Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
16. feb 2010

Andelko
mám tu samou co ty pi TOmáškovi i velikost a právě mě pak nevyhovovalo,že není celoodepínací,ale jako rezervní jí budu používat taky....

misicka85
16. feb 2010

Dobré poledne!!

No tak já kojící podprsenku nenosila nikdy,páš jsem nesehnala nic na ty moje obr prsa a co jsem viděla pěkné tak za ně chtěli kolem 8stovek a na to jsem se jim vyprdla. Takže jsem nosila normálně klasické. Teď jsem koukala po kojících,že bych vzala aspoň 2 nějaké ty obyčejné, ale bez kostic mi absolutně neseděly a navíc moji velikost (75F) stejně neměli 😝 Takže to vyřeším stejně jak minule. Jo a podprdy určitě nosit pořád, já jak jsme podprsenku sundala tak ty nalité prsa docela dost bolely takže ta podprsenka je aspoň držela. Ale i tak se chystám na plastiku,jenom co přestanu kojit tak za půl roku jdu na to. 😀

Co se týče šátku na nošení tak ten je super, pro mě je to rozhodně pohodlnější nošení než v nosítku. Adélku v něm nosím i teď a nemusím tahat kočár.V tom sněhu je to stejně s kočárem na prd ježdění.

zzuzullka
16. feb 2010

zdeni, tak to poviem mm že po kojení mi musí stále natierať prsia, sa poteší 😀 aj teraz to robí s veľkou radosťou keď mu poviem či mi nenetrie brucho a trochu prsia, ale zvláštne že to brucho len tak preletí ale na tých prsiach si dáva nejako záležať 😀 ... proste chlapi 😀 😀 😀

ja som práve počúvala v dámskom magazíne, hovoril tam nejaký odborník ,že sa môže hneď po 600-nedelí začať cvičiť a že to nie je pravda, že by sa tým nejako zmenila chuť mlieka. tak teraz si vyberme...každý hovorí inak 😅

babara
16. feb 2010

Ja jsem o tom (cviceni) driv nastesti neslysela, ale malej byl na mliku vzdycky zavislak, tomu chutnalo vzdy 😀 Snad se druhe dite pobratri a budem kojit taky tak krasne uplne bez problemu..

misicka85
16. feb 2010

S tím cvičením - do svalů se uvolňuje kyselina mléčná takže ta chuť mlíčka ovlivnit může.Ale to byste musely cvičit fakt fest, když dáte půl hoďku na rotopedu a do toho nějaké sklapovačky na bříško tak to na mlíčku poznat nebude. 😉 Taky se chystám na cvičení,teda na rotopedu jezdím ještě teď pořád,20min denně,po porodu se chystám hlavně na to bříško, kilča shodím v pohodě,z toho strach nemám,zatím mám stejně jenom +3kg.

andelka
16. feb 2010

zdenka: no je to moje první a u jedné nezůstane, jen jsem byla už trochu nervní, že nemám ani jednu a stejně bych si musela nějakou koupit, podprdy mi jsou možná tak dvě, ostatní mám malé, i když mi prsa porostla jen trošku a hned na začátku těhu. Takže ji unosím už teď do porodu. Už vím aspoň jak to v reálu vypadá, i jakou asi velikost a koupím si ještě jednu podobnou (bavlněnou bez kostic), ale dám si bacha na ty košíčky.

xxx.klarka
16. feb 2010

andelka, taky už nosím kojenecké podprsenky, protože moje mi nejsou. Ale jsou pohodlné a ani není poznat že by byla jiná než normální 🙂

Jinak jak jsem psala že mám jednu s koticema, tak jsem je vypárala a je o mnoho lepší 🙂 Uvidím zda mi pak hodně narostou(nelejou se) a kdyžtak bych si jí zase objednala tuhle s kosticema a vypárala je. Mám tuhle http://www.obchudek-ukrovaka.cz/detail.php?zboz...

andelka
16. feb 2010

klarka: Hm,ta je moc pěkná 😵

xxx.klarka
16. feb 2010

andelka, ale ve skutečnosti je trochu jiná, ale to asi každá😀 není zase tolik pružná, ale pěkně sedí. Jen ty kostice mi tam vadili, ale po vypárání je dobrá🙂

zdenkapo
16. feb 2010

Andělka
jasně,určo aspoň jednu ještě...

to cvičení fakt může mléko ovlivnit,dokonce mi lakt.poradkyně řekla,že můžu o mléko přijít při fakt intenzivním cvičení,ale tak s dětma se to ani nijak moc ze začátku přehánět nedá....

misicka85
16. feb 2010

Jéé klárko,ta vypadá dobře a koukám že mají i moji velikost.Jenže já ji musím předem vyzkoušet protože mi fakt sedí málokterá takže podprsenky musím kupovat fakt jedině v obchodě a ne přes net 😖

xxx.klarka
16. feb 2010

misicka, to já zase tady u nás v obchodě nikde neseženu, tak velké tady nikde nemají a čumí na mě vždy že bych jim dala ránu mezi oči. Tak to musím vždy risknout z netu. Vždy se měřím podle jejich tabulek a objednávám podle toho.

andelka
16. feb 2010

Tak mě ještě napadlo - ty košíčky přece nemůžou být oddělávací skoro celé, vždyť musí někde držet, dole kolem prsa. Na těch obrázkách je vždycky ukázané jen že se to dá odepnout, ale jak moc je košíček "vyklápěcí" tam není. Budu muset ty další pořídit taky v obchodě a vyzkoušet, ať vyberu dobře.

zdenkapo
16. feb 2010

Klarko je hezká... ale na kojení bych potřebovala aby byla pružnější aby nestlačovlala nalitá prsa...

xxx.klarka
16. feb 2010

zdenka, jasný no, ale já si moc vybírat nemůžu, jsem ráda když někde narazím na takovou co by mi byla. Tahle mi je volnější, tak snad bude v pohodě.

nikkka
16. feb 2010

misicka a v pohode zvladas na rotopede teraz cvicit? ja nad tym stale rozmyslam...lebo mam strasne malo pohybu..

zzuzullka
16. feb 2010

klarka tá podprsenka je fakt krásna 🙂

blanka.k
16. feb 2010

Zuzul - to mě taky štve, jak mám prsa na pupku 😅 Tak když sedím tak si pod ně "hodím" vždycky tričko nebo košili, abych neměla kůži na kůži 😅
A právě jsem te´d na oběd měla super dezert... jen obyč.piškot naplechu, na rom nakrátjené plátky jahod a zalité asi 1cm pudinku, moc dobré a přitom asi hodně jednoduché na přípravu. To snad zvládnu i já 😀

misicka85
16. feb 2010

KLÁRKA - no to mi povídej, já právě taky nic sehnat nemůžu 😝 A zas mám strach riskovat přes net, dám 50Kč a nesedne mi,to by mě naštvalo, aach jo 😝

NIKKA - zatím zvládám v pohodě, kdyby ne tak se na to vykašlu. Záleží jak jsi trénovaná, já jsme vlastně od prvního porodu furt v pohybu,denně 2h procházky s kočárkem, každý týden na bazén, teď teda chodím s malou a to dá taky zabrat jí mít hodinu na rukách a čáchat jí ve vodě a večer jezdím na rotopedu,20min večer u zpráv, ale ne denně,jak mám náladu a chuť,zas to nějak nepřeháním...

bibi13
16. feb 2010

ahojte.. chcem sa spýtať, čo presne znamená prehnať to s cvičením? a to kliky napr. nemôžem po pôrode vôbec?

nikkka
16. feb 2010

ja som tancovavala spolocenske tance, potom aerobic, minuly rok sme na bicykloch chodili s manzelo, ale od kedy som tehotna, akosi som prestala byt kamaratka so sportom...

xxx.klarka
16. feb 2010

misicka, to věřím. Taky se pokaždý klepu co mi přijde a aby mi to bylo. Ale nic jiného mi nezbývá.

zdenkapo
16. feb 2010

bibi
no kliki bych teda nedělala- vždyť to se zabíraj i prsa a to bych nedělala, třeba ten rotoped nebo sedy lehy a lehký stretching

misicka85
16. feb 2010

BIBI - za mě je přehnat to s cvičením,že po cvičení nejsem pak nic schopná dělat 😀 Kliky myslím můžeš,záleží kolik jich děláš.Ono se cvičením se může začít hned den po porodu, v porodnici by vám měli dát,nebo tam určitě budou různé brožurky a jsou tam právě i cviky které se můžou dělat hned po porodu. Jinak cviky na bříško - na šikmé svaly prakticky hned, na přímé svaly až po 6nedělí. U cvičení po CŘ je to trošku jinak,tam se doporučuje kvůli jizvě cviky na bříško vynechat určitě 3-6 měsíců po porodu.

misicka85
16. feb 2010

Já jsem kliky po porodu dělala, ale denně tak možná 10-20 víc určitě ne. Ono jak zvedáte mimčo tak to máte taky místo cvičení 😀

zzuzullka
16. feb 2010

ja plánujem skúsiť tak po 4-6 týždňoch po pôrode eliptical a nejaké cviky na brucho nech si pekne spevním postavu 🙂

nikkka
16. feb 2010

aj ja po porode budem musiet nieco so sebou robit..uz teraz asi kaslem na to..
len zase kvoli lepsiemu porodu je dobre sa obcas aj hybat..

blanka.k
16. feb 2010

Já radši nic neplánuju, znnám se, jak jsem líná, necvičila jsem ani dřív, ani v těhu, tak mám obavu, že ani pak se nedonutím. Ale mám v plánu jezdit s kočárkem na bruslích, brusle mě bavily 😉 Moje jediná fyz.aktivita od jara do podzimu bylo, že jsem o víkendu nastavila budík, hodila do baťohu foťák s příslušenstvím, 2l pití, jídlo, šla na vlak a jela někam na výlet a běhala celý den po kostelech, ZOO, památkách. Což teď docela padá, než z toho bude mít dítko trochu rozum, že nemá v kostele křičet atd. 😅

bibi13
16. feb 2010

fu.. takže moc cvičiť nemôžem.. bo ja ked som cvičila tak to bolo par hodin.. sice teraz to nebude možné kvôli mimi, ale tak aspon hodku by som mohla, nie? teda okrem tých klikov.. jednoducho sa šetriť, kým neskončí 6-stonedelie.. 😒 😒

nikkka
16. feb 2010

bibi hodina je podla mna uplne v pohode..a urcite aj sama zistis kolko budes vladat atd...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre