Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

pepibubu
25. mar 2010

Ad probiotika, já na ně nedám dopustit ani pro nás, když máme střevní problém jsou super. Neberem je denně, to určitě ne - za prvé proč pořád střevům ulevovat a za druhý by to i dost stálo, ale doma je máme preventivně pořád.

antynka1
25. mar 2010

Ahojky,
tak jsem včera byl an druhém předporodním kurzu - byl jsem tam i s manžou a probíral se porod a přítomnost tatínků u porodu. Včera se mi to líbilo a bylo to super. Ukazovala námi úlevové pozice, takže jsme s manžou trénovali 🙂
Dneska nebudu skoro celý den, tak doufám, že vás večer zvládnu dočíst 🙂
Kdo jste chtěl ty homepatika? Napište mi do IP, něco k tomu mám myslím od Yaniky (nebo se pletu?).

yanika
25. mar 2010

Blani, tak tych "drobnosti" je este dost, to je pravda.. ja napr. sietku na okno do izby, sietka do kocika, kolotoc nad postielku, musim si dat nalepit folie na auto (kocik budem skladovat tam), tienidlo na okno do auta... a este je toho moc co ma akurat nenapadne..
Ja som nad tym uz tiez rozmyslala, ze by som si mala nakupit nejakych par peknych novych handriciek, lebo ked vytiahneme kociky, tak sa urcite budeme chciet "predviest v plnej krase" 🙂 ja sa na ten pocit uz tak tesim... Dnes si pojdem povozit kocik aspon po zahrade u svokrovcov hihi

yanika
25. mar 2010

Ano Antynka, ja mam Homeopatika od mojej PA - poslem IP kto ma zaujem..
Ja si urcite kupim aspon tie preporodne...

aaadus
25. mar 2010

mishu a jak se ti ta knížka zdá? Bude užitečná kdybych si ji koupila? Vím, že co mám doma knížku o těhu tak tam jsou fotky přebřané z něžné náruče
antyn a nechceš to hodit sem o těch homeopatikách?

zdenkapo
25. mar 2010

Adus
🙂 tak to jo tak poloha,to už bych pochopila proti kolice,ale stejnak bych to nedlala po krmení 😀

to pasení koníčků jsme nacvičovali taky přitlačováním zadečku je to sranda jak to mimčo natauje krk a tváří se
😀

blanka.k
25. mar 2010

Pepi - díky za nabídku, ale já chci nový 😉 Akorát furt váhám nad barvou 😀 Probiotika jsem brala několik let a fakt je to dobré, hlavně po různých nemocech, ATB, zácpě,... 😉 Framvillem se teda rozčilovat nebudu, to mě nějak nebere , já jsem skončila u hledání min, co bylo součástí Win (možná ještě furt to někde je 😀 )
Jsem se rozhodla, že dnes prostě vletím do obdhocu a koupím si nové boty, šaty a nějaké sáčko. Ať nedělám ostudu. Furt jsem něco kupovala malýmu, tak když včera došly ty peníze, tak co 😉

mishutka
25. mar 2010

aaadus:já tu knihu jenom proletěla 😝 ale je tam CD a když jsme si to pustili s manželem tak jsme to omnoho lépe pochopili 😀

Pro neduvěřivce!!!!
Já chodila do kurzu pro těhu a před náma byla Něžná náruč..Cvičení s miminky a viděla jsem to na vlastni oči jak maminky kojily a pak použivaly ty polohy. Bylo to rychle a v klidu 😉

aaadus
25. mar 2010

Ještě něco ke koupání - když mimčo ve vaničce pláče, tak to není tím, že by se mu koupání nelíbilo, ale tím, že mu je zima. Celých 9 měsíců je v bříšku, kde je teplota 36-37 stupňů a vy ho najednou dáte do vaničky kde je trošku vody, vzduch má nějakých 24 stupňů a šploucháte na něj vodu a mu je zima. Takže se nebát napustit hodně vody a ponořit mimčo tak, aby bylo ponořené až po ramínka.

blanka.k
25. mar 2010

Yanika - já jsem asi v pondělí či úterý říkala M., že bylo tak krásně, že mě mrzelo, že nemůžu s kočárkem ven, tak říkal, že proč by ne, že jsem si to měla jít vyzkoušet 😅 Bych si teda přišla jak debil vozit prázdný kočár a ještě s takovým pupkem 😀 Tak říkal, že jsem do něj měla dát naše fretky, no to už by na mě asi rovnou sousedi volali Chocholouška 😀

aaadus
25. mar 2010

mishu aha, se na ní budu muset podívat v knihkupectví. A CD je dobré, že je u toho když si nebudeš vědět rady
blanka já bych hadříky nakupovala až bych brečela, ale nějak teď nemám odvahu si cokoliv zkoušet 😅 Ale už se těším až na běhnu do mého oblíbeného Orsay a nakoupím nové hadříky na léto.

mishutka
25. mar 2010

A po nějaké době dítě otužovat aby mohlo do bazénu! 😉

aaadus
25. mar 2010

Jj, teplota vody na koupání by se postupně měla snižovat, jestli se nepletu tak pak stačí kolem 32 stupňů

mishutka
25. mar 2010

já šla nedávno na burzu, že si koupím velké rifle 😀 a pak až porodím a snad i zhubnu poletí z okna 😅
Nekoupila jsem nic páč na těhu pupky se nic nešije a ani nevleze. Vypadala jsem jak starý fotr s kalhotama pod pupkem 😝 😕

yanika
25. mar 2010

Blani: 😀 😀 😀

Probiotika: bez tych by som neprezila, uz si moje crievka asi zvykli, ale je to lepsie ako trpiet bolestami, bohuzial mam hlikobaktera a toto jedine mi zabera uz dlhodobo, stoji to sice nejake kojunky, ale mne to urco stoji za to 😉

zdenkapo
25. mar 2010

Mishu
no,ono se to jinak aplikuje v klidu na kurzu a pak doma,když máš fofr a si nevyspalá a unavená a k tomu ještě další dítě,ale to si každý zkusí a musí si najít to svoje tempo a cestu....

Adus
k tomu koupání, mimča dost často brečí fakt že se bojí a plaší se, to uvidíš,když roztáhne ruce doširoka, na to je dobré mu dát na sebe žínku nebo plenku a pak to bude fajn... jak píšu,každé mimi je jiné to se vychytá 😉

mishutka
25. mar 2010

Jo a na monitor jdu za 2 týdny.

Čípek mi říkal něco 1 cm???? A že tlačí hlavička?????

xxx.klarka
25. mar 2010

Holky jedny ukecaný🙂

Ahojte,

dneska jsem si asi po 2 měsících pospala. V noci jsem poprvé zažila roztahování žeber a tlaky na plíce. Se mi pěkně blbě dýchalo. Děs. Do toho jsem se chytla večer s drahým a nemluvila jsem s ním, takže mě pak v noci z nervů bolelo i bříško. 😖 Tak jsem se vzbudila v půl 7 a říkala jsem, to ne teda, dneska nebudu strašit a ještě jsem zabrala do 10. Uff. 🙂

Homeopatika jsem nikdy asi neužívala a zatím ani neplánuju, nemám o tom žádný přehled.

Jsem ráda že včera donesl nahoru tu postýlku, zjistili jsme že jí nemůžeme smontovat že nám chybí 4 šrouby, tak je musí dneska koupit. 😀

Holky 😵 😵 za chvíli tady začnou přibývat první foto miminek, už se na to těším 😵 😵 😵

mishutka
25. mar 2010

zdenak:nech toho stresování 😉

Holky, co říkate na moje fotky bříška s manžou 😀

xxx.klarka
25. mar 2010

mishu, já mám čípek 31mm a hlavička též naléhá. Moc se v tom stejně nevyznám 😀

Jo holky, když mi napsal že hlavička naléhá a já cítím pohyby většinou v únovni pupíku na stranách, pod žěbry nic(jen ten tlak v noci dneska poprvé) a spíše hodně dole, jak kdyby si mi hrála s čípkem. Myslíte že je to fakt poloha hlavičkou dolu?? Mi přijde že by ty pohyby měli být v tom případě výše ne...?

mishutka
25. mar 2010

Já měla debilní noc, jsem vzhůru od půl 4 😅
Manžel chce skončit dneska dřív aby jsme něco zařídili, ale já mám obavy, že jěště vytuhnu než přijde 😀 😔

mishutka
25. mar 2010

Já mám tlaky a pohyby pod žebry 😕

zdenkapo
25. mar 2010

Mishu
😀 to není stresování, jen vám to nastiňuju jak to je v reálu ... zrovna tak porodní kurzy se lišili pak od toho,co předváděli při porodu....

dneska ve 2 hodiny frčíme do OBI,Intersparu a do půjdu mrknout do KIKi, Tomášek potřebuje jarní bundu,mikču a kalhoty a boty musíme koupit zase v jiné městě,protožeto je jediná prodejna se zdravotní žirafkovou obuví...

doli1
25. mar 2010

mimi se fakt na začátku má dávat do vody v plinečce a postupně rozbalovat aby se nebálo volného prostoru proto brečí.kvůli teplotě vody si nemyslim že to je každý má teploměr tak měří.
kláry když hlavička naléha znamená to že je hodně v pánvy tim pádem nemůžou byt pohyby moc vysoko.taky mám prcka kolem pupku.
v úterý jsem ukazoval bříško kámošce ona dělala před MD na ultrazvuku a říkala že se jí zdá že prcek je celkově na šířku takže to vypadá že se stále točí.
těsto kyna tak snad nakyne a bude dobrý

mishutka
25. mar 2010

Doli:jestli naléhá tak proč ho citím pod žebry 😕

Zdenka:já jenom koho se zeptám na tvé názory tak na mě čumí jak na blba 😀

xxx.klarka
25. mar 2010

doli, dík, takže to je normální. Přišlo mi to divné. 🙂

zdenkapo
25. mar 2010

Mishutka
aha,tak to mne zajímalo,které názory máš na mysli,protože já to mám všechno od doktorů a mám to vyzkoušené,takže nevim,co myslíš?

aaadus
25. mar 2010

mishu tož asi tam má nohy ne? Já mám malého taky hlavou dolů, ale nohama se mi opírá o žebra. Zrovna včera jsem ukazovala manželovi na plyšákovi ty úchopy jak zvedat a držet mimi a byl to jakýsi plyšák z Ikea a je na něm napsané, že má 40cm tak jsem si ho zkoušela přiložit k břichu jak je tam ten náš mrňous uložený a nechápu, jak se tam může zkroutit. I když teď už má asi více jak 40 cm že?

doli1
25. mar 2010

no zdeni taky si sem tam myslim že v něčim je stresuješ a zbytečně.záhul to bude až se narodí ale nic se nemusí přehánět.

mishu záleží jak je zabalený a taky jak je velký.

m.c.
25. mar 2010

Něžná náruč rodičů je dobrá knížka, akorát v praxi jsem moc poloh pro mimčo nepraktikovala, nějak jsem to neměla naučený a s mimčem jsem neměla čas se to správně učit🙂. Ale na přečtení a shlédnutí Cdčka doporučuju 🙂 .

Dneska jsem si koupila homeopatika na alergii, snad zaberou, nikdy jsem je neužívala. Je to děs, mám alergii na jarní pyly, takže jsem teď fakt sexbomba, tlustá, olezlej ksicht, červenej nos od smrkání a uslzený oči, no radost pohledět 😝 😝 ...

Mishutka, no tvůj manža žádný břicho nemá 😉 😉. Hezký fotky, sluší ti to!

Pokud máte někdo seznam homeopatik k porodu/po porodu, pošlete mi je prosím do IP.

Jinak já FarmVille na FB hraju🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre