Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

michalag
autor
30. aug 2010

@monikapd1 zajtra ideme do poradne + preockovanie, ale naposledy pred mesiacom vazila 5600g/ 60cm, len dufam ze nepribrala dalsie kilo lebo v roku bude z nej riadny slonik 😅 😀 ..... prve ockovanie zvladla na 1* bez opuchu a bez teploty, ale bola spava, no zajtrajska sa obavam predsa uz to bude vacsia davka

monikapd1
30. aug 2010

@michalag noo tak daj potom vediet som zvedava 😉 a drzim palceky, aby dopadla tak ako ta prva 😀

michalag
autor
30. aug 2010

@monikapd1 dakujeme, potom napisem ..... a ako v noci spinkate?

lenka268
31. aug 2010

Ahojte ja davam 140 ale mam pocit ze uz to nestaci tiez davam Nutrilon. V noci sa mi posledne tri dni budi na papanie niekedy prespal od deviatej do tretej teraz od deviatej do polnoci papa potom spinka a o pol tretej znova papa. Tak to urcite zvysim.
Chcem sa este opytat na buduci tyzden ideme na prve ockovanie v tretom mesiaci myslim ze do noziciek, trocha sa bojim ako to zvladli vase babatka, mali aj teplotu alebo plackali?

kika987
31. aug 2010

Ahojky aj mi sa chystame na prve ockovanie to ale bude trosku sa bojime ale neako to zvladne.Dufam ze to bude fajn ako pri odbere krvy kedy ani nezaplakal a to sa doktorka divila ze to sa jej este nestalo 🙂)....

jojina11
31. aug 2010

no tak dnes nás pichali, do jednej nohy hexa volačo a do druhej pneumokoka, no poviem vám potom jačala ako tur, nemohla som utíšiť, ani na ruky nepomáhalo, jačala ešte viac, dala som jej Panadol sirupček, tak keď zaučinkoval , tak konečne zaspala. ale . nechcela mi vôbec jesť,už som nevedela, čo s ňou tak som si ku nej lahla a skúsila ju nakojiť, tak, a chvalabohu prisala sa a aspoň niečo zjedla, som hapy 🙂 teraz spí už asi hodinkku aj niečo, ale chvalabohu aj za to, pretože keď je hore, tak riadne jačí. som zvedavá akú budeme mať noc,držte palce 🙂

pipussa
31. aug 2010

kocky, co si mam kupit v lekarni, ked ideme na ockovanie, ake lieky ??? neviem ake to bude mat okcovanie, ale maly ma 3 mesiace a bol ockovany len v porodnici...

lenka268
31. aug 2010

@jojina11 no tohoto sa bojim ze ho to bude boliet ked budu pichat, ale je to pre ich dobro musi to byt viem. A bojim sa aj potom co budej. Niektore deticky ze su spave, niektore velmi placu 😢 . Drzim vam palce aby ste mali kludnu noc aby moc neplackala. Ten sirup je od teploty alebo aby zaspinkali?

jojina11
31. aug 2010

@lenka268 ten sirupček je od teploty a aj od bolesti, je od 3 mes., ale menšie deti ho môžu pri očkovaní v dávke 2.5 ml , rozpätie dávok je 6 hodín, no malá mi spinká tak uvidím, a dík za podporu

jojina11
31. aug 2010

@pipussa no dobré sú aj čípky Paralen 100. ale ja som radšej kúpila sirupček Panadol, lebo moja malá kaká také vodové. takkže ten čípok by jej tam dlho neostal, ona by ho vyprdla von, ale čípky skôr zaberajú, takže asi tak

almita
31. aug 2010

Ahojte maminy.Nam kazal dat doktor po ockovani v pripade teploty paralen cipky.Teplota nebola,praveze mi prespala cely den, co ine dni nehrozi.

pipussa
31. aug 2010

kocky, ako obliekate teraz svoje deti.... ?

michalag
autor
31. aug 2010

Ahojte
tak dnesna poradna dopadla dobre, vazime 6420g a 62,5cm a mame za sebou aj druhe ockovanie. Mala bola od 16:00 nervozna, doma som jej dala pre istotu Paralen cipky 100, ale neviem ci nervozna bola s ockovania, dnes spinkala za cely den ledva 2,5 hodky a u nas cim je viac unavena tym je nervoznejsia a este k tomu bola spokojna len ked som jej masirovala dasienka, no nakoniec zaspala .... uvidime aka nas caka noc

@pipussa ja som dnes malinkej dala do kocika fusak, obliekla jej body s dlhym rukavom + tricko s dlhym rukavom + hrubsia mikina a dole pancusky + polodupacky + ponozky a bola spokojna 🙂

lienka1076
31. aug 2010

@miska1981 super, no posledné dni ani ja nestíham.mal si začína vydobíjať svoje. 😉 len ruky a chcel by strašne sedieť. to sa mu páči.
spinkáva dobre už od narodenia a teraz mu na noc dávam papať kašu s mliečkom od nestlé a je to super, zobudí sa raz, vypije 60 ml mlieka a spink´á do rána. 🙂

miska1981
1. sep 2010

@lienka1076 tak super, ze tak pekne spinka,ale aj moja pekne spinka v noci od narodenia, dnes sa zobudila az o pol siedmej. dufam,ze jej to vydrzi,lebo zevraj sa to teraz moze zmenit a moze sa zacat castejsie budit.

inak baby to je pocko, ani von, u nas uz par dni v kuse prsi a je zima ako v oktobri 😠
hladam na nete nejaky fusak poradite, pacia sa mi fusaky emitex.
vy mate aky?

lillytka
1. sep 2010

ahojte baby, zaujimalo by ma, ci uz ste niektora zacali s vasim mimcom plavat (myslim tie kurzy pre babatka)?

miska1981
1. sep 2010

@lillytka ja nie a ani sa nechystam, neviem si to predstavit s takym drobcom.
ale kamaratka chodila so synom a ze super, maly jej bol spokojny, ona tiez 😉
asi treba len skusit a uvidis ako mala zareaguje.

tinus
2. sep 2010

Ahoj lilytka ja tiež chcem s malým plávať , ked som mala prvú tak to v našom okolí nebolo tak sme nemohli , tak chceme skúsiť teraz, nám povedali že unich berú deti od 6 mesiaca tak potom začneme, ale počula som že niekde plávajú aj od 4 mesiaca

ica9
2. sep 2010

S plavanim odporucaju zacat az od ukonceneho 6 mesiaca-kvoli klbikom. Uz sa nevieme dockat. Ale o tyzden zaciname chodit cvicit na fitloptach s malou, tak som zvedava ake to tam bude 🙂

tinus
2. sep 2010

to ti závidím že máte toľko aktivít z detmi v okolí chýba kontakt inými mamičkami s deťmi

jojina11
3. sep 2010

ahojte som tu na chvílu, maličká spí, ale nám to letí onedlho 4 mesiace, 🙂 🙂 mali ste tu debat o plávaní, no ja by som tiež rada, ale v ZM sa dá a, ale začínajú niekedy na zimu a hned po hodine musí sa odísť, takže si neviem predstaviť, ako malú dávam do studeného auta a idem s ňou 5km , to sa veľmi nestihne ani motor zohriať a za choroby mi to nestojí,
@tinus ty si tiež mimo kontakt s mamičkami? ja to mám asi rovnako, včera som sa konečne s jednou stretla na ulici a to býva oproti, len každá chodíme von v inom čase
no chýbajú mi niekedy kamošky s krtorými by som sa porozprávala, v práci som bola stále medzi ľudmi a teraz som mimo, ale Vladka mi to nahradzuje aj ked nie vždy

lillytka
3. sep 2010

dik baby za vase reakcie...u nas sa zacina plavat uz od troch mesiacov, ale to sa mi zda velmi skoro, takze este kus pockam a potom sa rozhodnem, ze co a ako 🙂
@tinus odkial z lm si? a rodila si v lm?
@jojina11 myslim, ze takych nas je viac, co sa niekedy citim ako v izolacii...napriek tomu, ze byvam na velkom sidlisku, tak mamicky s dietatkami vo veku nasich deti vobec nestretavam...mam pocit, ze vsetky deturence tu maju viac ako rok a tie uz santia na ihrisku, takze tiez sa stale prechadzam s malou sama

tinus
4. sep 2010

lillytka áno rodila som LM pri veľmi dobrom novom doktorovi školkovi

lillytka
4. sep 2010

@tinus nooo, ja som fasla skladaneho...a aj ked som o nom pocula nejake tie reci (nastastie az po porode), tak ja som bola spokojna....a aj nemocnicu a sestricky, hlavne novorodenecke, velmi chvalim 🙂

sisinka76
4. sep 2010
lenka268
5. sep 2010

To co sa zase deje, 😖 Vigantol davam malemu uz tri mesiace, hned s tym aj prestavam, v utorok idem na poradnu opytam sa na to doktorky

jojina11
6. sep 2010

baby kde na tieto novinky chodíte , moja doktorka bola prekvapená, ked som jej to volala, dík za info

kaktusik007
6. sep 2010

boze, nestresujte..... ved to citajte pozorne, zdravie ohrozene nie je!!! 🙂
@lenka268
@sisinka76
@jojina11

sisinka76
6. sep 2010

@kaktusik007 ja nestresujem, lenze vigantol musi uzivat aj moj starsi syn, kedze z vysledkov krvi mu zistili chronicky nedostatok vitaminu D / minim.hodnota pre deti je 30, on mal 19 ☹ /
apropo, tiez veris vsetkemu, co sa napise? si si ista, ze je to neskodne? ja teda nie. zamysli sa, napr. aj povinne ockovania su neskodne a ked si trosku nastudujes nejake veci, zistis, ze to tak nie je... ale kazdeho vec, ak veris, ze je to v poriadku, tak ver, si matka a robis pre svoje dieta to najlepsie, co vies 😉 pekny den

sisinka76
6. sep 2010

@kaktusik007 inak, gratulujem k tehulkovaniu, noooo, to budes mat maly vekovy rozdiel, skoro ako dvojicky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre