Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
23. jan 2010

Ahoj holky,
vítám nové těhule!
tak zima ve čtvrtek se projevila, asi jsem se trochu prochladla...po obědě jsem začala běhat na WC, našěstí žádné řezání při močení nemám, jen to "déle trvá" 😅 A samo mi teče z nosu, očí, svědí mě celé ty dýchací cesty, tak si do nosu stříkám ty kapky z mpřské vody a vyhrabala jsem novou krabici Mega brusinek, ale nevím,kolik denně si jich brát. píšou 1 tbl jako prevenci, při obtížích zvýšit dle mudr. 😅 Nemáte někdo zkušenost?
http://www.lekynainternetu.cz/p/mega-brusinky/ 😉 A samo furt piju čaj a vlažný sirup, abych ten močák s event.bacilama protáhla, večer si asi vezmu Paralen, hlava mě bolí, ať s ei uleví, 1 tbl. nic asi nezkazím 😅
Adélko - my máme červený kočár, tyhle věci chceme "neutrál", aby byl i pro druhé dítě, a hlavně na výběr nic moc jiného lepšíh neměli 😅 Ale třeba se mi líbí i zelenkavé nebo oranžové 😉
Do porodnice si na porod asi beru jedno takové straší delší triko, a pak si jen koupím nové rozepínací na kojení, ale pokud budou nabízet, vezmu si na porod erární 😉 Chci nadstandartm , ale to se dozvím až v den D, kollik jich bude volných, jesli ho budu moct mít, tak moc nebudu spoléhta na to, co mi dají 😅
Jo a dnes mi M. koupil v Globusu ty Happy plínky s výkrojem, mají je v akci za 129,-, nevím kolik sotjí klasicky, ale koukalal jsem na web, tak kolem 200,- A i jiné vel.mají v akci, ale nechci je kupovat, dokud je nevyzkouším, tak jsem si nechal koupit jen těch 42ks 😉
A porodn.kalhotky jsem koupila v lékárně Chicco, a velikost 3. největší ze 4, ale nevím, řekla bych, že jsou akorát, a to jsem prcek, tak ty nejmenší jsou tak na 40kg rodičku 😅 A ty vložky v lékárně mám Hartmann asi 20 nebo 25ks za 27,.? Vzala jsem 2 balíky, kydžtak dokoupí muž po porodu o pár pater níž 😀
Koukám na ten seznam, cotu dala Misicka - ty papírové utěrky na utírání, bych měl atsrach, že se mi to tam rozmočí, přilepí, víte, jak to myslím,, možná lepší nějaké ty čtverečky z lékárny, nebo něco podobného....

aaadus
23. jan 2010

jo a ten papír o shodě jména je taky nutný k porodu? a dostanu ho na matrice nebo mi ho dají na poradně jak mi vypíšou mateřskou?

blanka.k
23. jan 2010

Adus - těhu průkazka ti pak nezůstane? ☹ Tak to si ji aspoň barevně okopíruju....
A v ní je taky seznam, co si vzít, teda aspoň v té mé 😉 ještě si sebou nabalím mast z dubové kůry, ta je super na homoroidy a příapdně na šití po porodu 😉 A stojí pár kaček, asi 50,- 😉

medan29
23. jan 2010

v mojí nic není napsané

aaadus
23. jan 2010

medan to slyším poprvé a nezávidím 😖
nemyslím si, že se ta papírová utěrka roztrhne, je pevnější než papírové kapesníky

aaadus
23. jan 2010

blanka zůstane pokud si necháš udělat ověřenou kopii. já to tak určitě udělám. na cvičení byla maminka co pracuje u soudu a ta tom říkala. a PA zase radila, že je lepší si nechat originál kvůli druhému těhotenství a pro případné komplikace po porodu. aby se nestalo, že se originál někde "ztratil"

misicka85
23. jan 2010

já ty papírové utěrky používala po porodu a v pohodě,nic se neroztrhlo ani nikde nezůstalo 🙂

Ten papír o příjmení musíte vypsat na matrice,musíte tam jít oba dva a podepsat to,proto je lepší mít to ještě před porodem ať pak nikde nelítáš po úřadech s mimčem 😉

blanka.k
23. jan 2010

vím, že pro vdané někde dávají ten papír u gyn. při sepisování MD. To se naštěstí na matriku nemusí. Akorát absolutně nevíme, kam jsem po obřadu dali RL a oddací list,... 😅

movin
23. jan 2010

pomozete mi? posledne dni mam strasne napate brucho, nie je to tvrde, ako som citala to by bolo tvrde ako kamen, mam ho napate len ked chodim alebo stojim, ked lezim je to v pohode, co pomoze proti tomu? a co to je? dakujem za vase rady

aaadus
23. jan 2010

blanka tak pokud to nenajdeš tak ti udělají kopii ne? a potřebuješ jenom oddací list myslím
misicka kopie oddacího listu musí být notářsky ověřená?

blanka.k
23. jan 2010

Movin - a není to prostě jen ta děloha? já když sotjím, tak je mám taky takové tvrdé a napnuté,ale lehnu a tam se to "rozvalí" a je to měkké, já si asi od 20tt prostě nemohla zvyknout, že ta děloha už je tak velká, ale teď mi to přijde normální, že prostě kousek nad pupek je to tvrdé a až pak pod prsama je to měkčí, kde není děloha 😅

misicka85
23. jan 2010

AAADUŠ - to nevím,já dávala originál, vrátili mi ho na matrice jak jsem si pak šla pro RL od malé...

blanka.k
23. jan 2010

Adus - já mám napsáno ještě RL a kopii OP manžela 😉 Akorát ten se rozčiluje, že proč by jim dával kopii, že jim to klidně ukáže, o je na to takový háklivý na ty citlivé údaje 😀 A někde to doma musí být, ty doklady, ale kde... 😀 No, kdyžřtak mám napsaného M. v OP, tak možná bude stačit to...ještě tahat do porodnice takových lejster. 😀

blanka.k
23. jan 2010

Stejně bude malej krásnej už od pohledu po nás, tak na co papíry. 😀

movin
23. jan 2010

blanka, deloha po slovensky je maternica? ak to je toto tak to budem mat az do konca take napate? ved to je hrozne, ani chodit neviem tak to mam napate a potom ma boli z toho chrbat, lebo sa neviem poriadne vystriet, a ked chodim tak ma obcas picha bud vlavom alebo vpravom boku

aaadus
23. jan 2010

blanka ty si číslo 😀

blanka.k
23. jan 2010

Movin - ano maternica 😉 Píchání mám teď taky, hlavně teda při delší chůzi nebo když jdu do kopce 😅

movin
23. jan 2010

blanka, a to nevadi to pichanie?

aaadus
23. jan 2010

movin v boku mě taky píchá, když déle nebo rychle chodím

blanka.k
23. jan 2010

Já myslím, že ne, mě to přijde jak třeba píchání, co měl člověk v tělocviku po běhání 😅 prostě je to jiné než křeče nebo menstruační bolesti nebo to klasické tvrdnutí, chci se na to gyn.zeptat, ale jdu až 4.2. 😉 Hlavní je, že když se zastavím nebo sednu, tak to za chvíli přejde. Fakt je to vázáno na pohyb, teda u mě. 😉
Do alba jsem dala svůj výtvor (akortá ty fotky tam budou 3 různé, ale teď mi to nějak blbne), v pondělí ho posíláme praridičům a praprarodičům, tak jsem zvědavá, co budou říkat 😉

aaadus
23. jan 2010

blanka na tvé doporučení jsem objednala albumy z koeximpa. nakonec jsem stejně objednala takové obyčejné kde se ty fotky zasunou. teď je těch výdajů fakt hodně a aby manžel neřekl, tak udělám album i pro jeho mamku a taťku (jsou rozvedení) a to bych se nedoplatila 😝

aaadus
23. jan 2010

blanka pěkné 😵 a vidím, že se pořád nemůžete shodnou na jménu, aby to fakt nebyl Marcelek 😀

pralinka25
23. jan 2010

blani maly je fakt fesacisko na tej pohladnici. sa usmieva 🙂

aaadus
23. jan 2010

a je ze mě slaměná vdova, manžel šel pařit na Stodolní. ten zítra zase bude vypadat a hlavně bude nepoužitelný. ale má smůlu, jsem mu říkala, že mi zítra musí změřit pokojíček ať vím kolik koupit koberce a kolik nechat namíchat barvy

blanka.k
23. jan 2010

Adus - tak hlavně, aby se labum líbilo, ale myslím, že stejně všichni budou koukat na fotky a ne na obal. Moje mamka mi nadala, že jsem je nalepila do takovýho krásnýho alba, že jak to vezme ženskejm do práce (dělá v prádelně), a do obchodu u nich na dědině, atd....že to tam ušppiní...tak jsem jí pak ještě pár těch nej dělala v klasickém formátu, aby se mohla chlubit 😀 A labum je v krabici a když potřebuje, tak má v šuplíku v obálce pár fotek na čumendu 🤐

movin
23. jan 2010

ano to pichanie prestane ked zastanem, a potom ked dlhsie opat chodim tak to zacne, tak spomalim a idem pomalsie, ja som zvyknuta na rychlu chodzu tak sa musim chodit naucit pomalicky,

pralinka25
23. jan 2010

movin picha aj mna ked idem rychlejsie alebo teraz ked nie su odhrnute chodnuky a je klzko alebo nasnezene tak ma to tiez dost picha pri chodzi. Treba chodit pomalicky 😉
ale pre istotu sa opytaj lekara

blanka.k
23. jan 2010

Teď jsem zadala M., ať vybere nějakou chůvičku, od zn.Philips, ať si přečte co radí časopis Test, že tam píšou, aby měla hodně frekvencí, tak na mě vytasil, že chůvičky přece teď jedou přes wi-fi 😅 Jsem asi sto let za opicema, no, tenhle výběr u fakt ráda přenechám 😀

aaadus
23. jan 2010

blanka no též myslím, že se album nikoho zajímat nebude. hlavně naši budou rádi, že konečně nějaké fotky mají 1,5 roku po svatbě 😅
já jsem se nakonec rozhodla pro chůvičku Philips SDC 510/00

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre