Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishah
5. feb 2010

aduš:pavoučka nech žít 😉

aaadus
5. feb 2010

mishah super 😉 28 na OGTT v jeden den, to je síla teda. A hlavně, aby peníze přišly aspoň za ten prosinec 😉

aaadus
5. feb 2010

mishah my máme postýlku 24 let starou takže to asi taky nebude podle norem 😅

mishah
5. feb 2010

Holky, koukám,že tady frčí to EPI-no...Tak já si nějak stejně neumím představit, že to pak ještě třeba po mně někdo používá 😉 😅

mishah
5. feb 2010

aduš:přesně tak my máme dvě takové dost starší a ani jedna neodpovídá těm normám na šířku příček...ty milimetry od rámu k příčce jsem už raději neměřila 😉
teda, koukám na ta miminka únorovek a úplně mě to dostalo 😵 Už se těším,až tady takový seznam s fotečkama budeme mít taky 😎 a koumám, že už začaly rodit v lednu 😉

doli1
5. feb 2010

holky já už jsem přeležená a nevim co dělat ale ještě jeden den bych měla ležet 😢
miminka jsou krásný za chvíli budem mít taky takoví seznámek

blanka.k
5. feb 2010

Ty rozestupy šprušlí se mi nezdají, my se v eškole učili, že třeba zábradlí atd. musí být max. 13cm (nebo 11 😅? mě se to úplně vykouřilo z hlavy ), aby tam děcko nestrčilo hlavu, tak nevím, 6cm mi přijde dost málo. Necelých 6cmv průměru měl náš bobek min týden. 😅

lucik...
5. feb 2010

mishah když to budeš používat s kondomem tak proč ne? Když ti dr. dělá vnitřní UTZ tak taky jen mění kondom 😀
a pod jakou OSSZ spadáš? A nemocenská se vyplácí podle toho kam spadá zaměstnavatel nebo podle bydliště? A mateřská?

aaadus
5. feb 2010

mishah já to ani raději nebudu měřit. Když jsem se v tom neuškrtila ani já ani brácha, mělo by to být i teďka ok. A budu tam dávat i mantinely, snad to trošku pomůže
lucik PN se vyplácí podle sídla zaměstnavatele 😉 A mateřská nevím, to by mělo být podle bydliště ne?

blanka.k
5. feb 2010

A víte, že pro všechny, co máme TP 10.5. je dnešek posledním dnem 2.trim. zítra vstupujeme do poslendího, třetího? To chce oslavit 😀

aaadus
5. feb 2010

blanka dobrý důvod k oslavě 😀
lucik a co karamel? Povedl se?

blanka.k
5. feb 2010

Já jdu slavit, ještě mi zbylo pár buchet, tak to jdu dorazit, když slivovicu nemůžu 😀
krásný víkend.

aaadus
5. feb 2010

blanka a nemělo to být jídlo na celý víkend? 😀

mishah
5. feb 2010

luciku:vím,že holky psaly, že s kondomem....já se na to nechystám, i když bych byla ráda, kdyby druhý porod šel přirozenou cestou,ale to se zatím neví...nemocenská i mateřská podle zaměstnavatele, tj. v mém případě Praha 8-aspon tak mi to dnes říkala úřadnice na OSSZ

mishah
5. feb 2010

Tak já jsem si udělala na večeři kus-kusový salátek, nam nam 😉 Nějak ted ujíždím na olivách a už nevím, kam bych je ještě přidala 😀

mishah
5. feb 2010

blani: taky se mi to s těmi rozestupy nezdá...Lukášek byl pidi mimčo a hlavičku tam neprostrčil - a to měl obvod hlavičky při narození cca 33 cm 😉

doli1
5. feb 2010

já teda měla PN podle zaměstnavatele a mateřskou taky a pak si mě převedli podle bydliště a vypláceli mi pomoc v mateřství

mishah
5. feb 2010

Já to u Lukáška měla taky od zaměstnavatele(mám teda smlouvu na dobu neurčitou),ale ted je to jinak-PN i mateřskou platí OSSZ- a ještě mi paní, říkala,že pak měsíc před koncem mateřské se mám stavit pro formulář-nebo ho vytisknout z netu-ohledně vyplnění příjmu pro výběr rodičovského příspěvku...Já si teď u druhého chci brát RP na 3 roky,tak to budu muset určitě vyplnit.

zdenkapo
5. feb 2010

Houbik
no tak za ty menší ceny ještě ano,ale jako 660 je fakt síla. já koupila v Tescu ve slevě 3 overalky s růžovým potiskem na druky za 270Kč 😉

Epi-no nechci a ani nevěřim,že to funguje,stejně jako masáž hráze- může to třeba trochu napomoci,ale stejně záleží,jak bude kůže reagovat při kontrakcích,jak píše i Doli,je to o přirozené elasticitě kůže- no jsem sama zvědavá,kdo hlavně z prvomamin používající epi-no,nebude mít nástřich- zase si říkám, radši preventivně nástřich v bezpečných místech,než se nechat roztrhnout na místech,jako je třeba čípek,konečník atd...

lucik...
5. feb 2010

mishah to mi ani neřikej.. V tom případě je to pro mě taky Praha 8 ☹ ☹ ☹ A to sem doufala že aspon mateřská bude chodit včas

adelka89
5. feb 2010

Ahoj holky.
konecne jsem se dostala chvili na MK
dneska jsem prijela k nasim ze si odpocinu, ale cely den mi tak silene tvrdn ebricho, ze jsem jenom nervozni z toho, ze zacnu rodit 100km od domu a od manzela 😝
Neco noveho?
Ad epino... mozna na tom neco bude ale kupovat to nebudu, radej podstoupim nastrih jak rika zdenca. Olej na masaz hraze mame koupeny a zacnem poctive masirovat od 34tt. Epino je pro me silene draha zalezitost,vim ze se to da pote bezproblemu prodat,ale i tak...

mishah
5. feb 2010

luciku:paní mě ubezpečovala, že nevidí jediný důvod, proč by to nemělo přijít-v mém případě to prý zdrželi, protože z práce neměly údaje o mé předchozí mateřské 😒 No, uvidíme...Dám vědět, já jsem odhodlaná tam jít znovu,pokud ty peníze nedojdou do konce příštího týdne...
jo a moc držím palečky, at je pejskovi líp!!!Taky jsme si s pejskem užívali, mívali jsme boxerku a ta měla jednu nemoc za druhou☹(a mmj.taky přetočený žaludek☹((kolik je pejskovi?

mishah
5. feb 2010

zdeni: chtěla jsem se zeptat, na co je dobrý ten krém SOS od nivea?Dneska jsem na to koukala v globusu,mají celou nivea kolekci v akci 😉

mishah
5. feb 2010

jinak k těm cenám oblečků:mně teda přijde, že třeba Tesco dost podražilo...napodobuje next kolekce i cenama 😀 a nakupovat se spíš vyplatí ve slevách-jenže většinou je dost věcí v mini velikostech,ale ne tolik ve větších...vyplatí se to,kdy mívají ty akce 30% na dětské oblečení atp..On to člověk stejně pak nějak kombinuje dohromady podle toho, co mu vyhovuje 😉

lucik...
5. feb 2010

mishah no já jsem na PN od 11.1. takže do 24.1. to mám placené od zaměstanvatele a až poslední týden v lednu mám placený od OSSZ,ale i tak jestli to do konce únore nepřijde tak jsem odhodlaná tam jít a pak budu otravovat pořád.. 😀 Ne že by mi ta tisícovka za ten týden chyběla 😀 Ale když na ně vlítnu tak to pak třeba budou posílat včas 😀

Je to bígl (fenka) a v březnu jí budou 2, takže mladá ☹ ☹ ☹

blani díky za připomenutí, bych na to zapomněla, ale dneska nemám vůbec náladu slavit ☹ Tak možná zítra 😵

blanka.k
5. feb 2010

Já jsem v Teksu jinak než v akcích nenakupovala. Vlastně i jinde jsem čekala na akce, na oblečení jsem ušetřila nejvíc, bez akcí by to bylo 2x dražší.
Mám dotaz - kartáč na vlásky je potřeba jeden do koupelny, po koupání nebo i do ložnice k postýlce a přebalováku, že se češe i jindy?Já buudu objednávat z MMB koš na pleny, tak že bych tam přihodila jeden "žirafkový" i do ložnice, ale nevím, kdy se děti mají česat 😅

blanka.k
5. feb 2010

Na ČT2 je dokument o pandách, jdu koukat 😉 To jsou medvídci k pomazlení 😀 doboru

mishah
5. feb 2010

blani: kartáč na vlasy jsem používala tak málo, když u nás nebylo moc co česat 😀 a koupila jsem si nějakou docela pěknou žlutou sadu od chicca 😉 tak to mám skoro nové i na druhé 😀

mishah
5. feb 2010

luciku: já jsem byla překvapená,jak byla paní příjemná-ono to tam funguje normálně na lístky a na přepážky, takže si musí udělat na tebe čas, když přijdeš na řadu a šlo to rychle, nebyl tam skoro nikdo 😉 Mně teda štve taky už jen z principu,že si dávají tak na čas 😠 Hlavně teda měla vše v PC,tak mi hned sdělila co kdy bylo kam odesláno, no uvidíme...Ale třeba za leden tam ode mne ještě nic neměla a to vím,že to v práci účetní odevzdávala...je pečlivka 😕

zdenkapo
5. feb 2010

Blani,postačí ti keden hřebínek,ale doporučuju měkoučký vlas,ne ty tvrdé štětiny,to je hrůza,musíš to pozkoumat 🙂

Adelka
přesně tak- radši nástřich i preventivně- paní co se mnou ležela v porodce v tom 2007 rodila podruhé a dr. chtěl jako,že porodí bez nástřihu a paní byla potrhaná tak hrozně,že i čípek jí zničili a až po konečník- když to neudělaj včas,tak pak jsou následky mnohem horší

Mishah
je skvělý třeba kolem pusinky,když je od slin začervenalá,prostě kamkoliv po tělíčku,když se ti mimčo začervená třeba z vedra,píšou tam i do kožních záhybů i na zadeček,prostě všude... a přiznávám,že i já s manžou po něm někdy šáhnem,když se třeba říznem,nebo tak,urychluje hojení... mi jsme spokojení ale zas je to člověk od člověka jako se všim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre