Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
3. mar 2010

babar a cítila jsi něco při tom císaři, třeba jak ti malého tahali ven? Já mám epi pouze jako zálohy kdyby byl nutný císař, jinak ho nechci

nikkka
3. mar 2010

aj vam je tak teplo stale? normalne som byvala vzdy uzimena, ale teraz posledne tyzdne mi je stale teplo..

aaadus
3. mar 2010

nikka jo, teplo mi je pořád a taky jsem zimomřivá normálně

zzuzullka
3. mar 2010

tiež mi je v poslednej dobe nejako teplo čo mi normálne býva stále zima

zdenkapo
3. mar 2010

Zuzu
no tak to záleží fakt jak ti bude mlíko téct a pokud s tamponem,tak je otázka,zda ti to bude držet na kůži a i s tim

Adus
nesundavávala sem cedulky a stříhat je ani nebudu....
a nechápu jak té paní drželi ty tampony,když lepítka jsou jen vně a drží na podprsence a ta zase drží prsa 😕

aaadus
3. mar 2010

Jsem teď někde četla, že se v těhu objem krve může zvýšit až o 2 litry, tak možná i proto je nám tepleji.

Mám navíc slevový kupón na hračky Lamaze a ta sleva je 20% když si objednáte nad 400,- z www.lamaze.cz. Kupón platí do 31.3.2011

monika.c
3. mar 2010

ahojte baby,tak ja som uz vcera bola aj hospital tu v uk pozriet,poobede som totiz spadla,podvrtol sa mi clenok,sice som dopadla len na kolena a ruky,brusko som si neudrela,ale vecer som sa vystrasila,lebo babo sa nechcelo nejako hybat,tak som radsej sla do nemocnice 😒 a teda bol to zazitok,ziadne sono,len vysetrenie pohmatom a monitoring,na ktorom som stravila skoro hod.,najprv 20 min.ked sme prisli ,len babo sa zacalo tak mrvit,ze midwife nemohla najst,kde ma prave srdiecko,chuda moje,asi bolo vystrasene,lebo ja som teda bola velmi ☹ ale nakoniec vseko dobre dopadlo a dr.povedal,ze je vsetko v poriadku a mne neostava nic ine,len mu verit 🤐 niekedy si hovorim,zlate nase slovenske zdravotnictvo 😵 aaby toho nebolo malo,Luky chytil nejaku crevnu virozu,takze sme celu noc nespali a travili na zachode,chudiatko moje,tak dnes budeme len oddychovat 😔 a co sa tyka epiduralu,ja si ho davat nebudem,mala ho moja znama a potom ju neznesitelne hlava asi 3 dni po porode bolela a to ozaj nepotrebujem a
klystir mi pri Lukym nestihli dat,lebo najprv som sa neotvarala a vraveli,ze je este cas a v priebehu 1 hod. som uz bola otvorena z 2 cm na 8 cm a to ma hned brali na salu a Luky bol za 20 min.von 🙂

zuzka81
3. mar 2010

ahojte, čo sa týka toho epi,ja by som si ho tiež nedavala hoci som nad ním rozmýšlala, ale mam kamaratku ktora je pa tak ma od toho odhovorila, vraj vačšina žien ma skôr problemy po podaní epi problemy, pretože necítia kontrakcie a tiež sa predlžuje samotný pôrod čo by sme hadam ani jedna nechceli, vravela aj to že veľakrat ani nezaberie pretože sa nepoda vhodna davka takže je to zbytočne.A navyše ked sa podavaju anestetika tak nechcem si predstavit ani tu nevoľnost a bolesti hlavy na nasledujuci den ktore môžu pretrvavat aj viac dní. pred šiestimi rokmi sokm rodila do vody a nemôžem sa stažovat bolo to super pohodove aspon ja mam taketo skusenosti tak by som to vyskušala znova, pravda ak to stihneme. 😉

aaadus
3. mar 2010

monika hlavně že je všechno v pořádku, já bych taky měla strach kdybych spadla. A ať je Lukáškovi líp, pro ty malé děti ty střevní virózy musí být hrozné

xxx.klarka
3. mar 2010

nikka, i mě je teplo. Furt ze mě leje, jsem schvácená 😀

jemrykka
3. mar 2010

ahojte, no vidím že tu riešite teplo...no ja sa tiež pridávam tie hormóny robia svoje, tu v kancli vždy zapnem klímu, lebo sa potím🙂) a potom chuderky kolegyne vedla mna mrznu 😀

nikkka
3. mar 2010

co mam robit, aby ma ten sprosty chrbat nebolel?

michalag
autor
3. mar 2010

Ahojte majovky 🙂

zase ste toho popisali 😲, sice som zopar stran preletela ale uz si ani nepamatam 😅

Ja som dnes mala poradnu a uz mi doki vypisal aj MD od 18.3.10 , zatial mame +9kg a v knizke mi napisal toto: CI - 0 - 1 - 0 - 0 - 0 - 0 =1, neviete co to je???? a dalsiu poradnu mame 1.4. + krv + ster na streptokoka a na prietoky ma uz neposlal kedze som bola v 31tt, kolko krat ste boli zatial na prietokoch???

antynka1
3. mar 2010

Nikka - a co gymnasticky balon? Mas ho? Me pomaha.

babara
3. mar 2010

Taky je mi posledni dobou nejak teplo, normalne je to naopak, manzovi byva a mne zima 🙂

aaadus, neco jsem citila, ale myslela jsem, ze me teprv pripravujou, desinfekce nebo rezou, a ono uz bylo hned po tom, asi spechali, museli maleho resuscitovat 😔
Ja jsem byla s epi teda moooc spokojena, bylo mi po ni dobre, ja slyslea, ze kdyz se to poda ve spravnou dobu, muze to porod i naopak urychlit. Ale kdovi, kazdy to muze mit jinak. Ale dopredu bych to urcite nezatracovala 😉

jemrykka
3. mar 2010

ja by som si tiež chcela dať epiduralku, všetko má svoje pre a proti.....

aaadus
3. mar 2010

nikka jedině cvičit. A věřím, že se ti po práci nechce. Já chodím na jógu a na záda si nemůžu stěžovat - když teda zrovna 4 hodiny nežehlím 😅
michalag to nevím co ty čísla znamenají, ale kdyby bylo něco špatně určitě by ti řekl 😉
babar já ho nezatracuji, jen se ho bojím a když bude nutný císař píchnout si ho nechám ať hned vidím malého

zzuzullka
3. mar 2010

adus, tak tom máš dobré tú jógu, u nás nič také nie je ☹ a zatiaľ sa mi nejako nepodarilo presvedčiť mm aby so mnou išiel na plaváreň 😒

nikkka
3. mar 2010

ano cvicit...len keby sa mi chcelo..a po piatej uz tusim ani cvicenia pre tehotne nebyvaju v TT..no co uz musim to vydrzat..kebyze si mozem v praci polezat, to by bolo super..

babara
3. mar 2010

michal, to je cervix score, soubor ukazatelu cipku, cim je vyssi, tim se blizis k porodu. U Hynecka jsem mela po terminu porad jen 1, ted jsem mela uz koncem 2.trimetru 2, ale nekdo muze mit treba dlouho 3 a nic se nedeje, neboj 😉

aaadus
3. mar 2010

zuzul já jsem z té jógy měla strach, že budu nemehlo a neudržím rovnováhu, ale úplně v pohodě. Na tu jógu i předporodní kurz chodím tady a nemůžu si to vynachválit, neskutečně mě to uklidňuje a cítím se potom moc dobře
http://www.centrumlotos.net/

bramburka
3. mar 2010

cau holky

epi - ja ho chci pokud budou trvat kobntrakce nejak dlouho, ja mela kontrakce asi jako menstruační bolesti 😎 takže to nebylo potřeba, pak přišli 2 velké a okamžitá touha tlačit jako na hovínko - znamenalo že jsem byla otevřená na 10 cm, trvalo to presne 5 minut a rozhodlo se jít rodit, to uz chodili ty zasr...kontrakce co bolí, ale zase to by mi epi nepomohl, protoze to vypuzuje uz mimino. Od 1. velke kontrakce se Xenuška narodila za 40 minut. Jestli 22. porod je rychlejší, tak asi nestíháme zařídit hlídání 🙂

já epi chtěla, ale nestihl se, pokud bych rodila treba ja nevim 10 hodin (ja bych mělkla po bolestech uz po hodině teda, protože to vážně ku..a bolí), tak teda bez epi ani nahodou. Navic neni se ceho bat, dyk tak bezne operují dnes kýly, nohy, části těla, je to uplně normální anestézie, jako žáádnej strach, nevím, proč se v ČR všecvhno tak dramatizuje. Je to asi jako volba, pokud vam vrtají zub nechat nebo nenechat si pichnout injekci na utlumení, jako at si lidé trpí při vrtání, když je to baví, ale já nevidím důvod.

Dr. u porodu, to je dobra věc, náš si říká 10 tisíc, kdyby mi to nebylo líto a měla bych na to, tak to dám. Ale nemám. PA byla taky fajn, Dr. zavolali hned jak se rozhodli, že se jde tlačit, jen přihlížel a byl tam, kdyby něco. Nic ale nebylo, vše bez komplikací. Takže já jsem asi rarita. Na mě se ale v průběhu chodil koukat hodněkrát.

jinak

michalag
autor
3. mar 2010

babarm ako viem ze je to cervix skore ale preco tolko nul 😕

zzuzullka
3. mar 2010

michalag, nie je to tak akože každá kontrola znamená jedno číslo? akože prvý krát si mala 0, potom 1 a potom ďalšie 4 kontroly 0... 😅
ja mám CS zatiaľ vždy 0

babara
3. mar 2010

michal: tzn. ty jednotlive polozky, ja to mam v TP rozepsane: Nalehajici cast, Dilatace hrdla, Zkraceni cipku, KOnsistence (tui jsem mela prave 2) a Smer cipku.

xxx.klarka
3. mar 2010

Teď jsem se normálně "přežrala" a mám plný žaludek, a do toho si s ním pohrává.😀 Krása. 😀

Jsem zvědavá na zítra na ten drink😀 jaký to bude a jak to ztihnu vypít a za 20minut ject busem k doktorce.😀

michalag
autor
3. mar 2010

ano uz som to pochopila ked som pozerala do TK 🙂

ja som prave dokoncila veceru - falosnu tresku z tvarohu, musi to trosku postat v ladnicke ale kedze som neodolala tak som si dala 2 male chlebiky 😝 🙂

michalag
autor
3. mar 2010

tak podla tej tabulky mam vsetko zachovane, len dilataciu mam "tesne pre prst"

nikkka
3. mar 2010

ja tam take nic nemam pisane v knizke..moze byt ze kazda knizka je ina? alebo to doktor inac vysetruje a zaznamenava..

michalag
autor
3. mar 2010

nikkka, tam kde to pise, vahu, tlak ... tak na tej jednej strane je taka malicka tabulka hore so 6 timi bodmi a tie pozera vlastne na kazdej poradni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre