Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
24. sep 2009

ahojky všem jak vidim všichni jsme brzo stávali.šimi každý den už od šesti bouří aby jsme nezaspali do školky.přemlouvámeho nebo ani si ho nevšímame do těch sedmi.stejně je to ubijející stavat tak brzo. 😀 v noci teda na záchod musim jít nejmín jednou.
dnes se snažim vypátrat svoje pracovní dokumenty učetní si mě přehazuje ze sockou a nikdo neví.už mě fakt štvou s stojí mě to nervy.

ciknori
24. sep 2009

Tak já zatím nenakupuju, ale asi si budu muset jít koupit něco na sebe, protože všechny svoje kalhoty dopnu jen tak tak, nedá se v tom ale moc chodit a sedět už vůbec ne. Vyvalil se mi dobrý špek na břichu...
Jsem dnes po více než týdnu v práci, naštěstí jen na dopoledne, ale je mi nějak šoufl, motá se mi hlava a mám pořád jakoby plný žaludek.

shaarka
24. sep 2009

ano ano! plny zaludok! 😀 to ja mam tiez.
a s tymi nohavicami, - myslela som si, ze som sama siroko daleko, ze v takom malom tt nie je mozne mat vacsie brusko. 😠 tak super, ze nie som jedina.
moja kamoska v 11tt nosi svoje normalne rifle a nic jej nevadi 🙂

sharmana
24. sep 2009

ahojte, mne sa dnes tiež nejako točí hlava, asi sa mi nejako zmenil tlak.. som na pn- ke, tak oddychujem..doteraz mi nebolo zle, ale dnes, neviem prečo, mam nejaku kyselinu.. tak dufam že nezačnu tehu nevolnosti 🙂 mne už tiež vystupol pupok, nohavice mam rozopnute a to som si nedavno kupila dvoje nove, ktore mi teraz budu na nič ☹

zdenkapo
24. sep 2009

tak já ještě na mimi taky nic nekoupila,chci vydržet ještě pár týdnů,ale skoro vše máme po Tomáškovi... samozřejmě ale ,že utrácet se bude... věcičky (obvzlᚍ,když to bude holčička), lehátko .... 😉

holky už teda některá plánujete nákup těhu kalhot? já chci nové,ty staré mi nevyhovovaly- jak už jsem psala,mívám břicho hodně dole,tak potřebuju tu těhu gumu hodně nízko... pokud neseženu,objednám z Polska,tam maj....

ciknori
24. sep 2009

No, já potkala kamarádku, je v šestém měsíci, měla své staré bokovky rifle, a bříško tak nějak asi jako já budu mít za 14 dní. 😅

sharmana
24. sep 2009

no ja som ešte nikdy tehu veci nekupovala, som zvedava, aka je teraz moda... ale v BA som niekde videla plagat s reklamou na obchod s tehu oblečenim, asi sa tam prejdem a pozriem kde to je... mne by sa docela pacili tie tehu saty, take teplejsie na jesen a do toho hrubšie punčochy.. take zlate mi to pripada 🙂

aktaka
24. sep 2009

tak já mám naopak neustále pocit prázdného žaludku, musím do sebe pořád něco tlačit 😅

džíny už si musím rozepínat knoflík, když sedím, abych se moc netlačila, ale nákup těhu kalhot snad ještě chvíli počká, doufám

shaarka
24. sep 2009

sharm, take som videla v obchode vcera. jedenne satky, k nohaviciam. mencestrove, henede karovane, a tak. mile. ale zas nevedela som, ze aj v tehu je nejaka "moda" - na toto ja dost kaslem 😠

shaarka
24. sep 2009

jezis.
jedenne = jesenne a henede = hnede

mishah
24. sep 2009

Ahoj holky 🙂 ,moc vás zdravím a gratuluju k mimískům 🙂 Vypadá to, že by k nám taky mohlo přibýt jedno květňátko, tak bych se ráda připojila 🙂 Doma už jednoho malého lumpíka mám, na konci listopadu mu budou dva, tak jsem zvědavá,jak všechno zvládnem...U dr jsem byla minulý týden,ale zatím byla vidět je taková malinká tečka 😎 a další kontrola až někdy kolem 15.10., to je za dlouho☹

ciknori
24. sep 2009

No, já si půjdu koupit minimálně nějakou sukni, v kalhotách je to k nevydržení... 🙂 Myslela jsem, že bude stačit vytáhnout oblečení z doby, kdy jsem měla trošinku víc kilo, ale před otěhotněním jsem se do té velikosti stihla vrátit, takže teď mě to škrtí.

doli1
24. sep 2009

já mám pěkné těhu kalhoty na zimu a na teplo zas šaty ale v jedněch kalhotách zimu neodchodim tak budu muset po něčem kuknout ale ted ještě nee.bříško je ale malé
zatim jsem koupila jednu vecičku zelenou neutrální.to jen tak pro potěchu duše.výbavičku si odkoupím od kámošek jedna má holku taky květnovku a druhá bude mít ted kluka a něco na kluka mám po šimčovi.takže oblečení moc řešit nebudu.spíše bych chtěla pořádnou odsávačku mléka,monitar dechu musí jít na kontrolu po dvouch letech a nevim zatim kam,chůvičky už nemají skoro žádný dosah takže peněz to bude stát zase hodně.co je u nás hlavni do ted všichni žijem v jednom pokoji ale s dvouma dětmi už to nepujde.přes zimu budem muset dodělat podkrovky to bude hodně pěněz

ciknori
24. sep 2009

Ahoj Mishah, vítej v klubu 😀

mayocka
24. sep 2009

no ahojte tak od rana ako som v praci to tu docitavam 😉
ja uz tehu rifle mam objednane a kazdym dnom maju prist tak sa vytesujem 😉 lebo uz ma dost nohavice otlacali a nie je to dobre pre mimi snazim sa najst nohavice ktore mi vzdy padali a boli velke tak nosim teraz tie 😖 nejak to riesit musim ked nechcem vyrabat problemy malemu a tym aj sebe lebo mi z toho byvalo teda tiez dost zle ked ma to stahovalo.

Pre mimi kupujem nieco pomalinky na nete pretoze nemam cas chodit po obchodoch a som z tych ktori stavia na lacnejsie vecicky a najdu sa aj krasne novucke lacne nielen pouzite...a tiez nemame teraz na setrenie peniaze aby sa kupilo vsetko naraz tak nakupujem pomaly a platim to cez IB rozumny a pomaly premysleny nakup takto to mam rada ja a nie nahanat sa po shopoch a rychlo rozmysliet ci to vziat kde to kolko stoji a tak ...a este si aj urobim radost s balickom a tym ze to nemusim domov vlacit v taskach 😉 😎

sharmana
24. sep 2009

shaarka. no jasne, aj ja kaslem na nejaku modu, ved to nie je podstatne, hlavne nech sa to mne paci a nech je to pohodlne a cez zimu aj tepluckee 😉

shaarka
24. sep 2009

baby mamicky,
co odporucate do vybavy?

- samostatny prebalovaci pult, alebo len nejaku podlozku na skrinku, alebo pult, co sa pripevni na postielku?
- aky typ matraca do postielky? aky typ postielky?
- monitor dychu - mate nejaku fajn znacku za rozumnu cenu? alebo sa spolahnut na secondhand?
- vanicka alebo kyblik na kupanie?

a mam aj plno inych otazok, ale to ma cas 😀

ivanka612
24. sep 2009

Ahojte tak vy ste toho vcera este postihali,mne sa u vecer akosi nechcelo,lebo o pol desiatej som dostala neuveritelnu chut na rezen a dusene sampinony s cibulkou a tatarskou...tak som este varila..
vibeke: ja mam termin ako ty...
Ja sa nakupovanie tiez este branim,ale uz pred rokom som kupovala tu detsku deku s hrazdickou a hrackami,mala dobru cenu tak som si urobila radost,este aj nejake oblecko som kupovala,tiez za super ceny tak sa uz tesim,kedy sa s tym budem hrat,mam odlozene tri krabice veci po braskovi a svokra ked robila v jednej rodine s malymi detmi vp Svajciarsku,tak poschovavala vela novych veci,lebo oni nakupovali ako nepricetni a potom zistili,ze to ani nemali kedy vynosit a chceli to vyhodit,tak to poodkladala,uz ked tu bola na Viance tak to chcela povyhadzovat,vraj to tu zabera miesto ale ja sa tesim,ked si tie vecicky budem triedit,vacsinou je tam Disney tak som rada....
My budeme musíet tie zakladne veci kuipovat dvojmo,lebo moja mamina byva dost daleko tak aby sme to nemuseli stale prenasat,lebo viem,ze tam budem travit vela casu,ma velky do a zahradu no raj pre dieta...
Ked zacnem druhy trimester tak ma to uz urcite chyti a nikto mi v tom nakupovani nezabrani....
Za chvilku musim ist do roboty a tak sa mi nechce a zajtra este aj pre tovar...
Inak som zabudla ja som si urobila radost a kupila som si na babybazare.sk tehu rifle,prave mi prisli,su este trosku velke ale dorastieme a aj s postovnym ma stali 8 euro...

mishah
24. sep 2009

teda já jsem koukala, že už pomalu abych taky vytahovala těhu riflíky....nejvolnější kalhoty mě už teď tlačí 😉 při prvním těhu to bylo nmyslím potřeba asi o měsíc později...
ad podložka-ta je fakt supr, využívám ji vlatně ještě i teď na malého, máme tu měkkou obyčejnou, měla jsem ji na komodě a teď ji máme na vaně v koupelně. Ale dobrá je určitě i ta tvrdá,jen mi tehdy přišla dost drahá,dneska bych možná připlatila tu stovku navíc...U našich mám přebalovací pultík s vaničkou,ale ten mi moc praktický nepřišel-muselo se to přetahovat do koupelny(jinak tam zabíral moc místa) a nešlo zároveń mít venku vaničku i přebalovák(protože ta vanička je pod tím přebalovákem)ale třebas jsou i jiné typy.. 🙂 jinak se zatím loučím, pádíme na vlak neb jedem na týden k našim 😉 užívat si babičky a dědečka 😉

michalag
autor
24. sep 2009

babenky, ja tu tabulku urcite spravim, ale dnes asi tazko, uplne som ko a len lezim, vobec netusim ako pojdem pre drobca do skolky 🙄

Baby neviete nieco na znizenie teploty?

doli1
24. sep 2009

sharka já mám vaničku prcek se tam skvěle vyblbl a voda se mu líbila hned.postýlku mám starou ještě po mě a matraci jsme koupili novou kokos s molitanem.celo kokosová mi přišla tvrdá.u šimiho jsem přebalovák neměla a přebalovala jen tak na posteli ted si nechám vyrobit komodu a na to koupím podložku.monitor dechu určitě noví třeba nanny jsem snim spokojená a ted prodavají s dvouma podložkama a to je lepší nebo je ještě možnost vypujčit v porodnici.

holky nevíte kam se dávají na kontroluty monitory?

ciknori
24. sep 2009

Ahoj Michalag, to je mi líto, že ti je blbě. 😒 Já se včera po nachlazení nechala uschopnit, a co se týče nachlazení, je to pryč. Těhublbě je mi pořád, ale to patří k věci.
Kdyžtak se mrkni na http://www.safebryo.cz/nachlazenidop.htm Dělají to mudři, tak jim celkem věřím. Na úvodní straně tam je i seznam léčiv a jejich vhodnost v těhotenství. Paracetamol (paralen) se může.
Já teda ale nejedla nic, měla jsem jen zvýšenou teplotu.

ciknori
24. sep 2009

Potom je na snížení nejlepší asi ležet, vypotit se a vlažné obklady, ale to tě malý ležet asi nenechá a obklady ti taky asi nosit nebude.

mayocka
24. sep 2009

babenky naco je ten monitor dychu zapiska ked babo prestane dychat?a to sa ho da este ozivit?vsak ak uz raz prestane dychat tak nestrati dych ale uz je koniec nie?to je ta nahla smrt....da sa mu este pomoct ak to zacne pipat?

mayocka
24. sep 2009

no nie Miska a z coho si to chytila?vsak si domka nie?no len lez pod perinkou a pot sa cajiky citronik a tak dalej....a obliekajte sa babeny nech nemate zapaly ide zima bude to krute!!!!! sa toho bojim s mojou postihnutou oblickou mam strach uz teraz ☹ ☹ ☹

michalag
autor
24. sep 2009

babenky dakujem 🙂 ... no dufam ze ta teplota rychlo prejde, inak mi zatial nic nie je (klop-klop-klop)

blanka.k
24. sep 2009

Dobré ránko,
Kornelie - ddržím palce, ať je to s tím hematomem ok 😉
Micha - mě mudr. říkala, že Paralen je OK , ale prý max.6 denně (teda nevím, tolik jsem si v životě nevzala ani před těhu 😀)
My doma nemáme nakooupeno vůbec nic kromě 2 knih o těhu, abychom získali aspoň základní znalosti o těhu 😅 Na nakupování nemám vůbec chuť, zatím času dost.Jen vím, že určo nebudu kupovat přeb.pult, využiju velký pracovní stůl co máme v ložnnici, na to buď koupím nebo nechám ušít takovou tu podložku. A nesnáším noci! To je mi vždycky nejhůř, dnes jsem měla takový křeče, myslím, že ani porod nemůže býýt tak hrozný. Ale naštěstí to byly střeva, ale i tak jsem ko. 😅 já už chci květen 😀 😀 😀

doli1
24. sep 2009

mayocka ano jak dítě přestane dýchat tak ten monitor spustí je to dost rachot a když začneš oživovat tak vůbec umřít nemusí.syndrom umrtí je že dítě spí tak tvrdě že se zapomene nadechnout takže když ho probudíš včas tak bude vše ok.dřív na to přišli až ráno ale ten monitor tě probudí hned.kámošce to zachránilo mimi.šla v noci na záchod a malí v pohodě najednou se spustila siréna tak letí k postýlce a malí byl celí modrý tak snim začala třást a on se nadechl.měli štěstí

doli1
24. sep 2009

blanka křeče museli byt určitě strašný ale na porod to určitě nemělo 😀 ty křeče se totiž nedokážou představit

mayocka
24. sep 2009

dnes to idem asi sefovi klepnut ze som v tom drzte palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre