Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
6. mar 2010

Mě toho chybí spoustu 🙂 Jednodušší by bylo říci, co už mám 🙂 Ale v pátek jdu napsoeldy do práce a pak se do toho pustím 🙂 Ale ty velké věci, kromě postýlky už máme nebo je máme alespoň objednané 🙂

vladkaz1
6. mar 2010

ale ved dokupis ,ja vas obdivujem ze pracujete a ste tehu ,ja som pri malej bola doma ,robit som nemohla ..
A teraz si fakt neviem predstavit ze by som etse do prace chodila ,ja som kolko krat taka utahana so vsetkeho a to som doma da sa povedat ,ale ulahcujem si vsetko ako sa da .

antynka1
6. mar 2010

Já do práce chodím tak 2-3 x týdně a to jen poslední měsíc, abych zaučila novou kolegyni. Jinak pracuji z domova, už od října, protože vždy když jsem v kanclu, tak je to hrozný, bolí mě břicho, záda - no hrůza.....

vladkaz1
6. mar 2010

😀 No aspon ze tak 🙂
Tak idem sa napapkat ,zas niekedy dobehnem ak bude cas ,este do teraz sa niekedy zasmejem na tych smradlavych ponozkach ... na to nezabudnem 😅 😀

antynka1
6. mar 2010

Tak papa 🙂
Ponožky byli výborný, taky na to vzpomínám 🙂

xxx.klarka
6. mar 2010

Tak jsme si dali zeleninový salát s kuřecím masíčkem a jsem plná 😀 snad už na mě nepřijde hlad, aby jsem si nemusela nic dít. Musím se krotit. 😀

Jinak mi dneska furt slzí oko, už nevím co s tím, nic nepomáhá.

antynka1
6. mar 2010

Taková zdravá výživa? To já večeřím čokoládu 🙂
Anebo se možná vrhnu na Hermelínovou pomazánku - sice by se plesnivý sýry v těhu neměly - ale to je asi podruhý v těhu co si ho dám 🙂

xxx.klarka
6. mar 2010

anty, už 3 den po sobě si děláme salátek, máme ho rádi, tak snad budeme pokračovat tak i nadále 😀 ... ale tak zdravé to není, jelikož si do toho mícháme tatarku 😀

antynka1
6. mar 2010

tak to jo, já už jsem se chtěla začít stydět 😀

lolita.9991
6. mar 2010

ahojte,

viem ze na matersku sa moze ist 6-8 tyzdnov pred porodom,od coho zavisi ci pojdem tych 8,pocula som ze niekomu da doktor na vyber,ze kedy chce ist?

klarka mne teraz jak som tehu tak tatarku skoro ku vsetkemu,proste mi to straaasne chuti 😀

antynka1
6. mar 2010

Lolita - já jsem se o tom bavila s doktorkou a dá mi papír bez datumu a te já si tam dle potřeby vyplním - tedy smaozřejmě v tom rozmezí 6-8 před termínem porodu dle poslední MS.

lolita.9991
6. mar 2010

hm osm zvedava ,co mi povie moj doktor,idem knemu 12 marca,a tych 8t vychadza na koniec marca,neviem ci tam divtedy este pojdem,tak uvidim

uz mas to hlavne kupene?kedy s abudes balit do porodnice?

antynka1
6. mar 2010

No moc toho koupeného nemám - jenom oblečení, protože jsem ho podědila.... Ale dneska jsme objednaly nábytek (Postýlku ještě ne), včera pultík, kočárek mám a taky mám pár drobností, dudlíky, ručníky atd. Ale už se do toho musím konečně pořádně pustit 🙂
A kdy budu balit do porodky? Raději už za měsíc... Co ty? jak jsi na tom?

lolita.9991
6. mar 2010

noo my mame postielku matrac,plachtu,perinky,kocik a oblecenie,dudliky,vanicku,a noznicky na strihanie,hrebienok na vlasky,osusku,ale tak treba este par drobnosti
a par kusov oblecka sme aj podedili

balit no tak do konca marca cchem byt pobalena,nikdy nevies
kocik mas aky?

antynka1
6. mar 2010

Koukni do albíčka, mám tam obrázek. A asi máš pravdu, raději taky možná začnu balit dříve 🙂

lolita.9991
6. mar 2010

ty mas termin o 4 dni neskor ako ja

cortina je to,vsak

ja idem v pondelok doktorovi a chcem neh mi povie,aka velka je mala a kolko vazi,lebo od zaciatku tehu nic neviem,iba kukne ci bije srdiecko a to je vsetko

antynka1
6. mar 2010

Jj termn mám o 4 dny později, ale dle velkého UTZ v 23. tt. to vypadá až na 8.6. A kočárek je Cortina. Já jdu na dlaší UTZ až na ten další velký 1.4. tak jsem zvědavá, jak bude velká. Já se vždy dívam na ty slovenské stránky tehotenstvo academy a koukám jak je mimi velké cca - už teď má kolek kila... Tak strašně to letí.... Poslední odhad mám z 23. tt. to mi řekly že je mimi o 10 dní menší - dle UTZ bylo přesně 21+0 a mělo 449 g - nic novějšího nemám....

lolita.9991
6. mar 2010

ja idem na velky uzv teraz vpondelok ,tak som zvedava co mi povie,ako sme natom to budem uz v 30tt,

lebo vobec prehlad nemam 😠

antynka1
6. mar 2010

Já měla jít už 18.3. - pak mi volaly, že ten Dr. má dovolenou a přeobjednaly mě na 25.3. - jenže to mi druhý den docvaklo, že tenhle den nemůžu zase já, takže jdu až na Apríla 🙂 Ale jsem zvědává jak je prďolka velká - nepočítám s obříkem, ale kdo ví.....

antynka1
6. mar 2010

I když oni jsouto stejně jen odhady - kilo méně nebo více je běžný rozdíl.....

lolita.9991
6. mar 2010

sak ja tiez nepocitam s velkym miminkom,neh rastie na svete

mas velke brusko,mne vravia nato ze v maji rodim vobec nie,tak neviem

idem k teloke,tak pekny vecer,pa

adelka89
6. mar 2010

ahoj holky, nejak nestiham
prave jsme prijeli z foceni briska bylo to fakt super a pujdeme k teto pani fotografce i s maliickym až se narodi, snad zitra vecer pridam fotecky do alba 🙂
trosku jsme povecereli a jsme plni a zrali tak akorat na postel 🙂
preju krrasny vecer

bibi13
6. mar 2010

lolita, ked povieš doktorovi, že ti to v práci nevyhovuje, že ti býva zle a všetko ta boli, tak ti dá aj tých 8 tt pred pôrodom.. teda myslím.. 😀 😀 😀 😀

sonita
6. mar 2010

lolita určite ti dá skôr,len si pýtaj.Mňa sa už dávno pýtal ešte na začiatku ale ja som po operácie chrbtice tak zato.

yanika
7. mar 2010

Dobre ranko zienky, mm isiel lyzovat a ja ku hrncom 😉
lolita: ako hovori bibi, da sa dohodnut s lekarom, viac-menej to zalezi na Tebe kedy chces ist na MD... Mna vypisala tiez 8 tyzdnov pred, kvoli dochadzaniu - hodinu cestujem autobusom a uz sa vobec necitim na 8hodinove sedenie v kancelarii...
Uz nech je utorok, zacinam konecne prat a chystat sa... pondelok posledny krat do prace a hura MD🙂

zdenkapo
7. mar 2010

ahojky

tak já mám nastoupit MD 15.3. jenže jen jako,protože mi při první MD skončila na úřadě smlouva,takže teď na MD nárok namám,ale musim tu žádost o PPM donést na SSP,kde vyplácejí Rodičák,aby to sepsali,že budu mít RodP už od narození Aničky.... a u nás teda dr. vypisuje 6 týdnů před TP,neptá se


Dezyre
váhu mimča od 7.měsíce neber zas tak moc vážně, při porodu může být rozdíl oproti odhadu z UTZ i kilčo,nám řekli 3 dny před porodem,že TOmášek bude mít 47cm a 2700g a měl normálně 51cm a 3200g- gyn mi vysvětlovala,že utz není schopen započítat tukovou vrstvu a tak,takže je to fakt jen orientační...

monitor dechu - tak mám doma koupený Bbysence II,jak jsem psala -chtěla jsem dvě desky,kdy tady jsou už v ceně a taky jsou o trochu menší než Nanny,tak se mi vejdou heuky do kočárku,tak ani tam nemusím mít strach,když bude spinkat na vzduchu na verandě... a hlavně- při prvním mi to okolí rozmlouvalo,že je to zbytečné a já uvěřila,ale když se vezmu kolik zbytečně probdělých nocí jsem zažila jen kvůli tomu,že jsem Tomáška furt kontrolovala zda dýchá,tak teĎ jsem fakt mnohem klidnější a bez stresu- můžu klidně spát a Anička bude hlídaná monitorem dechu... super i přes den, může spinkat,bude hlídaná a já může v klidu dělat něco v domácnosti nebo se věnovat Tomáškovi,takže za mě tedy doporučuju...

lolita.9991
7. mar 2010

babenky od vcera obeda ma picha vpravom vajecniku, normalne sa mi tazko chodi,aj celu noc ma to bolelo,neviete zcoho to moze byt?

lucik...
7. mar 2010

Ahojky 😉
Adel moc se těším na fotečky 🤐 😵 😵 My se jedem fotit 17.3. tak se taky moc těšim 😉

loli to netuším 😢

bibi13
7. mar 2010

dobre ranko.. mna to žehlenie uplne zase zmohlo.. :(..
a to mám ešte jednu pračku plienok.
dnes ideme gratulovať, tak sa straaašne zase nažerem.. xixixi.. a zajtra do prace..:(

lucik...
7. mar 2010

Bibi a kdy už konečnš nastoupíš na MD? Já bych do práce chodit nemohla, mě by to zabilo 😀 😀 😀 Hlavně to ranní vstávání a i celkově.. Takhle mám čas všechno zařídit, pokoupit apod.. Představa že přijdu z práce po pátý, pak se ještě postarat o domácnost... To bych v tomhle stavu asi pak odpadla v 7 do postele 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre