Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adka48792
16. jún 2010

Ahojte movin no do kým nezacnes dávat príkrmi tj do 6mes.tak nepotrebuje babatko žiadne caje akurát vodu trosku na osvieženie ked je velmi horuco lebo samotné umelé mlieko obsahuje vodu ..preto to nieje potrebné.. 🙂
novorodenec 100-150ml / 1kg
3-mesačné dieťa 140-150 ml / 1 kg
6- mesačné dieťa 130-155 ml / 1 kg
1 – ročné dieťa 120-135 ml / 1 kg
2-ročné dieťa 115-125 ml /1 kg
4-ročné dieťa 100-110 ml / 1 kg
🙂 🙂 🙂

janica81
18. jún 2010

Ahojte vie mi niekto poradiť, nejaký dobrý obchod s nábytkom pre bábätká, zariadenie detských izieb.... chcela by som sa poobzerať po postieľke...prebalovacom pulte... a všetkom čo nám treba, niečo na nete som už našla, ale keď ja verím realite a najradšej si to obzriem osobne! ďakujem za tipy a rady

Najradšej by som bola keby mali toho pod jednou strechou veľa, dalo by sa vybrať, aj kočíky tam môžu byť

Ďakujem maminky

PS: alebo aj nejaky internetový, s ktorým máte dobré skúsenosti

newyorkgirl
24. jún 2010

baby tie vyrazocky na tvaricke, to sa organizmus cisti vraj z hormonov, je to novorodenecke akne, nie potnicky ci nieco z jedla, skoro vsezky babatka to mavaju, nam uy to vyymizlo... za to mame prve sopliky...

co sa pitia tyka, my sa kojime a keby nie tak dam tiez vodicku pit a nie cajiky asi...

nice202
28. jún 2010

nam tie vyrazticky uz nastastie tiez zmyzli. sem-tam sa este objavia, ale velmi malo

hasmenka
30. jún 2010

ahojte tak aj nám potvrdila detská lekárka že vyražtičky na tváričke sú ešte z čistenia organizmu teda nie od jedla ani potničky 🙂 lebo keď niekoho stretnem hneď sa ma pýta že či som malej nepoškodila jedlom čo nie je príjemná otázka na každej prechádzke ale radšej nič nevysvetľujem nemá to cenu 😉

jojina11
2. júl 2010

ahoj my sme v máji, presne 5.5 a vy? 🙂

jojina11
2. júl 2010

a zabudla som , volá sa Vladka 2750 a 47, no teraz už o kilo viac, veľká slečna , čo Vám poviem 😀 😀

monikapd1
7. júl 2010

ahojte baby, este som vam nebola povedat, ze som rodila 19.5. planovanou SC i ked na poslednu chvilku. narodila sa nam krqasna dcerka Natalka, mala 3350g a 48cm.

jovana100
8. júl 2010

Ahojte, takže som vás našla..🙂 mám tiež májovčiatko 😉 volá sa Adrián narodil sa 4.5.2010 o 13. 05 vo Zvolenskej nemocnici. vážil 3430 a meral 54cm. Tiež mal tie vyrážočky na tváričke, ale dr. nám predpísala krém Excipial a po ňom mu to pekne zmizlo.
gratulujem všetkým maminám a teším sa dalšie príspevky..🙂

newyorkgirl
8. júl 2010

@jovana100 ten excipial to ste mali na suchu pokozku? 😕

tak maminy ako gazdujete? my sme uz aki velkiiii... nemame ani 2mes. a uz vytahujem pomaly veci na 3-6mes. co som teda prekvapena 😀

jovana100
9. júl 2010

ahoj newyorkgirl- volá sa to presne excipial u hydrolotio a áno predpísala nám to na suchu pokožku. Dnes sme boli v poradni tak nám to odporučila aby som mu s tým natierala aj celé telíčko tak 2-3 krát do týždna po okúpkaní 🙂 /Predtým mal pod hrdielkom aj také ako zapareninku tiež také vyrážočky a na to nám predpísala nejaku jarišovu vodu a tiež nám to pomohlo. Vraj je to niečo ako lieh, len šetrnejšie a neštipká to. Hrdielko som mu najskôr natrela tou jarišovou vodou a potom tým krémikom. 🙂

My máme tiež 2mesač. a tak isto su mu dobré aj väčšie veci. dnes som mu kupila supravičku ktorá je na 6m a kratasky su mu super 😀 a tieločko trošku väčšie

dracinek
13. júl 2010

ahojte holky. mám takový dotaz. Jak často si vaše mimi řekne o jídlo? Jarečkovy byly v pátek 2 měsíce a kojíme co 2-3 hodiny.

adelka89
13. júl 2010

@dracinek my mame 3 mesice a kojime kazde dve hodiny 😉

dracinek
13. júl 2010

@adelka89 - no na začátku jsem kojila co 3-4 hodinky, teď co 2-3 a za chvilku budu kojit snad furt 😀 a to měl malej v 8 týdnu 5kg. Jsem zvědava kolik bude mít za 2 týdny ve 12týdnu. zatím jen vím že za 3 týdny vyrostl o 4cm a už má 61cm

adelka89
13. júl 2010

@dracinek je to i tim horkem , deti potrebuji tekutiny. lukasek vyrostl za 9 dni o 5cm 🙂 rostou nam rychle, co?

dracinek
13. júl 2010

@adelka89 jo to jo, je to až neuvěřitelné. Ted jsem se v neděli dívala na video co natočil manžel při první návštěvě v porodnici a měla jsem až slzy v očích-takovej drobeček, samá kost a kůže, samá ruka samá noha a ten ospalinkanej výraz 🙂 A už chodíte do nějakého klubíku s malým? My ted chceme začít chodit do cvičení pro mimi od 8 týdnů a v září se chystáme na masáž miminek 🙂 Odkudpak jsi z Brna?

nice202
13. júl 2010

moja ma 7 tyzdnov a nieco cez 6 kil 😎 a kojim na poziadanie, niekedy kazde 2 hodiny, niekedy 3 a pol niekedy po 1. v noci 2x

adelka89
14. júl 2010

@dracinek my jdeme zacatkem srpna na masaze do cenapu jj jsem z brna 😉
kde je to cvičení ?

jojina11
14. júl 2010

ahojte dievčatá, je tu niekto, komu maličké prespí celú noc? Pripadám si ako mimozemšťan,všetky maminy koja aj v noci každé dve hodiny, len my prespíme aj 7-8 hod

adelka89
14. júl 2010

@jojina11 lukasek nam taky spinka 6-7 hodin nikdy jsem nekojila v noci tak casto jen v prvnich tydnech jsem lukyho budila kvuli zloutence.

dracinek
14. júl 2010

@adelka89 : do cenapu se taky chystáme 🙂 8.9 vypisují nové kurzy tak snad se tam dostaneme 🙂 Tak to cvičení je v Líšni - Klub Pastelka. Je to až od září-tak si budeme muset počkat ☹

jojina11
14. júl 2010

@adelka89 tak fajn,nezdá sa mi normálne maličkú budiť, keď spinká, cez deň si užijeme dosť a papkáme aj každú hodinu. Aj keď dnes ju musím pochváliť, nejako sa polepšila a konečne trošku normálnejšie spinká aj cez deň
😀

dracinek
14. júl 2010

@jojina11 určitě by byla škoda ji budit, když tak pěkně spinká 🙂 My se stále budíme po 3 hodinkách

jovana100
14. júl 2010

nice: tak ti malinká pekne priberá..🙂..jojina: mne tiež malý prespí v noci aj 8 hodín..zo začiatku by bol papal stále...ale to asi preto, že bol ešte slabučky a nevládal si vela vytiahnuť..a tak bol stále hladny. To by bola škoda, ho budiť..tak si to užívajme, že si môžme pospať..🙂

jojina11
15. júl 2010

Dievčatá dnes sme absolvovali ortopedickú kontrolu, po 6.týždňoch, chvalabohu všetko OK a nemusíme baliť na široko,zasa na kontrolu o 2.mes. Teším sa, dnes tam boli samí mackovia a moja malá taký drobček medzi nimi, ale hlasovo neyaostávala 😀 😀 , možno aj predbehla, celkom dobre prežila cestu v aute do NR, chvalabohu ale pot jej tiekol poctivo a ja som tiež bola ako práve vylezená spod sprchy,A stihli sme aj detskú doktorku a konečne nás aj pochválila, za pribratie, no veď sa aj snažím , 🙂 Teraz má však malá úplne pomýlený deň. a veľmi ťažko je ju uspať, ešteže my tu v dome nemáme tak teplo ako v paneláku/ všetky baby , ktoré bývate v činžiakoch- súcitim s vami/No službu má môj manžel , malá v našej posteli a on vedľa nej,podarená dvojica 😀 😀 😀 aspoň si v klude vypijem kávu. Ta, sa všetky držte, neviem , či sa sem ešte dnes dostanem.

zzuzullka
15. júl 2010

PROSÍM POMOŽTE.Baby, môžte prosím vás odmerať deťom teploty, lebo náš malý má v zadku po odpočítaní 37,3 a neviem či je troška chorý alebo či je len prehriaty. Riešili by ste to nejako? Píšte mi to aj do IP.Ďakujem

jojina11
16. júl 2010

@zzuzullka a kolko má malý? ja bu som zatiaľ žiadne lieky nedávala, možno vy som ho osprchovala, tiež musí veľa piť, myslím, že je to z týchto horúčav, pokým nemá iné príznaky ako kašeľ a soplíky, malátnosť a vyslovene na ňom nevidíš , že je chorý, neplaš sa , ako ste prežili noc?

dracinek
16. júl 2010

@zzuzullka no dle mého je teplota do 37,5 normální až od 37,5 do 38,5 je to zvýšená teplota-pokud měříš v konečníku. Pokud by jsi měřila v podpaždí tak je to 37-38 zvýšená. Zatím bych to nijak neřešila-zkus přeměřit kolik má v podpaží 🙂 Neboj, to bude dobrý

oli26
16. júl 2010

ahoj holky, tak se taky pridavam s nasim majovym chlapikem, 6.5. Radecek 2,63 a 48 cm 😀 😀 😀

oli26
16. júl 2010

ahoj holky, tak se taky pridavam s nasim majovym chlapikem, 6.5. Radecek 2,63 a 48 cm 😀 😀 😀

jojina11
16. júl 2010

@oli26 ahoj, tak ťa tu medzi nami vítam, tvoj malý je len o jeden deň mladší od mojej,dokonca mal aj podobnú váhu a dlžku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre