Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bramburka
27. mar 2010

aha, tak u nas maji ty medely elektric k pujceni, tak asi si to zjistěte

Lucik, staci, kdyz ji nebudes pouzivat moc casto, pak ji kdyztak prodas a koupis jinou v klidu

Kely, no svym zpusobem voser, kazdej si tukal na celo,a le me to celkem vyhovovalo, odsavala jsem vecer a v noci nejvic, pres den tak nejak jak byl čas, u TV, kdyz mala usnula...no a 339 kč za bnutráč tejdně ušetřeno, takže jsem to mela vlastně jako brigošku.

Pak mi kamoska pujcila medela swing, co jsem ted koupila z 2. ruky za 1500 a k tomu jsem objednala novy nastavec - co se dotyka prsu a mlika za 87 kč - nova stojí skorem 4 tisice a jsem max. spoko, zkousela jsem to ze srandy a kolostrum zaclo strikat!!! po minutě odsavaní

antynka1
27. mar 2010

K těm odsávačkám jsem našla u Medely toto-podle toho na co jí budete potřebovat mají jiný druh:
http://www.medela.cz/novinky/vyber-vhodne-odsav...

kely
27. mar 2010

Brambur, no u mě to bylo podobné.... Ale já si na to tak zvykla že mi to pak i vyhovovalo. Člověk si zvykne na všechno.
A nejvíc hotová z toho byla moje dětská doktorka ta to furt nechápala 😀

bramburka
27. mar 2010

hm jako symphony je asi nejlepsi ale jako za 32 tisic...hm

bramburka
27. mar 2010

kely, u me to nechapl nidko, ale ja jim rikala, mam se prudit, prikladat mimino kazduo hodinu, ono nic nevypije, ja ani nevim kolik vypije, takhle dostala jednou za 3 hodky svou davku a bylo

kely
27. mar 2010

Přesně tak, já byla strašně vynervovaná, protože okolí furt koj koj koj, musíš kojit a takhle byl klídek razdva.

kely
27. mar 2010

Já bych už si ten net měla zakázat, já furt něco kupuju, manžel už šílí že toho musíme mít po malé dost, ale já mu furt vysvětluju že je to málo 😀 😝

blanka.k
27. mar 2010

Ahoj holky,
kamarádka musí mít malou na umělé výživě od narození a říká že jí to vyjde na cca 3000,-měs. 😒 Jinak já jsem nebyla v životě kojená ani uměle, normálně do mě v porodnici rvali čaje a doma po 2 měsících jsem samo mlíko odmítala, tak holt jsem pila furt čaj. Dodnes nemůžu mlíko ani cítit 😝
Parní hrnce byly zrovna včera v Černých ovcích v testu, ale nějak jsem to prospala, tak nevím, jak který dopadl, my máme tento, má výhodu, že ty misky nejsou nad sebou, a každá se zapíná zvlášť. Naházíme tam věci, na displeji naťukáme co v které misce je, ono si to nastaví teplotu samo a postupně se to zapíná tak, aby to dovařilo v jednu dobu (třeba brambory tam vaříme 45min, lososa 30, zeleninu pár minut...takže ono si to spočítá, kdy co zapnout,) a pak to ještě asi hodinu udržuje teplotu, kdybychom na to náhodou zapomněli. A má to automat.vypnutí a alarm, kdyby došla voda. 😉 Ještě jsem ho kupovali letos tchánovcům, protože se jim u nás líbil. A před pár dny byl v nějakém letáku (Electrowolrd?) v akci za asi 1800,- 😉
http://www.datart.cz/katalog/Kuchynsky-robot-Mo...
Rodit chci buď klasicky nebo na takovém tom vaku na sezení, pokud se mi podaří mít nadst.pokoj bez okne, tam je i vana, tu možná využít před porodem, jestli to pomůže.... ale jinak chci rodit "na suchu"

antynka1
27. mar 2010

Blanoí - ty už koukám máš moc pěknou mašinku...... Co všechno se v tom dá vařit? Ještě něco kromě zeleniny, rýže, brambor a masa?

antynka1
27. mar 2010

Dá se tam dělat třeba něco co chci zalít šlehačkou atd?

blanka.k
27. mar 2010

Antyn - to se ptáš té pravé, já to neumím ani zapnout 😅 U nás vaří M. 😉 Ale ptala jsem se, dají se v tom i těstoviny, a na omáčky tam je nějaké spec.mistička, ale my je nevařili ani předtím, takže neporadím 😉 My v tom vaříme nejčastěji ryby, ty nám z toho chutnají moc. Nebo kuřecí.

lucik...
27. mar 2010

blani mašinka je to hezká ale ta cena teda taky 😀 😀 😀

antynka1
27. mar 2010

No já jsem totiž našla nějaký recept do parního hrnce a mimo jiné v tom píšou:

Postup: Do misky dáme 1-1,5dcl vody,nakrájené játra na menší kousky,cibuli,žampióny a paříme cca 20min.
Pak přidáme sůl,pepř, mouku rozmíchanou v troše vody (aby byla kašička),smetanu a paříme cca 25min.

No a tady to zalévají smetanou a jíškou - tak to nechápu, protože u většiny hrnců by to proteklo, dolu, ne?

blanka.k
27. mar 2010

Některé ty hrnce mají pod jednou nádobou nějakou misku, ale přesně nevím, my tam taky nějakoumáme, ale jak to funguje 😅
Lucik - no jo, co si M. koupil , to má 😀 On nějak asi týden seděl u netu a studovala pak jeden den dotáhl krabici a od tédoby v něm vaří 😉 A jak jsem psala, mívají ho v akci pod 2000,-

blanka.k
27. mar 2010

Tak jsem to přečetla M., prý leda přes ty mističky a že od Moulinexu je nějaký co má nahoře nějaké teflonové patro, že se to dělá v něm (až koukám, jaký má ten můj kuchtík přehled 😀 )

miska1981
27. mar 2010

ahojte 🙂

baby vy co mate TP 10.5. ako ja tak ste v 34.tt ja som bola tento tyzden na poradni a dr. mi povedala, ze som v 33tt, ale termin porodu mi nechala na 10.5. neviete preco? ja uz nechapem, posuvaju mi tie tyzdne ako chcu mam v tom chaos, v ktorom teda som v 33tt ci 34tt?

inak podla PM mi to vychadza na 7.5. tak ted "babo rad" 😉

antynka1
27. mar 2010

Blani a nemohla by ses ještě zeptat toho tvýho šikovnýho kuchtíka, který přesně to od toho Moulinexu je?

blanka.k
27. mar 2010

Miska - mě dle PM začíná v pondělí 36.tt, ale beru to dle UZ v 12tt. Teď podle UZ by se vůbec nemělo určovat stáří, ale jen velikost, a to záleží na podkožním tuku, větší rodiče mají větší děti, atd. 😉 Takže ti to nechala správně na tom původním ternínu 🙂
Antyn - Vita Cusine 😉

antynka1
27. mar 2010

Misicka - jak říká Blanka, teď už se to neposunuje..... Já mám jeden termín dle MS i když je mimčo dle různých doktroů o 6-14 dí mladší - a termín mi nikdy neměnily.

Blani díky moc a srdečné pozdravy tvému kuchtíkovi 🙂

doli1
27. mar 2010

ahojky dneska už odpadám.táta je na dřevě a já celí den bavim malého.děláme velikonoční výzdobu snad se nám povede,
já mám hrnce od zepter šetří snad všechno.vaří se v trochu vody a zbytek se dodělá v páře.hrnec stačí zahřít na správnou teplotu vypnout to a jít ven.když přijdu s prochajdy vše je dovařeno a ještě teplí.jen pořizovací cena je v desetitisících 😅 ale nemůžu si je vynachválit a náklady se brzo vrátí.
cukr jsem šimkovi příliš neodepírala ale do roku určo sladké neměl pak už nevim.ted si dá kokyno jak kdy někdy s radostí někdy tam leží měsíc ale co vim jistě a to je hlavní dáte mu na výběr s kokyna a jakékoliv zeleniny vždy si vybere zeleninu.je úplný závyslák na okurkách,rajčatech a paprice,mrkví taky nepohrdne potom miluje ještě jabka.
malou bych chtěla učit taky na vodu ale uvidíme.můžu si plánovat co budu chtít a vše bude jinak to mi je jasný
hlídačky u nás oboje stejný hned jak se nedíváme už něco strkají.neni to tak dlouho co švagrovka začala přikrmovat malou ale tchýně se zdálo že už by měla dostávat něco dřív tak jí dávala na dudlák štávu ze zavařenin to jsem vážně zírala.švagrovka na to nic tak já jsem taky mlčela.
porod když bych rodila normálně tak vana by byla super ale vyškově je jen jedna a málo kdy se na ni někdo dostane na samotný porod se stejně musí ven.mě vytvarovali křeslo skoro do sedu a to bylo super i stolička nemusí byt špatná.

xxx.klarka
27. mar 2010

ahojky,

tak jsme byli u babičky a pak nakoupit. Konečně jsme koupili tu vaničku pro maličkou🙂 tak se vytěšuju 😵

další překvápko když jsme dojeli domů, tak už je vyklizený celý byt, tak snad se to zítra nějak udělá s majitelem a předají nám klíče, to by byla paráda. 🙂

miska1981
27. mar 2010

takze ked mam TP 10.5. v akom som vlastne tyzdni v 33 alebo 34tt?
pytam sa ako blbec, ale mne to vychadza na 34 a dr. mi povedala 33... 😒

antynka1
27. mar 2010

Misko - prostě je mimi mladší, ber to podle toho původního termínu, co máš v průkajdě, tj. 34 tt.

doli1
27. mar 2010

miska řekla ti to podle ultrazvuku že jsi 33tt?pravděpodobně jsi byla 33 + něco a to znamená že jsi 34tt
já mám taky napsaný podle ultrazvuku 31+0tt což je 32tt ted už se termíny můžou lišit ale TP se nemění ted je to o růstu mimi.pokud ti říkají menší tt tak je mimi maličký a pokud ti tt přidávají tak je větší. já už od 20tt mám prcka o týden menšího.

antynka1
27. mar 2010

Klárko - tak to je super, ne?

doli1
27. mar 2010

klárko takže se budete stěhovat ještě před porodem?

blanka.k
27. mar 2010

Klárko - super zpráva 😉 Tak hlavbě, aby se našli ochotní pomocníci, aby vám pomohli stěhovat 😉

xxx.klarka
27. mar 2010

Moc super, teď se jen dohodnout s majitelem jak s tou kuchyní atd. Snad se zítra ozvou a předají nám ty klíče hnedka. 🙂 a snad se to hned vyřeší. 🙂

Jinak určo před porodem. V týdnu hnedka sjedeme vybrat plovoučku, nechat namíchat barvy .... udělat a pak jen uklidit a může se stěhovat. Plovoučku složí máma, přemýšlím, že bych jí řekla aby to i vymalovala, příte jezdí domu z práce ve 4 a nechci at si bere zbytečně dovolenku. Má ma je ted stejně bez práce a bylo by to rychlejší. 🙂 Tak uvidíme. Ale jsem ráda, těší mě to 😵 😵

doli1
27. mar 2010

to máte super vše budete mít nové a čisté.já už začinám řádit že nejsou schopni udržovat pořádek.chudák malá ta bude mít super imunitu.nejraději ted lítám a uklizim.pronto největší kamarád a to vůbec nejsem na úklid
budete mít všude plovoučku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre