylo jasno, proč jsem taková divná 😀

sharmana
23. sep 2009

no ja som nemala žiadne príznaky tehu, este som aj spinila pred ms, a nakoniec ms nikde 🙂
chute nemam žiadne, sú rovnaké ako predtým... ale možno že mi trošku menej čokolády chutí, ale to si možno namýslam, neviem...

aktaka
23. sep 2009

čau kočky
jsem tu jen na skok, vůbec vás nestíhám dočítat, vy jste ukecálky 🙂

nechci tu působit jak nějaký strašák, ale ta listeriioza není vůbec sranda. způsobuje potrat nebo předčasný porod, já bych to asi moc na lehkou váhu nebrala 😒 taky mám moc ráda plísňové sýry, ale za takové komlikace by mi nestály, to bez nic těch devět měsíců vydržím. je ale pravda, že ted už jí objevili i v balené anglické slanině, tak to si člověk nevybere...
jinak u ostatního se řídím heslem "všeho s mírou". klidně bych si dala i denně jednu kávu, kdyby mi po ní nebylo blbě 🙄 akorát na ty plísňové sýry nesáhnu, tam stačí jednou malý kousek

sharmana
23. sep 2009

no tak to mám smolu, dnes som si dala vysmážany plesnový syr, takže dufam že tam neboli žiadne parazity ☹

zuzub
23. sep 2009

ahojte kočky, dnes som bola na kontrole, všetko ok, dostali sme aj prvé foto, kuk do albumu 😵 😵 😵

halintoa
23. sep 2009

Ahojček, tak som zasa doma z práce, ale ste toho popísali 🙂
Andy: idem v pondelok, moja dr má tento týždeň dovolenku 😠 . Inak dnes som nemala žiadne príznaky okrem pŕs a tiež sa mi zdá, že mi rýchlo trávi 😒 .

michalag
autor
23. sep 2009

Babenky, tak asi to vyzera ze ja budem robit tabulku ... ktore budete chciet byt v tabulke, tak mi posielajte IP (Vase meno, vek, meno ocina, mena ak mate vybrate,porodnica kde chcete rodit) a ak mate este nejake dalsie co by bolo pridat do tabulky kludne dajte tipa 😉 🙂

bramburka
23. sep 2009

no tak plisnovy syry by se fakt moc nemeli, ale nebezpečný jsou takový ty hodně zralý...takže treba do nakládanýho hernmelínu bych nešla, do normálního jo. Jo a myslim, ze jsem cetla, ze prave smazenej se muze, to uz se ta bakterie prevarí...ja jsem to v 1. těhu resila tim ze jsem to pravě ničila tím smažením 😀

Dez, no ty jsi prdlá, 😀 😀 😀 ted to tak bude a bude to tvoje chyba! 4% 😀

jinak ja porad zadne priznaky, jen dnes strasna motanice hlavy, ze jsem mela mzitky uplne sileny. Bolela me z toho pak hlava.

JInak aby toho nebylo malo, ze se de facto staram o mamu, jsem tehu, mam male dite, chodim do prace, tak mi svagrova hodila na krk synovce (jen na hodinku) a tchyne mi poslala po MM pradlo, at ho vyperu, ze ji nejde pracka !!! jako mam dost!

bramburka
23. sep 2009

nezapomela bych tam dat misto jmena spis asi jen prezdivku nebo krestni jmeno, ale proc jmeno otce? nechala bych tam volne misto, ze budeme postupne, jak se budeme dozvidat ci je to holka nebo kluk
?

bramburka
23. sep 2009

jo piste termin porodu

shaarka
23. sep 2009

helou piskotky, tak som si vas nasla, beriete ma medzi seba? 😉

miroslava89
23. sep 2009

ahojte🙂 idem na chvilku kuk ale v takom to case tu uz asi nikoho nenajdem 😅

ciknori
23. sep 2009

Ahoj shaarka 🙂 vítej vítej.

shaarka
23. sep 2009

no co je tu noveho? s niektorymi sa poznam - michala, zuzb...
ja mam vsetko v albume, - a kto mi povie, ako to tu u vas (u nas) chodi? 😀

babara
23. sep 2009

caute, v tomhle mnozstvi tady musi stale nekdo byt 😉

shaaarka, vitej, jdes prave vcas, michalag sikulka bude delat tabulku s prehledem.

Souhlas s bramburkou, otec nedulezitej a pohlavi se treba u me dozvite az po porodu, jestli to neva 🤐

Xeni, musis byt asertivni a poslat je nekam... A dej si slabe kafco, na hlavu pomuze.

Holciny, minimalne na den se s Vama loucim, jedem zitra do USA ! Jedu jim tam poblejt tu americkou zem 😀
Snad ten megalet s malym prezijem 😕

shaarka
23. sep 2009

ze "otec nedulezitej"! 😀 😀 😀

shaarka
23. sep 2009

citam par stran dozadu, prave citam o nastrihoch - ste to tu rozbehli teda... 😀

babara
23. sep 2009

samo ze dulezitej, jmeno nedulezite, ale jak chcete 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre