Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
8. feb 2010

aaadus:já jsem se dívala a je to maras 😠

aaadus
8. feb 2010

mishu bylo to strašné a jak ty miminka plakala ☹ Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jak jsi objednávala ten monitor dechu přes tu slevovou poukázku, za jak dlouho ti přišel?

mishutka
8. feb 2010

Mám pocit, že za týden 😉
Já jsem právě četla, že jim to trvá skoro měsíc tak jsem ho objednala dopředu...

miladkad
8. feb 2010

ahojte,
aj mňa svrbí pokožka na brušku a prsiach - sa rozťahuje. asi mesiac po pôrode ma neznesiteľne svrbela pokožka na celom tele - skúšala som neškriabať, ale nedalo sa vydržať. bola som aj u kožnej, najprv si myslela, žeby žlčník. ale ten som mala v poriadku. najhoršie, že mi kvôli kojeniu nevedela predpísať lieky proti svrbeniu, len púder a naordinovala šetriacu diétu. no ani po mesiaci to nebolo lepšie, len aby som stále chodila na kontrolu. a doma mala uplakaného malého, čo som musela trčať v čakárni. 😢 tak som už som potom doktorku odignorovala, aj tak neporadila. do mesiaca to nejako samo ustúpilo. dúfam, že ma to po druhom pôrode už nečaká, lebo... 😝

zdenkapo
8. feb 2010

Adus
viděla jsem kousek a stačilo mi to,nechápu,jak ty mámy můžou takhle zacházet s vlastním dítětem...

Mishu
no po prvním dítěti to řešit moc nebudeš,ale po druhém.... 🙂 musim to fakt promyslet

miladkad
8. feb 2010

to lítaní miminek ešte na Slovensku nie je také známe. vďaka sestre vydatej do Brna, som spoznala túto metódu. jedna jej kamarátka to praktizuje na svojom malom. malý je dosť uplakaný, tak hľadali všetky možné spôsoby, ako ho upokojiť. a toto je jedna z možností, ktorá zaberá... ešte mi sestra opísala, ako ho zabalila do autosedačky a pustila mu nenaladené autorádio a malý pri tom šume hneď zaspal. 😀 vraj to pripomína obdobie v maternici...

aaadus
8. feb 2010

mishu díky, raději už to taky pošlu ať pak nestresuju

medan29
8. feb 2010

Ahojka, mám dotaz, jak je to pak s vyřizováním mateřské, rodičovské a porodného?Nějak v tom zatím lítám a nechápu

andelka
8. feb 2010

adus: Já jsem ještě jako těhu na normálním bazéně nebyla, ale chystám se, tak jsem zvědavá. 😅 Jo a v plavkách ti to moc sluší, máš fešné bříško 🙂

Jinak plavání těhulek je super, protože jsme na tom všechny stejně a kdo náhodou pupek ještě nemá, tak za pár týdnů ho mít bude 😅 Do plavek se vlezu ještě normálních, až mi to bude nepříjemné, tak přesedlám na dvoudílné a hotovo.

Zapomněla jsem nahlásit výsledek oGTT z minulého týdne - je to v pořádku, tak mám radost. Přežít se to dalo, až na malou krizovku. Tak jsem si včera udělala radost a koupila si karamelový větrník - byl moc dobrý, ale dost sladký, tak mrně jak bylo nabuzené, tak pak do mně pořádně bušilo. Jinak si malou sladkost neodpustím skoro každý den k odpolednímu kafíčku. Ale schválně kupuju malé dobrotky a malá balení, abych nesnědla třeba celou čokoládu nebo bonboniéru, to by bylo už moc.
pepi: Test už máš za sebou, tak držím palce, ať je výsledek v pohodě 🙂

zuzub
8. feb 2010

ahojte 🙂 babeny ja vás nestíham čítať 😨 vy píšete a píšete..... 😀
chcem sa vás opýtať,ktoré ste už kupovali alebo idete kupovať detské lehátko/kresielko, neviem nejak vybrať, čo mám podmienku, aby sa dalo dať do ľahu, pls poradte 😒

zzuzullka
8. feb 2010

ahojte žienky... 🙂
dnes nám majú doviezť novú posteľ čo sme si objednali, tak sa nemôžem dočkať a stále čakám kedy mi budú volať, že už sú na ceste... len rošty máme objednané z iného obchodu a tie ešte nie sú tak bude musieť posteľ chvíľu čakať zabalená ale snáď do konca týždňa bude komplet 🙂

ja zasa stále premýšlam či sa potom pustiť do druhého tehu alebo nie. chceli by sme s manželom dve deti, ale v rodine máme strašne moc dvojičiek a tak sa bojím, že keby sme to skúsili potom znovu tak budú dvojičky, a 3 deti nechceme. myslím, že v dnešnej dobe sú aj 2 deti dosť finančne náročné 😖

blanka.k
8. feb 2010

Já jsem měla podmínku - aby šlo do lehu, šel potah vyprat, mělo to takovou tu vložku na hlavičku pro nejmenší mimčo, mělo to popruhy na přenášení i s dítětem (někde píšou, že to popruhy má, ale nesmí se v tom to dítě nosit), a aby tam šlo "zapnout" houpání, aby bylo co nejmíň kýčovitý a co nejvíc skladný 😅 Líbily se mi ABC design, Hauck a Chicco, ale nejvíc Inglesina, ale asi ne každému se to naše líbí 😅

zuzub
8. feb 2010

a už si blani aj kupovala?

bibi13
8. feb 2010

ahojte.. fu, vy ste toho popisali..:(

my sme boli cez víkend nakupovať.. xi.. bola sa uuuplne unavená.. strašne ma to zmohlo a už o dvanastej som sa modlila, aby sme to mali čo najskôr za sebou.. uf! ale pokupila som pár vecí, tak sa teším..aj na lovelu a pampersky bola akcia tak som zobrala..🙂

a včera sme štiikuuutali..🙂.. chudatko malinke.. cele brucho sa mi triaslo..

inak, kedy staviate postielku?

bibi13
8. feb 2010

a čo hovoríte na toto? ten zeleny biely..

http://pcworld.cz/pro-zeny/emgeton-predstavuje-...

blanka.k
8. feb 2010

Zuzub - mám je objednané, ale komunikace s tím obchodem vázne, mám tam objendáno za X tisíc a prd :( (postýlka, lehátko, atd....) Ani mi nejsou schopni říct, co mají na skladě a co ne, pěkně mě štvou (slušně řečeno)
Bibi - postavím ji hned jak přijde, abych změřila jak vysoký mantinel tam můžu mít, jestli nebude potřebovat vyvrtat dírkya, by matrace byla v rovině s postelí a jestli se tam tammatrace dobře velze a pak ji asi ještě složím 😅

mishutka
8. feb 2010

Já byla taky o víkendu nakupovat:podložku do vany, Tetra osušky, hřebínek, matraci (pohanka, kokos,molitan), přebalovací podložku, obal na dudlíky 😀 😝

aaadus
8. feb 2010

zuzub já má lehátko Chicco Relax and Play (album)
andelka se normálně červenám 😵

sedačka vyčištěná, teď musím vyfunět a vrhnu se na koberec

mishutka
8. feb 2010

aaadus.já už mám navařeno(brambory se šlehačkou), vypráno... 😉
Co používáš na sedačku asi máš koženou, že?

blanka.k
8. feb 2010

Adus - navnadila jsi mě, taky jdu na sedačku, ještě, že u toho člověk může sedět a jen šmrdolat rukama 😀 Já právě poobědvala celou karamelovou čokoládu Milka 😝 Včera medovník, kyselé rybičky, tvarohové buchty,...tak to jsem dnes ještě ve skluzu 😀

bibi13
8. feb 2010

čo su to tie tetra osušky? a čo hovoríte na ten baby monitor?

aaadus
8. feb 2010

mishu já mám oběd ze včerejška (brambory a řízek) a vypráno mám taky heč. Ne ne, sedačku máme čalouněnou a čistila jsem ji poprvé a na mokro (správně by se to nemělo), snad se tomu čalounění nic nestane 😅 To by mě manžel zabil 😅

zuzub
8. feb 2010

ja idem kupovať monitor dychu nanny, bibi ten čo máš v linku vôbec nepoznám

aaadus
8. feb 2010

bibi tetra osušky jsou veliké plenky, do kterých se miminko utírá po koupání. Mají rozměr 90x90 A ten monitor nevím no, nosit to na té ruce mi nepřijde moc praktické

blanka já to musím vyčistit dneska, manžel mi dovezl stroj z práce a zítra si ho zase bere zpátky. A tomu říkám pravé těhu chutě - kyselé rybičky + sladké 😀

mishutka
8. feb 2010

aaadus:já se právě chystám na sedačku až bude tepleji a čistím ji Arielem na skvrny 😉 My máme naštěstí levnou sedačku pro případ dítěte 😀 ,ale nejvíc dostala zabrat ode mně a psa 😝 Strašně ráda jím grepy lžičkou a na gauči 😅

lucik...
8. feb 2010

Hoj holky 🙂

Tak jsem zpět z cvičení 🙂 Bylo to super. Na konci nám ukazovala pár poloh na míči, při kterých se člověk uvolní v první době porodní a pak ještě 2 polohy, které za pomoci partnera pomáhají k rychlejšímu otevírání 😵 😵

Já teda zatím takové chutě nemám, jakože kyselé a hned sladké 😀 Ale pořád jim, včera sem si dala k véče dvě housky s lučinou a rajče, pak hned banán a pak jsem ještě měla na něco chuť tak jsem šmejdila.. No muž ze mě byl hotovej 😀

Když se zadaří tak ve čtvrtek pojedem za rodičema na 2 dny na hory, tak se těšíííííím

aaadus
8. feb 2010

mishu no já už jsem to vyčistila raději teď dokud se můžu ještě pohybovat. A i tak jsem se u toho zapotila jako prasátko 😀

lucik taky máš z cvičení takový dobrý pocit, jako že jsi pro sebe strašně moc udělala? 😀 A jdou ty polohy na to rychlejší otevírání popsat?

Jo a včera jsme koupili chuvičku a byli si zamluvit termín na dovču 🙂

bibi13
8. feb 2010

aaadus, to nemusíš nosiť len na ruke..je to namiesto vysielačky.. asi to pojdem objednať.. len si ešte počítam nejaké veci ohladom toho..
a s tými tetra osuškami som si to potom myslela správne..🙂

medan29
8. feb 2010

Tak jsem se přihlásila do kurzu, tedy jen teorie, volala jsem na gynekologii, k vůli vycházkám jestli to neva že to je po vycházkách, tak sestra říkala at to příjdu přepsat, že by to mohl být problém.

lucik...
8. feb 2010

aaadus no nevim, třeba to pochopíš 😀 kdyžtak doma zkusíme a vyfotíme a pošleme 😀
1.
Manžel si sedne na míč, ty si sedneš do dřepu proti němu (s chodidlama na zemi a kolenama co nejvíc od sebe), chytíš se ho kolem krku a on tě obejme jakoby pod tvejma rukama a ty se o něj zapíráš a péruješ..
2.
Si ve stejné pozici jako u 1 ale otočíš se k manželovi zády a on tě obejme pod tvejma rukama a drží tě jakoby za prsama a to samé, máš v něm oporu a péruješ 😵

Jee a kam pojedete 😉 Nás čeká teď několik let tak akorát chata 😀 😀 Ale taky dobré 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre