Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

sonita
8. jún 2011

@ica9 -hej každé díte je iné 😉 možno hej je to možnosť,ale neverím vtom moc .mne malí pýta sám kojenie a ked sme u niekoho tak sa kumne túli a vie že nedostane 😀 a včera napr.mi strčil ruku medzi prsia a tak pýtal ,ale vydržal to potom až domov 😅 chudáčik nechcel už iné jesť len byť nakojení 😀

sonita
8. jún 2011

@lenka268 @monmud1981 -pekné tortičky 😉 gratulujem oslávencom

monika.c
8. jún 2011

ahojte dievcata 🙂 tak my uz behame mesiac,mala zacala sama chodit tyzden pred 1.rokom a teraz doslova beha a ja pravdaze za nou,lebo chce vsade vyliezt a vsade byt,je to nas maly zvedavec 🙂 teraz najnovsie hadze vsetko do kosa alebo wc,no mame s nou zabavu 😅 inak ked sa bavite o jedeni a kojeni,ja teraz mozem porovnavat,starsi luky bol tiez kojeny a velmi slaby jedak,kym som do neho nieco dostala,bol to boj a teraz niekedy tiez,len uz aspon nevyzera taky chuducky 😅 a mozem vam povedat,ze nasa princezna je tiez kojena a zje teda vsetko,presne ako spominate,napapa sa,niekto ide jest a uz je pri nom a pyta si 😵 takze dievcata,vobec sa netrapte jedenim,treba len skusat a skusat a verim tomu,ze aj ti najvacsi nejedaci sa casom rozjedia a pravdaze,kojenie je najlepsia vec,co mozme nasim detickam poskytnut,tak kojme dalej 😉 aj ked uz by som sa teda chcela poriadne vyspat 😀

denka81
9. jún 2011

@nice202
ani moja nechce umela mlieko, len moje. Ja tiez dufam, ze sa odnauci sama. Mozno, ked prejdeme na kravske to pojde lahsie. Moja tiez nechce vzdy papat, vtedy len MM, ale niekedy si len tak pocuckava.

nice202
9. jún 2011

@denka81 ja kravske pit nechcem davat. mozno o pol roka najskor. moja sa ani na kojenie nepyta, ani ked je hladna. to je uz moj ritual, ze rano po prebudeni, poobede pred spanim /tak uspavam/ a vecer na zaspatie...no a este v noci. chora nie je, aj pribera vsetko je ok, len ja som nestastna kvoli tomu papaniu. snad to prejde. verim,ze ano a ze zje raz cely obed poriadne. dnes jedla melon a velmi jej chutil. aj jahody jej chutia. najprv nie, lebo asi neboli sladke, ale teraz uz ok. vcera mala na ranajky jahody s mascarpone. ja inak som posledne dni strasne unavena. mala je strasne akcna a mne sa nejak nic nechce.

katarinamamina
10. jún 2011

😉 Ahojte, som tu nová a chcela by som pridať tiež svoj názor, či skúsenosť. Ako čítam, každé dieťatko je iné v chodení, v papaní a celkovo vo vývoji. Tak moja malá chodí len popri nábytku, občas spraví 2-3 kroky sama ale so strašným rehotom a ja sa bojím, že spadne lebo sa ponáhľa. Rozprávanie jej tiež príliš nejde. Mama som sa od nej ešte nedočkala 😀 . Spraví pá-pá, aj ťap-ťap, ale to jej trvalo dlho kým sa naučila, nechcela otvoriť dlane. Opakuje po mne koníka a kadečo ukazuje. Aj tak si myslím, že je vnímavejšia každým dňom. Čo sa týka jedenia, mali sme tiež krízu ☹ . MM chcela, ale ovocie, varenú stravu, skoro vôbec. Mala som z nej hlavu v smútku, ale potom som prestala stresovať, že koľko málo zje a schudne, skúsili sme nové recepty, veľký dospelácky taner, sedí za stolom spolu s nami a ide to. Neviem, čo z toho zabralo ale teraz zas papá lepšie. Nikdy nebola veľký jedák, neviem či už váži aspoň 9 kíl. Konštatovanie na záver: Každé dieťatko je iné a my ho musíme podporovať a hlavne milovať také aké je. 🙂

nice202
10. jún 2011

@katarinamamina ahoj, no u nas velke taniere ani stolovanie nezabera. len sa kruti a ide prec. 😉

Dnes som malej nasla aftu v ustach.,chudatko, tak kricala pri umyvani zubov. to ma z toho, ze vsetko dava do ust. som zvedava, kedy to prejde konecne. moja vazi 10 kil a porodna vaha bola 4,8 kg. ale je vysoka. aj my s muzom sme. nasa vie povedat cisto "nechce" to slovo sa jej asi velmi hodilo. mama, tata, bis a k tomu nieco je bicykel. baba, dede, gaga /danka/ hav, hi /kôň/, vie ukazat ako robi rybka, lev, tiger. proste dost vela slov, to nie su z daleka vsetky. kazdy den nieco. vie otocit klucami. uz chape, ze pastelky nie su na papanie aj ked s nimi len sucha o papier.

denka81
10. jún 2011

@nice202
ja by som najradsej aspon jeden cely den stravila v posteli. Mojej melon nechutil, ale jahody tie ano, aj hrozno jej velmi chutilo. Tiez uspavam kojenim. My sme uz mesiac nepribrali nic a som rada 🙂 . Ked sa narodila mala 2,85 a teraz mame 10,10kg.
Poradte ako malej umyt zubky (uz mame styri) , nechce si ich dat umyt ☹ . Ked vidi zubnu kefku, ani usta neotvori. Aj ked jej sli zubky, nedala si ich pozriet.

katarinamamina
11. jún 2011

@denka81 My si zúbky umývame celkom v pohode. Spodné idú super, len pri vrchných krčí pusu, že sa jej tam ledva dostanem. Asi jej chutí zubná pasta (dávam jej len trošičku), lebo ústa otvára dokorán. Keď sme začali s umývaním, vždy som jej kefku na chvíľu nechala, aby sa s ňou zoznámila. My už máme 7 zúbkov a snažím sa jej ich poctivo čistiť. Pri synovi sme používali obyčajnú detskú pastu a všetky vrchné zuby sa mu do dvoch rokov začali kaziť a lámať, tak dúfam, že to isté nečaká aj malú.
@nice202 určite na malinkú treba skúsiť nejakú fintu, možno by sa jej páčila vysoká stolička, možno keby papala sama aspoň niečo - chlebík, ovocie. Musíš len vypozorovať, čo sa jej páči. Možno horšie papá aj pre tú aftu. Určite by som ju do ničoho nenútila. Naša tiež mala odmietavé obdobie. Zo všetkého zjedla tak dve-tri lyžičky a dosť. Trvalo to asi mesiac, ale už je to v pohode. Pri pôrode vážila 2,9 kg. Nezávidím ti pôrod.

nice202
11. jún 2011

@katarinamamina dakujem ti za rady, lenze ja to vsetko robim 😀 😀 vsak to je normalne, kazdí to vie. sama papa, bavi ju to chvilku. to je ok. stolicku ma vysoku, vsak aku inu? lyzickou jest este nevie. ja ju nenutim. ja som tiez bola zly jedak. nastastie som nerodila, mala som sekciu. bezproblemovu. bolelo to menej, ako cistenie kanalikov v zube. takze rodit by som chcela len tak. ak este budem. neviem ci chcem dalsie dieta. teraz isto nie, som vycerpena.

@denka81 my mame 8 zubov a uz chcem, aby vysli dalsie. umyvame zuby v poslednej dobe dvaja. sama to nedokazem, ju aj drzat aj umyvat. takze muz ju drzi a ja jej umyjem, alebo naopak. od malicka s tym nebol problem. teraz uz zistila, ze moze vymyslat. prebalujeme plienku tiez dvaja. ked som s nou sama, co vacsinu som, tak bojujeme aj 15 minut., kruti sa, uteka...spala by som aj tri dni vkuse haha

katarinamamina
11. jún 2011

@denka81 čo sa tie naše deťúrence proti nám všetky spolčili? Aj ja mám niekedy s prebaľovaním problémy. Sú to malí výmyselníci. 😉

denka81
11. jún 2011

uz skladame kocky na seba 🙂

monmud1981
22. jún 2011

no baby,asi je to nas udel, aj ja prebalujem s potom stekajucim po cele 🙂 musim mu dat najskor nieco do ruk,co ho zabavi natolko,aby sa mi netocil a nebehal po gauci. s papanim my nemame ziadny problem,skor by som prijala,keby trosinku menej priberal,lebo priberame takou rychlostou, porodna vaha bola 3180,53cm a teraz 13 mesacny ma 11,5 a nieco okolo 80cm. Takze mam co nosit po schodoch,kedze nemame vytah. Beha uz o stosest asi mesiac,tak dufam,ze nejaky ten gramik vybeha. tiez sa este kojime, rano, doobeda pred spanim a vecer, ale vecer po kojeni este vypije 150ml UM na noc,takze prespi celu noc uz asi od 6 mesiaca,za co som nesmierne vdacna,lebo denny spanok bol u nas dost problem a ked nespi,tak je hyperakcny.tak drzim palce vsetkym nepapacom,ono sa to rozbehne.

denka81
25. jún 2011

@monmud1981
aj ja by som brala, keby moja tiez menej priberala a dokonca posledny mesiac zacala zle papat a ta vaha nie a nie ist dolu. My mame teraz novy problem, nocnik. Doteraz bezproblemov na nom sedela, vycikala sa, obcas sme stihli aj velku potrebu, ale posledny tyzden, nocnik ani za svet. Napne sa ako luk, len aby som ju tam neposadila. Neviem co sa stalo. ☹

nice202
26. jún 2011

ahojte, tak moja ma 10,5 kila a meria 84-85 cm. ja s muzom sme tiez vysokí. moja nocnik uspesne ignoruje. stale uteka. zatial ho nejak extra neriesim. mojej chutia len polievky a najviac hraskova so zemiakom a s haluskami. takze aj dnes ju varim. inak slabota. neviem z coho pribera 😀 sice od porodu vela nepribrala, kedze mala skoro 5 kil.
btw.: co uz vedia drobci? moja strasne vela rozprava. uz vie vela slov. sa mi zda, ze rozumie, ked jej nieco poviem. odnesie papierik do kosa. kocky dava tiez na seba, aj tvary do otvorov vie dat. tancuje na pesnicky. podava mi pribory z umyvacky na odlozenie.
a este sa chcem spytat, pustate detom tv? ja obcas duck tv a jim jam.

gaby21
26. jún 2011

Ahojte, tak sa pripojim aj ja, sice nebudem prispievat aktivne, lebo casu je fakt malo 😒
Papa ako kedy, na ranajky vzdy vlocky s pomixovanym bananom, bez toho mu nedovolim zacat den a potom uz podla jeho chuti a nalady, ale kedze stale kojim, stravu az tak velmi neriesim, uvidime po odstaveni. Myslim, ze vazi okolo desat kil, uz prestal priberat kedze je neustale v pohybe, vela casu travime vonka na dvore, uplne zboznuje zvierata, mame dvoch labradorov, tak o zabavu ma postarane, Ked prsi chodime do detskeho zabavneho centra, uci sa skakat na trampoline, sa nasmejemem vsade lozi a skriabe sa, no typicky chalan, po hodine je uplne odrovnany. A strasne vela blaboce, skusa opakovat vsetko co mu poviem, vie povedat starka, mama, pre hava ma specialny vyraz, ze gogo 😀 , potom stale hovori De je, no strane vela vie povedat a aj rozumie ked mu daco poviem, Vzdorovity velmi neni, davno som mu ukazala hranice, takze teraz kez zvysim hlas a zdvihnem varovny prst, bez reptania da vsetkemu pokoj. Takze asi tak 😝

kitulka79
28. jún 2011

he 🙂 konecne som nasla majovciatka 2010 🙂 tak aj my sme tu ......tak zienky mne mala len tyzden uz beha sama...sem tam este padne ...hlavne vonku lebo tam uteka a nedava este pozor 🙂 ale domka uz prejde v pohode .... a zubky horne nam vychadzaju konecne teraz 🙂)))

nice202
29. jún 2011

@kitulka79 jeej ty mas doma asi veselo co? s tolkymi detmi musi byt zabava. padanie je ok, musi sa aj to naucit. moja tiez chodi uz skoro mesiac a este obcas padne.

denka81
3. júl 2011

kde tie deti beru tolko energie? Ta moja sa zastavi len v postielke, ked spi 😉

nezbednik
8. júl 2011

@denka81 mi si umyvame zubky spolocne synator vidi ze ma mama kefku v puse tak kludne otvori usta a necha si v nej behat z kefkou sice to opakujeme niekolko krat pastu spapa zo slinami a nakoniec mu to preidem este cistou kefkou a hrajeme sa sposobom ze mu ja cistim zubky a on ma tiez moju kefku ze akoze aj on mne

nezbednik
8. júl 2011

mi mame iba 2 zubky uz niekolko mesiacou a co sa-tyka papania papame rozne uz aj halusky bryndzove granadir a roztek spapa skoro cely zo salamkou to mu chuti a mame radi prevarene kravske mlieko davame mu ho pred spanim na obed vecer a vstavame raz cez noc a tiez pomoze mlieko .chodit zacal mesiac po roku najprv mensie krocky nesmelo a teraz si uz beha opatrne sice este padne na ruky ale postavi sa a ide dalej popritom este aj stvornozkuje ked sa mu chce.

nice202
8. júl 2011

@nezbednik ahoj, to je super, ze mu tak chuti 🙂 ste stastni ludia. ja osobne by som malej este salamu a ani ine udeniny nedavala, ale tak kazdi si to riesime inak 😉 s tym umyvanim zubov to je pekne vyriesene

smejkoh
27. júl 2011

Ahojte, od vcera konecne chodime sami, juj tak sa tesim, je to take zlate. Uz som mala pocit, ze sa sama nikdy nepusti.
@nezbednik Aj my davame od roka prevarene kravske mlieko, vypije ho celu flasu, velmi jej chuti. Ked sme davali Nutrilon, vypila max 150 ml.

mayocka
29. júl 2011

babenky ahojte,už tu niekto aj nočníčkuje? moja malá si sadne nohami do nočníka a robí že cíí ale nejak keď sa jej spýtam alebo ked ju vyzlečiem a posadím tam nemá čas sedieť :-P tak neviem,viem že je skoro ale tak každé dieťa je iné a keď už vie čo sa tam robí tak neviem ako na ňu mám ísť

gaby21
29. júl 2011

@mayocka Ahoj, no u nas to vyzera s nocnikom velmi nadejne, uz sa dva krat pytal kakat do nocnika, a vzdy ked je pokakany tak mi povie, cikanie si asi neuvedomuje, no a zacalo to tak, ze ked boli tie tepla tak stale chodil bez plienocky aj dnuka-mame podlahy bez kobercov, aj vonka no a vzdy ked zacal cikat alebo kakat, tak na to fascinovane kukal a prisiel mi ukazat co spravil a ja som mu to pomenovala, ze KAKA, teraz sa to trosku spomalilo, lebo uz nie je tak teplo, tak ho nemozem nechat bez plienocky, skoda. Ale aspon mi hned povie,ze je pokakany 🙂 . A vobec si nemyslim, ze je skoro, praveze je najvysii cas 😵

smejkoh
29. júl 2011

@mayocka Ahoj, my trenujeme nocnik asi od 9 mesiaca. Ked ju tam posadim, tak sa takmer vzdy vycika, a ked treba aj vykaka. Nechavam ju tam siediet dlhsie, okolo 10 - 15 minut, vtedy sa vie aj vykakat. Do plienky kaka uz len ojedinele. To ju ale davam sediet na nocnik pri kazdom prebaleni, ked sme doma, zhruba kazdu hodinku, aspon si vyvetra ritulu. Tiez boli obdobia, ked sa jej tam moc nechcelo sediet, ze som ju musela niecim zabavit, ale teraz je to uz dobre. Pytat sa este nevie, to musi dospiet do urciteho veku, ukazujem jej v nocniku, ze to je kako, to je cika. Ten nocnik nas bude stat este asi vela trpezlivosti, len netreba nutit, kazde dietatko je sikovne v niecom inom 🙂

mayocka
30. júl 2011

no baby nasej sa tam velmi nechce sediet,ona akoby "nema cas" na nic... ona ked papame tak sa uz vypne v stolicke a ide kdesi von,ked je na kolienkach chvilku tak sa uz spusta dole,ona nevydrzi ani sediet na nocnicku dlho...
no najlepsie som jej povedala ze cikaj ciii do bruska ukazala som jej ze do bruska nech tlaci tak si rucickami tlacila do bruska 😉 podarena bola
inak tam moc dlho nevydrzi,ona sa tiez vycika kade tade ked je hola,a pozera sa ako cika,najradsej cika postojacky,takze neviem ci ju naucim po sediacky,lebo aj ked sa kupe vo vanicke tak sa postavi a cika....

mayocka
30. júl 2011

@gaby21 ako ti povie ked je pokakany? to by ma zaujimalo teda

denka81
31. júl 2011

ani u nás to tak skoro nevyzerá, že budeme chodiť na nočník a bez plienky. Raz mi doniesla nočník, ukázala naň, posadila som ju a krásne sa vycikala, ale to bolo len raz. Tak uvidíme, kedy budeme úspešné. Konečne si pekne umývame zúbky, dnes sme dokonca našli pri umývaní 6 zúbok. 🙂

gaby21
31. júl 2011

@mayocka no normalne pride a povie KAKA 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre