Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

tinus
31. júl 2010

lenka a ja som mala pri prvej dcérke a s malým taký istý problém tiež sme si mysleli že feniklový mu pomôže ale naopak akoby ho s toho čajíku bolelo bruško a musel stále prdkať ak ti môžem poradiť daj mu radšej rumančekov alebo miešaný mi máme teraz čajík od 3 týždňov pre celkovú pohodu a tam sú všetky bylinky z mierou

monka_m
31. júl 2010

@lenka268 Ahoj, my sme s tými prdkami mali od narodenia hrozné problémy. Malý mal koliku 4,5 mesiaca a až do roka som mu nemohla dávať feniklový čaj, a ani ja som ho nemohla piť, keď som kojila, tým že si nevedel sám puknúť sa mu tie plyny v brušku ešte viac zhromažďovali, naša najlepšia kamoška bola rektálna rúrka, keďže sa nevedel ani sám vykakať. Odkedy sa začal hýbať problémy pomaly ustupovali až skoro ustúpili. Ale vždy keď je chorý, či prechladnutý, alebo niečo tak ho pobolieva aj bruško. Dodnes mu dávam piť len lucku. Chcem mu zaviesť aj džúsy a zeleninové šťavy, ale akosi sa nechytá. Inak som mu skúšala aj iné bylinkové čaje a tiež po pití tak do dvoch dní mal tiež problémy s bruškom, odvtedy mu čaje nedávam.

jojina11
1. aug 2010

ahojte dievčatá, my sme mali túto noc rekord,malá spala v kuse 10 hodín, od 20,15- 6,15, , normálne už som ju pozerala , či vôbec dýcha,

Lenka na bolesti bruška som malej dávala od troch týždňov Espumisan kavapky pred každým jedlom, až skoro do teraz , už nám tie koliky ustúpili, čomu sa teším

lenka268
1. aug 2010

@monka_m
@jojina11 ja som tiez pouzila par krat tu rektalnu rurku a pomohlo to, s kakanim problemy nemame takze to je ok
myslim ten caj mu sposobil este viacej prdikov .Espumisan davam asi mesiac a pomaha velmi pekne prdka s neho. Neviem no, ale viem ze caj s feniklu mu uz dat nemozem.
A gratulujem uprimne k prespinkanej noci
😀 ja uz len cakam kedy aj nas maly bude spat aspon styri hodiny v kuse, budi sa zatial pravidelne na papanie kazde 3 hodiny ale potom rychlo zaspinka takze to je ok.

jojina11
2. aug 2010

no včera a dnes Vladka prespala až do rána, musím si to užiť, lebo , keď jej pôjdu zuby, neviem, neviem 😀

pandrholka
2. aug 2010

ahojte dievčatá..pripájam sa do tejto témy bo náš malý sa mal narodiť 16.5. ale museli ho porodiť ešte v apríli,ale tehu som strávila na tomto fóre...ako tu tak čítam,tak feniklový čaj sa mnohým z vás vôbec neosvedčil...my naopak feniklový čajík dávame stále,aby mal drobec dobré prdky,aby ho nebolo bruško...za tých 14 týždňov čo je drobček medzi nami sme našťastie mali koliku len 3krát tak verím,že ich už viac nebude a tomu,že ich nemáme ďakujem feniklovému čaju,v našom prípade je to veľký kamarát a aj drobcovi chutí

@lenka 268 viem,že si rada,že tvojmu drobčekovi Espumisan pomáha aby ho nebolelo bruško,ale zo skúseností mojich kamarátok viem,že po istom čase jeho užívania,keď ho náhodou zabudli dať tak mali detičky problémy bo sa nevedeli bez neho vyprdkať a ťažko sa od neho odúčali...verím,že to nebude aj váš prípad

jojina11
2. aug 2010

@pandrholka tak gratulujem k synovi,nech robí svoijim rodičom len radosť
čo sa týka Espumisanu, neviem o tom , že by bol naň nejaký návyk, on proste len rozloží vzduch nahromadený v črievkach a do tela sa vôbec nevstrebáva čo je jeho výhoda/ preto anii žiaden návyk nie je možný/my sme ho dávali dva mesiace,a potom už nie a od vtedy nie je žiaden problém,tak neviem

pandrholka
2. aug 2010

@jojina11...ďakujem veľmi pekne...no je to možné,že vo vašom prípade sa nič nedialo,ale ako vravím,kamarátky mali patálie,ak ten espumisan nedali,tak neviem...no tak to je super,že žiaden problém nenastal...ja som vďačná za ten fenyklový čaj 🙂

jojina11
3. aug 2010

dievčatá mám otázku, malá keď zíva, zdá sa mi, že nemá zrastenú kožu pod jazykom, u mojich starších detí som si to nikdy nevšimla, tak neviem, či je to normálne, alebo to mám riešiť s doktorkou?

monikapd1
3. aug 2010

ahojte babule hlasim, ze Natalka uz konecne spinka bez perinky, toto je uz ttetia noc co je bez perinky 😀 😵 a este, ze sa nam uz zacinaju asi prerezavat zubky, sme boli u dr. a jej pozerala dasienka a ze ich ma dost opuchnute 😖 a ja ked jej po nich prejdem tak placka a byva mrzuta, dnes bola cely den.

jojina11
4. aug 2010

@monikapd1 ahoj Monika. tak ste bez perinky,to je fajn, dnes sme prespali celú noc, včera sme boli v meste, mali sme babskú jazdu 🙂 😉 len my dve, auto som odstavila, vytiahla kočiar a už sme sa promenádovali, sem tam dobre padne ísť len tak, Ja to však často nerobím, pretože som zistila, že Vladka má potom úplne poomýlený deň. Závidím maminkám , ktorým s deťmi to niť nerobí. Vladka včera nespala, celý deň len tak možno hodinku a to až keď sme prišli domov , bola mrzutá až strach, ani večer nevedela riadne zaspať. Natálke sa tlačia zúbky? No moja si pchá ručičky do pusy a strašne slintá už asi mesiac, tak som zvedavá čo povie doktorka, my ideme 11.8, ty si bola, aj ju zaočkovali?

tinus
4. aug 2010

ahojte tak mi máme dnes 3 mesiace super, som rada že sme už takí velký , a dnes sme spinkali skoro celú noc to je naozaj super, jojina nič s z toho nerob ani mi nemáme systém v spánku kde je unavený spinká ked nie hrá sa

lenka268
4. aug 2010

Ahojte, my sme boli vcera na kontrole u nefrologa, maly mal ked sa narodil nejaky kanalik zuzeny na oblicke, je to ok sa mu to o par mm zmensilo. Ze to mavaju casto deticky a vecsinou do troch rokov sa im to same popravi.
Maly ma 2 mesiace a tyzden a v perinke mi uz nespava od mesiaca. Aj keby som chcela lebo je v nej babetko pevnejsie aj sa lepsie drzi ale uz ho tam nenatlacim 😀 ma vyse 6 kg bok velky ked sa narodil 4430 g.
Ked sme ho krstili tak som ho tam natlacila vyzeral zlato 😅

jojina11
4. aug 2010

@tinus Simonko má dnes 3.mesiace a Vladka má zajtra, no cez deň je to kadejako, aj dnes spí len tak potroške, ale na nej vidieť aká je unavená,. šúcha si stále očká a tak , veď to poznáš
@lenka268 no ja si pamätám naše krstiny , aj fotku mám takú, dvakrát kopla a nohy trčali z perinky, ale nič sa nedalo robiť, pán farár mal čo robiť, aby ho bolo počuť, taký robila krik 😀

tinus
4. aug 2010

dievčatá a vaše detičky už boli na prvom očkovaní my ideme zajtra som zvedavá ako dopadneme

mayocka
4. aug 2010

@tinus boli sme boli,vo stvrtok pred tyzdnom,mala Ivka mala horucky zo dva dni ale tak dostali sme sa z toho,ani obklady sme nedavali na nozicky,len polku cipky paralen do zadocku a bolo,nespapala vela len cajik pila ale to je super ze aspon pila

monikapd1
4. aug 2010

@jojina11 ja som s malou este nebola v meste akurat tak len u lekarky a potom ak sme sa zastavili v obchode tak s nou bol manzel v aute, nejak nechce, aby som ju este tahala do mesta po obchodoch a tak i ked ja by som uz aj s nou niekedy sla nakupovat, ale ved ja ho prehovorim. 😀 😎 no mne tiez mala nespi takmer cely den, neda sa mi ani veci pozehlit ba ani co mam poprate poschovavat do skrin, by sa len na rukach nosila, no mala si toez celu pesticku pcha do pusinky, prstiky a tak a tiez dost slinta a dr. jej pozerala horne dasienka a ze ich ma dost opuchnute, tak som vydedukovala, ze sa nam uz tlaciua zubky. malku este neockovala, ideme 3.9. na poradnu a aj ockovat ju bude, mali sme ist 19 ked by mala 3 mesiace ale to bude mat 2 tyzdne dovolenku a zastupovat ju bude dr. zhorelova.

janahugo
4. aug 2010

Ahojte dievcata,
rada by som sa pripojila so skusenostou na plynatost u deticiek. Mam tiez 11-tyzdnovu dcerku.
Uzivame takmer po kazdom krmeni SAB SIMPLEX, 15 kvapiek na lyzicke rozpustenej v mliecku (alebo aj samostatne). Mame doporucene uzivat po kazdom, ale priznam sa, ze to nerobim. Je to peroralna suspenzia, uziva sa pri plynatosti, nafukovani, nadmernom nahltani vzduchom (co sa nam stava casto, lebo mala papa velmi pahltne🙂).....Klop-klop, s tymto teda zatial problem nemame. Skor sa smejeme ako jej to perfektne funguje.
Skusenost mam uz spred siestich rokov, davala som to aj synovi. Dostanete to volne kupit v lekarni.
Skuste, je to naozaj dobre.

jojina11
5. aug 2010

máte niektorá skúsenosť s MOre milk plus?

maja_25
5. aug 2010

@jojina11 ja som to zacala teraz uzivat tak potom podam info ako zabrali.som pozerala ze si od moraviec ja som zasa od levic ani nie sme daleko 😉

tinus
5. aug 2010

Ahojte tak máme za sebou prvé očkovanie do oboch nožičiek , bol zlatý ani moc neplačkal som zvedavá akú budeme mať noc zatiaľ je všetko v poriadku spinkali sme . smiali a už zase spinkáme a máme 7200g som chlap 🙂 a vy sa mi ako máte mamičky

jojina11
6. aug 2010

@maja_25 no to nie sme a dokonca som všetky svoje deti rodila v LV, odkiaľ presne si?
@tinus ty sa máš, nas to čaká na budúci týťdeň, naše prvé očkovanie, ale Vladka nemá ešte 5 kg takže neviem, či ju zaočkuje,

maja_25
6. aug 2010

@jojina11 ja som z Čajkova to je 10km od Levic neviem ci ti to nieco hovorí

jojina11
6. aug 2010

@maja_25 hej poznám, v LV som bývala 7 rokov na Vinohradoch a pracovala na internom v nemocnici

maja_25
6. aug 2010

@jojina11 no pekne aký je ten svet malý 🙂 🙂 🙂

jojina11
6. aug 2010

@maja_25 ja to už dávno hovorím, svet je len taká gombička

maja_25
6. aug 2010

jaj strasne ma dneska boli zub zajtra pojde asi von len dufam ze od bolesti nestratim mlieko 😒

sjusiquatro
6. aug 2010

Ahojte kocky...chcela by som sa vas opytat, ze za kolko vam prisiel ten prispevok pri narodeni dietata od podania ziadosti..dakujem ci za tyzden 2 alebo 3

maja_25
6. aug 2010

@sjusiquatro ono ti to pride s najblizsou materskou

maja_25
6. aug 2010

@sjusiquatro jej az teraz som si vsimla ze este len budes mat babo ale aj tak je to tak aspon mne to tak prislo.ale som pocula aj nieco take ze to maju na to cas so pol roka dietata.ale mne to prislo hned

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre