Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zuzana39
31. mar 2010

Ahojte,dlšie som tu nebola,vidím nové tehulky 🙂 vitajte. Dnes som bola na kontrolnom uzv,vody mám stále viac,ale malý je ok. Idem zas 6-teho,doktor mi stále vraví,že je o 2 týždne dopredu váhovo aj vývynovo,vraj na konci mája bude vonku,yak uvidíme.Neviete cca váhu drobcov?

vavenka
31. mar 2010

Zuzi ahoj, moja mala v 33tt 2500 g, tiez je cca o 2 tyzdne dopredu.....

nikkka
31. mar 2010

mne moj doktor este ani raz nepovedal vahu..tak ja netusim..

zuzana39
31. mar 2010

mne dnes povedal, cca 2700,prvého som tiež mala skor a 4200 g,bola to fuška ho porodiť,takže sa teším...

vavenka
31. mar 2010

Zuzi no fajny je Tomino 🙂 ani nasa nieje najmensia, ale stale radsej nech je babatko vacsie, ako keby malo byt v inkubatore kvoli nizkej porodnej hmotnosti... Jasne ze tak 3,20-3,50 je idealne 🙂

bibi13
31. mar 2010

tak som späť.. tak nikkka, treba si ísť pre taký registračný papier na socialku, možno to maju aj na stranke, neviem.. mne povedala, že ked sa drobec narodí, tak poslať na socialku tento vyplnený papier (vyplniť časť A, ked skončí materská a prechádza sa na rodičovské tak B) aj s prefoteným rodným listom malého..

matpaj, ktoré to su tie plienky z tesca?

nikkka
31. mar 2010

bibi dakujem za info..mna by take ani nic nenapadlo ze aj to treba..

nikkka
31. mar 2010

jeeej ja uz idem z prace domov...juchuuuu...dnes mam auto ja, tak nemusim cakat na draheho...

zuzana39
31. mar 2010

vavenka,máš pravdu,radšej sa viac potrápim,vaša je tiež poriadna baba 🙂

matpaj
31. mar 2010

boze, zuzan a vaven, ja som bola na UVZ vcera a mne vazi babo vraj v 33tt 1600g......a to sa nasa Pajka narodila v elka, tak pre mna je to sok, dufam, ze sa doki mylila....ste ma teraz este viac vystrasili.....co mam robit? MAM SA PYTAT NA NEJAKY SPECIALNY uvz?

andelka
31. mar 2010

U nás to o červené stužce neznáme vůbec. 😅 Na mě už to jsou moc čáry máry.

Tak koukám, že 6.4. to tady pojede - tolik těhulek jde na kontrolu 🙂 Já jsem moc zvědavá na váhový odhad, naposledy mi doktor říkal na začátku 29tt - něco malinko přes 1kg. a to už je dávno.

vavenka
31. mar 2010

Matpaj nestresuj, ved si vezmi ze teraz babatka priberaju 250g tyzdenne, to znamena ze za 6tt este priberie tovje babo kilo a pol, a tedabude mat cez tri kilecka, co je uuplne ze v pohode 🙂 moja doktorka teda tiez gulala ocami, ze aka je mala velka 😀

matpaj
31. mar 2010

bibi, ja si uz nepamatam aky mali obal....Pajka ma uz 6 rokov, je to davno, ale su dva druhy, jedny su v takych obycajnych bielych obaloch-to su tie lacnejsie, tie su na prd.....a tie lepsie su o cosi drahsie a maju farebne obaly podla vahovych kategorii, tie su fakt ako pampers, vobec sa nezmolkuju a dokonca mi mala precurala skor pampers ako tieto.......

andelka
31. mar 2010

matpaj: Já jsem si nafotila knížku jak se vyvíjí miminko po týdnech a tam je vždycky váha (orientačně), no a pro 32tt tam je 1 800g - takže podle mě jsi úplně v normě - i proto, že holčičky můžou být menší a taky UTZ odhad je jen odhad, není to přesné.

zuzana39
31. mar 2010

matpaj,ved to je celkom fajn váha,ešte má čas a okolo 3kg je akurát.neboj,žiadny speci uzv nepotrebuješ 😉

matpaj
31. mar 2010

no, vaven, dufam, ze ano, ze teraz tie pribrate kila pojdu uz iba na babo, ale ako mam vediet ci pribera, ked UVZ mi budu robit az ked pojdem rodit?

vavenka
31. mar 2010

Matpai nech ta to netrapi, bude priberat a hotovo 🙂 preco by nemalo? 😉 kym ho pekne v brusku citis, tak je vsetko v poriadku....

zuzana39
31. mar 2010

matpaj-podla mňa ešte na uzv pred porodom pojdeš. teda ak začneš chodiť do poradne do nemocnice,kde budeš rodiť,tak oni si robievajú uzv napr. kontrola prietokov,poloha dieťaťa atd,teda aspoň na antolskej to tak je.

matpaj
31. mar 2010

no, a to som sa utesovala, ze tych 15 kil co uz mam navyse musim mat, lebo babo bude zasa velke ako Pajka, aby som ho vladala nosit a prd......vsak mam aj to brucho mensie ako pri Pajke......myslite, ze by som si mohla znova nasadit vitaminy? mam ich doma pozehnane, dostala som na narodky a nejem ich lebo lekarka mi povedala, ze teraz ich uz nepotrebujem, ze sa znich pribera a rodia sa z nich velke babatka.........mam femibion.....

matpaj
31. mar 2010

neviem zuzi ako to teraz je, pri prvom tehu so m nechodila ani na pasy ani na prietoky....iba do poradne k svoje lekarke.....a potomaz jednoducho rodit a tam mi UVZ tiez nerobili

matpaj
31. mar 2010

inak zuzan, ty mas 17rocneho syna....uau...tak ten sa asi tesi na babo, ze?inak ja mam brata, ktory sa narodil, ked som bola prvacka na vyske....to bolo nieco!!!!a teraz ma 9 rokov.....

zuzana39
31. mar 2010

no inak synátor mi povedal,že som mohla počkať na vnúča 😅 vtipálek ten moj syn,že? no kapánek som sa pri ňom poponáhlala 😉 rodila som ho mesiac po osemnástke 🙂 (nie že by som sa chválila )

monikapd1
31. mar 2010

uz som konecne dopiekla svokre orechove kosicky a plnit si ich bude uz hadam aj sama 🙂

zuzana39
31. mar 2010

mňam 🙂 tu sa pečie....

matpaj
31. mar 2010

co? monika ? piect svokre? 😝

monikapd1
31. mar 2010

no to vies zatial mame spolocnu domacnost tak hold pomoct musim

lucik...
31. mar 2010

moni a jak dlouho...?

bibi13
31. mar 2010

ja zase žeriem rožok s nutelou.. 😒

matpaj
31. mar 2010

uf, monika, hlboko sa sklanam.......nechcela by som ani svokru ani moju mamu, najlepsie mat sam....samozrejme pokial je tu mozne....ale aj to raz bude....

monikapd1
31. mar 2010

no my budeme sami, len si musime splatit auto a az potom si vziat dalsiu pozicku na domcek a prerobit si ho

matpaj
31. mar 2010

bibi 😀 ze zeriem.....papkas aj s babatkom, nie?
nastastie, mne uz moc nechuti, ani lentilky.....som uz asi 4 dni nebola na vecku, tak som "plna" 😀 uz jem slivky, hrusky vselijake celozrne kraviny a nic.......tak nechapem kde to ide, ked nie ani na to babo.....jedine na ten moj kufor 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre